Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 4a vs iPhone SE: Sizin için en ucuz telefon hangisi?

Google Pixel 4a vs iPhone SE: Sizin için en ucuz telefon hangisi?

savaşındaen ucuz telefonlar, Google Pixel 4a vs iPhone SE, en ateşli kavgalardan biri. Görünüşe göre telefon üreticileri, Google ve Apple'dan gelen bu ağır vurucular da dahil olmak üzere, fiyatta orta yol için bir talepte bulunmaya giderek daha fazla bakıyorlar. İki telefon birçok yönden oldukça benzer, peki o zaman arasında nasıl seçim yaparsınız?


İşte buna cevap vermek için buradayız; genel tasarımdan kameralarına, pil performansına, teknik özelliklerine, özelliklerine ve tabii ki - her şeyi alarakfiyat.

Bu cep telefonlarının her ikisi de sizi,en iyi akıllı telefonlarDüşük fiyatlarına rağmen, ancak, tükenişimizden sonra yöneldiğiniz kişi hakkında daha derinlemesine bir istihbarat brifingine ihtiyacınız varsa, bireysel sayfamıza göz atabilirsiniz.Google Pixel 4A incelemesive bizimApple iPhone SE incelemesi.

Google Pixel 4a ve iPhone SE: Tasarım ve Görüntü

iPhone SE ön ve arka

(Resim kredisi: Elma)

Hem Google Pixel 4a hem de Apple iPhone SE'nin ön saflardaki muadillerine bütçe alternatifleri olacak şekilde tasarlandığına şüphe yok, ancak bu, bir modelde diğerinden daha belirgindir.


iPhone SE, amiral gemisi kardeşleri kadar rafine olmasa da, suya dayanıklı cam ve alüminyum kasası ve çoklu renk seçenekleri hala birinci sınıf bir yapı hissi veriyor. Pixel 4a, kesintileriyle biraz daha belirgin. Başlangıç ​​olarak, herhangi bir su geçirmezlik standardında derecelendirilmemiş – ki bu bir gözden kaçmış gibi geliyor – ve renk seçeneklerine Henry Ford benzeri monoton yaklaşımı ve oldukça çıkıntılı arka kamerası, fiyat aralığını ele veriyor.

Ucuz görünmüyor ve kesinlikle çirkin bir telefon değil, ancak amiral gemisi bir model olmadığını söyleyebilirsiniz. Yine de ekranıyla bunu telafi ediyor: Keskin 1080x2340 OLED ekran, OLED'in derin kontrastı ve keskin renkleri ile daha yüksek çözünürlüğü sayesinde iPhone SE'nin 750x1334 LCD'sinden çok daha güzel görünüyor. Pixel 4A ayrıca iPhone SE için 4.8 inç'e karşı 4.7 inç'te biraz daha büyük oturuyor, ancak ikisi de aralarında yer alıyor.en iyi küçük telefonlar.


Bazıları iPhone SE'nin mümkün olan en küçük ekrana sahip olmasını tercih edecek, bazıları ise filmler ve fotoğraflar için Pixel'in daha büyük tuvalini isteyecek - bu bir tercih meselesi.

Google Pixel 4A ve iPhone SE: Kamera ve Pil

Google Piksel 4a


(İmaj kredisi: Gelecek)

Daha boksla ilgili bir şey için savaş metaforumuzu kaybetme riskine rağmen, 2. Raunt büyük hitler hakkında: kamera ve pil performansı.

Ana (arka) kameralarına gelince, onları ham sayılar açısından ayıracak pek bir şey yok. Google Pixel 4A'nın arka kamerası f/1.7 diyafram ile 12.2MP sunarken, Apple'ın iPhone SE modeli 12MP, f/1.8 diyafram kombinasyonu sunar. Pixel'in muazzam gücü, düşük ışık ve gece modlarındayken, iPhone video çekiminde gölgeliyor.

Ön tarafta, Pixel 4A, f/2.0 diyafram açıklığına sahip 8MP'ye sahip ve iPhone SE, f/2.2 diyafram açıklığına sahip 7MP'ye sahip. SE'nin ön kamerası özçekimlerle hemen hemen daha iyi, ancak aralarında çok fazla bir şey yok.

Tek şey şu kiYapabilmekonları bölmek kişisel tercihinizdir. Bunu çözmek için, incelemelerimizPiksel 4AveiPhone SEbakılacak çok sayıda örnek fotoğraf var.


Piller söz konusu olduğunda, doğrudan karşılaştırmalar bir kez daha zordur. Her ikisi de sizi tam bir iş günü geçirecek, ancak yine de onları yatmadan önce takacaksınız. Pixel 4A, kutuda hızlı şarj fişiyle birlikte gelir (iPhone SEYapabilmekhızlı şarj, ancak birlikte gelen fiş daha yavaş), SE kablosuz olarak şarj edebilir (Pixel'e dahil değildir).

Google Pixel 4a ve iPhone SE: Özellikler ve Özellikler

iPhone SE

(Resim kredisi: Elma)

Saf güce baktığınızda, Apple'ın A13 işlemcisinin eklenmesi sayesinde iPhone SE açıkça daha ağır vurucu. Pixel 4a, amiral gemisi telefonlarda bulacağınızdan bir adım aşağı olan Snapdragon 730G ile birlikte geliyor, ancak yine de mükemmel bir işlemci.

Oyun oynarken, video düzenlerken veya gerçekten de bir görüntünün işlenmesinin bitmesini beklerken farkı hissedeceksiniz, ancak gerçekten bu şeylerin daha yoğun sürümlerini yapıyorsanız. Aynı zamanda iPhone SE'yi biraz daha geleceğe hazır hale getiriyor - daha güçlü işlemcisi muhtemelen yeni yazılım güncellemelerini daha uzun süre idare edebilecek.

Bu telefonların hiçbiri 5G'ye hazır değil, ancak daha yüksek fiyatlıPiksel 4a 5Gmodel şu anda mevcut, yani Google ile giderseniz seçeneğiniz var.

Burada değinilmesi gereken bir diğer önemli nokta ise depolama alanıdır. Bu telefonların hiçbiri genişletilebilir depolamaya izin vermez. Temel iPhone SE, daha yüksek fiyatlarla 64 GB, 128 GB ve 256 GB seçenekleriyle gelir. Google Pixel 4A, önemli ölçüde daha az paraya rağmen yalnızca 128 GB'a yapışıyor.

Google Pixel 4a ve iPhone SE: Fiyat ve Karar

Google Piksel 4a

(Resim kredisi: Google)

Fiyat sizin için tetikleyici olabilir. NSGoogle Piksel 4aveiPhone SEaynı fiyat aralığında çalışıyor olabilir, ancak Pixel SE'nin 128 GB versiyonundan 60 sterlin daha az ve 110 sterlin daha ucuz saatler.

Darbe için darbe, bu telefonları kişisel tercihlerin ötesinde ayırmak için çok az şey var, bu nedenle, belirgin şekilde daha ucuz bir el cihazı ile Pixel 4a'nın bu kafa kafaya galip gelmesi gerektiğini söylemek kolay, ancak bu hikayenin sonu değil.

Son derece etkileyici A13 işlemcisi, su geçirmezliği ve kablosuz şarjı ile Apple'ın iPhone SE'sinin geleceğe çok daha dayanıklı göründüğünü söylemek doğru olur. El cihazlarının kalitesi söz konusu olduğunda buna beraberlik diyeceğiz, ancak kılavuzun, ikisi arasındaki farklardan hangisinin sizi birine veya diğerine yönlendirdiğine karar vermenize yardımcı olduğunu umuyoruz.