Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Google Wi-Fi ve Netgear Orbi karşılaştırması: En iyi örgü ağ kiti nedir?

Google Wi-Fi ve Netgear Orbi karşılaştırması: En iyi örgü ağ kiti nedir?

Eğer aşina değilsenizörgü ağlar, tek bir yönlendirici yerine birden çok Wi-Fi noktası kullanacak şekilde tasarlanmışlardır, evinizin herhangi bir noktasından hızlı internet erişimi sağlar ve bodrum katındaki veya çatı katındaki ölü bölgeleri düzeltirler. Ya da en azından teori bu.


Artık ev için giderek artan sayıda uygun fiyatlı ağ oluşturma kiti var, ancak burada en iyilerden sadece ikisine odaklanacağız: Google Wi-Fi ve Netgear Orbi. Akıllı Wi-Fi sağlayıcılarının savaşında hangisinin birinci olduğunu öğrenmek için okumaya devam edin.

Daha fazlasını okuyun: Netgear Orbi Voice incelemesi: Wi-Fi genişletici, akıllı hoparlör, müzik çalar

Google Wi-Fi vs Netgear Orbi: tasarım ve kurulum

Google Wi-Fi ve Netgear Orbi

Google Wi-Fi


Bir dereceye kadar, Wi-Fi ağ güzelliği bakanın gözündedir, bu nedenle bu makaleyi gösteren resimlere bir göz atabilir ve hangi erişim noktalarının en çekici olduğu konusunda kendi kararınızı verebilirsiniz.

Bu cihaz setlerinin her ikisinin de çirkin olduğunu söyleyemeyiz, ancak paramız için, Google Wi-Fi düğümlerinin disk şeklindeki yaklaşımı, Netgear Orbi'lere göre daha avantajlıdır - ikincisi daha hantal ve sığması daha az kolaydır Mevcut ev estetiğinizle (öne çıkma eğilimindedirler).


Kurulum açısından, oldukça büyük bir onur bile. Bir örgü ağın güzelliklerinden biri, her şeyin bir uygulama tarafından kontrol edilmesi ve her şeyi yapılandırmanın genellikle geleneksel bir yönlendiricinin kurulu olduğundan çok daha kolay olmasıdır.

Bu, Google Wi-Fi ve Netgear Orbi sistemlerinde, birkaç kablo bağlantısıyla ve telefonunuza birkaç dokunuşla, her şeyin çalışması için gereken her şey için geçerlidir. Her iki sistem de mevcut yönlendiriciler yerinde kullanılabilir, ancak daha kolay bir yaşam için - ve yeni ağ kitinizin tüm özelliklerini kullanmak için - yeni donanımla yeniden sıfırdan başlamanızı öneririz.


Bugünün en iyi Google Wifi fırsatları 347 Amazon müşteri yorumu Google Wifi, White Kohl's99 $ Görünümİndirimli Fiyat Google WiFi Sistemi, 1-Paket -... Amazon Prime 129 $ 99,62 $ Google Wi-Fi, 4GB eMMC Flash ... Amazon 189 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Google WiFi sistemi, 3'lü Paket -... Amazon $ 269 $ 202,01 Göster Göster Daha Fazla Fırsat En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Google Wi-Fi vs Netgear Orbi: özellikler ve özellikler

Google Wi-Fi ve Netgear Orbi

Netgear Orbi

Bu örgü ağların ana satış noktaları, tüm evinizi harika bir Wi-Fi ile kaplamaktır ve bu amaçla her ikisi de çok iyi çalışır - Google Wi-Fi ve Netgear Orbi'nin birçok yerde listelendiğini görmenizin ana nedeni budur. en iyi örgü ağ kiti listeleri.

Orbi düğümleri daha hantal ve göze batan bir şey olabilir, ancak bir alanı daha fazla kaplayabilir ve önyükleme için daha hızlı hız sağlayabilir - Google Wi-Fi için 1.500 fit kare (139 metrekare) ile karşılaştırıldığında birim başına 2.500 fit kare (232 metrekare) Fi. Göreceli maliyetler ve kabaca konuşursak, iki Netgear Orbi cihazıyla aynı fiyata üç Google Wi-Fi cihazı alabilirsiniz.


Testlerin çoğu, Netgear Orbi'nin ham hız açısından da Google Wi-Fi'den daha iyi performans gösterdiğini gösteriyor - Google düğümleri çift bantlı, AC1200 modelleridir (maksimum 1.200 Mbps bant genişliği), Orbi birimleri ise üç bantlı, AC2200 veya AC3000 modelleridir. . Bu hızları gerçek dünyada elde edemezsiniz ve bu kısmen zaten internet sağlayıcınıza bağlıdır, ancak Netgear burada açıkça kazanıyor.

Orbis, iki tanesi uydu düğümlerinde ve dördü ana yönlendiricide olmak üzere, sabit kablolu bağlantılar için daha fazla Ethernet bağlantı noktasına sahiptir. Bir Google Wi-Fi kurulumundaki tüm düğümler aynı sayıda Ethernet bağlantı noktasıyla donatılmıştır - iki.

  • Bugün hayatınızı iyileştirecek 5 harika yapay zeka destekli ev cihazı

Google Wi-Fi ve Netgear Orbi karşılaştırması: ekstralar ve eklentiler

Google Wi-Fi ve Netgear Orbi

Google Wi-Fi

Elbette bu ağ oluşturma kitlerinde ham hızdan daha fazlası var. Netgear Orbi serisiyle ilgili sevdiğimiz şey, ne kadar hıza ihtiyacınız olduğuna ve ne kadar ödemek istediğinize bağlı olarak birkaç uydu ünitesi arasında seçim yapabilmenizdir. Netgear ayrıca ölü bölgeleri sıkıştırmak için Orbi fiş adaptörleri satıyor.

Google'ın kredisine göre, Netgear tarafından sunulan uygulamadan çok daha ince ve daha kullanışlı bir uygulama oluşturdu. Philips Hue ışıklarını ve IFTTT'ye (If This Then That) bağlı herhangi bir şeyi doğrudan kontrol etmenin yanı sıra hız açısından hangi düğümlerin öncelikli olacağını ayarlayabilirsiniz. Donanıma gelince, 2016'dan beri var ve eski görünmeye başlıyor.

Hem Google-Wifi hem de Netgear Orbi çözümleri, bir misafir ağı kurmanıza, ziyaretçileri görebileceğiniz bir yerde tutmanıza ve yapmakta olduğunuz her şeye müdahale etmeden veya yavaşlatmadan web'e erişmelerine izin verir.

Ve Netgear Orbi sistemi, Google muadili gibi akıllı ev yetenekleri yolunda hiçbir şeye sahip olmasa da, uygulama içinde daha gelişmiş ebeveyn kontrollerine sahiptir - Google Wi-Fi, yetişkin web sitelerini engelleme ve interneti duraklatma temellerini yapabilir herhangi bir cihazda, ancak Netgear burada daha kapsamlı.

Bugünün en iyi Netgear Orbi fırsatları 997 Amazon müşteri yorumu NETGEAR Nighthawk X6S ... Lenovo USA199,99 GörünümNETGEAR Nighthawk (tm) X6S ... Crutchfield 199,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle NETGEAR Orbi Üç Bantlı Bütün ... Amazon Prime $ 369,99 $ 294,99 İndirimli Fiyatı Görüntüle NETGEAR Orbi AC3000 Mesh WiFi ... Walmart426,95 ABD doları 294,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Google Wi-FI ve Netgear Orbi karşılaştırması: fiyat ve karar

Google Wi-Fi ve Netgear Orbi

Netgear Orbi

Gördüğünüz gibi, Google Wi-Fi ve Netgear Orbi aynı işi yapıyor ancak bazı önemli farklılıklar var. Netgear cihazları, daha iyi aktarım hızları sunar ve Wi-Fi'yi daha uzak mesafelere ışınlayabilir, ayrıca kablolu cihazlarınız için daha fazla Ethernet portu sunar.

Dava kapandı? Tam olarak değil, çünkü Google Wi-Fi, kullanımı daha kolay ve akıllı özellikler açısından daha fazlasına sahip (belirli bir zamanda belirli bir düğümü devre dışı bırakmak gibi) bir uygulama ile birlikte gelir. Küçük beyaz diskler de daha şık görünüyor. Bu faydalar sizin için en yüksek hızlardan daha değerli olabilir.

Ortalama bir ev için (yani üç Google Wi-Fi birimi ve iki Netgear Orbi birimi) fiyat aşağı yukarı aynıdır, ancak hem Google hem de Netgear zaman zaman indirim ve fırsatlar sunar. Web'deki en son teklifler için bu sayfadaki widget'ları kontrol edin.

Evinizin her yerinde Wi-Fi istiyorsanız ve ölü bölgeleri en aza indirmeniz gerekiyorsa, hem Google Wi-Fi hem de Netgear Orbi'nin iyi bir iş çıkaracağını söyleyerek kendimize güveniyoruz. Daha fazla hıza ihtiyacınız varsa, öncelikle Netgear'ı düşünün; Daha akıllı ve daha şık bir şey tercih ederseniz, Google seçeneği tercih edilebilir.