Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • Google Pixel 6, özel işlemci ve çılgın yeni kamera tasarımıyla duyuruldu

Google Pixel 6, özel işlemci ve çılgın yeni kamera tasarımıyla duyuruldu

NSGoogle Piksel 6ve Pixel 6 Pro bugün resmi olarak piyasaya sürüldü ve en az önceki kadar çılgın görünüyorlar.tahmin edilen maketler. Bu yılın sonlarında satışa çıkacak olan iki el cihazı, doğrudan Star Trek: The Next Generation'dan gelmiş gibi görünen bir kamera çıkıntısıyla Google Pixel için büyük bir tasarım değişikliğine işaret ediyor.

Telefonların görünümü büyük bir sürpriz olmasa da, iç detaylar şimdiye kadar neredeyse bir sır olarak kaldı. En büyük haber, hem Pixel 6 hem de Pixel 6 Pro'nun Google'ın yeni özel olarak oluşturulmuş sistemini bir çip (SoC) üzerinde kullanacak olmasıdır. Bu birkaç yıldır gündemde ama gücü telefonun tüm unsurlarını etkileyecek.

Elbette Pixel 6 ve Pixel 6 Pro, Material You tasarım diliyle yeni Android 12 platformunu çalıştıracak. Bu, daha akıcı bir kullanıcı deneyimi sağlamak ve telefonun görünümünü ve verdiği hissi kendi tarzınıza göre özelleştirmenize olanak sağlamak için tasarlanmıştır.

Google Piksel 6


Google Pixel 6, mat bir alüminyum kaplamaya sahip olacak ve üç renkte gelecek.

(Resim kredisi: Google)

Google Tensörü

Google'ın yeni özel yapım işlemcisi Tensor, aslında bir çip üzerinde bir sistemdir (SoC). Bu, yalnızca CPU'yu değil aynı zamanda grafikler, önbellek, RAM ve depolama gibi diğer sistem öğelerini de içerdiği anlamına gelir. Apple'ın M1 işlemcisi de bir SoC'dir ve hızını ve verimliliğini bu tasarıma borçludur.


Google'ın Tensor SoC'sinin tüm ayrıntıları açıklanmadı, ancak güvenlik, yapay zeka ve fotoğrafçılığın tasarımının merkezinde yer aldığını gösteriyor. Telefonlar test için hazır olduğunda bunun performansa nasıl dönüştüğünü görmek ilginç olacak.

Google Piksel 6


Google Piksel 6 Pro

(Resim kredisi: Google)

Google Pixel 6 tasarımı

Yeni Google Pixel 6 ve Pixel 6 Pro'nun görünümü, Pingtwitter ekibini böldü ve bazıları eski Pixel stilinden ayrılmayı çok fazla görüyor. Ancak, diğerleri cesur yeni görünümünü övdü.

Tartışmalı nokta kesinlikle telefonun arkasına kadar uzanan devasa kamera çıkıntısı. Bu, kamera sistemindeki gelişmiş sensörleri ve lensleri barındıracak şekilde yeniden tasarlandı (bunların ayrıntıları verilmemiş olsa da).

Google Piksel 6


Google Pixel 6 Pro, hafif cilalı alüminyum kaplamaya sahiptir ve ayrıca üç renkte gelir.

(Resim kredisi: Google)
Bugünün en iyi Google Pixel 5 fırsatları Sözleşme Fırsatları Sim Ücretsiz Editörün SeçimiÜç 24 ay Google Piksel 5 Google Piksel 5 34,99 £ön ödeme£ 35 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveriÜç 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler100GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller 34,99 £ön ödeme£ 35 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerEE'de en iyisiEE 24 ay Google Piksel 5 Google Piksel 5 Özgürön ödeme£39 /ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriEE 24 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler40 GBveriGörünümNSuygun fiyatlımobiller Özgürön ödeme£39 /ay GörünümNSuygun fiyatlımobillerVodafone36 ayGoogle Pixel 5 (128GB OLED) Google Pixel 5 (128GB OLED) 29 £ peşin 30 £ / aySınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBtarih Vodafone36 ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler2 GBveriler Vodafone Ltd'de Görüntüleme 29 £ peşin 30 £ /ay Vodafone Ltd'de Görüntüleme En iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz