Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Google Pixelbook, Microsoft Surface Book ve Apple MacBook Pro karşılaştırması

Google Pixelbook, Microsoft Surface Book ve Apple MacBook Pro karşılaştırması

Google'ın kendi marka Chromebook serisini yeniden başlatması ve Microsoft'un son birkaç yıldır kendi donanımını üretmeye artan bir ilgi göstermesiyle, Google, Microsoft ve Apple'ın hepsinin piyasada amiral gemisi dizüstü bilgisayarlara sahip olduğu bir durumla karşı karşıyayız.

Peki bu yüksek kaliteli makinelerden hangisi sizin için doğru seçim olacak? Burada, bir sonraki bilgisayarınızla ilgili bilinçli bir karara varabilmeniz için, bu cihazların en yeni özellikleri ve fiyatları konusunda size rehberlik edeceğiz - en yeni modellere odaklanarak -.

Bugünün en iyi Google Pixelbook, Microsoft Surface Book ve Apple MacBook Pro fırsatları Google Pixelbook Laptop -... Google Pixelbook Macy'nin 999 $ GörünümüTüm fiyatları görünMicrosoft Surface Kitabı ...Microsoft Yüzey KitabıWalmart609,27 $ Görünüm Tüm fiyatları görünApple 16 'MacBook Pro ...Apple MacBook ProBHPhoto3.199 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Bir işletim sistemi seçme

İşlemci gücü ve ekran boyutu, dizüstü bilgisayarları tartmaya gelince çok dikkat çekebilir, ancak yerleşik yazılım, bilgisayar deneyiminiz için de aynı ölçüde bir fark yaratacaktır. Yaşam için bu işletim sistemlerinden birine zaten karar vermiş olabilirsiniz, ancak her birinin kendi artıları ve eksileri vardır.


Pixelbook'taki (yukarıda) Chrome OS aslında yalnızca Chrome'dur - bu, masaüstü uygulamalarını yükleyemeyeceğiniz veya çok fazla çevrimdışı yapamayacağınız anlamına gelir, ancak aynı zamanda sistemin hafif, güvenli olduğu ve zaman içinde yavaşlama ihtimalinin düşük olduğu anlamına gelir. Pixelbook dahil olmak üzere birçok Chromebook'un artık Android uygulamalarını da çalıştırabileceğini ve size Instagram, Netflix (çevrimdışı indirmelerle birlikte eksiksiz), Spotify ve telefonunuzda her gün kullandığınız diğer tüm uygulamaların beğenilerine erişim sağlayabileceğini unutmayın.

Dolu bir yerimiz yokWindows 10vsmacOS High SierraBurada kafa kafaya, ama muhtemelen tartışmalara şimdiye kadar aşinasınız. Apple'ın işletim sistemi kaygan ve güçlüdür ve bir ton dahil (Apple) yazılımla birlikte gelirken, Microsoft'un işletim sistemi performans ve özellikler açısından etkileyicidir ve oyuncular veya Apple dışı donanımlarla çalışanlar için daha iyi bir seçimdir.


Güç ve özellikler

Google Pixelbook, 12,3 inç, 2,400 x 1,600 piksel ekrana (235 ppi) sahip tek boyutta gelir. Kaputun altında, 8GB veya 16GB RAM ile birlikte bir i5 veya i7 işlemciye sahip olabilirsiniz. Bu arada, yerleşik depolama açısından, tercihleriniz 128 GB, 256 GB veya 512 GB katı hal sürücüdür.


Microsoft'un en yeni Surface Book - Surface Book 2 (yukarıda) - size her ikisi de 3.000 x 2.000 piksel (267 ppi veya 240 ppi) çözünürlükle 13,5 inç veya 15 inç ekran seçeneği sunar. Yine i5 veya i7 işlemci seçeneklerinin yanı sıra 8GB veya 16GB RAM seçeneğiniz var, ancak bu durumda yerleşik depolama seçenekleri 256GB, 512GB veya 1TB'dir.

Son olarak, Apple'ın en yeni MacBook Pro'su (belirli sayıda eski model hala satışta) 13.3 inç, 2.560 x 1.600 (227 ppi) ekran veya 15.4 inç 2.880 x 1.800 (220 ppi) ekranla geliyor. Intel'in i5 ve i7 CPU'ları, diğer seçenekler 8GB veya 16GB RAM ve 128GB, 256GB, 512GB, 1TB veya 2TB SSD depolama ile yeniden sunuluyor.

Seçenekler ve fiyatlar

Bu dizüstü bilgisayarların her biri ile, deneyebileceğiniz ve kafanızı karıştırabileceğiniz çeşitli yapılandırma seçeneklerine sahipsiniz - Pixelbook'ta bile seçim yapabileceğiniz üç seçenek var. Google'ın dizüstü bilgisayar fiyatları 999 £ / 999 $ 'dan başlar ve 1.699 £ / 1.649 $' a kadar yükselir. Bir Pixelbook Kalem kalemi 99 £ / 99 $ karşılığında sizin olabilir.


İçinYüzey Kitabı 2, fiyat aralığınız ABD'de gözü sulandıran bir 3.299 $ 'a kadar 1.499 £ / 1.499 $' dır ve en üst düzey İngiltere fiyatlandırması onaylanacak, ancak dolardan pound'a doğrudan konuşma açısından benzer olması muhtemeldir. Ekranda bir Yüzey Kalemi de karalamak istiyorsanız, bu fazladan 99,99 £ veya 99,99 ABD dolarıdır.

GelinceMacBook Pro(yukarıda), doğrudan Apple'dan satın alma seçenekleriniz en ucuz 13,3 inç model için 1,249 £ / 1,299 $ 'dan, en pahalı 15,4 inç model için 3,969 £ / 4,199 $' a kadar çıkmaktadır (bu 2 TB SSD depolama gerçekten çok pahalıdır), arada bir çok noktada durmak. Touch Bar, 13,3 inç modelde isteğe bağlıdır.

Başka bir deyişle, bu dizüstü bilgisayarlardan herhangi biri için çok para ödeyeceksiniz ve yakacak paranız varsa onları gerçekten kandırabilirsiniz.

Son karar

Aralarından seçim yapabileceğiniz çok sayıda konfigürasyon ve fiyat varken, genel bir karşılaştırma yapmak zordur, ancak baktığınız model ne olursa olsun, çok fazla güç elde edeceğiniz garanti edilir. Bu dizüstü bilgisayarların üçü de onlara verdiğiniz görevleri tamamlayacaktır.

Her üçü de parlak ve net ekranlara sahiptir, ancak daha büyük, 15 inçlik bir model istiyorsanız, seçenekleriniz Microsoft veya Apple ile sınırlıdır. Bu arada 2'si 1 arada tablet dönüştürme seçeneğini istiyorsanız veya bir ekran kalemi kullanmak istiyorsanız, o zaman Google veya Microsoft'tan donanım almanız gerekir. MacBook Pro'nun bir dokunmatik ekranı yok, ancak artan sayıda uygulamayla çalışan bir Dokunmatik Çubuğu var.

Spesifikasyonlar ve fiyatlandırma oldukça benzer olduğunda, başlangıçta bahsettiğimiz şeye geri döndünüz - işletim sistemi seçiminiz. Chrome OS hafif ve hızlıdır, ancak yalnızca belirli bir kullanıcı türüne uygundur, ancak Microsoft veya Apple donanımı tercihiniz, kullandığınız diğer cihazlara ve geçmişte kullandığınız cihazlara kadar inebilir.

İyi haber şu ki, ister Google'ın Chrome ve Android karışımını, ister Microsoft'un Windows 10'u olan masaüstü ve tablet hibritini, isterse Apple donanımının estetiğini ve gücünü tercih edin, herkes için yüksek güçlü, şık görünümlü bir dizüstü bilgisayar var. ve yazılım.

Bugünün en iyi Google Pixelbook, Microsoft Surface Book ve Apple MacBook Pro fırsatları Google Pixelbook Laptop -... Google Pixelbook Macy'nin 999 $ GörünümüTüm fiyatları görünMicrosoft Surface Kitabı ...Microsoft Yüzey KitabıWalmart609,27 $ Görünüm Tüm fiyatları görünApple 16 'MacBook Pro ...Apple MacBook ProBHPhoto3.199 $ Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz