Close
  • Ana
  • /
  • smartwatch
  • /
  • Google Pixel akıllı saat, BU yenilikçi özelliği Pixel 4'ten ödünç alabilir

Google Pixel akıllı saat, BU yenilikçi özelliği Pixel 4'ten ödünç alabilir

Google Pixel Watch söylentileri hatırlayabildiğim kadar uzun süredir ortalıkta dolaşıyor, ancak yakın zamanda yapılan bir güncelleme, Google'ın amiral gemisi akıllı saatinin ufukta olabileceğini ve hangi özelliklere sahip olabileceğine dair küçük bir fikir verdiğini gösteriyor.


Yakın zamanda yayınlanan bir patent, bir kullanıcının parmakları, bilekleri veya kollarıyla yapılan hareketleri algılamak için bir akıllı saatin vücudunda bir optik sensör kullanan bir sistemi detaylandırıyor.

Mayıs ayında yayınlanan ve tarafından keşfedilen patent smartwatch, hareketlerin akıllı saatin takıldığı el veya kol kullanılarak yapılması gerekeceğini belirtir.

Patentte yer alan hareketlerden biri, bir özelliği (Google Assistant veya dikte yazılımı gibi) başlatmak için yumruk atmak ve ardından özelliği kapatmak için yumruğu açmaktır.

Patent, 'yumruk' hareketinin yanı sıra, kullanıcının bir veya daha fazla parmağını başparmağınıza doğru hafifçe vurmasını da gösterir, farklı özelliklerin tetiklenmesine izin veren farklı sayıda dokunma.


Örneğin, bunun müziği duraklatmak ve atlamak için kullanıldığını görebiliriz.

(Resim kredisi: Patently Apple)

Sistem, küçük ve enerji tasarruflu olacak şekilde tasarlanmış bir optik sensör kullanır.


Elbette, birçok patentin asla gün ışığını görmediğini ve bu özelliği Google Pixel Watch'ta göreceğimizin garantisi olmadığını hatırlamakta fayda var (Pixel akıllı saat gelirse).

Bununla birlikte, Pixel Watch'un bu özelliği Pixel 4 akıllı telefonla eşleşecek şekilde içereceği mantıklı geliyor, kendisi de benzer bir teknolojiye sahip olan Motion Sense, telefonunuzun üzerinde havada hareketler yapmanıza olanak tanıyor.

Diğer birçok söylenti çıkış tarihinin gelip geçmesinden sonra, Google Pixel Watch'un ne zaman geleceği de belli değil. Google bunu bu yıl piyasaya sürmeyi planlıyorsa, Ekim / Kasım aylarında Pixel 5 ile birlikte gelmesini bekleriz.