Close

Google vs Apple vs Samsung: 2017'de kim zirveye çıktı?

Hala daha birkaç ay var ama ne yıl oldu:yeni telefonlar,yeni uygulamalar, yeni sürümleriAndroidveiOSve daha fazlası. Ancak cep telefonlarındaki büyük üç isimden - Google, Apple ve Samsung - şimdiye kadarki en iyi 2017'yi kim yaşadı?


Her şirketin amiral gemisi akıllı telefon lansmanlarından yapay zeka ve dijital asistan uygulamalarında arka planda yaptıkları işe kadar tartılması gereken çok şey var. İşte 2018'e doğru ilerlerken her şeyin nasıl durduğuna dair değerlendirmemiz.

2017'de Google

Son zamanlarda Google kampından bir donanım dalgası gördük:yeni Pixel telefonlar, yeni bir Pixelbook dizüstü bilgisayar, güncellenmiş bir Daydream View kulaklığı, daha fazla Google Home hoparlörü ve gerçek zamanlı çevirinin yanı sıra müziğinizi de kullanabilen kablosuz kulaklık.

Bu cihazların başarılı olup olmayacağını söylemek için henüz çok erken, ancak ilk izlenimlerden en azından iyi bir kit parçası gibi görünüyorlar - şık bir şekilde tasarlanmış, iyi tasarlanmış ve muhtemelen pahalı tarafa da bir dokunuş.


İnkar edilemez olan, Google'ın yazılım kadar donanım konusunda da ciddileşmesidir.HTC şirket alımıve hepsi, Google Asistan'ın daha fazla cihaza yayılmasıyla ve şirket şimdi Amazon ve Echo'dan Microsoft'a ve Surface hattına kadar herkesi devraldı. Tüm Google'a geçmek her zamankinden daha kolay.

Başka yerlerde, olağanüstü olmasa da sağlam bir şekildeAndroid OreoMayıs ayındaki Google I / O geliştirici konferansında yapay zekaya vurgu yapıldı. Bu yapay zeka zekası, Google'ın fotoğraf yazılımındaki yüz tanımadan web'deki dil çevirisine kadar her şeye güç katarak gerçekten bu alanda lider olduğu yerdir.


Çok sayıda etkileyici ürün lansmanı ve iyileştirmesi ve konuşulacak gerçek bir felaket olmadığı için, son 12 ayda teknoloji dünyasında tam olarak devrim yaratmamış olsa bile, bunun Google için iyi bir 2017 olduğunu söylemeliyiz. ileriye doğru bazı önemli adımlar attı ve gelecekte yapmak istediklerinin temelini attı.

2017'de Apple


Apple'ın yılı,iPhone XTabii ki, önümüzdeki birkaç ay için ne kadar stok bulunacağı ve yeni Face ID özelliğinin pratikte ne kadar iyi çalışacağı konusunda hala bazı belirsizlikler var.

İPhone X, yeni özellikler açısından çok fazla çığır açmamış olabilir ve çerçevesiz ekran, Apple'a ulaşmadan önce birkaç Android üreticisi tarafından zaten yapılmıştı, ancak yine de birçok kullanıcının sahip olduğu telefon gibi görünüyor. bir sonraki alışverişlerinde gözlerini dört açın.

Bu amiral gemisi iPhone'un yanı sıra, tabletinde, Apple TV kutusunda ve akıllı saatinde küçük yenilemeler ile Apple için nispeten sessiz bir yıl oldu. Yeni ürünler açısından 2017 yılının en büyüğü,HomePod hoparlörü- şimdiye kadar gördüklerimizden kesinlikle çekici görünüyor ve Aralık ayında satışa sunulacak.

Yazılım tarafında,iOS 11birçok kullanışlı yeni özelliğe sahipti ve Apple'ın artırılmış gerçekliğe yönelmesi özellikle ilginç. Şimdiye kadar AR ve VR açısından şu ana kadar yakalamaya çalışıyor, ancak bu 2018 ve sonrasında değişebilir.


Bazı nefes kesici dizüstü ve masaüstü yenilemelerini ekleyin ve Apple için olağanüstü derecede iyi ya da yıkıcı derecede kötü bir yıl olmadı - son birkaç yılda norm haline geldiği gibi, şirketin servetinin çoğu iPhone'a bağlı .

2017'de Samsung

Ve böylece, bu yıl üç akıllı telefonla parkın dışına çıkan Samsung'a:Samsung Galaxy S8,Samsung Galaxy S8 +, veSamsung Galaxy Note 8. Bu oldukça büyük bir başarı, özellikle de geçen yıl Galaxy Note 7 lansmanı ve nihayetinde geri çağırma olan bozgundan sonra.

Yeni giyilebilir cihazlar, dizüstü bilgisayarlar ve DeX gibi girişimler de oldu, ancak Samsung'un yılını tanımlayan gerçekten akıllı telefonlar oldu - dahası, şirket Mart ayında Mobil Dünya Kongresi'nde yeni donanımla kapıdan ilk çıkanlardan biriydi. .

Samsung'un parmağı başka pek çok turtada da var: televizyonlar, akıllı ev seti, ekranlar, mutfak aletleri, VR kulaklıklar vb. Bu cephelerde, Güney Koreli şirketten çok oyun değiştiren bir şey görmedik, ancak 2017'de ortaya koydukları hemen hemen her şey kaliteli oldu.

Son yıllarda Samsung, Apple ile olan ağır savaşına odaklanıyor gibi görünüyor ve bu cephede, Samsung'un 2017'de zirveye çıktığını kesinlikle iddia edebilirsiniz - Apple'ın iki sıra dışı yükseltmesi için üç harika yeni telefon ve sınırları zorlayan bir telefon.

Daha az etkileyici olan, Samsung'un bu yıl açıkladığı sanal asistan Bixby - yine de Samsung'a burada şüphenin avantajını vereceğiz ve yazılım için hala erken olduğunu ve 2018'de iyileştirme alanı olduğunu söyleyeceğiz.

2017 incelemede

Peki o zaman en iyi 2017'yi kim yaşadı? Son 12 ayda en iyi telefonları kimin piyasaya sürdüğünü soruyorsanız, o zaman kesinlikle Samsung olmalı - Galaxy güncelleme ailesi çarpıcı görünüyor ve her yerde övgüler alıyor.

Yukarıda söylediğimiz gibi, Apple için pek çok şey iPhone X'e bağlı: amiral gemisini, onuncu yıldönümü telefonunu elinizden alın ve aniden Apple için çok sıradan bir yıl gibi görünüyor. Öte yandan, iPhone X başarılı olursa ve Apple talebi karşılayabilirse, 2017 Cupertino şirketi için çok daha iyi görünmeye başlar.

Google da çok iyi bir 2017 geçirdi, ancak Samsung'un aksine, Mountain View'dan yılın en az etkileyici lansmanı belki de akıllı telefonlar. Pixel 2 veya Pixel 2 XL'de yanlış bir şey yok, ancak Google'ın hisse senedi Android yazılımını gerçekten sevmiyorsanız, bunların Samsung veya Apple'dan bir 2017 telefonundan daha iyi bir satın alma olduğunu söylemeye zorlanacaksınız.

Google'ın yapmayı başardığı şey, iyi bir donanım portföyü oluşturmak ve AI çabalarıyla ilerlemektir ve tüm ürün ve hizmet yelpazesinde, belki de iki büyük rakibinden daha fazla içerik olabilir.

2017'de kim zirveye çıktı? Bizi zorlayacaksanız, sadece bu yıl piyasaya sürdüğü cep telefonlarının kalitesi için Samsung demeliyiz. Apple ve Google, yalnızca telefonlarda değil, güvendiğimiz tüm diğer gadget ve uygulamalarda da geride kalıyor.

  • Gelecek hakkında ne düşünüyorsun? Apple, iPhone X'i nasıl geliştirebilir?