Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 3a XL incelemesi: çentiğin yasını tutmayın

Google Pixel 3a XL incelemesi: çentiğin yasını tutmayın

Google Pixel 3a XL anlaşmaları Planları Unlocked Mint Mobile USHiçbir sözleşme Google Pixel 3a XL 349 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Siteyi ziyaret et-deMint MobileTwigby ABDHiçbir sözleşme Google Pixel 3a XL 459 ABD dolarıön ödeme17,50 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler10 GBveri Çağrıları: Kanada, Çin ve Meksika'ya + Sınırsız Küresel MetinSiteyi ziyaret et-deTwigbyMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Google Pixel 3a XL 349 ABD dolarıön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Siteyi ziyaret et-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Google Pixel 3a XL, daha uygun fiyatlı birPixel 3 XL, benzer kamera özellikleri, neredeyse aynı tasarım ve eski haline getirilmiş 3,5 mm ses bağlantı noktası ile.


Pixel 3 XL 869 £ 'dan başlarken, Pixel 3a XL çok daha lezzetli bir 469 £' dan başlıyor. Çok uzak çok iyi. Ancak bu 400 sterlin tasarrufun getirdiği ödünlerden memnun olup olmayacağınız gerçekten akıllı telefonunuzu nasıl kullandığınıza bağlıdır.

  • Google Pixel 3a incelemesi

Google Pixel 3a XL incelemesi: Ekran, Tasarım

Pixel 3a ve Pixel 3'ten farklı olarak, Pixel 3a XL ile üst düzey kardeşi arasında bazı net farklılıklar vardır.Pixel 3 XL. İlk olarak, ikincisini rahatsız eden çirkin çentik tasarımı terk edildi. Onun yerine, ekranın üstünde ve altında aynı kavisli kenarlıklar var.Piksel 3, vePixel 3a.

Google Pixel 3a XL Temel Özellikleri

Boyutlar:160,1 mm x 76,1 mm x 8,2 mm


Ağırlık:167 g

Ekran:402 ppi'de 6 inç, FHD + (2160 x 1080) OLED

İŞLEMCİ:Qualcomm Snapdragon 670


VERİ DEPOSU:4 cigabayt

Depolama:64 GB

Batarya:3,700 mAh

Kameralar:12,2 MP çift piksel arka / 8 MP ön


THE:Android 9.0 Pastası

Çentikler genellikle beni rahatsız eden hiçbir şey değildir - sonuçta, bu tasarım tuhaflığı, ahizeyi kullanırken bir saatin ilk çeyreği içinde genellikle arka planda kaybolur. Ancak Pixel 3 XL bir kez daha kömürlerin üzerinden sürüklenmeyi hak ediyor.saçmabir mum tutamayan tasarımOnePlus 6T,Huawei P30, veSamsung Galaxy S10e- bunların tümü daha çekici bir çözüme sahiptir.

Google Pixel 3a XL gibi.

Çerçeveler ve çentikler bir yana, Pixel 3a XL, daha pahalı kardeşinde bulacağınız 6,3 inç Quad HD panelden biraz daha küçük olan 6 inç FHD + OLED ekrana sahiptir. Hiç kuşkunuz olmasın, bu küçük bir telefon değil. Karşılaştırma için, daha uzuniPhone XS Maxönemli ölçüde daha büyük 6,5 inç ekrana sahip olan ve Apple tarafından tanınan rakibi gibi, neredeyse her zaman iki elin yapılmasını gerektirecektir.herhangi bir şeybir parçayı hızlıca atlamak veya tarih ve saati kontrol etmek için kaydedin.

Daha küçük elleri ve cepleri olanlar muhtemelen Pixel 3a'ya bir göz atmalıdır.

Bazıları için daha büyük ekran değiş tokuşa değer. 6 inç OLED panel, çekimlerinizi sıralamak, işe gidip gelirken YouTube videolarını izlemek ve oyun oynamak için olağanüstü bir vizördür. Bununla birlikte, daha büyük boyut, aynı zamanda en büyük zayıflıklarından biridir, çünkü geniş ekran alanı, Pixel 3a XL'nin öyle olmadığını fark etme olasılığınızın daha yüksek olduğu anlamına gelirepeyceistediğimiz kadar keskin. Renkler de OnePlus 6T'nin beğenilerine kıyasla biraz cansız.

Elbette bu, Google'ın bu yeni son derece cazip fiyat noktasına ulaşmak için yaptığı bir dizi tavizden sadece biri. Google, Gorilla Glass 5 arka kasasını ve Pixel 3 XL'de görülen kablosuz şarjı, aynı çift tonlu tasarıma sahip olsa da plastik bir kabuk lehine değiştirdi. Bu, akıllı telefonabirazdaha ucuz bir his, ancak minimal. Pixel 3a XL hala sağlam bir his veriyor.

Pixel 3 ve Pixel 3 XL'de görülen arka tarafa monte edilmiş dairesel parmak izi tarayıcısı burada da hoş bir dönüş yapıyor. Bu tür biyometrik sensör, son zamanlarda ekran içi tarayıcıların akınıyla bugünlerde biraz eski görünmeye başlasa da, hala kilidini açıyor.çokbu yeni çıkıntılı seçeneklerden daha hızlı. Ayrıca, bu boyuttaki bir ahizeyle inanılmaz derecede kullanışlı olan bildirim gölgesini düşürmek için arkaya monte sensörde aşağı kaydırabilirsiniz.

Suya ve toza dayanıklılık için IP68 derecesi de yoktur ve Google, orta sınıf bir Snapdragon 670 için amiral gemisi Qualcomm Snapdragon 845'i takas etmiştir. Google'daki ekipler tarafından özellikle fotoğraf performansını artırmak için Pixel için tasarlanan Pixel Görsel Çekirdek çipi Pixel 3a XL'den de düşürüldü.

Google Pixel 3a XL incelemesi

Google Pixel 3a XL incelemesi: Kamera

Bu bizi kameraya getiriyor. Aynı cesarete sahip olmasa da Pixel 3a XL, Pixel 3 XL ile karşılaştırılabilir sonuçlar üretebilir mi? Özetle: yeterince yakın.

Google, Pixel akıllı telefon serisinin bilinen kamera performansını daha cazip bir fiyat noktasına getirmek için yorulmadan çalıştığını söylüyor. Pixel 3a XL'de kamera uygulamasını ilk kez başlattığınızda herhangi bir temel fotoğrafçılık modunu eksik bulmayacağınız doğrudur. Gece Görüşü, Portre Modu, Panoramalar, Hareketli Çekimler ve daha fazlası doğru yerlerinde. Aslında, tek gerçek fikir, Pixel 3'te bulunan ultra geniş selfie özelliğinin olmamasıdır; bu, bir selfie çubuğuna başvurmanıza gerek kalmadan büyük bir grubu çerçeveye sıkıştırmanıza olanak tanır.

Google'a göre Qualcomm Snapdragon 670 ile aynı performansa yakın güreşmeyi başardı.olmadanPixel 3 ve Pixel 3 XL, amiral gemisi Qualcomm silikon kullanarak elde ederken Yapay Zeka ve yazılımın bir karışımını kullanan Pixel Görsel Çekirdeği. Pixel 3a XL, daha pahalı olan kardeşine tam olarak uymasa da, şaşırtıcı derecede harika bir kamera. Fotoğrafçılık becerisini gerçekten değerlendirmek için akıllı telefonla daha fazla zamana ihtiyacımız olacak, ancak Pixel 3a XL ile şu ana kadar görüntülerden oldukça etkilendik. Ayrıntılar keskin, renkler doğal - Samsung cihazlarında çekilen görüntülerin aşırı doygun görünümünden uzak.

Rakipsiz Pixel kameraya sahip olmak için çaresizseniz, ancak çoğu gencin ilk arabasında harcadığından fazlasını harcamak istemiyorsanız, bu harika bir seçenektir.

Fiyat farkına rağmen, bir Pixel'de çekim yaptığınız konusunda hiçbir hata yoktur - ortaya çıkan her görüntü aynı jilet keskinliğini taşır,birazşimdiye kadar piyasaya sürülen her nesil Pixel kamerayı karakterize eden soğuk görünüm. Bu nedenle, daha sıcak görüntüleri tercih edenler, gerçeğin ardından fotoğrafları ince ayar yapmak zorunda kalacaklar.

Halen yalnızca tek bir lens kullanan Portre Modu, şimdiye kadar olduğu kadar etkilidir. Pixel 3 gibi, çalıştığında - ki işe yararçoğuKonu, arka plandaki yapay bokeh ile güzel bir şekilde çerçevelenir. Bununla birlikte, Pixel bazen bazı garip sonuçlar ortaya çıkarır - bokeh, nesnenin arkasındaki duvardaki bir posterin veya resim çerçevesinin köşelerinden birini rastgele gözden kaçırır. Şimdiye kadar, çok olağan. Bununla birlikte, saç tellerini arka plandan ayırma konusunda Google şampiyon olmaya devam ediyor ve bu da Instagram için evcil hayvan çekimlerinizi gerçekten artırıyor. Bize güven.

Google Pixel 3a XL Kamera Örnekleri

Resim 1/4

Resim 2/4

Resim 3/4

Resim 4/4

Pixel 3a gibi, fark ettiğimiz bir alangerçekPixel 3a XL ve amiral gemisi Pixel 3 XL arasındaki performans farkı Gece Görüşüdür. Özellik, reklamı yapıldığı gibi çalışsa da - doğru renkler ve beyaz dengesi ile şaşırtıcı derecede harika sonuçlar elde etmek için kasvetli koşulları aydınlatırken - ortaya çıkan görüntülerküçükPixel 3 XL ile çekilen aynı çekimlere göre daha grenli ve bulanık.

Google Pixel 3a XL incelemesi

Google Pixel 3a XL incelemesi: Yazılım

Bir Google Pixel cihazı seçmenin en büyük avantajlarından biri, güncellemeleriniz ve güvenlik yamalarının gelmesidirdoğrudan Google'dan. Bu nedenle, en yeni özelliklere Samsung, Huawei, LG ve daha fazlası tarafından geliştirilen Android telefonlara sahip olanlardan daha hızlı erişeceksiniz.

Pixel 3a XL, Android işletim sisteminin Android Pie olarak adlandırılan en son sürümünü çalıştırır. Bu işaret etmeye değerAndroid 9.0LG, Oppo ve Huawei gibi markaların işletim sistemine tokat attığı ikonlardan ve gösterişli renklerden çok daha çekici olan stok kullanıcı arayüzü ile.

GeekBench 4 karşılaştırmaları: Google Pixel 3a XL

[CPU testi]

Tek çekirdekli: 1.607

Çok çekirdekli: 5.054

[Hesaplama testi]

RenderScript Puanı: 6.519

[Pil testi]

Pil Puanı Tahmini: 4.275

En düşük fiyat noktasına rağmen Pixel 3a XL bu açıdan farklı değil. Ve sanki bu noktayı vurgulamak istercesine, Google yeni akıllı telefona, standart mavinin bulunduğu kentsel alanlarda gezinmeye yardımcı olmak için yol tariflerini önünüze ekleyen popüler Google Haritalar hizmeti için yeni bir Artırılmış Gerçeklik (AR) özelliğinin erken bir sürümünü önceden yükledi. nokta biraz yetersiz olabilir.

Google, tüm Pixel telefonlar için standart olan en az üç yıllık işletim sistemi ve güvenlik güncellemelerini garanti eder. 869 £ Pixel 3 XL ile rekabet edenlere kıyasla, garantinin bu fiyat aralığında Android telefonlarda çok daha nadir olduğunu belirtmekte fayda var. Pixel 3a, Google Fotoğraflar'da sınırsız fotoğraf ve video depolama alanıyla birlikte gelir, böylece daha fazla bulut depolama alanı için öksürmenizi isteyen bir açılır pencere görmekten endişelenmeden çekip gidebilirsiniz. Ve bu kamerayla, fotoğrafları sola, sağa ve merkeze çekmeye gerçekten başlamak isteyeceksiniz. Bize güven.

Düşük maliyetli telefona geçiş yapan amiral gemisi Pixel özelliklerinden bahsetmişken, Pixel’in çalmayı algılayabildiği herhangi bir parçanın adını ve sanatçısını gösteren her zaman açık Shazam benzeri bir özellik olan Now Playing özelliği de buraya geri dönüyor. Her zaman açık olan ekranın altında çalan her şeyi sessizce görüntüleyen inanılmaz derecede kullanışlı özellik, asla belirli bir uygulamayı aramak zorunda kalmayacağınız ve bir uçağı kendinize doğru yönlendirmeye çalıştığınız gibi cihazınızı havada sallamanız gerekmeyeceği anlamına gelir. pist.

Google Pixel 3a XL incelemesi: Yayın Tarihi, Fiyat

Google Pixel 3a XL şu anda çevrimiçi olarak sipariş edilebiliyor ve 8 Mayıs 2019'dan itibaren ana cadde raflarında görünmeye başlayacak.

Pixel 3a XL, 64GB depolama için 469 £ 'dan başlarken, daha güçlü bir 128GB yapılandırma da mevcuttur. Google Pixel 3a üç renkte gelir: Yalnızca Siyah, Açık Beyaz ve Mor-benzeri, ikincisi seriye özeldir.

Google Pixel 3a XL incelemesi

Google Pixel 3a XL incelemesi: kararımız

Google Pixel 3a XL, ucuz bir akıllı telefon değil. 469 £ 'dan başlayarak, buna neredeyse' dürtüsel satın alma 'demiyoruz. Ancak, 869 £ 'dan başlayan ve kısa sürede maksimuma çıkarılan varyant için 969 £' a yükselen çentikli Pixel 3 XL ile karşılaştırıldığında, inanılmaz derecede iyi bir anlaşma gibi görünüyor. Bir sürü ekran mülkü olan bir cihaza sahip olmak için çaresizseniz veorakipsiz Pixel kamera, ancak çoğu gencin ilk arabasında yaptığından daha fazlasını harcamak istemiyor, bu harika bir seçenek.

Elbette, Pixel 3 XL kadar güçlü değil, ekran hiçbir yere yakın değil, oldukça esnek bir his veriyor ve tüm ekran tasarımlı daha pahalı telefonlara kıyasla hantal. Ancak tüm bunlara rağmen Pixel 3a XL ile ilgili çok çekici bir şey var.

Android 9.0 Pie'nin en son sürümünü çalıştırır ve Google bunları kullanıma açar açmaz en son ve en büyük işletim sistemi güncellemelerini ve yazılım özelliklerini çalıştırmaya devam eder. 15 dakikalık bir şarjla 7 saat pil ömrü sağlayan 18 watt hızlı şarj cihazıyla birlikte gelir. Ve bu orta sınıf telefonun amiral gemisi Pixel 3 XL kamerayla neredeyse aynı görüntüleri üretebileceğinden bahsetmiş miydik?

Kamera, Google Pixel serisi söz konusu olduğunda her zaman gösterinin yıldızı olmuştur ve Pixel 3a XL, sadece 739 £ Pixel 3 ve 869 £ Piksel satın alabilenler için değil, her zamankinden daha fazla insanın bu muhteşem özelliklere erişmesine izin veriyor. 3 XL.

Bununla birlikte, 6 inçlik bir ekrandan daha azına şiddetle karşı çıkmıyorsanız, muhtemelen daha küçük olanı seçmeniz daha iyi olur.Pixel 3aAynı kameraya sahip, hızlı şarj olan, parmak izi tarayıcısı olan, ancak (her zamankinden çok az) daha küçük 5,6 inç OLED ekranı sayesinde daha kompakt ve 70 £ daha ucuz. Tek elle bile kullanabileceksiniz.