Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 4 XL: İlk bakış, yeni amiral gemisinin bu Galaxy S10 özelliğini kopyalayacağını ortaya koyuyor

Google Pixel 4 XL: İlk bakış, yeni amiral gemisinin bu Galaxy S10 özelliğini kopyalayacağını ortaya koyuyor

Google, ilk beta sürümünü yayınladıAndroid QPixel akıllı telefon serisinin yeni neslini güçlendirecek mobil işletim sistemi, bu nedenle henüz habersiz cihaza ilk bakışımızı birkaç gün sonra almamız uygun görünüyor.


En son sızıntı nezaketle geliyorSlashLeaks, yayınlanmamış donanımın sızdırılmış görüntüleri geldiğinde biraz düzensiz bir geçmişe sahip. Bununla birlikte, en son taslaklar,Pixel 3 XLhalef.

Daha fazlasını okuyun: Google Pixel 3a XL incelemesi (erken karar): çentiğin yasını tutmayın

İlk olarak, Google'ın geçen yıl Pixel 3 XL ile sunduğu geniş çentikten vazgeçmiş gibi görünüyor. Çift selfie kameraları, sensörleri ve hoparlör ızgarasını barındıran ekranın üst kısmındaki kıvrımlı çentik, rakip telefonlarda görülenlerden çok daha derindi.Samsung, tasarımla alenen dalga geçeceksosyal medyada.

Pixel 4 XL ile Google,Galaxy s10 plusve öne bakan kameraları ekranın sağ üst köşesindeki bir boşluğa yeniden yerleştirin. Samsung bu tasarımı bir Infinity-O ekran olarak adlandırıyor (çünkü ekrandaki kesik, iki ön kamerada sıkıştırmak için hap şeklindeki S10 Plus dışında, bir 'O' şeklinde şekilleniyor, ancak almayalım bunda boğuldu ...) ve şirketin S10 serisindeki ekran alanını artırmasına izin verirken, aynı zamanda cihazın fiziksel boyutunu da küçülttü.Galaxy S9.


Google'ın, Pixel 4 XL'de yer alan ekranın boyutunu selefine göre artırıp artırmayacağı veya bunun yerine telefonun fiziksel ayak izini küçültüp küçültmeyeceği bu sızdırılmış şemalardan net değil.


Yeni çentiksiz tüm ekran tasarımının etrafındaki çerçevelere gelince, aslında konuşulacak herhangi bir çerçeve yok. Ekranın etrafındaki çerçeve görünüyorsaçma bir şekildeİnce ve gerçekten güncelleyen Pixel tasarımını, rakiplerine kıyasla biraz yorgun görünenHuawei Mate 20 Pro,OnePlus 6T, veSamsung Galaxy S10. Sızan görüntüye göre, biri ekranın üstünde diğeri altında olmak üzere iki hoparlör yarığı var.

Pixel 4 XL'yi ters çevirin, çok az değişmiş gibi görünüyor. Google'ın, Pixel akıllı telefonun önceki tüm sürümlerinde kullandığı iki tonlu kasa tasarımına bağlı kalması muhtemel görünüyor. Ancak sızdırılan görüntü, Pixel 4 XL'nin arkaya monte edilmiş çift kameraya sahip olacağını gösteriyor. Mountain View merkezli şirket, rakiplerinin elde etmek için çift kamera kurulumları gerektirdiği aynı bokeh tarzı bulanıklığı üretmek için yalnızca tek bir lense ihtiyaç duyduğu konusunda ısrarlı bir şekilde ısrar ettiğinden, Pixel 4 XL muhtemelen çift kamerasını kullanacak gibi görünüyor. başka bir şey için kameralar. Google, ultra geniş açılı görüntüler sunmak için Pixel 3 XL'ye ikinci bir selfie kamerası ekledi - bir selfie çubuğuna olan ihtiyacı ortadan kaldırdı - böylece aynı özellik arkaya monte edilmiş kameraya yönlendirilebilirdi. Samsung, yeni modelinde benzer bir özellik sunuyorGalaxy S10dizi.


Son olarak, Pixel 3 ve Pixel 3 XL'nin arka kasasında bulunan dairesel parmak izi tarayıcısı, yeni şemalarda hiçbir yerde görünmüyor. Ancak Google, yüz tanımayı tercih edecek gibi görünmüyor.iPhone XS. Bunun yerine, ekipten yüksek çözünürlüklü render alır.Telefon Arenasızdırılan şemalara göre, Pixel 4 XL'nin ekranın altına gömülü bir parmak izi tarayıcısı olacağını gösteriyor.

Elbette, son üç yıldır Ekim ayında düzenlenen Made By Google donanım etkinliği halauzunyol uzakta. Bu nedenle, bu görüntüleri büyük miktarda tuzla çekmeye değer - şüphecilikten bahsetmeye gerek yok.

Potansiyel Müşteri Görüntü Kredisi:Tomasz Zagórski/ Unsplash


Günümüzün en iyi Google Pixel 3, Google Pixel 3 XL ve anlaşmalar Sözleşmeli Fırsatlar Sim Ücretsiz Google Pixel 3 XL (128 GB) Google Pixel 3 XL EE24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler50 GBChitter Chatter'da veri ücretsiz ön ödemeli £ 38 / ay GörünümTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz