Close
  • Ana
  • /
  • Bilgi Işlem
  • /
  • Google Pixelbook ve Samsung Chromebook Pro: Karşılaştırılan iki harika Chromebook

Google Pixelbook ve Samsung Chromebook Pro: Karşılaştırılan iki harika Chromebook

Bir sonraki bilgisayarınız için hafif bir Chromebook peşindeyseniz, seçim yapmakta zorlanırsınız: Pek çok üreticinin ürün yelpazelerinde Chrome OS çalıştıran dizüstü bilgisayarlar vardır, bu da hangisinin en iyi model olduğunu bulmak için zaman ayırabileceğiniz anlamına gelir. ihtiyaçlarınız.

Burada, piyasadaki en iyi Chromebook'lardan ikisini bire bir, yaniGoogle Pixelbookve Samsung Chromebook Pro. Her ikisi de hafif ve iyi tasarlanmış, bol güce sahip makinelerdir, peki hangisi size en uygun olacak?

Google Pixelbook vs Samsung Chromebook Pro: tasarım

Google Pixelbook

Google Pixelbook


Bu iki mükemmel görünümlü dizüstü bilgisayarın tasarımı açısından yanlış olan herhangi bir şeyi seçmek zordur: her ikisi de, adınıza çok iyi şekillendirilmiş bir bilgisayarınız olduğu için kıskançlık duyan sıradan izleyicilere sahip olacaklar. Her ikisi de boyutu ve ağırlığı minimumda tutmak için Chrome OS'nin düşük taleplerinden yararlanır.

Kilometreniz değişebilir, ancak bizim gözümüze göre Google Pixelbook, 12,3 inç, 2400 x 1600 piksel çözünürlüklü bir ekran, bazı hoş gri ve beyaz kaplama ve yumuşak bir klavye (lastikli bilek pedleriyle birlikte) ile görünüm departmanında onu sınırlandırıyor bu yazmak bir zevk. Ekran çerçeveleri elbette daha ince olabilir, ancak genel olarak çekici bir kit parçası ve Google'ın şimdiye kadar yaptığı en iyi görünümlü donanım parçalarından biri.


Diğer köşede, Samsung Chromebook Pro tasarım departmanında neredeyse göz alıcıdır ve yine 2400 x 1600 piksel çözünürlüğe sahip 12,3 inç ekrana sahiptir. Kenarları ve bitişleri açısından Pixelbook'tan biraz daha yuvarlak, ancak biraz daha ucuz görünüyor ve bu yüzden Pixelbook'u biraz tercih ediyoruz. Yine de görünüş açısından o kadar da yok.

Günümüzün en iyi Google Pixelbook fırsatları 441 Amazon müşteri yorumu Google Pixelbook Dizüstü Bilgisayar -... Macy's 999 $ Google Pixelbook Dizüstü Bilgisayarı Görüntüle -... Macy's 1.199 $ Google Pixelbook Dizüstü Bilgisayarı Görüntüle -... Macy's 1.649 $ Görüntüle Benzer Amazon ABD Amazon Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin Biz En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol edin

Google Pixelbook vs Samsung Chromebook Pro: özellikler

Samsung Chromebook Pro


Samsung Chromebook Pro

Google, PIxelbook'un teknik özellikleriyle gerçekten şehre gitti: Takabileceğiniz 7. nesil Intel i5 veya Intel i7 işlemciler, Chrome OS için gerçekten çok fazla, ancak kesinlikle herhangi bir yavaşlama görmeyeceksiniz. kaç tane tarayıcı sekmesi açtığınız. CPU, ne kadar harcamak istediğinize ve yerel olarak kaç dosya kaydedeceğinizi düşündüğünüze bağlı olarak 8GB veya 16GB RAM ve 128GB, 256GB veya 512GB SSD depolama ile eşleştirilir.

Samsung Chromebook Pro'ya gelince, daha az hızlı bir Intel Core m3 işlemciden güç alıyor, ancak yine de Chrome OS'yi mükemmel şekilde iyi idare edecek. 4 GB RAM ve 32 GB dahili depolama ile birlikte gelir - bir Chromebook'ta çok fazla ihtiyacınız olduğu için değil, çünkü bilgi işleminizin çoğu bulutta işlenir. Pixelbook kesinlikle ham özellikler açısından kazanıyor, ancak soru şu ki, Chrome OS için ne kadar işlem gücüne ihtiyacınız var?

Gerçekte: çok değil. Spesifikasyonlar sizde salya akıyorsa, elbette Pixelbook'u tercih edin, ancak Samsung'un Chromebook Pro'su da bir Chromebook için oldukça iyi özelliklere sahip ve size çok daha az paraya mal olacak. Bu Chromebook'ların her ikisinin de Android uygulamalarını çalıştırması, resim biraz karmaşıktır - bunlara ihtiyacınız olacağını düşünüyorsanız, biraz daha yerel depolama için gitmek isteyebilirsiniz.


Google Pixelbook vs Samsung Chromebook Pro: özellikler

Google Pixelbook

Google Pixelbook

Bu iki Chromebook tarafından paylaşılan temel özelliklerden birinden az önce bahsettik: ikisi de Google Play Store'daki Android uygulamalarını çok mutlu bir şekilde çalıştırabilirler. Elbette, Netflix ve Spotify'ın beğenilerini bir tarayıcı penceresinde de çalıştırabilirsiniz, ancak Android uygulama sürümlerinin içeriği çevrimdışı izlemek veya dinlemek için önbelleğe almanıza izin verdiğini unutmayın. Bu aynı zamanda kaliteli oyunlardan çok daha fazlasına erişiminiz olduğu anlamına gelir.

Her ikisinin de paylaştığı bir başka özellik de kalem desteğidir - Chromebook Pro bir S Pen ile birlikte gelir ve sığabileceği bir yuvaya sahiptir. Pixelbook'ta Pixelbook Pen var, ancak 99 £ / 99 $ ekstra ve bariz bir şey yok koymak için yer.

Burada da birçok benzerlik var. Bir tablet gibi hemen arkaya katlanan 360 derece dönen bir ekran, bir USB-C bağlantı noktası aracılığıyla HDMI çıkışı özellikleri ve geleneksel bir kulaklık seti aracılığıyla bazı melodileri dinlemek istiyorsanız 3,5 mm ses bağlantı noktası. Farklılıklara gelince, Samsung'un dizüstü bilgisayarında kullanışlı olabilecek entegre bir hafıza kartı okuyucusu bulunurken, Google'ın dizüstü bilgisayarında Google Asistan yerleşik olarak bulunur - isteklerinizi çok kolay bir şekilde konuşabilir veya yazabilirsiniz.

Bugünün en iyi Samsung Chromebook Pro teklifi 693 Amazon müşteri yorumu Samsung Chromebook Pro ... Amazon 788 $ Görüntüle Her gün en iyi fiyatları için 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Google Pixelbook vs Samsung Chromebook Pro: Karar

Samsung Chromebook Pro

Samsung Chromebook Pro

Başlangıçta söylediğimiz gibi, bu üst düzey Chromebook'ların hiçbiri hayal kırıklığına uğratmayacak, bu nedenle temelde Google Pixelbook'un ekstra gücü ve masrafı veya daha mütevazı ve daha uygun fiyatlı Samsung Chromebook Pro arasında bir seçim yapmanız yeterli. Piyasadaki en güçlü Chromebook'a sahip olmayı mı yoksa başka bir şeye harcayabileceğiniz fazladan birkaç yüz pound (veya dolar) olmasını mı tercih edersiniz?

Entegre S Pen, Samsung cihazını seçmeniz için kesinlikle bir nedendir, eğer çok fazla dijital karalama yapacağınızı düşünüyorsanız - Pixelbook Pen, kıyaslandığında sonradan pahalı bir düşünce gibi geliyor. Öte yandan, Google ile all-in yapmak istiyorsanız, Pixelbook'ta Google Asistan ve birlikte çalışan bir anında tethering numarası vardır.Pixel telefonlar.

Android uygulamaları her iki dizüstü bilgisayar tarafından da iyi bir şekilde kapsanmaktadır, ancak çok sayıda uygulama yükleyeceğinizi ve yerel olarak çok fazla içerik kaydedeceğinizi düşünüyorsanız, Samsung'un Chromebook Pro'nun 32GB depolama alanı biraz cimri görünmeye başlar. Her iki dizüstü bilgisayar da yaşlarını göstermeye başladı, bu nedenle şu anda bir Chromebook satın almak için kesinlikle çaresiz değilseniz, yeni modellerin görünüp görünmediğini görmek için birkaç ay beklemeye değer olabilir.

  • Yeni Chromebook'unuz için olağanüstü kullanışlı 10 aksesuar