Close

GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black

GoPro nihayet yeni amiral gemisi kamerasını piyasaya sürdü:GoPro HERO 9 Siyah, 2019'a bir güncellemeGoPro HERO 8 Siyah. GoPro HERO 9 Black dünya genelinde 16 Eylül 2020'de piyasaya sürülürken, GoPro HERO 8 Black bir yıldan kısa bir süre önce 15 Ekim 2019'da piyasaya sürüldü. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, HERO 9, eski amiral gemisine göre bazı önemli ön performans iyileştirmelerinin yanı sıra çok çeşitli gelişmiş araçlar ve en belirgin şekilde tam renkli bir öne bakan ekran olan tamamen yeni bazı işlevlere sahiptir. Ancak, eski HERO 8 Black'de henüz bol miktarda hayat var.


Teknik özellikler açısından HERO 9 Black şüphesizen iyi GoPropiyasada - ve aslındaen iyi aksiyon kamerasıgenel olarak - şu anda fazladan paraya değer mi? Ve eğer ateşli bulursanGoPro anlaşmasıHERO 8'de (belki de Amazon Prime Day 2020'de, nihayet geldiğinde), bunun için gitmeli misiniz, yoksa en büyük ve en iyi modele sahip olmadığınıza pişman mısınız? Tasarım, özellikler, kullanılabilirlik, video ve hareketsiz kalite ve fiyat açısından iki kamerayı neyin ayırdığına bir göz attığımız GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black hesaplaşmamız için okumaya devam edin.

Bugünün en iyi GoPro Hero9 Black ve GoPro Hero 8 Black, HERO9 Black'i 1 yıllık ...GoPro Hero9 SiyahGoPro ABD349,98 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünGoPro HERO8 Black 4K ... GoPro Hero 8 Black Amazon $ 229.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black: Tasarım

GoPro HERO 8 Black'e karşı GoPro HERO 9 Black'in tasarımı, görünüşe göre çok benzer, çift uzaktan neredeyse aynı görünüyor. Yakından, odadaki fil dışında pek çok farklılığı - GoPro HERO 9 Black & rsquo; nin öne bakan renkli ekranı - görmek için zorlanacaksınız. Maalesef bu gerçekten büyük bir mesele, HERO 8 ile ilgili en büyük şikayetlerden birini (özellikle DJI Osmo yarışmasıyla karşılaştırıldığında) ve herhangi bir birinci şahıs kamera çalışması için gerçekten faydalı olmasının yanı sıra. Daha az açık bir şekilde, GoPro HERO 9, yeni Max Lens Moduna derinlemesine temizlik, değiştirme veya yükseltme için sadece bükülen çıkarılabilir lens kapağını eski haline getirdi.

GoPro Hero 8 Black vs Hero 9 Black

Ana tasarım farkı, HERO 9'da öne bakan bir ekranın eklenmesidir.


(Resim kredisi: Mark Mayne)

Başka bir yerde, HERO 9'un her boyutta daha büyük - çok daha büyük - 4,7 mm daha geniş, 6,4 mm daha yüksek ve 5,2 mm daha derin olduğunu fark edeceksiniz. Arka dokunmatik ekran, HERO 8'de 1.95 'den önemli ölçüde daha büyük bir 2.27' ye atlayarak kiloları da dolduruyor. Bu, metin biçiminde çok az görünse de, elde çok açık, her yönde yarım santimetre HERO 9'a önemli bir hacim katıyor. Ek olarak, HERO 9 28 gram daha ağırdır (kısmen daha büyük bir pil nedeniyle ,% 30 artırılarak 1720mAh'ye yükseltildi), ayrıca denkleme biraz daha sığır eti ekliyor. Garip bir şekilde, ekstra ağırlık elde neredeyse hiç fark edilmiyor, ancak boyutu kesinlikle öyle - HERO 8, HERO 9'a kıyasla küçük hissediyor.

GoPro Hero 8 Black vs Hero 9 Black


HERO 9, selefinden daha büyük

(Resim kredisi: Mark Mayne)

Benzerlikler devam ederken, HERO 8'in iyi işlenmiş tavşan kulağı montaj noktaları, HERO 9'a, pil kapağı altında USB-C şarjına, mikro SD yuvasına ve her iki ünitede de aynı lastikli düğme yapılandırmasına başarıyla aşılanmıştır. Bu pil kapağı genel olarak aynıdır, ancak hafif bir ince ayar ile HERO 9, yan tarafta çok daha belirgin bir çubuğa sahiptir ve kapağı açmak için daha iyi bir tutuş sağlar - çok daha az tırnak yoğun. HERO 9'daki Güç düğmesi başka bir yerde hafifçe kaldırılarak, yalnızca dokunarak bulmayı çok daha kolay hale getirdi - yararlı bir ayar.


Genel olarak, GoPro HERO 8 Black daha küçük, daha hafif ve daha incedir, ancak pil kapasitesi ve öne bakan renkli ekranın yanı sıra lensin arkasındaki ateş gücünü de kaybeder.

GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black: Özellikler ve kullanılabilirlik

Burada da eski amiral gemisi ile yeni meydan okuyucu arasında pek çok benzerlik var. Her iki ünite de aynı güçlü GP1 Çipini içerir, Bluetooth ve WiFi üzerinden GoPro uygulamasıyla senkronize olur ve kutudan 10 metreye kadar su geçirmezdir. Her ikisi de Geliştirilmiş HDR, yumuşatma teknolojisi (HERO 8'de Hypersmooth 2.0 ve HERO 9'da Hypersmooth 3.0), üç donanım mikrofonu aracılığıyla aynı gürültü azaltma teknolojisine sahiptir ve Timewarp sunar (yumuşatmada olduğu gibi, HERO 8 TimeWarp 2.0'ı alır, HERO 9, 3.0'a yükselir).

HERO 8 birçok yönden burada bir zemin oluşturuyor, HERO 9'dan daha küçük ve daha hafif ve eski bir amiral gemisi ürününden beklediğiniz gibi paranın karşılığını fazlasıyla veriyor. Bununla birlikte, HERO 9, GoPro'nun burada topladığı çok sayıda küçük yükseltme nedeniyle hala avantaja sahip, bunlardan herhangi biri sizin katil özelliğiniz olabilir. Web kamerası modu tam da bu olabilir veya planlanmış yakalama veya sonradan görme olabilir - bunların tümü HERO 9'a 8'in sahip olmadığı yetenek katmanlarını ekler.

Belki de HERO 9'un getirdiği en büyük ateş gücü parçası kamera içi ufuk seviyelendirmedir, bu sadece çekeceğiniz her videoyu hemen iyileştirmekle kalmaz, aynı zamanda HERO 8'de doğal olarak daha iyi olduğu anlamına gelir. ufuk seviyelendirme elde etmek için uygulamaya güvenmek - önemli bir fark.


Tüm bu yeni oyuncaklar / araçlar kulağa sonsuz derecede karmaşık gelse de GoPro, onları varsayılan ön ayarlarla hızlı ve kolay bir şekilde kullanılabilir hale getirme konusunda harika bir iş çıkardı ve bunun sonucunda iyi bir görüntü elde etmek için sonsuza kadar uğraşmıyorsunuz. Başka bir deyişle, HERO 9, geliştirmelerden dolayı HERO 8'den daha kullanışlı, onlara rağmen değil - ve bu kolay bir tasarım başarısı değil.

GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black: Video ve fotoğraflar

GoPro HERO 8 kullanılabilirlik için takdir toplarken, GoPro HERO 9 bu ekstra ağırlığı ve boyutu, gerçekten her şey açısından ezici bir yıkım sağlamak için kullanıyor. HERO 9, sadece 5K30 videoyu masaya koymakla kalmayıp aynı zamanda o 5K30 videoyu görüntüleyip 14,7 MP fotoğraflarla çekip gidebileceğiniz anlamına gelen şaşırtıcı 23,6 Megapiksel sensörle birlikte gelir. Bu oldukça keskin şeyler ve 20 MP fotoğraflar ile de HERO 9 ile saklanacak hiçbir yer yok. Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, geçen yılki HERO 8'in burada daha az ateş gücü var ve dengeyi HERO 9 lehine değiştiriyor.

Buna ek olarak, GoPro, (elbette) bir anda kullanılabilirlik, parlaklık ve gerçek pratiklik ekleyen yeni selfie ekranı da dahil olmak üzere, yükseltme yapmak isteyenleri cezbetmek için çok sayıda zil ve ıslık ekledi. DJI Osmo gibi rakiplerin bir marşı çalabilmesiyle, ömrü boyunca HERO 8 için de bir çekişme noktası oldu.

Ancak, belirli durumlarda her ikisi de oyunun kurallarını değiştiren araçlar olan planlı yakalama ve geçmiş görüş ile kaputun hemen altında daha fazlası da var. HERO 9'un yeni kamera içi ufuk seviyelendirmesi, hemen hemen tüm durumlarda kullanışlıdır ve bu, geniş bir montaj parçası olmadan gimbal benzeri sabitleme sağlar. Bu, sert aksiyon kamera ekibi için hayati bir özellik olabilir, ancak özellikle Hypersmooth 3.0 ile birlikte çok daha fazla yaya video klipleri için kullanışlıdır.

Bununla birlikte, HERO 8, kardeşlerin her biri ile çekilen bu fotoğraflar gibi hala etkileyici bir kamera - normal çözünürlüklü bir ekranda farkı söylemek zor. Ancak onları gerçekten havaya uçurduğunuzda, HERO 9'un her eksende üçte biri daha büyük, neredeyse bin piksel daha büyük bir JPG dosyası oluşturduğunu fark edersiniz - bu, en çok ihtiyacınız olduğunda ciddi bir çözünürlüktür.

GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black: Fiyat ve aksesuarlar

GoPro HERO 8 Black 15 Ekim 2019 Salı günü başlatıldı RRP £ 379.99 / $ 399.99, ancak şimdi resmi olarak bir yıllık GoPro aboneliğiyle (ayda 4,99 £) 329,99 £ veya 279,98 £ 'a düşürüldü.

HERO 9 Black'in çıkış tarihi, aşağıdaki fiyat noktalarında dünya genelinde 16 Eylül 2020 idi:

  • İngiltere:GoPro Plus aboneliği satın alırsanız 429,99 £ veya 329,98 £
  • BİZE:GoPro Plus aboneliği satın alırsanız 449,99 ABD doları veya 349,98 ABD doları
  • DIŞARI:GoPro Plus'a abonelik satın alırsanız 699,95 ABD doları veya 559,95 ABD doları

Mevcut GoPro aboneleri de 329,98 £ fiyatlandırmadan yararlanabilir.

İki kamera arasındaki temel benzerlik, GoPro & lsquo; Mods & rsquo; ekleme yeteneğidir. performansı artırmak için. HERO 8 Black, bir Media Mod yönlü mikrofona klipsleme seçeneğine ve 2 & rdquo; öne bakan ekran ve bir Işık Modu.

HERO 9, aydınlatmayı optimize etmek için 200 lümen ve 200 lux 1m ekleyen (49,99 $ / 49,99 £) aynı HERO 8 Işık Modunu kabul ederek bunu bir adım daha ileri götürür ve HERO 9 Black için Medya Modunun belirli sürümlerine sahiptir (£ 79,99) ve HERO 9 Black için Ekran Modu (79,99 £) - her ikisi de çıkışta mevcut. Ek olarak, HERO 9'un çıkarılabilir lensi, daha kalın, artırılmış Max Lens Modu (89,99 £), devasa bir 155 derece FOV ve 'kırılmaz' bir lens sunan bir lens için değiştirilebilir. video sabitleme ve & lsquo; güçlü ufuk kilidi & rsquo;. HERO 9 Max Lens Modu Ekim 2020'de satışa sunulacak.

GoPro HERO 8 Black'i veya GoPro HERO 9 Black'i satın almalı mıyım?

Şimdi GoPro HERO 8 Black vs GoPro HERO 9 Black karşılaşmamızın ana kısmına gelelim: Hangisini satın almalısınız? Zorluk söz konusu olduğunda, HERO 9, HERO 8'den çok daha iyi bir kameradır - saf boyut ve ağırlık sizin için en önemli faktörler değilse. Ek olarak, GoPro'nun GoPro Plus'ı içeren resmi fiyatlandırma paketi, HERO 9 lehine, ikisini ayıran sadece 50 £ olan ikna edici bir argüman sunuyor. Sosyal içerik oluşturucular, ekstrem spor meraklıları, sporcular ve vlogger'lar için HERO 9, daha iyi araçlar, daha iyi pil ve daha iyi bir sonuç sunmak için paketleyen daha iyi bir sensöre sahiptir.

Bununla birlikte, bu keskinlik, 2020 Kara Cuma ve Noel / Yeni Yıl 2021 indirimlerine giderken HERO 8'in bazı büyük indirimler göreceği anlamına geliyor. Bu nedenle, çok fazla cüzdan acısı olmadan tehlikeye atabileceğiniz bir pazarlık desteği veya bir kur-ve-unut atıcı arıyorsanız, HERO 8 gerçekten güçlü bir seçim olacaktır.

Bugünün en iyi GoPro Hero9 Black ve GoPro Hero 8 Black, HERO9 Black'i 1 yıllık ...GoPro Hero9 SiyahGoPro ABD349,98 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünGoPro HERO8 Black 4K ... GoPro Hero 8 Black Amazon $ 229.99 GörüntüleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz