Close
 • Ana
 • /
 • Aksiyon Kameraları
 • /
 • GoPro HERO 8 Black incelemesi: Fantastik, çerçevesiz ve zengin özelliklere sahip bir aksiyon kamerası

GoPro HERO 8 Black incelemesi: Fantastik, çerçevesiz ve zengin özelliklere sahip bir aksiyon kamerası

İlk piyasaya çıktığında, GoPro HERO 8 Black'in bazı özellikleri vardı.çokdoldurulacak büyük ayakkabılar. Çığır açan selefini geliştirebilir mi? GoPro, çok iyi donanımlı ve agresif fiyatlı DJI Osmo Action'ı üstlenebilir mi - özellikle ikincisinin entegre bir öne bakan ekranın dahil edilmesiyle?


HERO 8 Black ile hem toprak yolda hem de okyanusta kaliteli zaman geçirdik ve bu soruların ikisinin de cevabının 'evet' olduğunu bildirmekten mutluluk duyuyoruz. En son model için olsa da, bizimGoPro HERO 9 Black incelemesi(Eylül 2020'de yayınlandı, buen iyi GoProetrafında - keşfedinGoPro HERO 9 Black vs HERO 8 Blackİkisinin nasıl karşılaştırıldığını görmek için karşı karşıya), HERO 8 Black kesinlikle mükemmel bir aksiyon kamerası olmaya devam ediyor. Hala bizim iki numaradaen iyi aksiyon kamerasısıralama.

Genel olarak bu aksiyon kamerasını sevmemize rağmen, burada bazı büyük kazançlar olmasına rağmen, çok bariz bir hayal kırıklığı olduğunu da belirtmeliyiz (bundan sonra daha fazlası). Ve bunun sizi ne kadar hayal kırıklığına uğrattığı, neden bir GoPro HERO 8 Black satın almayı düşündüğünüze bağlıdır.

Bugünün en iyi GoPro Hero 8 Black fırsatları GoPro Hero 8 Black GoPro UK279,98 £ GörünümGoPro HERO8 Black -... Amazon Prime £ 315,02 İndirimli Fiyatı Görüntüle Gopro Hero8 Black very.co.uk £ 379.99 £ 329.99 GoPro HERO 8 Black Evans Döngülerini Görüntüle379,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Başlamadan önce fiyatla ilgili bir not. İyi haber şu ki, piyasadaki daha yeni bir modelle, bazı iyiGoPro anlaşmalarıHERO 8 Black'de - gözünüzü dört açınGoPro anlaşmasıtatil alışveriş sezonu boyunca veya henüz bir GoPro'ya karar vermediyseniz, alternatifleri inceleyin.en ucuz aksiyon kamerasıhesabı yuvarlamak. Şimdi tüm ihtişamıyla HERO 8 Black aksiyon kamerasına saçmalamak için bir dakikanızı ayıralım:

GoPro Hero 8 Black resim galerisi

Resim 1/4

GoPro Hero 8 Black aksiyon kamerası kafa üstü ve herhangi bir Mod olmadan fotoğraflandı


Hero 8 Black aksiyon kamerası çerçevesiz bir tasarıma sahiptir ve kasasına yerleştirildiğinde Hero 7 Black'den daha hafiftir
(Resim kredisi: GoPro)
Resim 2/4

GoPro Hero 8 Black aksiyon kamerası, uzatılmış katlanır parmak bağlantılarıyla fotoğraflandı

Burada GoPro'nun yeni aksiyon kamerasının tabanına uzatılmış katlanır montaj parmaklarını görebilirsiniz.
(Resim kredisi: GoPro)
Resim 3/4

GoPro Hero 8 Black, mini bir GoPro tripoda takılı olarak fotoğraflandı


Pekala, hey, Hero 8 Black ...
(Resim kredisi: GoPro)
Resim 4/4

GoPro Hero 8 Black, kameranın üstüne takılı Işık Modu ile fotoğraflandı

Media Mod (mikrofon) ve Light Mod ile kullanımda olan Hero 8 Black
(Resim kredisi: GoPro)

GoPro HERO 8 Black incelemesi: İlk izlenimler

Rafine bir gövde ve bir dizi başka yenilikle HERO 8 Black, eskiye göre gelişiyorHERO 7 Siyahbirkaç yolla.GoPro Max360 derecelik kamera, GoPro Fusion'ın yerini alan GoPro'nun bir başka seçeneğidir, ancak bu HERO serisinden ayrıdır.


Öyleyse, bu 'hayal kırıklığı' hakkında ... Vlogger'lar ve HERO 8 Black aksiyon kamerasında entegre bir öne bakan ekran görmeyi uman herkes, en büyük rakibi olanDJI Osmo Eylemi, şanssız. HERO 8 Black'de öne bakan bir ekran istiyorsanız, ayrı bir tane satın almanız gerekir - yani ek bir ücret karşılığında - Ekran Modu olarak adlandırılan bir GoPro & lsquo; Mod 'biçiminde - bu yeni hakkında daha fazlasıGoPro aksesuarlarısonra. Alternatif olarak, dahili bir öne bakan ekrana sahip olan daha yeni GoPro HERO 9 Black'i de kullanabilirsiniz.

Lansmandan önce tur atan bir başka büyük söylenti, HERO 8 Black'in yeni nesil bir GoPro System on Chip tarafından destekleneceğiydi. Bu doğru değil: GP1 Chip, tıpkı HERO 6 Black ve HERO 7 Black'de olduğu gibi yeni GoPro'nun kaputunun altında oturuyor.

Her şeye rağmen GoPro, HERO 8 Black'in ince ayarlı kasası, yeni kullanımı kolay video modları ve övülen HyperSmooth görüntü sabitleme yazılımının daha ince, daha güçlü bir versiyonunun ve diğer işlevler ve geliştirmelerden oluşan bir kombinasyonun, Entegre bir öne bakan ekranın eksikliğini telafi etmek için yeterince güçlü bir yumruk atıyor. Bunun doğru olup olmadığını öğrenmek üzereyiz ...

Bir GoPro HERO8 Black, bir dağdan aşağı kayan bir kişiyi çekmek için kullanılır


(Resim kredisi: GoPro)

GoPro HERO 8 Black incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

GoPro HERO 8 Black aksiyon kamerası ilk olarak Ekim 2019'da piyasaya sürüldü ve şimdi dünyanın dört bir yanındaki büyük perakende ortaklarından satın alınabilir. Kamera 379,99 £ RRP ile piyasaya sürüldü, ancak şimdi 279,98 £ (1 yıllık GoPro aboneliği ile) veya 329,99 £ (olmadan) seviyesine düştü. Bazı Modlarla onu pezevenkleştirmek istiyorsanız, bunlar da size ekstra maliyet getirecektir. HERO 7'nin RRP'si de benzer şekilde düştü: şimdi 249,99 £.

GoPro HERO 8 Black incelemesi: özellikler

 • Ağırlık: 126g (çerçeve gerekmez)
 • Boyutlar: 66.3W x 48.6H x 28.4D (mm)
 • Video: 4K60, 2.7K120, 1080P240
 • Fotoğraf: 12MP
 • Maksimum video bit hızı: 100Mbps (4K)
 • Bağlantı: Wi-Fi, Bluetooth
 • Uygulama: Quik ile entegre GoPro Uygulaması
 • SoC: GP1 Çip
 • Dijital lensler: SuperView, Geniş, Doğrusal, Dar
 • Seri çekim: 1, 3, 6 ve 10 saniyelik seri çekim seçenekleriyle 12 MP 3, 5, 10 ve 30 fps
 • Time Lapse: 0.5, 1, 2, 5, 10, 30-saniye ve 1, 2, 5 ve 30-dakikalık aralıklar
 • TimeWarp 2.0: 2x, 5x, 10x 15x ve 30x kayıt hızları
 • Night Lapse: 4, 5, 10, 15, 20, 30-saniye ve 1, 2, 5 ve 30-dakikalık aralıklar
 • Dokunmatik ekran: Sezgisel 2 inç LCD
 • Su geçirmezlik: Kılıf olmadan 10m (33ft)
 • GPS: Evet
 • Ses kontrolü: Evet
 • Mikrofonlar: üç
 • Pil: çıkarılabilir 1220mAh lityum iyon
 • Stabilizasyon: High ve Boost seçenekleriyle HyperSmooth 2.0
 • HDR: SuperPhoto, otomatik HDR işleme
 • Canlı Akış: Evet, uygulama aracılığıyla
 • Diğer: Portre modu, otomatik yönlendirme
 • Bellek depolama: en az sınıf 10 veya UHS-I dereceli microSD

GoPro HERO 8 Black incelemesi: Tasarım ve kurulum

İlk bakışta HERO 8 Black, selefine oldukça benziyor, ancak gövdesi daha şık görünüyor, daha net çizgilere ve Hero 7 Black'den marjinal olarak daha büyük olmasına rağmen o kadar belirgin olmayan bir lense sahip. GoPro HERO 8 Black, 62.3W x 44.9H x 33D (mm), HERO 7 Black ise 66.3W x 48.6H x 28.4D (mm) boyutlarındadır.

En önemlisi, HERO 8 Black, kamerayı monte etmek için kamerayı ek bir çerçeveye (HERO 7 Black, DJI Osmo Action ve diğer GoPro rakiplerinin gerektirdiği) oturtmak zorunda kalma zahmetini ortadan kaldırıyor. Bunun yerine, iki 'katlanır parmağınız' GoPro'nun tabanından menteşelenir ve doğrudan bir montaj aparatına veya kullanmayı seçtiğiniz herhangi bir aksesuara takılır. Bu parmaklar, gerekmediğinde manyetik olarak tabana düz tutulur. Harika bir yeni eklenti.

Kaliteli kauçuk kaplama, kameranın arka yüzünün ve kenarlarının çoğunu kaplayarak ellerinizden olası kaymayı önlemeye yardımcı olur. Ve selefinden daha hafif olmasına rağmen (bir çerçevede 126g ve 142g HERO 7 Black), yeni GoPro’nun metal yapısı yine de hoş bir ağırlık hissi veriyor.

Kamera bomba geçirmez bir his veriyor ve aslında öyle. Bunu test sırasında bir dağ bisikleti sürüşü sırasında yanlışlıkla keşfettik - çarpıştık ve çarpma anında arka tekerleğimizden düştü. Konuşmacılar bükülmüş ve kenar bükülmüş, ancak GoPro zarar görmeden uzaklaştı ve çile boyunca video kaydetmeye devam etti. HERO 8 Black ayrıca köklerinden sıyrılmaktan, dikenlerle kırbaçlanmaktan ve sörf yaparken çalkalanmaktan ve sıyrılmaktan kurtuldu.

Yazma sırasında test için mevcut olmasa da, çerçevesiz GoPro HERO8 Black ile kullanılmak üzere tasarlanmış 'Modlar' (modüler için kısa) adı verilen yeni bir aksesuar sistemi var. Toplamda üç Mod vardır:

 • Ekran Modu- Medya Moduyla bağlanan açılır ekran
 • Medya Modu- bir shotgun mikrofonla sesi güçlendirir
 • Işık Modu- Çekimler sırasında aydınlatmayı optimize etmek için 200 lümen ve 200 lux 1m ekler

HERO 8 Black’in bir aksiyon kamerası olarak ana işlevi için çok pratik olmasa da, bu Modlar korkaktır ve GoPro’nun vloggerlar ve birinci sınıf, kompakt ve hafif bir video prodüksiyon aracı arayan herkes için cazibesini artırmalıdır.

GoPro Hero 8 Black Modları ile Tanışın

Resim 1/3

GoPro Hero 8 Black, kameranın üstüne takılı Işık Modu ile fotoğraflandı

Bu, HERO8 Black aksiyon kamerasına Medya Modu aracılığıyla eklenen Işık Modudur
(Resim kredisi: GoPro)
Resim 2/3

GoPro Hero 8 Siyah mikrofon Modu

Bu, kayıt yaparken gelişmiş ses kalitesi için kullanacağınız Medya Modudur
(Resim kredisi: GoPro)
Resim 3/3

GoPro Hero 8 Siyah ekran Modu

Ve bu, GoPro Hero 8 Black'e açılır ekran deneyimi sunan şık Ekran Modu'dur.
(Resim kredisi: GoPro)

GoPro HERO 8 Black incelemesi: Özellikler ve kullanılabilirlik

Hoş bir şekilde ve aksiyon kamerası teliflerinden beklendiği gibi, HERO8 Black'in kutudan çıkar çıkmaz kavraması son derece basittir. Ürünle birlikte verilen USB-C kablosunu kullanarak şarj edin, ateşleyin, video, fotoğraf veya hızlandırılmış mod arasından seçim yapın ve gidin.

Video modunda, arka dokunmatik ekran, her biri çeşitli senaryolara uyacak şekilde tasarlanmış dört ön ayar arasında gezinmenizi sağlar. Bu ön ayarlara Standart, Aktivite, Sinematik ve Ağır Çekim denir. Her biri ihtiyaçlarınıza uyacak şekilde özelleştirilebilir ve ayrıca ekstra altı özel ön ayar oluşturma ve bunları kolay erişimli bir listeye ekleme olanağına da sahipsiniz.

Varsayılan video ön ayarları şunlardır:

 • Standart: 1080'de kayıt yapar ve daha yavaş hareket eden nesneleri çekmek için idealdir
 • Aktivite: 2,7k çözünürlük ve 60 fps kare hızı ile bu, yoğun aktiviteleri ve hızlı hareket eden nesneleri çekmek için olanıdır
 • Sinematik: Standart 4: 3 yerine 16: 9 ile maksimum 4K video çözünürlüğünde kayıt yapar
 • Ağır Çekim: 240FPS kare hızında HD video oluşturur ve yüksek hızlı aksiyon için mükemmeldir

Benzer şekilde, fotoğraf modunda, aralarından seçim yapabileceğiniz dört özelleştirilebilir seçeneğiniz vardır: Fotoğraf, LiveBurst, Burst ve Night, ayrıca kendi özel ayarlarınızı oluşturma ve burada kaydetme yeteneği.

Varsayılan fotoğraf ön ayarları şunlardır:

 • Fotoğraf: işlenmemiş tek bir görüntüyü yakalar
 • LiveBurst: Çekiminizden 1,5 saniye önceki ve sonraki anları kaydederek en iyi kareyi seçmenizi sağlar
 • Patlamak: deklanşöre bastığınızda 30FPS'de hızlı bir dizi görüntü kaydeder
 • Gece: otomatik olarak daha yavaş deklanşör hızları kullanır ve çok düşük ışıkta görüntü kaydetmenize olanak tanır

Hızlandırılmış Çekim video modu, kolayca statik, hızlandırılmış diziler oluşturmanıza olanak sağlar. Veya güncellenmiş TimeWarp 2.0 işlevini kullanarak, bir mesafe boyunca seyahat etmek veya zamanın geçişini aktarmak için ideal olan hareketli, elde tutulan sekanslar oluşturabilirsiniz. Şık bir yeni özellik, dokunmatik ekrana bir dokunuşla gerçek zamanlı ve hızlandırılmış kayıt arasında geçiş yapmanıza olanak tanır - bu, bizi yaratıcı olmaya ve videolarımıza daha fazla eğlence katmaya aktif olarak teşvik ettiğini hissettiğimiz bir tesis.

Gece dahil düşük ışık koşullarında kayıt mı yapıyorsunuz? Hızlandırılmış Gece Çekimi video modunu deneyin veya aksiyon düzenlemelerinizin ilginç kısımlarını vurgulamak için Ağır Çekim (8x) ile oynayın.

HERO 7 Black gibi HERO8 Black, iki elinizi de gerektiren bir aktivite yaparken kullanışlı olabilecek bir dizi sesli komuta yanıt verir. GoPro, kameranın 11 dilde ve 6 aksanla 14 komutu işleyebileceğini düşünüyor. Bununla birlikte, hızda hareket ederken veya arka plan gürültüsü ile herhangi bir aktivite yaparken, GoPro'nun her zaman talimatlarımızı almadığını gördük - sinir bozucu bir şekilde, dağ bisikleti ve sörf yaparken sorunlar yaşadık.

Sen ikenYapabilmekFotoğraflarınızı ve videolarınızı kamerayı kullanarak düzenleyin, GoPro App'i kullanırken çok daha fazla seçenek ve uygulama yelpazesine sahip olursunuz. Bluetooth üzerinden Hero 8 Black'inizle senkronize edildiğinde, uygulama yeni GoPro'nuzu cihazınız üzerinden kontrol etmenizi sağlar. Ayrıca, içeriğinizi yerel olarak boşaltmak veya GoPro'nun bulut hizmetine (abonelik ücretleri uygulanır) YouTube ve Facebook Live'a akış yapmanızı sağlar. Bununla birlikte, Quik ve onun yerleşik temalarını kullanarak kliplerinizi düzenleyebilir ve anında harika görünen videolar oluşturabilirsiniz.

GoPro HERO 8 Black incelemesi: Video ve fotoğraflar

GoPro HERO 8 Black’in fotoğrafları ve videoları inanılmaz derecede zengin ve ayrıntılı. Bu özellikle 4K60'da çekim yaparken belirgindir. Video çözünürlüğü selefi ile aynı olsa da, 100Mbps'de üstün bir bit hızı (HERO 7 Black’in 78Mbps ile karşılaştırıldığında) veri iletimini iyileştirir ve sonuç olarak daha da iyi, stüdyo kalitesinde bir görüntü üretir.

GoPro’nun son derece etkileyici görüntü sabitleme yazılımı HyperSmooth, HERO 7 Black indiğinde manşetlere hükmetti, bu nedenle HyperSmooth 2.0'ın bu yeni amiral gemisi kamerada merkez sahneye çıkması biraz şaşırtıcı.

En önemli güncelleme, HyperSmooth 2.0 stabilizasyonunun artık tüm video modları ve çözünürlüklerde mevcut olmasıdır ki bu BÜYÜK bir haberdir. Ek olarak, artık HyperSmooth 2.0'ı Yüksek veya Yükseltme ayarında çalıştırarak stabilizasyon düzeyini daha da artırma lüksüne de sahipsiniz.

Stabilize edilmemiş ve HyperSmooth stabilize edilmiş görüntüler arasındaki farklar etkileyici olsa da, High ve Boost modundan elde edilen ek kazançlar marjinaldir - HyperSmooth halihazırda mevcut olan en etkileyici aksiyon kamerası görüntü sabitleme olduğunda büyük bir sorun değildir.

Fotoğraf işleme seçenekleri HERO 7 Black'dekilere oldukça benzer, ancak birkaç eklemeyle. SuperPhoto, çekiminiz için en iyi görüntü işlemeyi otomatik olarak seçerken, HDR, daha yavaş hareket eden nesneler / çevrelerde iyi aydınlatılmış koşullarda kullanım için en uygun işlemeyi kullanır. Ayrıca, artık görüntülerinizi işlenmemiş ham dosyalar ve jpeg formatında kaydetme seçeneğine sahipsiniz.

GoPro HERO8 Black incelemesi: okyanusta sörften yükselen spreyin çekilmiş bir görüntüsü

Bu hala Pingtwitter tarafından HERO8 Black aksiyon kamerası kullanılarak yakın zamanda İngiltere'deki bir sörf gezisi sırasında çekildi.

(Resim kredisi: GoPro)

GoPro HERO8 Black incelemesi: Karar

Kullanımı inanılmaz derecede kolay olan GoPro HERO 8 Black aksiyon kamerası gerçekten çarpıcı sonuçlar verirken çok etkileyici bir kit parçasıdır. HyperSmooth 2.0 görüntü sabitleme ve diğer bir dizi gelişmiş özelliğe sahip olan bu, yazarken test ettiğimiz en özellikli aksiyon kamerasıdır.

Çerçevesiz tasarım ve gelen uyumlu Mod yelpazesi, HERO 8 Black’in devasa yeteneklerini saf aksiyon çekiminin ötesine genişletmenize olanak tanır. Bu, vlogger'lar ve seyahatlerini belgelemek isteyenler için iyi bir haber.

Önce vlogger ve ikinci olarak aksiyon fotoğrafçıları / kameramanlar olanlarınız için ve bu yüzden mükemmel bir karede olup olmadığınızı & lsquo; bir bakışta görmek 'en önemli aksiyon kamerası özelliğidir, DJI Osmo Action'a göz atmanız daha iyi olabilir. veya yeni GoPro HERO 9 Black.

Nihayetinde, bir aksiyon kamerasının gerçek doğası söz konusu olduğunda - yani ona attığınız her şeyi kaldırabilecek ve hikayeyi anlatmak için hala canlı olan kompakt, sağlam bir kamera - GoPro, etkileyici HERO 8 Black ile gruba liderlik etmeye devam ediyor. Aksiyon fotoğrafçılığı yeni bir seviyeye ulaştı.

Bunlar GoPro Hero 8 Black GoPro Hero 8 Black GoPro İngiltere için bugünün en iyi fiyatları279,98 £ GörünümGoPro HERO8 Black -... Amazon Prime £ 315,02 İndirimli Fiyatı Görüntüle Gopro Hero8 Black very.co.uk £ 379.99 £ 329.99 GoPro HERO 8 Black Evans Döngülerini Görüntüle379,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz