Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 4 incelemesi: Henüz en iyi Pixel yeterince iyi olmayabilir

Google Pixel 4 incelemesi: Henüz en iyi Pixel yeterince iyi olmayabilir

Google Pixel 4 fırsatları

Pixel 4 ve Pixel 4 XL, Google'ın 2019'daki amiral gemisi telefonlarıdır ve geçen hafta daha küçük 5,7 inç modeli test ediyoruz - bu ekstra telefoto lens dahil tüm yeni özellikler hakkında düşüncelerimizi öğrenmek için okumaya devam edin. ve süper hızlı yüz tanıma kilidi sistemi.


Olduğu gibiönceki Piksellerkamera burada odak noktasıdır ve Pixel 4, dört dakika sabit tutmanız şartıyla geceleri yıldızlı gökyüzünün fotoğraflarını bile çekebilir. Temiz ve hızlı bir versiyonuAndroid 10gemide, ayrıca yalnızca Pixel 4 için birkaç küçük ekstra güzellik var.

Bu ekstra güzellikler arasında, konuşulan kelimeleri (röportajlardan veya derslerden) gerçek zamanlı olarak dijital metne dönüştürebilen bir Kaydedici uygulaması bulunur; bu, telefonun içine gömülü ekstra yapay zeka özellikleriyle mümkün olan bir şeydir (bu nedenle buluta atıfta bulunmaya gerek yoktur) ).

Pixel 4'ün son fiyatları için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin, ancak yazarken doğrudan Google'dan 669 £ (64GB depolama alanı ile) veya 769 £ (128GB depolama alanı ile) karşılığında alabilirsiniz. Daha büyük olan Pixel 4 XL 829 £ 'dan başlıyor, bu nedenle aralarında büyük bir fiyat sıçraması var. Bu fiyatlar aslında geçen yıl piyasaya sürüldüğünde Google Pixel 3'ten daha düşük.

Google Pixel 4 incelemesi: tasarım ve ekran

Google Pixel 4


(İmaj kredisi: Gelecek)

Pixel 4, tasarımı ve estetiği açısından, örneğin, Samsung Galaxy S10 veya Apple iPhone 11 Pro'nun zirvelerine tam olarak ulaşmıyor - öndeki tıknaz üst çerçeve ve üzerindeki bloklu kamera merceği dizisi ile değil. geri (her şeyden çok bir prototip görünümüne sahiptir).

Bununla birlikte, özellikle arkadaki kontrast olarak beyaz veya mercan renklerini tercih ederseniz, çirkin bir telefon olmadığını söyledi (bunlar da mat bir yüzeye sahipken, siyah Pixel 4 parlak bir arka plana sahip). Kenarlar dokulu, bu da elde rahat bir his anlamına geliyor, ancak Google'ın rakiplerinin şu anda tasarım bahislerinde onu geride bıraktığına şüphe yok.


Google Pixel 4 incelemesi

Google Pixel 4'teki 5,7 inç OLED ekran net ve parlak


(Resim kredisi: Google)

5,7 inç, 1,080 x 2,280 piksel, 19: 9 en boy oranı, OLED ekran mükemmel derecede iyi ve renk, kontrast, parlaklık, keskinlik veya başka herhangi bir şey konusunda hiçbir şikayetimiz yoktu: bu kaliteli bir panel. Aynı zamanda maksimum 90Hz yenileme hızında çalışır, bu da süper akıcı kaydırma ve oyun anlamına gelir - ancak telefon bu yenileme hızını gün içinde pil ömründen tasarruf etmek için uyarlayacaktır.

Serideki önceki telefonların sahip olduğu iki tonlu desteği özlüyor olsak da, çentiğin artık Pixel tarihine gönderilmiş gibi görünmesine sevindik. Pixel 4, onsuz biraz sıradan görünüyor ve buna arkadaki oldukça saçma görünümlü kamera dizisini eklerseniz, Pixel telefon tasarımı için en iyi yıl değil.

Google Pixel 4 incelemesi: kamera ve pil

Google Pixel 4

(İmaj kredisi: Gelecek)

Orijinal Pixel'den bu yana, bu telefonlar, tek bir lensle bile, sektördeki en iyi kameraların bazılarını salladığı biliniyor - Google'ın görüntü işleme algoritmalarındaki ustalığı, mükemmel görüntü sonuçları anlamına geliyordu. Bu, şimdi eklenen bir telefoto lens ile Pixel 4 ile devam ediyor: Orada birkaç tane daha iyi telefon kamerası var, ancak ultra geniş açılı bir lensin olmaması utanç verici.


Her tür senaryoda, Pixel 4 kamera etkileyicidir, zengin renkler ve mükemmel ayrıntılarla çekimler yapar. Önceki Piksellerde bizi şaşırtan Gece Görüşü modu yine burada, sınırlı ışıkla harikalar yaratıyor ve bu yıl bazı astrofotografilere bile gidebilir - telefonun yönünü işaret ederken dört dakika boyunca hareketsiz kalmanız şartıyla. gece gökyüzü, böylece yeterince ayrıntı yakalayabilir.

Resim 1/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Google bir kez daha harika çekimler yapabilen bir telefon kamerası üretti.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Gerçek 2x telefoto optik zoom, sizi yaklaştırmak için dijital işleme ile çalışır.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Geçmiş Piksellerde olduğu gibi, ışıktaki farklılıklarla çok iyi ilgilenilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Yakın çekimlerden manzaralara kadar, Pixel 4 her şeyde üstündür.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Detaylar ve renkler iyi bir şekilde yakalanmış.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Pixel 4'ün piyasadaki en iyi kameralardan birine sahip olduğuna şüphe yok.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/14

Google Pixel 4 kamera örneği

2x telefoto zoom tekrar iş başında.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Night Sight olmadan Pixel 4 çok karanlık yerlerde mücadele edebilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Gece Görüşü'nü açın ve çok daha fazla ayrıntı elde edin.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 10/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Bazen, burada olduğu gibi, iyi bir çekim için mutlaka Gece Görüşüne ihtiyacınız yoktur.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 11/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Gece Görüşü genellikle daha iyi sonuçlar alır, ancak daha uzun pozlama gerektirir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 12/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Pixel 4, çalışmak için çok az ışıkla burada iyi iş çıkardı.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 13/14

Google Pixel 4 kamera örneği

Bazen Gece Görüşü neredeyse çok ileri gidebilir - buradaki çimenlerin üzerinde gündüz gibi görünüyor.
(İmaj kredisi: Gelecek)
14 görsel

Google Pixel 4 kamera örneği

Ve Pixel 4'ün parti numarası: astrofotografi (burada biraz ışık kirliliği de görebilirsiniz).
(İmaj kredisi: Gelecek)

Bu telefoto lens, yakınlaştırma yaparken gerçekten yardımcı oluyor ve Piksel'in yaptığı Süper Res Zoom dijital işleme ile birleştiğinde, aksiyona hemen yaklaşabilirsiniz. Yukarıda yerleştirdiğimiz enstantanelerden de görebileceğiniz gibi, en iyi mobil fotoğrafçılık araçlarından bazılarının parmaklarınızın ucunda olmasını istiyorsanız, Pixel 4 harika bir seçimdir.

Bu, Google'ın rakiplerinin yakaladığı bir alan, ancak Apple ve Huawei ile şu anda Google ile.

Pil ömrü ne yazık ki daha az etkileyici: 2,800 mAh pil, ortalamadan yoğun kullanıma kadar neredeyse tüm gün boyunca kullanılabilir, bu nedenle dışarıda büyük bir gece planlıyorsanız, akşamları doldurmanız gerekebilir. Bir saatlik Netflix testimizde, kapasite tam parlaklıkta ve ses düzeyinde maksimumun yarısında yüzde 100'den yüzde 89'a düştü, bu da makul bir puan.

Google Pixel 4

Pil ömrü, yalnızca 2.800mAh'lik bir yığın yüklü olan Google Pixel 4'ün zayıf noktasıdır

(Resim kredisi: Google)
  • En iyi 5G telefonların tümü

Google Pixel 4 incelemesi: Face Unlock, Motion Sense ve daha fazlası

Google Pixel 4 ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Gelecek)

Pixel 4 ve Pixel 4 XL bir parmak izi sensörüyle gelmiyor. Bunun yerine, Google, biyometri için yüz tanımaya güvenerek Apple yaklaşımını benimsiyor (yine de bir yedek PIN kodunuz olabilir). Bu, fevkalade iyi çalışan bir özelliktir - telefonunuzu yüzünüze kaldırdığınızda, içeri girmiş olursunuz. İstemiyorsanız, kilit ekranını bir daha asla görmeniz gerekmez.

Bununla birlikte, bununla ilgili bir sorun, güvenlik için parmak izinizi kullanan uygulamaların (bankacılık uygulamaları gibi) artık çalışmaması ve bu uygulamalar yüz tanıma kilidini kabul etmek için güncellenene kadar parolanızı manuel olarak yazmaya geri dönmeniz gerekmesidir.

Yüz tarayıcı, üst çerçevenin bu kadar büyük olmasının bir nedeni; Diğeri ise, elinizi sallayarak şarkıları atlamanıza, şarkıları susturmanıza ve daha fazlasını yapmanıza olanak sağlamak için telefona yerleştirilmiş küçük bir radarı kullanan Motion Sense. Bunu daha önce diğer üreticilerin çeşitli şekillerinde görmüştük ve Google'ın uygulaması oldukça iyi çalışsa da, mükemmel değil - ve onu kullanmayı gerçekten hayal edemiyoruz.

Google Pixel 4 ekran görüntüsü

(İmaj kredisi: Gelecek)

Kullanmayı hayal edebileceğimiz, Pixel 4'e özel, kaydederken konuşulan sesi gerçek zamanlı olarak kopyalayan Kaydedici uygulamasıdır - röportajlar, toplantılar ve dersler için mükemmeldir. Notlarınız arasında kolaylıkla arama yapabilir ve hatta 'alkış' veya 'müzik' aramaları bile yapabilirsiniz (Google bunları da tanıyabilir).

Google, bazı makine öğrenimi yapay zeka hilelerini cihazın kendisine yerleştirmeyi başardığından, Kaydedici uygulaması gerekirse çevrimdışı çalışır.

AI'dan bahsetmişken, Google Asistan yine daha iyi hale geldi ve artık sorgulara daha hızlı ve buluta daha az güvenerek yanıt verebiliyor.

Google Pixel 4 incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

Google Pixel 4

(İmaj kredisi: Gelecek)

Google Pixel 4'ün geri kalanı oldukça ortalama - veya en azından 2019'daki amiral gemisi bir Android telefon için ortalama. 64GB veya 128GB depolama alanı ve hafıza kartı yuvası yok (Not 10+hafıza kartı yuvasıyla 512 GB'a kadar çıkar) ve 6 GB RAM (OnePlus 7T Pro12GB'ta maksimuma çıkar) ve Snapdragon 855 CPU (Snapdragon 855+ tarafından daha iyi hale getirilmiştir).

Tabii ki teknik özellikler her şey değil - Apple'ın iPhone'ları, arka planda devam eden yazılım optimizasyonları sayesinde daha az RAM kullanıyor - ama bunlar bir şey. Hemen hemen her kategoride, bu yıl Pixel 4'ü geride bırakan bir telefon bulabilirsiniz; bu, herkes gittikten sonra piyasaya sürülen bir amiral gemisi için iyi bir görünüm değil.

Pixel 4 tamamen suya ve toza dayanıklıdır, IP68 derecesine sahiptir, bu da 1,5 metreye kadar derinlikte suda 30 dakikaya kadar dayanabileceği anlamına gelir. Kablosuz şarj ve hızlı şarj, geçen yıl olduğu gibi yine burada ve telefonunuzu bir komodin ekranına dönüştürmek için Pixel 3 ile birlikte başlatılan aynı Pixel Stand'ı kullanabilirsiniz.

Ses için USB-C veya Bluetooth'unuz var, çünkü kulaklık girişi tamamen yok oldu ve telefon ayrıca kaliteli bir çift stereo hoparlör sunuyor. Oyun oynamak, podcast'ler ve filmler için iyidirler ve bir itişte müzik için de yapacaklar.

Pixel serisinin şimdiye kadarki önemli bir avantajı, orijinal kalitede sınırsız Google Fotoğraf yüklemesi olmuştur - maalesef bu Google Pixel 4 ile bitiyor.

Google Pixel 4

Google Pixel 4 & rsquo; ün kamera sistemi mükemmel

(Resim kredisi: Google)

Google Pixel 4 incelemesi: fiyat ve karar

Google Pixel 4

(İmaj kredisi: Gelecek)

Samsung, Apple ve OnePlus gibi kullanıcılar bu yıl cep telefonlarıyla önemli adımlar attı. Google ayrıca kamera, Hareket Algılama, Yüz Tanıma Kilidi ve entegre yapay zeka açısından Pixel 4 ile ilerleme kaydetti - ancak isabetler arasında da bazı eksikler var, bunlardan birini seçmeyi düşünüyorsanız aklınızda bulundurmanız gerekir. yukarı.

Donanım tasarımı, dahili bileşenler ve pil ömrü söz konusu olduğunda, Pixel 4 tatmin edici olmaktan çok daha fazlası değil. Google, deneyimli kullanıcılara hitap etmek istiyorsa, örneğin maksimum 128GB dahili depolamadan daha ileri gitmesi ve hafıza kartı desteği olmaması gerekir. Belki orta aralık, mükemmel Pixel 3a'dan sonra Piksellerin ait olduğu yerdir vePixel 3a XL.

Evet, bu şimdiye kadarki en iyi Pixel, ancak gelişmeler alanın geri kalanına kıyasla yeterince büyük değil - Google bu yıl zemin kaybetmiş gibi görünüyor. Pixel 4 hala harika fotoğraflar çekiyor ve yerleşik AI (Google Asistan dahil), diğer herkesin yenmesi gereken altın standart olmaya devam ediyor ... ancak bu artık bunu başka bir şeyin yerine seçmeniz için yeterli olmayabilir.

Pixel telefon satın almanın nedenleri, Pixel 4 ile her zamankiyle aynı - o saf Android deneyimi, Google Asistan'ın gücü ve Google'ın fotoğraflarla yapabileceği sihir (bu yıl astrofotografi dahil). Pixel 4, Face Unlock ve Recorder uygulaması gibi bazı hoş dokunuşlar da ekler. Bunların çoğu iş başında olan yapay zeka ve yazılımdır - ve sanki donanım tarafı Google için daha az öncelikli gibi geliyor.