Close
  • Ana
  • /
  • Uygulamalar
  • /
  • Google güncellemesi, uygulamaları ve oyunları arkadaşlarınıza göndermenize olanak tanır - internet gerekmez

Google güncellemesi, uygulamaları ve oyunları arkadaşlarınıza göndermenize olanak tanır - internet gerekmez

Google'ın Apple'ın Nearby Share adlı AirDrop'a yanıtı geçen yıl piyasaya sürüldü ve şimdi kullanıcıların akıllı telefonlar arasında uygulamaları paylaşmasına izin vererek bahsi artırıyor. Dolayısıyla, PayPal gibi olmazsa olmaz uygulamaları indirmeye vakit bulamamış can sıkıcı arkadaşlarınız varsa, onların hiçbir mazereti olamaz; Uygulamayı telefonunuzdan gönderebilirsiniz.

Bu özellik, Google Play Store'da 24.0 sürümünde mevcuttur, bu nedenle, bundan yararlanmak istiyorsanız, en son sürümün yüklü olduğundan emin olun. Uygulamaları ve oyunları paylaşmayı hızlı ve kolay hale getirmenin yanı sıra, verileri korumanın da harika bir yoludur; evde sıkışıp kaldığımız için zaten yanıyoruz, bu yüzden bu, küçük bir miktar olsa bile, azaltmanın harika bir yolu.

Çevrimdışıyken bile ihtiyacınız olanı göndermek ve almak için Bluetooth, Bluetooth Düşük Enerji, WebRTC veya eşler arası WiFi kullanan özelliği kullanarak çok sayıda başka dosyayı zaten paylaşabilirsiniz. Aynısı şimdi uygulamalar için de geçerli!

Başlamak için Google Play mağazasına gidin ve ana menüyü açmak için üst köşedeki üç satıra basın. 'Uygulamalarım ve oyunlarım' ve 'Güncellemeler', 'Yüklü' ve 'Kütüphane' sekmelerine dokunun, yeni bir 'Paylaş' sekmesi görmelisiniz. Değilse, en son sürüme güncellediğinizden emin olun ve tekrar denemeden önce bir dakika verin.


Paylaş sekmesinde, dosya gönderip göndermeyeceğinizi seçin; gönderiyorsanız, Yakındakilerle Paylaş ile uyumlu uygulamalarınızın bir listesi sunulur. Seçiminizi yaptıktan sonra yakındaki cihazları aramaya başlamak için oka basın. Bu arada, gönderen kişi bir uygulama almayı seçmiş olacak, bu nedenle cihazınız telefonlarında görünmelidir.

Her iki tarafın da eşleştirme isteğini kabul etmesi gerekir ve ardından istediğiniz kadar uygulama gönderip almaya başlayabilirsiniz. Bağlantıyı kesene kadar cihazların eşleştirileceğini unutmayın. Paylaşım iki yönlü bir yoldur, bu nedenle bir uygulama almış olsanız bile, cihazlar eşleştirilmiş olduğu sürece bunları gönderebilirsiniz.


Bir dizi avantajı olan kullanışlı bir özelliktir, bu nedenle, bundan yararlanmaya başlayabilmeniz için Google Play'in en son sürümüne güncellediğinizden emin olun. Google'ın yetişmeye çalıştığı Apple AirDrop şu anda bu özelliğe sahip değil, bu nedenle Android kullanıcıları bir süre kendini beğenmiş hissetmekten keyif alıyor.

Kaynak:9to5Google