Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Google Pixelbook vs MacBook Air: ileri teknoloji Google ve Apple dizüstü bilgisayarların savaşı

Google Pixelbook vs MacBook Air: ileri teknoloji Google ve Apple dizüstü bilgisayarların savaşı

İyi haber, Apple hayranları (ve genel olarak dizüstü bilgisayar hayranları) - biryeni MacBook Airşehir içinde, yükseltilmiş bir ekran, daha hızlı dahili özellikler ve diğer iyileştirmelerle. Peki bu parlak yeni cihaz, Google'ın premiumPixelbook dizüstü bilgisayar?


Size söylemek üzereyiz - karşılaştırmamız kolay anlaşılır dört bölüme sığar, böylece bu dizüstü bilgisayarlardan hangisinin sizin için en iyisi olacağına dair hızlı bir şekilde bir fikir edinebilirsiniz. Google Pixelbook'a karşı 2018 MacBook Air hakkında bilmek isteyebileceğiniz her şeyi okuyun.

Daha fazlasını okuyun: Google Pixel 3a incelemesi (erken karar): birinci sınıf kamera, plastik kasa

Google Pixelbook vs MacBook Air: tasarım

Google Pixelbook

Google Pixelbook


Birincisi Google Pixelbook: biraz kutulu ve köşeli, ancak tasarımın genel estetiğini ve özellikle kapağın arkasındaki iki tonlu kaplamayı seviyoruz. Klavye, özellikle her iki tarafta bulunan kauçuk kaplı iki avuç içi desteği ile hem bakmak hem de yazmak için çok hoş. Bu kalın ekran çerçeveleri bir yana, Google burada harika bir iş çıkardı.

MacBook Air'e gelince, gerçekten tanıtıma ihtiyacı yok: tasarım oldukça ikonik. Pixelbook'un aksine, altın, gümüş, uzay grisi gibi çeşitli renk seçenekleri vardır ve her açıdan harika görünen bir dizüstü bilgisayar. MacBook Air'in inceliği ve hafifliği konusundaki ününe rağmen, Google Pixelbook biraz daha ince ve daha hafiftir ...


Ekran söz konusu olduğunda, MacBook Air, Pixelbook'taki 12,3 inç, 2400 x 1600 piksel ekrana kıyasla 13,3 inç, 2560 x 1600 piksel daha büyük bir ekrana sahip. Bununla birlikte, Pixelbook'un bir dokunmatik ekranı var ve gerektiğinde katlanıp tablet olarak kullanılabilir (oldukça beceriksizce yapılmış ve tutması zor bir tablet olsa da).

Günün en iyi Google Pixelbook fırsatları 441 Amazon müşteri yorumu Google Pixelbook Dizüstü Bilgisayar -... Macy's 999 $ Google Pixelbook Dizüstü Bilgisayarı Görüntüle -... Macy's 1.199 $ Google Pixelbook Dizüstü Bilgisayarı Görüntüle -... Macy's 1.649 $ Görüntüle Benzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin Biz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol edin

Google Pixelbook vs MacBook Air: özellikler

Macbook Air


Macbook Air

Ekim 2017'de piyasaya sürülen Google Pixelbook'taki teknik özellikler şimdi biraz eski görünüyor, ancak bir Chromebook için hala çok iyi - 7. nesil Intel Core i5 veya i7 işlemci, 8 GB veya 16 GB RAM ve 128 GB, 256GB veya 512GB dahili depolama. Bu, Chrome OS ve birkaç Android uygulamasını çalıştırmak için fazlasıyla yeterli güçtür.

MacBook Air, 8. nesil Intel yongaları çalıştırmada üstünlüğe sahiptir, ancak Intel Core i5 seviyesiyle sınırlısınız. RAM için seçim yapabileceğiniz 8GB veya 16GB varken, yerleşik depolama açısından tercihleriniz 128GB, 256GB, 512GB veya gitmek istediğiniz yapılandırmaya bağlı olarak büyük bir 1.5TB'dir.

Tüm bunlar, Pixelbook'un geçen yılın Intel yongalarını kullanıyor olsa bile biraz daha güçlü olduğu anlamına geliyor - aslında size bir Chromebook için kesinlikle ihtiyaç duyduğunuzdan çok daha fazla güç veriyor. MacBook Air, tam bir işletim sistemi ve masaüstü uygulamalarının talepleriyle başa çıkmalı ve çoğu görevle mükemmel bir şekilde başa çıkmalıdır. Gerçekten yoğun video düzenleme veya oyun için bir cihaz değil, Pixelbook da değil.


Google Pixelbook vs MacBook Air: özellikler

Google Pixelbook

Google Pixelbook

Bu iki dizüstü bilgisayar arasında seçim yapıyorsanız, Chrome OS vs macOS sorusu büyük bir faktör olacak: web uygulamaları ve Android uygulamaları ile başa çıkabilir misiniz? Yoksa bir masaüstü işletim sisteminin tam gücüne mi ihtiyacınız var? Chromebook'lar zamanla yavaşlamama eğilimindedir ve güncellenmesi gerçekten kolaydır, ancak bir MacBook'un çok yönlülüğüne sahip değildirler.

Sonra gerçek donanım tasarımı da var - Pixelbook'un bir dokunmatik ekranı var ve birkaç farklı konfigürasyona katlanabilir. Ekranı gerçekten ayıramasanız bile Pixelbook Pen'i onunla birlikte kullanabilirsiniz. Öte yandan MacBook Air, aradığınız şey olabilecek veya olmayabilecek daha geleneksel bir dizüstü bilgisayardır.

Pixelbook'ta hem iki USB-C bağlantı noktası hem de bir kulaklık jakı bulunurken, MacBook USB-C uyumlu iki Thunderbolt 3 bağlantı noktasıyla yetiniyor. Bu arada MacBook Air, pil ömrü açısından sadece sınırda, ancak bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de pil şarjları arasındaki iki haneli saatlere kadar uzanabilmelidir.

Bugünün en iyi Apple MacBook Air (2018), 796 Amazon müşteri yorumu ile Apple 13.3 'MacBook Air ile ... BHPhoto1.399 GörünümBenzer Amazon US Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Google Pixelbook vs MacBook Air: Karar

Macbook Air

Macbook Air

Bu dizüstü bilgisayarların her ikisi de benzer bir fiyat noktasından başlıyor, ancak çok farklı teklifler - biri hafif, web tabanlı bir dizüstü bilgisayar, bir itme işleminde tablete dönüşebilir, diğeri size macOS'un sunduğu her şeyi veren daha geleneksel bir dizüstü bilgisayar. Bu farklılıklar size hangisinin sizin için doğru olduğunu söylemeye yetmelidir.

Çoğunlukla tarayıcı tabanlı çalışmayı sürdürecek ve Android uygulamalarını daha büyük bir ekranda kullanma fikrinden hoşlanacaksanız, Chromebook'ları çok daha ucuza alabilseniz de (daha az güçlü olsalar bile) Pixelbook cazip gelecektir. . Apple hayranları elbette MacBook Air'e yönelecek.

Şu anda seçici dizüstü bilgisayar alıcısı için işletim sistemleri, uygulamalar ve form faktörleri açısından bu kadar çok seçenek olması cesaret verici ve eğer alışveriş yapıyorsanız bu cihazların her ikisinin de kısa listenizde bir yerde olmayı hak ettiğini söyleyebiliriz. pazarın daha pahalı sonu.

  • best-laptop-2020-best-laptops-available-nows-under-500