Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 4a incelemesi: Pixel bütçesi geri döndü

Google Pixel 4a incelemesi: Pixel bütçesi geri döndü

Google Pixel 4a, planlanandan biraz sonra burada ve çok beğenilenlerin oyun kitabını takip ediyorPixel 3a- büyük ekranı, birden fazla kamerayı ve yüksek kaliteli malzemeleri istemeyenler için kısaltılmış, daha uygun fiyatlı bir PixelPiksel 4bayrak gemileri.


Pixel 4a ile ilgili belki de en önemli ayrıntı fiyatıdır:OnePlus Kuzeyve biraz daha ucuziPhone SE 2020ve bu, şu anda akıllı telefon pazarının kalabalık bir bölümünde öne çıkmasına yardımcı oluyor.

Artık herkes amiral gemilerinin daha uygun fiyatlı versiyonlarını yapıyor - Apple, Samsung, OnePlus - ve bu, yıllardır bu fiyat noktasında büyük değer sunan Xiaomi, Oppo, Nokia, Motorola ve diğerleri gibi telefonlara ulaşmadan önce.

Google'ın Pixel 3a ile mükemmel bir şekilde yaptığı şey, fiyatı düşürmek için saklanacak doğru bitleri ve kesilecek doğru bitleri seçmekti. Pixel 4a ile aynı numarayı yapmayı başardı mı? Öğrenmek üzere en son Google Pixel ile ilgili tam incelememiz için okumaya devam edin.

Google Pixel 4a incelemesi: fiyat ve çıkış tarihi

Google Pixel 4a, şimdi ABD'de 20 Ağustos 2020 çıkış tarihiyle 349 ABD doları karşılığında ön sipariş verilebilir.


Ekim ayında Birleşik Krallık'ta, Pixel 4a 349 sterline mal olacak ve çok daha geç bir çıkış tarihine sahip olacak: 1 Ekim 2020, ön siparişler 10 Eylül'den itibaren açık.

Google ayrıca, Pixel 4a'nın 5G sürümünün (yeterince uygun şekilde Pixel 4a 5G olarak adlandırılır) yılın sonuna doğru,Pixel 5ve 499 $ 'dan başlayacak.


Google Pixel 4a incelemesi: tasarım ve ekran

Resim 1/2

Google Pixel 4a

(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/2

Google Pixel 4a


(İmaj kredisi: Gelecek)

5.81 inç, 1080x2340 piksel çözünürlüklü OLED ekrana sahip bu telefon, Pixel 4'ten (5,7 inç) biraz daha büyük ve Pixel 4 XL'den (6,3 inç) biraz daha küçük bir ekrana sahip. Genel eğilim giderek daha büyük telefon ekranları için olsa da, Pixel 4a nispeten kompakttır - bu sizin zevkinize göre olabilir veya olmayabilir. Daha küçük olanla aynı boyuttaiPhone 11 Pro.

Ekranın kenarlarının etrafındaki çerçeveler hoş bir şekilde incedir ve ekranın sol üst köşesinde selfie kamera için tek bir delik çentiği vardır. Arka tarafta Pixel 4 ve Pixel 4 XL'in camı yerine mat plastik var ve dürüst olmak gerekirse mat görünümü tercih ediyoruz.

Pixel 3a'da olduğu gibi, telefonu elinizde tuttuğunuzda daha ucuz bir telefon olduğuna şüphe yok - ancak çok da ucuz hissetmiyor. Hafif ve plastiktir, ancak aynı zamanda tutması rahattır ve sağlamdır. Bunun, dava olsun veya olmasın biraz ceza alabilecek bir telefon olduğu hissine kapılıyorsunuz, ancak telefonun su geçirmez veya toz geçirmez olarak derecelendirilmediğini belirtmemiz gerekiyor. Arkada bir parmak izi sensörü, altta çift hoparlör, bir USB-C bağlantı noktası ve üstte 3,5 mm kulaklık jakı var (kutuda kablolu kulaklıklar da var).

Piksellerin Pixel 4 gelmeden önce sahip olduğu çift tonlu desteği sevdik ve bu arada düşmüş olsa da, bu Google telefonlarının hala belli bir zarafeti var. Güç düğmesine biraz farklı bir renge sahip olmak, önceki Piksellerde yapılan küçük ama etkili bir numara ve yine burada - söyleyebileceğimiz kadarıyla güç düğmesi bir tür yeşilimsi beyaz. Pixel 4a söz konusu olduğunda tek renk seçiminiz siyahtır.


Zaten açık değilse, Pixel 4a XL yok - ancak yıl içinde piyasaya çıkacak olan Pixel 4a 5G'nin daha büyük bir ekrana sahip olacağına dair söylentiler var. Genel olarak, Google, Pixel 4a'nın tasarımıyla iyi bir iş çıkardı: OnePlus Nord ve Apple SE 2020 gibi telefonlar, sahip olmak için biraz daha kaliteli hissederken, Pixel 4a daha sıradan ve her gün hissediyor, ancak sorun değil. Orta sınıf cildinde oldukça mutlu.

Google Pixel 4a incelemesi: kamera ve pil

Google Pixel 4a incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Pixel 3a gibi, Pixel 4a da tek bir 12.2MP arka kamera ile yapışıyor, ancak Pixel 4 telefonlarda bulunan biraz güncellenmiş lens olduğunu varsayıyoruz - ayrıca ikinci bir telefoto lens ekleyen telefonlar. Başka bir deyişle, Pixel 4 ile elde ettiğiniz kameranın yarısı, ancak yine Google'ın algoritmaları, el cihazının yalnızca tek bir kamera lensi olduğunu düşünerek gerçekten harika çekimler yapmak için sihrini kullanıyor.

Deklanşör hızı duyarlı ve hızlıdır, renkler keskin ve parlaktır, karanlık ve aydınlık alanlar iyi dengelenmiştir ve fotoğraflar yakından görüntülendiğinde bile ayrıntılar iyi korunur. Bir kez daha, Night Sight şovun yıldızıdır ve kamerayı birkaç saniye sabit tutabilirseniz düşük ışıkta neredeyse inanılmaz çekimler üretir - herhangi bir şey olursa, bazı durumlarda sahneyi neredeyse çok fazla aydınlatır ve sizi bir Aynı çekimde gündüz ve gecenin ürkütücü karışımı.

Resim 1/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Pixel 4a, aynı fotoğrafta karanlık ve ışığın harika bir karışımını yakalayabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Yakın çekimler iyi görünür ve bol miktarda ayrıntı ve renkle odaklanma iyi işlenir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Google'ın yerleşik yazılımı, görüntü işlemeyi sahneye uyacak şekilde ayarlar.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Karanlık ve aydınlık alanlar dengeli ve ayrıntılar keskindir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 5/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Pixel 4a ile çektiğiniz neredeyse her çekim etkileyici görünmelidir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 6/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Pixel 4'ün standardına tam olarak uymuyor, ancak çok yakın.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 7/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Gece Görüşü açık olmasa bile karanlıkta bazı ayrıntılar yakalanabilir.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 8/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Önceki Piksellerde olduğu gibi, Gece Görüşü de büyük bir fark yaratıyor - parlatma etkisi bazen neredeyse çok fazla.
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 9/9

Google Pixel 4a kamera örneği

Çok düşük ışıkta bile ayrıntıları seçebileceksiniz.
(İmaj kredisi: Gelecek)

Pixel 3, Pixel 3a ve Pixel 4 telefonlarında olduğu gibi, Pixel 4a da gece gökyüzünün fotoğraflarını çekebilir. Özellik hakkında daha fazla bilgi edinebilirsinizburaya. Yerel kilitleme kuralları, bulut örtüsü ve ışık kirliliği kombinasyonu sayesinde özelliği şu ana kadar test edemedik - ancak daha önce Pixel 4 XL ile test ettik ve iyi çalıştığını gördük. Ancak astrofotografi için, telefonu iki ila dört dakika arasında sabit tutmak için bir tripoda veya başka bir desteğe ihtiyacınız var.

Pixel 4 XL'den bahsetmişken, bazı çekimlerde doğrudan Pixel 4a ile karşılaştırmayı başardık. Pixel 4 XL'deki çift objektifli arka kameranın beklediğiniz gibi zirveye çıktığını gördük - ancak yalnızca bazen, ve çok uzak bir mesafeden değil. Pixel 4a, yakınlaştırmada bile fotoğrafçılıktaki amiral gemisine çok yakın geliyor: yazılım tabanlı yakınlaştırma, kalite açısından Pixel 4 XL optik yakınlaştırmaya yaklaşıyor.

Resim 1/4

Google Pixel 4a kamera örneği

Pixel 4'ün aksine, Pixel 4a optik yakınlaştırmaya sahip değil, ancak dijital yakınlaştırma iyi bir iş çıkarıyor (bu resim kırpıldı).
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 2/4

Google Pixel 4a kamera örneği

Gerçek optik zoom ile Pixel 4 çekiminin daha iyi olduğunu görebilirsiniz (bu resim kırpılmıştır).
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 3/4

Google Pixel 4a kamera örneği

Gece Görüşü modunda, farklılıklar daha az nettir. Bu Pixel 4a ... (bu resim kırpılmış).
(İmaj kredisi: Gelecek)
Resim 4/4

Google Pixel 4a kamera örneği

... ve bu Pixel 4. İçinde pek bir fark yok (bu resim kırpılmış).
(İmaj kredisi: Gelecek)

En iyi Pixel kamerayı istiyorsanız, Pixel 4 veya Pixel 4 XL'yi alın, ancak Pixel 4a fiyatın bir kısmı için aynı kaliteye çok yaklaşıyor. Görünüşe göre kamera kalitesi bir kez daha bu Google orta korucuyu seçmek için büyük bir neden olacak ve kesinlikle bu fiyat noktasında gördüğümüz en iyi akıllı telefon kameralarından biri - özellikle de düşük ışıkta çekim yapıyorsanız durumlar.

Telefon incelemelerimizdeki zaman kısıtlamaları ve yepyeni telefonların bozulmaya başlamamış yepyeni pillere sahip olduğu gerçeği göz önüne alındığında, bu erken aşamada pil ömrü hakkında kesin bir karar vermek her zaman zor. Söyleyebileceğimiz şey, Pixel 4a'nın şarjını çok iyi tutuyor gibi göründüğü ve 3.140mAh bataryanın her günün sonunda hala şarjının yaklaşık yarısına sahip olduğu. İki saatlik video akışı testimizde, pil yüzde 100'den yüzde 85'e düştü, bu ortalamanın üzerinde (ve şarjlar arasında 12 saatten fazla akışa eşittir).

Google Pixel 4a incelemesi: diğer özellikler ve özellikler

Google Pixel 4a incelemesi

(İmaj kredisi: Gelecek)

Söylentilere inanılacak olursa, Pixel 5 bu yılın sonlarında amiral gemisinden biraz daha az olan Snapdragon 765G işlemciyi tercih edecek ve Pixel 4a Snapdragon 730G ile bunun bir çentik altına inecek. Hala iyi bir işlemci, özellikle 6GB RAM ve 128GB (genişletilemez) dahili depolama ile birlikte - uygulamalar ve tarayıcı sekmeleri arasında hareket ederken performansta herhangi bir yavaşlama fark etmedik ve telefon bazılarıyla baş edebilir. ağır hizmet mobil oyunlar da (yükleme ekranlarında birkaç saniye daha uzun süre beklemenize rağmen).

Fiyatı düşük tutmak bazı fedakarlıklar anlamına geldi - su geçirmezlik eksikliğinden bahsettik ve burada 5G yok veya kablosuz şarj desteği yok. 5G artık İngiltere'deki büyük şehirlerin çoğunda mevcut olduğundan, Pixel 4a şu anda piyasadaki geleceğe dönük en iyi telefon değil (Moto G 5G Artımaliyeti daha da düşüktür ve araçta 5G bulunur), ancak 4G, telefonunuzu tekrar yükseltme zamanı gelene kadar önümüzdeki iki veya üç yıl boyunca devam etmenizi sağlamaya yetecektir.

Bir Pixel telefonla satın aldığınız şey her zamankinden daha fazla Google deneyimidir: Google Asistan yakınınızda, Google uygulamalarına anında erişim ve en son Android stok sürümleri göründükleri anda. Pixel 4a, Android 10 ile birlikte geliyor, ancak Android 11 bu yıl piyasaya çıktığında sıradaki ilk telefonlardan biri olacağı garanti ediliyor. Her zaman açık bir Shazam gibi çalışan ve arka planda çalan şarkıları tanımlayan diğer Piksellerin harika Şimdi Yürütülüyor özelliğine bile sahiptir.

Google Fotoğraflar gittikçe daha iyi hale gelmeye devam ediyor ve biraz küçültülmesine aldırmazsanız tüm fotoğraflarınızı ve videolarınızı bulutta ücretsiz olarak depolayacak. Bunları orijinal boyutlarında tutmak için, 15 GB'lık ücretsiz alanınız tükendiğinde daha fazla Google One depolama alanı için ödeme yapabilirsiniz - gerçek her Pixel 4a satın alma işlemi, üç aylık ücretsiz 100 GB depolama alanıyla birlikte gelir, ancak muhtemelen Ayrılan zaman dilimi, o zaman ödemeye başlamaktan başka seçeneğiniz kalmaz.

Google Pixel 4a incelemesi: karar

Google Pixel 4a incelemesi

(Resim kredisi: Google)

Pixel 4a, neredeyse tam olarak beklediğimiz şeydi - Pixel 3a'da mütevazı bir yükseltme ve Google Pixel 4'e daha uygun bir alternatif. Pixel 4, yazarken çok daha yüksek olan 669 £ / 799 $ 'dan başlıyor. biraz performans artışı, birkaç kamera yükseltmesi (telefoto yakınlaştırma dahil) ve telefonunuzu kablosuz olarak şarj etme yeteneği istemek çok daha fazlasıdır.

Pixel 4a gerçekten Google hayranları için bir tanesidir. Android temiz ve bloatsızdır, Asistan'a erişmek daha kolaydır (ve her zamankinden daha yeteneklidir) ve kamera için Night Sight ve Google'ın yapay zeka becerilerini kullanarak konuşulan sesi metne dönüştürmek için kullanabilen Kaydedici uygulaması gibi Pixel özelliğine sahip olursunuz. gerçek zaman. Google'ın mobil işletim sistemi, uygulamaları ve hizmetleri en saf haliyle - piyasadaki diğer Android telefonlar hakkında gerçekten söyleyemeyeceğiniz bir şey.

Ekran boyutu ve kalitesi, işlemci hızı veya 5G bağlantısı sizin için daha önemli önceliklerse, şu anda bu fiyat noktasında daha iyi telefonlar var. Pazarın her geçen ay giderek daha rekabetçi hale gelen bir bölümü ve 2020'de henüz gelecek çok sayıda telefon var. Pixel 4a, bazı çok güçlü rakiplere karşı yarışıyor, bu yüzden dışarıda neler olduğuna iyice bakana kadar bu yeni Google telefonunda daha fazla para harcamayın.

Pixel 4a'nın güçlü yönleri, Pixel serisi için her zaman olduğu gibi aynıdır: mükemmel bir kamera ve tartışmasız Android'in en iyi sürümü (en hızlı sistem güncellemeleri). Bu saygın performansa ve pil ömrüne ve sıradan ve göze çarpmayan bir şekilde iyi tasarlanmış bir telefona ekleyin ve Pixel 4a, 2020 akıllı telefon pazarında ilginç bir yeni teklif.

  • Bir göz atınen iyi 5G telefonlar