Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 4a vs OnePlus Nord: En iyi bütçeli satın almayı hangi Android telefon yapar?

Google Pixel 4a vs OnePlus Nord: En iyi bütçeli satın almayı hangi Android telefon yapar?

Eğer arıyorsanızen ucuz telefon, Google Pixel 4a ve OnePlus Nord, en çok tartışılan alanlardan biridir. Google ve OnePlus gibi üreticilerin makul fiyatlı mobil pazarda çıtayı yükseltmesi harika bir haber – bu, makul fiyatlarla giderek daha fazla mükemmel cep telefonu gördüğümüz anlamına geliyor. Peki, ikisini nasıl karşılaştırırsınız?en iyi Android telefonlarGoogle Pixel 4a ve OnePlus Nord'da?


zorunda değilsin! Bunun için buradayız. Kuralı, dış kabuğundan iç işleyişine kadar bu telefonları harekete geçiren her şey üzerinde uygulayacağız ve çok önemli soruyu - ne kadara mal olacaklarını - unutmayacağız.

Thrifty Android hayranları, her iki telefonun da listemizi oluşturduğunu bilmekten mutluluk duyacaktır.en iyi telefonlargenel olarak düşük fiyatlarına rağmen. Modellerin kendileri hakkında daha derine inmek isterseniz,Google Pixel 4a incelemesive bizimOnePlus Nord incelemesi.

Google Pixel 4a ve OnePlus Nord: Tasarım ve Görüntüleme

Google Pixel 4a, OnePlus Nord

(İmaj kredisi: Gelecek)

Dış cephelerden bahsederek başlayalım. Bu telefonlardan hangisi daha iyi görünüyor?


Google Pixel 4a, her şeye uyan tek renk mat siyah polikarbonat plastik kasaya sahiptir. Uçtan uca ekran amiral gemisi ile uyumludurPiksel 5, arkadaki kare kamera muhafazası Pixel markasından beklediğiniz gibi – ancak daha yüksek fiyatlı modellerden biraz daha fazla çıkıntı yapabilir.

OnePlus Nord, Marble, Onyx ve Ash kasa seçenekleriyle monokrom Pixel 4a'dan daha fazla renk seçeneği sunar. Bu kasa hem önde hem de arkada, elde Pixel'den biraz daha tatmin edici hissettiren Gorilla Glass ile korunuyor - Gorilla Glass'ın etrafındaki plastik çerçeve, hem tasarım hem de dayanıklılık açısından daha pahalı olandan kesin bir adım olsa daOnePlus 8 Pro.


Ekranın ön tarafında, Nord, Pixel 4a'nın 5,8 inç'inden 6,4 inç'te biraz daha büyük oturuyor. Bunun birini diğerinden daha iyi bir seçim yapıp yapmadığı tamamen size bağlı, ancak boyutu kesinlikle Nord'u bizimkilerden diskalifiye ediyor.en iyi küçük telefonlarliste.

Her iki telefon da fiyat aralığı için gerçekten mükemmel OLED ekranlara sahiptir. Pixel 4a 1080x2340 çözünürlüğe sahipken, OnePlus Nord 1080x2400, bu nedenle Pixel'in keskinlik konusunda hafif bir kenarı var. Bununla birlikte, OnePlus Nord, daha yüksek bir 90Hz yenileme hızı seçeneği sunar. Beraberlik diyeceğiz.


Hem Google hem de OnePlus, düşük fiyatlı cep telefonlarının tasarımına pragmatik bir yaklaşım benimsedi. Pixel 4a ve Nord, özellikle ölçülmeden amiral gemisi benzerlerini uyandırmak için yapılmıştır. Ucuz görünmüyorlar, ancak daha pahalı ahır arkadaşlarıyla da karıştırılmayacaklar.

Google Pixel 4a ve OnePlus Nord: Kamera ve Pil

Pixel 4a, OnePlus Nord

(Resim kredisi: OnePlus)

Kamera tarafında ise Google Pixel 4a ve OnePlus Nord'dan daha farklı yaklaşımlara sahip iki telefon bulmak zor.

OnePlus Nord, lenslerle istiflenmiştir. Yalnızca arkada 48MP geniş (f/1.75 diyafram), 8MP ultra geniş, 5MP derinlik (f/2.4) ve 2MP makro (f/2.4) lensler bulacaksınız, bu da çoğu rakibi suya düşürmeye yetiyor. çok yönlülüğe geliyor. 32MP (f/2.45) ve 8MP ultra geniş (f/2.45) lenslerden oluşan ön kurulumu da benzer şekilde etkileyici. Ne yazık ki yazılım, donanımla tam olarak aynı seviyede değil – OnePlus iyi fotoğraflar çekiyor, ancak ayrıntı ve renkler söz konusu olduğunda, en iyi alternatiflerle aynı seviyede değil.


Pixel 4a, öne bakan 8MP (f/2.0) lens ile eşleştirilmiş tek sensörlü 12MP (f/1.7 diyafram) arka kameraya sahiptir. Bunun altında Google'ın denenmiş ve test edilmiş görüntü işleme püf noktaları var. Kulağa basit bir paket gibi geliyor, ancak burada sunulan yazılım (temelde sıfır ışıktan kullanılabilir çekimler yapmak için çok övülen Gece Görüşü dahil), Google'ın amiral gemisi cep telefonlarında bulacağınız ile hemen hemen aynı ve bu fiyat aralığı diğer Android cep telefonlarıyla karşılaştırıldığında gerçekten gösteriyor. Kalite sadece mükemmel.

Çok sayıda lensi ve sensörü mevcut olan OnePlus Nord, çok fazla esneklik sunar. 60 fps'de 4K video çekebilir (Pixel'in 30 fps'sine kıyasla) vedır-dirfiyat aralığı için harika bir kamera kurulumu. Ancak Pixel 4a'nın altında yatan teknolojinin gücü, bu ikisinin daha iyi bir resmini çekmesi muhtemel olanın Google telefonu olduğu anlamına gelir. Hemen hemen her yerde.

Pillere gelince, onları ayıracak pek bir şey yok. OnePlus Nord'un daha büyük pili (4115 mAh ve Pixel 4a'nın 3140 mAh'si) beklediğiniz gibi biraz daha uzun süre dayanmalıdır, ancak hiçbiri ortalama kullanım oranında bir günden fazla bir süreye sahip olmayacaktır.

Google Pixel 4a ve OnePlus Nord: Özellikler ve Özellikler

Google Pixel 4a ve OnePlus Nord: Elde Pixel 4a

(İmaj kredisi: Gelecek)

İşlemcilerden bahsediyorsak, OnePlus Nord onu 765G Snapdragon ile gölgeliyor, ancak bu büyük bir fark değil. Google Pixel 4a'nın 730G Snapdragon işlemcisinden sadece küçük bir adım – performansta bir artış anlamına gelmeli, ancak burada karar verici olması gereken bir şey değil.

OnePlus Nord'un açık bir avantajı olduğu yer, RAM ve depolama kurulumları seçeneklerinde. İki katman mevcuttur: 128 GB depolamaya sahip 8 GB RAM ve 256 GB depolamaya sahip 12 GB RAM, ancak ödediğiniz fiyatı açıkça etkileyecektir. Her ikisi de, Google Pixel 4a'nın 128 GB depolama alanına sahip 6 GB RAM'lik set menüsüyle karşılaştırılabilir. Her iki telefonun da microSD yuvası yoktur, satın aldığınız şey, sahip olduğunuz şeydir.

Bu bütçeye uygun Android cep telefonlarının hiçbiri kablosuz şarjı desteklemez, ancak her ikisi de etkileyici hızlı şarj özelliklerine sahiptir. Ayrıca, OnePlus Nord 5G özellikli olsa da, standart Google Pixel 4a'nın olmadığını da belirtmekte fayda var - daha yüksek fiyatlı olmasına rağmen.Google Piksel 4a 5Gmevcut.

Google Pixel 4a ve OnePlus Nord: Fiyat ve Karar

Google Piel 4a, OnePlus Nord

(İmaj kredisi: Gelecek)

Normalde fiyat sizin için karar verici olabilir, ancak bir kez daha bu iki telefon gerçekten çok yakın. Google Pixel 4a, 128GB OnePlus Nord'dan sadece marjinal olarak daha ucuza satılıyor - bunlardan birini satışta bulmazsanız, hiçbir ihtimal vermeyecek kadar yakın. Ancak 256GB Nord, fiyatta bir artışla geliyor – ancak o zaman Pixel'in eşdeğer bir depolama seçeneği yok..

Nord daha büyük bir ekran, daha fazla kamera, daha fazla pil ve daha fazla güç sunuyor, ancak Google Pixel 4A ile ilgili OnePlus'ta bazı şeyler var.yapamametkileyici özelliklerine rağmen yendi

Burada gerçek bir 'kurslar için atlar' durumumuz var. Bütçeli bir Android telefonda en iyi kamera kalitesine sahip daha küçük bir telefonun peşindeyseniz, o zamanGoogle Piksel 4amuhtemelen daha iyi bir seçenektir. Bu telefonu biraz daha geleceğe dönük hale getirebilecek daha büyük bir ekran veya daha fazla ham güç harcamayı tercih ederseniz,OnePlus Kuzeysizin için telefon olabilir.