Close
  • Ana
  • /
  • Dış Mekan Teknolojisi
  • /
  • GoPro HERO 9 Black incelemesi: Süper şarjlı özellikler, büyük bir pil desteği ve son olarak öne bakan bir ekran

GoPro HERO 9 Black incelemesi: Süper şarjlı özellikler, büyük bir pil desteği ve son olarak öne bakan bir ekran

GoPro HERO 9 Black, GoPro'nun endüstri lideri aksiyon kameraları serisine katılan en yeni amiral gemisi modelidir. Son yıllarda rakip marka DJI'nin bazı güçlü çabalarına rağmen, GoPro hala bizimen iyi aksiyon kamerasıHERO serisinin öncülüğünde inanılmaz derecede sağlam, özelliklerle dolu kameralarıyla sıralama. GoPro HERO 9 Black, temel işlevlerde olduğu gibi hemen hemen herkes tarafından anında tanınabilir, ancak GoPro, önceki modeline kıyasla hemen hemen her yerde özellikleri artırdı (Pingtwitter ÖdüllüHERO 8 Siyah) ve zaten güçlü bir platforma Apple benzeri tasarım ince ayarları eklemenin yanı sıra.


Özellikler açısından, buen iyi GoPromevcut - ancak pratikte nasıl geçerli? Hızını ölçmek ve nasıl çalıştığını görmek için yepyeni bir model elimize aldık. Ayrıntılı GoPro HERO 9 Black incelememiz için okumaya devam edin.

GoPro HERO 9 Black incelemesi: Fiyat ve çıkış tarihi

GoPro HERO 9 Black, 16 Eylül 2020'de piyasaya sürüldü ve şimdi tüm bölgelerde satın alınabilir. RRP aşağıdaki gibidir:

İngiltere:GoPro Plus aboneliği satın alırsanız 429,99 £ veya 329,98 £

BİZE:GoPro Plus aboneliği satın alırsanız 449,99 ABD doları veya 349,98 ABD doları


DIŞARI:GoPro Plus'a abonelik satın alırsanız 699,95 ABD doları veya 559,95 ABD doları

GoPros'u 2020'ler arasında görmeyi umuyoruzen iyi Black Friday fırsatları. Adanmışlığımıza gidinGoPro anlaşmalarıtam anlamıyla aşağıya inmek için sayfamızı ziyaret edin ve bir GoPro'da ayarlanmamışsanız, alternatifleri keşfedinen ucuz aksiyon kamerasıhesabı yuvarlamak. Daha eski bir modeli tercih ederseniz de tasarruf edebilirsiniz. Önceki modellere geri dönün:


GoPro HERO 9 Black incelemesi: Tasarım

Aynı eski, ancak farklı - GoPro HERO 9 Black, son bir avuç GoPro'nun tasarım ipuçlarını takip etmeyi başarıyor, ancak bazı önemli ayarlamalarla, en belirgin şekilde uzun zamandır beklenen tam renkli, öne bakan 'selfie' ekranı. Bu küçük ekran HERO 9'u HERO 8'den hemen ayırmakla kalmaz, aynı zamandaDJI Osmo Eylemirekabet GoPro tarafından alınmıştır.

Yeni ekranın yanında, yeni güçlendirilmiş 23,6 MP sensör bir bakışta HERO 8'e benzer görünebilir, ancak mağazada bir sürpriz var - lens kapağı geri döndü ve Gorilla Glass da. Basit bir bükülme, yalnızca çizik lensleri değiştirmenize değil, aynı zamanda 'kırılmaz' video sabitleme sağlayan 155 derece FOV olan Max Lens Mod (89,99 £) ile yükseltme yapmanıza da olanak tanır. Max Lens Modu (Ekim 2020'de dünya çapında mevcuttur) ayrıca kamera 360 derece döndürüldüğünde bile çalışan bir 'güçlü ufuk kilidine' sahiptir, ancak yerel GoPro HERO 9 Black'in etkileyici Ufuk Hizalamasından oldukça memnun kalacaksınız. Beceriler.


Resim 1/4

GoPro HERO9 Black incelemesi

(Resim kredisi: GoPro)
Resim 2/4

GoPro HERO9 Black incelemesi

(Resim kredisi: GoPro)
Resim 3/4

GoPro HERO9 Black incelemesi

(Resim kredisi: GoPro)
Resim 4/4

GoPro HERO9 Black incelemesi


(Resim kredisi: GoPro)

Ek olarak, hevesli GoPro'cular 'Modlar' serisine sahiptir,GoPro aksesuarlarıOynamak için HERO 8 ile tanıtılan, hepsi farklı süper güçlerle tasarlanmış. 200 lümen maksimuma çıkan Işık Modu, bir Media Mod yönlü mikrofon ve 2 'öne bakan bir Ekran Modu var.

Bunlardan HERO 9 Black için Medya Modu (79,99 £) ve Ekran Modu (79,99 £) artık HERO 9 için mevcuttur (16 Eylül'de HERO 9 Black ile aynı gün başlatıldı), Işık Modu ise zaten HERO 8 için mevcuttur. HERO8 Işık Modu, çekimler sırasında aydınlatmayı optimize etmek için 200 lümen ve 200 lux 1m ekler ve şimdi mevcuttur (49,99 $ / 49,99 £)

Genel yapı kalitesi - beklediğiniz gibi - mükemmeldir, kauçuk kaplı endüstriyel köşeler işaretlenemez mat plastikle harmanlanırken, pil kapağı ve montaj tırnakları gibi kritik alanlar rahat bir şekilde sağlam alaşımdır. Bu montaj tırnakları GoPro HERO 8 kullanıcılarına aşina olacak ve aynı şekilde iyi karşılanacak, depolama için düz katlanacak ancak kullanım için kolayca uzatılacak ve kelepçelenecek. HERO 9 dev olmasa da, her açıdan HERO 8'den biraz daha büyüktür, ancak yalnızca daha güçlü bir sensör değil, aynı zamanda pil bölümünde başka bir 500mAh ve önyükleme için% 16 daha büyük bir arka ekran da paketliyor - hepsi yuvarlak iyileştirme.

Diğer bir iyileştirme de paketlemedir - HERO 9, GoPro'nun plastik ambalaj olmadan gönderilen ilk kamerasıdır, bunun yerine fermuarlı bir seyahat çantasında gelir - yerleştirilecek bir aksesuar daha az ve güreşmek için daha az ambalaj - kazan, kazan.

GoPro HERO 9 Black incelemesi: Özellikler ve kullanılabilirlik

Bir GoPro'dan beklediğiniz gibi, kontrollerin kullanımı son derece basit, sadece iki düğme - sol tarafta güç / mod ve sağ üstte kayıt başlatma / durdurma. GoPro'nun lehine uzun zamandır önemli bir USP olan sonsuz ayarlarda takılıp kalmadan doğrudan aksiyonu kaydetmeye atlamanıza izin veren önceden yüklenmiş dört Yakalama Ön Ayarı (Standart, Aktivite, Sinematik ve Ağır Çekim) vardır. İhtiyaç duyarsanız, kendi özel ayarlarınız için 10 adede kadar yuva vardır ve profesyonellere de hizmet verir.

GoPro uygulamasına Bluetooth ve daha yoğun müdahale için Wi-Fi üzerinden bağlanarak kamerayı uzaktan kontrol edebilir, çekimleri önizleyebilir ve bunları doğrudan paylaşabilir ve hareket halindeyken düzenlemeler yapabilirsiniz. Son olarak, Facebook ve YouTube gibi sosyal kanallar için hazır ayarların yanı sıra, sürekli olarak garip olanlar için manuel bir seçenekle hemen 1080p canlı akışlar oluşturabilirsiniz.

'Yeni normal' in uzaktan çalışma dünyasına özellikle iyi zamanlanmış bir selam olarak GoPro, HERO 9'u kablolu bir web kamerası olarak kullanma özelliğini ekledi. USB-C şarj kablosunu ve GoPro Webcam masaüstü uygulamasını ekleyin ve çalışmaya başlayın. Timsah klipsi şeklindeki özellikle kullanışlı bir manyetik montaj, bunun için mükemmel bir ekran montajı sağlar, hem profesyonel vlogcular hem de gündelik Zoom arayanlar için ekstra bir değer ve seyahat ederken kullanışlı bir çift kullanımlı faff düşürücü sağlar.

GoPro HERO 9 Black incelemesi

(Resim kredisi: Mark Mayne)

Faff azaltıcıdan bahsetmişken, birkaç gramın üzerine yığılmadan daha büyük pil sorumlu olabilir, ancak iddia edilen% 30 pil ömrü ekler. Testte, HERO 9'daki pil ömrü güçlüydü, tam 5K kalitesinde birden fazla video ve bir seferde yüzlerce görüntü çekmek için yeterliydi ve test modeli, dışarıda ve dışarıdayken ek enerji için ek bir pil paketiyle birlikte geldi. Buradaki tek engel, harici bir şarj cihazı olmadan, pilin yalnızca dahili olarak (USB-C aracılığıyla) şarj edilebilmesi ve sizi her ikisinin de suyunu doldurmak için kameradaki pilleri değiştirmeye zorlamasıdır. Pil kapağı, yanlış yönde takılsa bile montaj vidasını temizler, bu nedenle tercihleriniz ne olursa olsun, şarj etmek için kamerayı en sevdiğiniz yuvadan çıkarmanız gerekmez.

HERO 9'un tek gerçek olumsuz yanı, sağlam yapı kalitesinin ağırlığı artırmaması ve bunu oldukça tıknaz bir cihaz haline getirmesidir. Çoğu durumda bu bir sorun değildir, ancak bazı montaj durumları (hafif bir kaskın yan tarafındaki gibi), 158 gramın istediğinizden daha fazla olduğunu fark etmenizi sağlayacaktır. GoPro Android uygulaması, bağlantılar konusunda da şaşırtıcı derecede titiz, ara sıra bağlantıyı kaybediyor ve yeniden bağlanmayı zor buluyor, ancak bu, normal kullanımın aksine yoğun testler sırasında gerçekleşiyordu.

GoPro HERO 9 Black incelemesi: Video ve fotoğraflar

Neredeyse söylemeye gerek yok, ancak HERO 9 gerçekten de inanılmaz kalitede video ve fotoğraflar çekiyor. Bu kısmen sensör çözünürlüğündeki önemli artıştan kaynaklanıyor, ancak gösterinin gerçek yıldızları, GoPro'nun ön ayarlar ve yazılım araçlarıyla yaptığı arka oda çalışması. Hypersmooth ve Timewarp, HERO 7 ve HERO 8 sahiplerine aşina olacak, ancak burada ikisi de bir kez daha yükseltildi (şimdi ikisi de V3'te) ve stok ayarlarında bile gözle görülür şekilde daha iyi sonuçlar veriyorlar.

Ufuk tesviye işlemi artık yalnızca uygulamaya değil kameraya da ekleniyor ve hemen fark ediliyor. GoPro tarafından sağlanan RC arabasını testlerde kullanmak, son derece engebeli durumlarda bile şaşırtıcı derecede pürüzsüz ve izlenebilir görüntüler oluşturur, bir aksiyon kamerasından çok profesyonel bir teçhizata benzer. Bu izlenim, 5k videodan kareler çekilirken güçleniyor, bu da mevcut çözünürlük okyanusları nedeniyle, üst düzey bir SLR çalıştırıyormuşsunuz gibi 14.7MP / 16: 9'da çıkıyor. Ayrıca bir SLR gibi, hareketsiz görüntüler için burst işlevi, düğmeye basmadan önce ve sonra 1.5 saniyeyi yakalayan LiveBurst (HERO8'den) ile artırılmış ve eylemin en iyi kısmını kaçırmadığınızdan emin olmak için etkileyicidir.

GoPro HERO 9 Black incelemesi

(Resim kredisi: Mark Mayne)

Bu paket şimdiye kadar güçlü ve yetkin bir cihaza katkıda bulunuyor ancak GoPro, Hindsight ve Zamanlanmış Yakalama araçlarıyla daha fazlasını da paketledi. İkincisi, hızlandırılmış çekimler için harikadır, sadece ayarlayın ve unutun, ilki karışıma gerçek bir sihir katarak deklanşör düğmesine basmadan önce 30 saniyeye kadar çekim yapmanızı sağlar - farkında olan bizler için büyük bir nimet videoya değer bir şey olduğu için çok geç.

HERO7 ve HERO8'in ara sıra hatalı ses kontrolleri artık geliştirildiğinden, daha iyi haberler de var. 14 tuş komutuyla sınırlı olmasına rağmen, sessiz ortamlarda ses kontrolü mükemmel çalışır, ancak daha gürültülü durumlarda daha az iyi çalışır, bu da gerçekten sorunsuz çalışması gereken zamanlar.

GoPro HERO 9 Black incelemesi: Özellikler

Ağırlık:158g (çerçeve gerekmez)

Boyutlar:71,0 G x 55 Y x 33,6 D (mm)

Video:5K30, 4K60, 2.7K120, 1080P240

Fotoğraf:20 MP

Maksimum video bit hızı:100 Mb / sn (5K, 4K)

Bağlantı:Wi-Fi, Bluetooth

Uygulama:Quik ile entegre GoPro Uygulaması

Ufuk tesviye:Kamera üzerinde + GoPro Uygulaması ile

Dijital lensler:SuperView, Geniş, Doğrusal, Doğrusal + Ufuk Tesviye, Dar

Patlamak:20 MP Otomatik, 30/10, 30/6, 30/3, 10/3, 25/1, 10/1, 5/1, 3/1

Zaman Aşımı:0.5, 1, 2, 5, 10, 30, 60 saniye; 2, 5, 30, 60 dakika

TimeWarp 3.0:2x, 5x, 10x 15x ve 30x kayıt hızları

Night Lapse:Otomatik, 4, 5, 10, 15, 20 saniye; 1, 2, 5, 30, 60 dakika

Dokunmatik ekran:Canlı Önizlemeli 2.27 'LCD arka, ön Renkli LCD

Su yalıtımı:Kılıf olmadan 10m (33ft)

KÜRESEL KONUMLAMA SİSTEMİ:Evet

Ses kontrolü:Evet

Mikrofonlar:3

Batarya:Çıkarılabilir 1720mAh lityum iyon

Stabilizasyon:High ve Boost seçenekleriyle HyperSmooth 3.0

HDR:SuperPhoto, otomatik HDR işleme

Canlı yayın:Evet, uygulama aracılığıyla

Diğer:Moda portre, otomatik yönlendirme

Bellek saklama alanı:En az sınıf 10 veya UHS-I derecesine sahip MicroSD

GoPro Hero 9 Black satın almalı mıyım?

Yeni bir GoPro sürümünde her zaman olduğu gibi, HERO 9'un yeni geliştirilmiş görüntüleme yeteneklerini beğenmemek zor ve destekleyici yazılım giderek daha iyi hale geliyor. Genel olarak GoPro burada çok iyi bir şey yaptı ve bu, 9'un 8'den önemli ölçüde daha iyi görünmesini sağlıyor (bu, yeni, daha arzu edilen model geldiğine göre açıkça önemli bir fiyat düşüşü görecek).

Bununla birlikte, önceki modellerin aksine, HERO 9'un getirdiği adım, kartın karşısındadır ve önden bakan ekran, HERO 9'u, düzgün çerçeveli doğrudan kameraya anları yakalamak isteyenler için akıllıca bir hale getirecektir. Yeni ufuk seviyelendirme, yumuşatma teknolojisi, dağ bisikletinden parkur günlerine, sörften şnorkelle yüzmeye, hareket halindeyken yakalayacağınız videonun kalitesinde gerçekten büyük bir fark yaratıyor; bu, yenilmesi gereken yeni aksiyon kamerası.

Bugünün en iyi GoPro Hero 8 Black fırsatları GoPro Hero 8 Black GoPro UK279,98 £ GörünümGoPro HERO8 Black -... Amazon Prime £ 315,02 İndirimli Fiyatı Görüntüle Gopro Hero8 Black very.co.uk £ 379.99 £ 329.99 GoPro HERO 8 Black Evans Döngülerini Görüntüle379,99 Görünümİndirimli Fiyat Gopro Hero8 Black Littlewoods £ 494,99 £ 429,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz