Close
  • Ana
  • /
  • Ev Aletleri
  • /
  • Google'ın yeni Nest Hub 2'si daha iyi uyumanıza yardımcı olmak istiyor

Google'ın yeni Nest Hub 2'si daha iyi uyumanıza yardımcı olmak istiyor

Google, ne kadar iyi uyuduğunuzu izleme ve dinlenme sürelerinizi iyileştirmeye yönelik önerilerde bulunma gibi yeni özellikler vaat eden ekran donanımlı akıllı hoparlörünün yeni Nest Hub 2'yi ve güncellenmiş sürümünü duyurdu.


Bazıları daha eski Nest donanımına geçiş yapan bir dizi başka yeni özellik var, ancak bazıları yeni cihaza özel olacak çünkü kamera kullanmadan hareketi izleyebilen yeni Soli sensörüne ihtiyaç duyuyorlar. Ve, olduğu gibiilk Nest Hub, bu cihazda hiç kamera yok - mahremiyet konusunda endişelenen insanlar için iyi haber, özellikle de bunu yataklarımızın yanına koymamız bekleniyorsa.

Google'ın orijinal hub'dan %50 daha güçlü olduğunu iddia ettiği daha derin bas ile ses kalitesinde de bir artış var. Bunun müzik ve videoyu biraz daha dinamik hale getireceğini söylüyor. Ve evet, YouTube, Netflix ve Disney+ gibi uygulamalar gibi desteklenir, böylece yemek pişirirken programlarınızı izleyebilir, hatta Hub 2'yi bir tür yatak odası TV yedeği olarak kullanabilirsiniz. Buna da yayın yapabilirsiniz - ve bu özellikler Google'ın ürününü Amazon'un rakibinden hemen daha esnek hale getirir.

Bir ekran size göre değilse, ancak yine de akıllı hoparlör serisiyle ilgileniyorsanız, şuraya göz atın:Google Nest için son fırsatlar.

Peki ya bu uyku algılama özelliği? Google, Pingtwitter'e bunun Hub'ın tamamen isteğe bağlı bir parçası olacağını, ancak sahiplerin %20'sinin görünüşe göre ilk nesil Hub'larını yatak odasında olduğu için uygulamak istediğini söyledi. Bu mantıklı, çünkü kamera eksikliği onu diğer ekran donanımlı modellerden çok daha az ürkütücü yapıyor. Motion Sense, yerleşik düşük enerjili radar ünitesini kullanarak uykunuz hakkında bilgi edinir. Vücut şekillerini veya yüzleri algılayamaz ve bunun yerine gördüğü çıktı, tanımlanabilir kişilerden çok bir ses dalga biçimine benzer.


Etkinleştirildiğinde, Motion Sense gece boyunca ne kadar hareket ettiğinizi izleyecektir. Ses sensörleri, horlama ve öksürüğü dinleyecek ve bu olayları sabah rapor edecektir. Aynı zamanda oda sıcaklığını da takip edecektir çünkü bu sizin ne kadar iyi uyuduğunuzu da etkiler. Sistem zamanla modelinizi öğrenecek ve siz onu kullandıkça sonuçlar daha doğru olacaktır.

Google, özellikle öksürük takibinin, yatağınızın yeni bir şilte veya yatak takımı ile biraz ilgilenmeye ihtiyacı olabileceğinin bir işareti olabileceğini söylüyor. Rehberimizen iyi yatağı bulmaksizinkinin değiştirilmesi gerekiyorsa yardımcı olacaktır.


Veriler Google Fit uygulamasına gönderilecek ve önerileri ve bilgileri görebileceksiniz. Veriler çoğunlukla cihazda işlenir. Bazı veriler bulutta depolanacak, ancak Google bunun sabah veya istediğiniz zaman kolayca silinebileceğini belirtti. Başlangıçta ücretsiz olacak ve şirketin 'deneme' dediği şeyde mevcut olacak; gelecek yıla kadar. Daha sonra bu analiz için ücret alabilir veya bunu Fitbit premium hizmetlerine katlayabilir.

Google Yuva Merkezi 2


Bir sabah raporu size ne kadar iyi uyuduğunuz hakkında bilgi verecektir.

(Resim kredisi: Google)

Uykuyu izleyen bu hareket izleyici aynı zamanda Hub 2'de hareket etmenize izin vererek sabah alarmını bir bilek hareketiyle ertelemenize olanak tanır. Bize sorarsanız, uygun ama aynı zamanda işe zamanında gitmek için biraz tehlikeli.

Nest Hub 2 aynı zamanda uyumanıza da yardımcı olur. Uykuya hazırlanırken ekran kararır ve tabii ki sizi umarız huzurlu bir uykuya sokmak için rahatlatıcı sesler çalmasını isteyebilirsiniz.

Google Nest Hub 2, 99,99 ABD Doları / 89,99 ABD Doları 149 ABD Dolarına mal olacak. Bugünden itibaren Google Store'dan ve ABD, Kanada, İngiltere, Almanya, Fransa ve Avustralya'daki diğer satıcılardan sipariş verebilirsiniz. Tebeşir, Kömür, Kum ve Mist dahil olmak üzere çeşitli renkler vardır.