Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 5, Pixel 4'te bir yükseltme olacak - ancak ne kadar?

Google Pixel 5, Pixel 4'te bir yükseltme olacak - ancak ne kadar?

Muhtemelen farklı kılan en önemli şeyGoogle Pixel 4çağdaşlarının birçoğundan, gerçekten mükemmel bir mobil fotoğrafçılık deneyimi sağlamayı başarmış olmasıdır.


Google Pixel 4,en iyi telefonlarGeçen yıl mobil fotoğrafçılık alanında ve dünya çapında fotoğraf tutkunlarının en sevdiği cihazlardan biriydi ve cihaz, Pingtwitter dahil birçok eleştirmenden büyük beğeni topladı.

  • Son Dakika! Ucuz bir iPhone 12 geliyor - ancak bir sorun var
  • OnePlus Nord'u unutun ve OnePlus Aurora'ya merhaba deyin
  • Xbox Series X, konsol savaşı kazanan karşı saldırı ile PS5 saldırısını etkisiz hale getiriyor
  • Samsung Note 20 Ultra, iPhone 12 Tech Show'un kullanılmadığı onaylanırken gülmekten ayrıldı

Sorun şu ki, Pixel 4 mükemmel değildi ve Android telefon pazarındaki rekabet her zamankinden daha şiddetli.

Örneğin Samsung, geçtiğimiz yıl Ekim ayında Google Pixel 4'ün piyasaya sürülmesinden bu yana, üçü S ailesine ait olan, hepsi harika fotoğrafçılık deneyimleri sunan beş amiral gemisi telefonu sundu (Galaxy S20,S20 Plus, veS20 Ultra) ve geçen hafta piyasaya sürülen Note ailesine (Galaxy Note 20 veNote 20 Ultra).

Huawei, P40 ailesiyle aynı şeyi yaptı (P40,P40 Pro, veP40 Pro Plus) ve Huawei Mate 40 serisi ile daha da iyi bir fotoğrafçılık deneyimi sunması bekleniyor (Mate 40ve Mate 40 Pro) Ekim 2020'de piyasaya sürülmesi bekleniyor.


Apple'a gelince, iPhone 11 serisi ile şimdiden mükemmel bir mobil fotoğrafçılık deneyimi sağladı (iPhone 11,iPhone 11 Prove iPhone 11 Pro Max) ve yakında çıkacak olan iPhone 12 serisi ile çok daha iyi bir deneyim sunması bekleniyor (iPhone 12, iPhone 12 Max, iPhone 12 Pro ve iPhone 12 Pro Max), en son açıklanan bilgilere göre.

Dolayısıyla, konu Google Pixel 5 olduğunda, bu, Amerikan telefon üreticisini gerçekten büyük bir meydan okumanın önünde bırakıyor.

Meydan okuma? Pixel 4'ün yaşadığı ünlü eksikliklerle uğraşırken daha da iyi bir mobil fotoğrafçılık deneyimi sağlamaya çalışmak. Örneğin, Pixel 4 mükemmel bir mobil fotoğrafçılık deneyimi sunsa da, gerçekten güçsüz bir pilden ve doğrudan sonuç olarak loş bir ekrandan gerçekten zarar gördü.


Google Pixel 5

(Resim kredisi: Yanko Design)

Peki, Google'ın bu zorlukla başa çıkmak için Pixel 5'i nasıl giydirmeyi planladığına dair kelime nedir?

Öncelikle estetik. Şu anda Google Pixel 5'in tasarımıyla ilgili onaylanmış net veya spesifik hiçbir şey yok, ancak bazı güzeller olmasına rağmenakıllı görünümlü konsept tasarımlar.

Bu yılın Şubat ayında, Google Pixel XL 5'in ilk görüntüsü Jon Prosser tarafından ortaya çıkarılırken, 9to5Google geçen Temmuz ayında yayınlanan bir raporda Google'ın Pixel 5 XL'i piyasaya sürmeyi düşünmediğini ve standart Pixel'den memnun olacağını söyledi. Bu sonbaharda çıkması beklenen Pixel 4a 5G'ye ek olarak birkaç gün önce tanıtılan Pixel 4a'ya ek olarak.


Geçen yıl Google, Pixel 4 ve Pixel 4 XL'in tasarımında büyük değişiklikler yaptı ve bu da her iki telefonu da önceki sürümlerden tamamen farklı kıldı, bu nedenle şu anda Google'ın bu tasarım devrimini tekrarlamayacağı ve sadece geçen yılın tasarımına basit dokunuşlar ekledik.

Ayrıca, Google Pixel 5 tasarımının, bu minimum değişiklik fikrini destekleyecek olan Google Pixel 4a tasarımına çok benzemesi bekleniyor.

Şimdi donanım. Gelecekteki cep telefonu ekran teknolojisi konusunda bilinen bir otorite olan Display Supply Chain Consultants'tan Ross Young'a göre, Google Pixel 5 ekran boyutu 6.67 inç olacak ve 120Hz yenileme hızına sahip olacak. Mevcut bilgilere göre, Google Pixel 5 bir OLED ekran veya bir Quad HD ekranla birlikte gelecektir.

Google Pixel 4 ile ilgili en ayırt edici şey, harika bir fotoğrafçılık deneyimi sunabilmesiydi, ancak telefonda, bazıları belirgin bir sorun olan geniş açılı lensli bir kamera özellikle eksikti. Ancak en son sızıntılara göre, Google sorunu düzeltti ve daha önce mevcut iki kameraya (standart ve telefoto) ek olarak Google Pixel 5'e geniş açılı bir lensli kamera ekleyecek.

  • iPhone 12 sızıntısı Apple hayranlarının duymak istemediği haberleri doğruladı

Android 11'deki yerleşik kamera uygulamasının da yeni özellikleri var. Örneğin, hareket halindeyken çekim yapılmasına izin veren bir Hareket Bulanıklığı modu varken, ayrıca kullanıcının video çekerken ses seviyesini kontrol etmesini sağlayan bir ses yakınlaştırma özelliği de vardır. Son olarak, kamera uygulaması fotoğraflar ve videolar için daha fazla paylaşım seçeneği sunar.

9to5Google'a göre, Google Pixel 5 çip üzerinde Qualcomm Snapdragon 765G sistem tarafından desteklenecek. Google Pixel 5'in içereceği RAM miktarı hakkında bilgi yok ancak rakamın 6 ile 8 GB RAM arasına düşmesi muhtemel.

Aynısı dahili depolama alanı için de geçerlidir - doğrulanmış bir bilgi yoktur, ancak söylentilere ve sızıntılara göre, Google Pixel 5'teki dahili depolama alanı 64 GB ile 128 GB arasında değişecektir.

Şeyler açısındanvardırGoogle Pixel 5, 5G teknolojisini, ters kablosuz şarjı ve yüz tanıma kilidini destekleyecektir. İşletim sistemi ile ilgili olarak, Google Pixel 5 doğal olarak yepyeni Android 11 işletim sistemi üzerinde çalışacak.

Yayın tarihi ve fiyatı gelince, Fransızca sürümüne göreGoogle BloguGoogle Pixel 5, bu yılın sekizinci Ekiminde ön sipariş için hazır olacak ve bu da Google Pixel 5'in resmi duyurusunun aynı gün olacağını gösteriyor (ön siparişler genellikle resmi görevlinin aynı gününde açılıyor) telefonun duyurusu).

Google Pixel 5 de lansman sırasında yalnızca dokuz ülkede satışa sunulacak: Amerika Birleşik Devletleri Kanada Birleşik Krallık İrlanda Fransa Almanya Japonya Tayvan Avustralya. Sebep? Çünkü bu ülkelerde 5G ağları için güçlü bir altyapı var.

Oh, ve fiyata gelince, Google tarafından yapılan bir anketin sonuçlarına göre, Google Pixel 5'i başlangıç ​​fiyatı olarak 699 dolara satmayı planlıyor, bu da giriş seviyesi modeli için olacak (dahili depolama alanı açısından).

Umarım yakında Google Pixel 5 hakkında daha fazla şey duyacağız, bu yüzden net bir resim için kısa süre sonra Pingtwitter.com'u tekrar kontrol ettiğinizden emin olun.

Günün en iyi Google Pixel 4 XL fırsatları Planları Unlocked Mint Mobile USHiçbir sözleşme Google Pixel 4 XL (64 GB) 949 ABD dolarıön ödeme25 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler12 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Google Pixel 4 XL (64 GB) 949 ABD dolarıön ödeme20 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileMint Mobile ABDHiçbir sözleşme Google Pixel 4 XL (64 GB) 949 ABD dolarıön ödeme15 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: MX ve CA'ya yapılan çağrılar dahil Metinler: MX ve CA'ya mesajlaşma Veriler: (128 kbps hızlarına yavaşlatıldı)Görünüm-deMint MobileEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz