Close

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Size en uygun aksiyon kamerası hangisi?

Satın alıp almama konusunda kafanız karıştıysaGoPro Hero 8 Siyahveya üzerinde kumar oynayınDJI Osmo Eylemi, yalnız değilsin. Her iki cihaz da şu özelliklere sahiptir:en iyi aksiyon kameralarıve yüzeyde ikisi arasındaki fark biraz kafa karıştırıcı görünebilir. Karar gerçekten neden bir aksiyon kamerası satın aldığınıza (yani onu kullanacağınız ana faaliyete) ve bütçenize bağlı.


DJI Osmo Action, bu yılın başlarında piyasaya sürüldüğünde aksiyon kamerası sahnesinde büyük bir etki yarattı ve drone devinin kesinlikle güçlü GoPro'yu üstlenecek teknolojiye sahip olduğunu kanıtladı.

Ve fiziksel gimballeri geçmişte bırakan profesyonel düzeyde stabilizasyon yazılımı ve kağıt üzerindeki teknik yetenekleri GoPro & rsquo; nun önceki amiral gemisi kamerası olan Pingtwitter ödüllü kamera ile neredeyse aynıKahraman 7 SiyahDJI'nin ilk aksiyon kamerası, GoPro'nun gıpta edilen tacı için değerli bir rakip olduğunu kanıtladı.

Bu, HyperSmooth 2.0 ve TimeWarp 2.0 biçimindeki yeni nesil teknoloji de dahil olmak üzere Hero 8 Black'in güçlendirilmiş teknik özellikleri karşısında hala geçerli mi? Bir eklenti ışığı, eklenti ekranı ve bir mikrofon içeren Mods adlı yeni GoPro aksesuar serisiyle uyumluluğundan bahsetmiyorum bile.

Not: En son model için,GoPro HERO 9 Black incelemesi(Eylül 2020'de yayınlandı). Bu GoPro, tüm önemli ön yüz ekranına sahiptir.


Başlangıçta DJI kamerayı Hero 7 Black'den (ve diğer eşit derecede sağlam 4K aksiyon kameralarından) ayıran şey, entegre bir öne bakan ekranın eklenmesiydi. Vlogger'lar ve mükemmel bir çerçeve içinde olduklarından emin olmak isteyenler için süper kullanışlıdır.

Bu akıllıca bir karardı ve GoPro'nun, yukarıda belirtildiği gibi, Hero 8 Black için bir eklenti açılır ön veya arkaya bakan ekran (daha sonra daha fazlası) içeren Modları duyurarak yanıt verdiği bir karardı. .


Öyleyse GoPro & rsquo; nun en iyi özellikli aksiyon kamerası, DJI & rsquo; nın cesur ilk teklifini alt etmek için yeterince son teknoloji yenilikle dolu mu? Peki, okumaya devam edin, öğreneceksiniz!

Bunu yapmadan önce, kullanılabilirlik hakkında bir söz ...


Ekim ayındaki lansmanının ardından, GoPro Hero 8 Black artık dünyanın dört bir yanındaki büyük perakende ortaklarında mevcut. Bu yazın başlarında piyasaya sürüldüğü için, DJI Osmo Action da tüm büyük perakendecilerden şimdi satın alınabilir.

GOPRO HERO 8 SİYAH VS DJI OSMO AKSİYONU: ​​SPEC

GoPro Hero 8 Siyah:

  • 4K60 fps'ye kadar video çekebilir
  • 12 MP fotoğraflar
  • Kılıf olmadan 10 metreye (33 ft) kadar su geçirmez
  • Ölçüler 66,3 G x 48,6 Y x 28,4 D (mm)
  • Ağırlıklar 126g (çerçeve gerekmez)
  • 2 inç arka dokunmatik ekran
  • High ve Boost seçenekleriyle HyperSmooth 2.0 stabilizasyon yazılımı
  • Hızlandırılmış ve TimeWarp 2.0 kayıt modları
  • Ses kontrolü

DJI Osmo Eylemi:

  • 4K60 fps'ye kadar video çekebilir
  • 12 MP fotoğraflar
  • Kılıf olmadan 11 metreye (36ft) kadar su geçirmez
  • Ölçüler 65W x 42H x 35D (mm)
  • 124 g ağırlığında
  • 2,25 inç arka dokunmatik ekran ve 1,4 inç ön ekran
  • RockSteady stabilizasyon yazılımı
  • Hızlandırılmış kayıt modu
  • Ses kontrolü

Spec galibi: GoPro Hero 8 Black


GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Hero 8 Black aksiyon kamerası, parmak yuvaları uzatılmış olarak fotoğraflandı

(Resim kredisi: GoPro)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO AKSİYONU: ​​TASARIM

Hero 8 Black, selefine oldukça benzer görünebilir, ancak yeni gövdesi daha şık, daha hafif vebirazdaha ince. Osmo Action, rakibinden daha şişkin ve biraz daha az şık. GoPro'nun gövdesinin çoğu kaymaz, lastik kaplamalı ve bombaya dayanıklılık hissi veren sağlam bir ağırlığa sahiptir.

Bazı ciddi darbelerin üstesinden gelebilecek olsa da, DJI'nin plastik gövdesi karşılaştırıldığında biraz daha ucuz ve daha az sağlam hissediyor.

Önceki enkarnasyonlardan ve DJI'dan farklı olarak, yeni GoPro, onu montajlara veya diğer aksesuarlara sabitlemek için ek bir çerçeve ekinde oturma gerektirmez. Bunun yerine, mevcut herhangi bir GoPro uyumlu montaj aparatına güvenli bir şekilde takmak için iki parmağınızı tabandan dışarı doğru katlayın. Yeni çerçevesiz tasarım sadece akıllıca gerçekleştirilmekle kalmaz, aynı zamanda bir çerçeve ile uğraşma ihtiyacını ortadan kaldırarak Hero 8 Black'in kullanımını daha kolay hale getirir.

Tasarım kazananı: GoPro Hero 8 Black

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: DJI Osmo Action kamera ile su altında yüzen bir adam kendini filme alıyor

(Resim kredisi: DJI)

GOPRO HERO 8 SİYAH VS DJI OSMO AKSİYONU: ​​KULLANILABİLİRLİK

Yukarıda belirtildiği gibi, Hero 8 Black'in çerçevesiz tasarımı, aksesuarlarla kullanımı kolaylaştırır, ancak Osmo Action'ın rakibine göre büyük bir avantajı olduğu yerde, yerleşik öne bakan ekranıdır. Kameranın ön yüzündeki 1,4 inçlik ekran, kayıt yaparken çerçevede tam olarak ne olduğunu görmenizi sağlar, bu da DJI kamerayı vlog çekmek ve doğrudan kameraya konuşmak istediğiniz her an için ideal hale getirir.

Hero 8 Black'in bağımsız versiyonu entegre bir ön ekrana sahip olmasa da, tamamen aşılmamak için, GoPro'nun Ekran Modu adlı ek bir açılır ekran satın alabileceksiniz (79,99 £ / 79,99 $) . Kötü haberi ister misin? GoPro Modları, yeni bir üçlüGoPro aksesuarları(Media Mod ve Light Mod'u da içerir), bu Aralık ayına kadar ön sipariş verilemeyecek.

Ekran Modu, GoPro'nun yeni aksiyon kamerasına öne veya arkaya bakan bir ekrana sahip, ancak bir Hero 8 Black'in fiyatıveEkran Modu tam olarak ucuza gelmiyor. Ve bu, DJI Osmo Action'ın agresif fiyatlandırılan 319.99 £ ile karşılaştırıldı - ve düzenli olarak satıştaaltında300 sterlin.

Her iki kamerada gezinmek, menü sistemlerine erişmek için dokunmatik ekranlarının yönlü kaydırma kombinasyonunu kullanarak basit ve sezgiseldir. Her ikisinde de çekim modları arasında hızla geçiş yapmanızı sağlayan bir düğme bulunur.

Her kameranın, kamerayı cihazınızdan kontrol edebileceğiniz, fotoğraflarınızı ve çekimlerinizi düzenleyebileceğiniz, canlı yayın yapabileceğiniz ve içeriğinizi paylaşabileceğiniz kendi özel uygulaması vardır. Bununla birlikte, Quik ile entegre olan GoPro uygulaması aracılığıyla kullanılabilen çeşitli yaratıcı seçenekler, DJI & rsquo; nın daha basit Mimo uygulamasından çok daha karmaşıktır.

Kullanılabilirlik kazananı: DJI Osmo Action

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Ön ve arka ekranlarla gösterilen DJI Osmo Action

(Resim kredisi: DJI)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO AKSİYONU: ​​VİDEO VE FOTOĞRAFLAR

Hem DJI hem de GoPro ultra keskin, üstün kaliteli sonuçlar sunar ve 4K60 fps'de çekim yapma özelliğine sahiptir. Her kamerada tam kare kayıt yapmak, 4: 3 oranını kullanmak anlamına gelir. GoPro, bu formatta 4K'da tam 60 fps kayıt sunarken, DJI yalnızca 30 fps'ye ulaşır. Belirtilen 4K60fps'ye ulaşmak için DJI, 4: 3 kareyi 16: 9'a kırpmalı ve sonuç olarak mevcut görüntünün üstünü ve altını kaybetmelidir.

Burada test edilen aksiyon kameralarının soyağacı göz önüne alındığında, ultra kaygan ağır çekim yaratma yeteneği hemen hemen verili ve hiçbir aksiyon kamerası hayal kırıklığı yaratmıyor. Her ikisi de 1080p'de maksimum 24 fps kare hızıyla çekim yapabildiğinden, GoPro ve DJI burada çok eşit şekilde eşleşiyor.

Her iki hareketli kamera için ortak olan bir başka özellik de, belirli aralıklarla deklanşör ateşlenerek çekilen statik videolar oluşturmanıza olanak tanıyan hızlandırılmış moddur.

Ancak GoPro'nun üstünlüğü, TimeWarp 2.0 işlevidir (orijinal TimeWarp yazılımı Hero 7 Black'de piyasaya sürüldü). Bu özellik, zamanın geçişini veya bir mesafeden seyahat etmeyi tasvir etmek için ideal olan hareketli, stabilize sekanslar oluşturabileceğiniz anlamına gelir. Kaygan yeni özellik, dokunmatik ekrana bir dokunuşla gerçek zamanlı ve hızlandırılmış kayıt arasında geçiş yapmanızı sağlar.

Her iki kamerayla fotoğraf çekmek de en iyi sonuçları verir. Biri tek veya seri çekim yapabilir, ancak Hero 8 Black ayrıca bir LiveBurst özelliğine de sahiptir. Bu, deklanşörü ateşlemenizden 1,5 saniye önce ve sonra kurnazca kaydeden bir video klip kaydeder, böylece kaydedilen toplam içerikten hareketsiz görüntüler seçebilirsiniz.

Her iki kamera da aralarından seçim yapabileceğiniz çeşitli dijital lenslere sahiptir. GoPro & rsquo; nun SuperView özelliği en geniş açıyı sağlar ve panoramik çekimler yapmak veya yakın mesafeden hareketli çekimler yaparken kendinizi görüntülemeye dahil etmek için idealdir.

Video ve fotoğraf galibi: GoPro Hero 8 Black

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO AKSİYONU: ​​STABİLİZASYON

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Ekran Modu takılı olarak gösterilen Hero 8 Black

(Resim kredisi: GoPro)

GoPro Hero 7 Black, GoPro & rsquo; nun son derece etkileyici HyperSmooth stabilizasyon yazılımının ilk yinelemesiyle donanmış olarak gelirken, Hero 8 Black, HyperSmooth 2.0 ile bunu daha da ileri götürüyor.

Orijinale göre ana avantajları, stabilizasyonun artık her yerde mevcut olmasıdır.herVideo çözünürlüğü ve kare hızı ve Yüksek ve Yükseltme modlarında çalıştırarak stabilizasyon düzeyini daha da artırabilirsiniz.

DJI Osmo Action, aynı derecede mükemmel sonuçlar üreten kendi son derece kaygan RockSteady stabilizasyonuna da sahiptir. Bununla birlikte, RockSteady 4K30 fps'de zirveye çıkıyor ve HDR'de çekim yaparken onu devreye alamazsınız, bu da GoPro'ya bu kategoride avantaj sağlar.

Stabilizasyon kazananı: GoPro Hero 8 Black

GoPro Hero 8 Black vs DJI Osmo Action: Hero 8 Black, bir dağdan aşağı kayan bir kişiyi çekmek için kullanılır

(Resim kredisi: GoPro)

GOPRO HERO 8 BLACK VS DJI OSMO AKSİYONU: ​​VERDICT

GoPro Hero 7 Black ile birlikte, sağlam, tam özellikli bir amiral gemisi aksiyon kamerasına sıçramak istiyorsanız, bu cihazların her ikisi de ciddi olarak değerlendirilmeye değer. Bununla birlikte, yerleşik öne bakan ekranı ile GoPro'nun üzerinde bir üstünlüğe sahip olan DJI Osmo Action'ın yanı sıra, diğer her bölümde GoPro Hero 8 Black en üstte çıkıyor.

Bununla birlikte, DJI'nin kolunda başka bir numarası var: daha küçük fiyatı. Yazma sırasında, Osmo Action'ın herhangi bir RRP'si £ 319.99'dur. Hero 8 Black & rsquo; nin 379,99 £ lansman fiyatı ile karşılaştırıldığında,GoPro.com'dan şimdi ön sipariş verin, artı isteğe bağlı GoPro Modlarını satın almak için harcayabileceğiniz ekstra nakit, Hero 8 Black için daha yüksek bir maliyete bakıyorsunuz.

DJI'nin fiyat seviyesinde daha fazla harcamak istiyorsanız, GoPro hayranları için daha fazla iyi haber var: Artık Hero 7 Black'i sadece 319,99 £ karşılığında satın alabilirsiniz. Bu yeni düşük RRP, Hero 7 Black'in Hero 8 Black'in altında, gagalama sırasına göre oturduğunu gösteriyor.GoPro aksiyon kameraları, ama yine de bir kamera ve Pingtwitter Ödülü sahibi.

Sonuçta, hangi aksiyon kamerasını seçtiğiniz, kamera ile elde etmek istediğiniz şeye bağlıdır. Vlogger dostu DJI Osmo Action ile çarpıcı, yüksek çözünürlüklü çekimler ve görüntüler oluşturabilirsiniz, ancak Hero 8 Black ile biraz daha fazlasını yapmak için tesisle birlikte tam olarak aynısını yapabilirsiniz. Resmi incelememizde daha fazlasını okuyunGoPro Hero 8 Siyah.

Genel kazanan: GoPro Hero 8 Black

Hero 7 Black, şimdi DJI'nin ilk aksiyon kamerası ile aynı fiyatta. Nasıl karşılaştırdıklarını öğreninGoPro Hero 7 Black ve DJI Osmo Actionkarşılaştırma parçası.

DJI Osmo Action'da bugünün en iyi fırsatları 40 Amazon müşteri yorumları Düşük Stok İndirimli Fiyat DJI Osmo Action - Digital ... Amazon Prime £ 329 £ 209 İndirimli Fiyatı Görüntüle DJI Osmo Action Camera ... Currys PC World £ 329 £ 229 Görüntüle DJI Osmo Action - GRADE A1 Dizüstü Bilgisayarlar Doğrudan229,95 £ GörünümDji Osmo Aksiyon Kamera Paketi very.co.uk £ 329 Göster Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz Bunlar GoPro Hero 8 Siyah GoPro Hero 8 Siyah GoPro için bugünün en iyi fiyatlarıdır.279,98 £ GörünümGoPro HERO8 Black -... Amazon Prime £ 315,02 İndirimli Fiyatı Görüntüle Gopro Hero8 Black very.co.uk £ 379.99 £ 329.99 GoPro HERO 8 Black Evans Döngülerini Görüntüle379,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz