Close

GoPro HERO vs GoPro Max: Hangi aksiyon kamerasına ihtiyacınız var?

GoPro'nun HERO kameraları, ilk piyasaya sürüldüklerinden beri sürekli olarak aksiyon kamerası alanına öncülük etti. En son amiral gemisi ürünü HERO 9 Black, bu geleneği sürdürüyor ve gerçek 5K video sunan ilk aksiyon kamerası ve yerleşik, öne bakan bir görüntüleme ekranının yanı sıra dokunmatik bir görünüme sahip ilk GoPro. ekran arkaya. Selefi HERO 8 Black (2019'da piyasaya sürüldü), aynı zamanda inanılmaz bir aksiyon kamerası.

Ama iş seçmeye gelinceen iyi GoProihtiyaçlarınız için HERO serisinin ötesine bakmaya değer mi? 2019'un sonlarında piyasaya sürülen GoPro Max, GoPro'nun orijinal (ve artık üretilmeyen) 360 derecelik kamerası Fusion'ın halefidir. Max'in HERO 9 Black'i veya HERO 8 Black'i düz bir dövüşte geleneksel şartlarda yenmesi pek olası olmasa da, hiçbir HERO kameranın erişemeyeceği bir dizi yaratıcı yetenek sunuyor.

Peki, GoPro Max ile GoPro Hero arasındaki bir savaşta hangisi kazanır? Öğrenmek için okumaya devam edin. Veya seçeneklere ayrı ayrı daha yakından bakmak içinGoPro Max incelemesi,GoPro HERO 9 Siyah incelemesiveyaGoPro HERO 8 Siyah incelemesi.

Günümüzün en iyi GoPro Hero9 Black, GoPro Max ve GoPro Hero 8 Black fırsatları İndirimli Fiyat GoPro HERO9 Black Kamera GoPro Hero9 Black Amazon 699,95 ₺ 565 ₺ GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat GoPro MAX 360 Camera Max,... GoPro Max Amazon 697 AU$669,80 AU$669,80 GörüntüleTüm fiyatları görGoPro HERO8 Siyah -... GoPro Hero 8 Siyah Amazon 438,01 TL GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

GoPro Hero Black vs GoPro Max: Tasarım

64W x 69Y x 25D (mm) ile Max, herhangi bir HERO aksiyon kamerasından daha büyüktür – esasen HERO 8 ile aynı genişlik ve derinliğe sahiptir, ancak 20 mm daha uzundur. HERO 9 Black, her boyutta HERO 8 Black'ten 5 mm (az ya da çok) daha büyüktür. Her üç kamera da güzel bir şekilde düzleştirilmiş kenarları, kavrayıcı, kauçuklaştırılmış bir yüzeyi ve son derece sağlam bir yapıyı paylaşır.


Bağlantı parçalarına ve benzerlerine takılmak için bir çerçevenin içine yerleştirilmesini gerektiren önceki GoPro enkarnasyonlarının aksine, buradaki tüm kameralar GoPro'nun ikiz katlanır 'parmaklar' aracılığıyla doğrudan aksesuarlara bağlanan 'çerçevesiz' tasarımına sahiptir. tabandan.

Ağırlık açısından Max, HERO 9 Black'in 158g'sinden şaşırtıcı bir şekilde biraz daha hafif olan 154g'de gelirken, HERO 8 126g ağırlığındadır.


GoPro HERO9 Siyah

(Resim kredisi: GoPro)
  • Diğer seçeneklerimize göz atınen iyi aksiyon kamerasısıralama
  • ... ve bizim seçimimizen iyi bütçe aksiyon kameraları

GoPro Hero Black vs GoPro Max: Özellikler

Öne bakan bir ekranı olmayan HERO 8 Black, blogcular için önerilmez. GoPro'nun Görüntü ve Medya Modlarını satın alarak bir açılır ekran ekleyebiliyor olsanız da, yerleşik bir ön görünüm ekranı ile birlikte gelen HERO 9 Black'i seçmek daha ucuzdur.


HERO 8 Black gibi, ikiz lensli Max de arkada yalnızca tek bir dokunmatik ekranla donatılmıştır. Yine de kullanışlı bir şekilde, her iki lensten de görünümler arasında geçiş yapma olanağına sahipsiniz, bu da ekranı ve arka lensi kullanarak kendinizi çekimde çerçevelemeyi kolaylaştırır.

GoPro'nun HyperSmooth stabilizasyonu ve TimeWarp hiper atlamalı video gibi mükemmel yazılım olanaklarının çoğu, üç kamera tarafından da kullanılıyor. Ancak HERO 9 Black en güncel sürümlere sahiptir ve ek işlevlere sahiptir.

Her üç kamera da bir muhafaza gerektirmeden tamamen su geçirmezdir. Ancak HERO kameralar 10 m'ye kadar derinlikleri işleyebilirken, Max yalnızca 5 m'ye kadar daldırma için tasarlanmıştır.

GoPro Maks


(Resim kredisi: GoPro)

GoPro Hero Black vs GoPro Max: Video ve fotoğraflar

Teknik olarak hem Max hem de HERO 9 Black 5K video çekebilir. Ancak Max bu rakama (5.6K) yalnızca 360 derecelik video kaydederken ulaşıyor. Geleneksel HERO modunda, 30FPS'de 1140P veya 60FPS'de 1080P gibi çok daha düşük bir maksimum çözünürlük sunar. HERO 9 Black, 30FPS'de gerçek 5K video sunar ve HERO 8 Black, 60FPS'de 4K gibi.

Çok daha düşük bir geleneksel çözünürlüğe sahip olsa da, Max'in 360-çekimi gerçekten etkileyici ve muazzam bir yaratıcı potansiyele sahip, sadece doğrudan önündekini değil, kameranın tüm ortamını bir kerede yakalıyor. 360 çekim yalnızca GoPro uygulaması veya bir VR kulaklık aracılığıyla görüntülenebilirken, uygulamadan değişen bakış açılarıyla tamamlanmış geleneksel video çıktısı alabilirsiniz.

Fotoğraf cephesinde de benzer bir hikaye var. Max, 16.6MP'de 360 ​​derecelik çarpıcı fotoğraflar çekebilirken, geleneksel fotoğraflar 5MP ile sınırlıdır ve bu, HERO 8 Black'in maksimum çözünürlüğü olan 12MP ve HERO 9 Black'in 20MP'si ile karşılaştırıldığında kötü bir performans sergiliyor.

GoPro Hero Black vs GoPro Max: Hangisini satın almalıyım?

Fiyat açısından, RRP'de ve herhangi bir kısıtlama olmaksızınucuz GoPro fırsatları, Max, ABD ve Avustralya'daki sınıfının en iyisi HERO 9 Black ile aynı fiyat ve İngiltere'deki herhangi bir HERO'dan daha pahalı.

  • KAHRAMAN 8 Siyah:GBP 279,98 £ / 299,98 ABD Doları / 459,95 ABD Doları
  • KAHRAMAN 9 Siyah:GBP 329,98 £ / 399,98 ABD Doları / 659,95 ABD Doları
  • GoPro MAX:379,98 £ / 399,98 ABD Doları / 659,95 ABD Doları

Herhangi bir aksiyon kamerasında mevcut olan en yüksek çözünürlüklerde geleneksel çekim ve hareketsiz görüntüler arıyorsanız, en iyi seçeneğiniz HERO serisine bağlı kalmaktır. bizim başımızaGoPro HERO 8 vs HERO 9iki en iyi model arasında seçim yapmanıza yardımcı olacak açıklayıcı.

Çekimleriniz ve fotoğraflarınızla daha yaratıcı olmak istiyorsanız ve daha düşük bir video ve fotoğraf çözünürlüğüne aldırış etmiyorsanız, o zaman Max, dikkate almaya değer ve b360 kameramevcut.

Günümüzün en iyi GoPro Hero9 Black, GoPro Max ve GoPro Hero 8 Black fırsatları İndirimli Fiyat GoPro HERO9 Black Kamera GoPro Hero9 Black Amazon 699,95 ₺ 565 ₺ GörünümTüm fiyatları görİndirimli Fiyat GoPro MAX 360 Camera Max,... GoPro Max Amazon 697 AU$669,80 AU$669,80 GörüntüleTüm fiyatları görGoPro HERO8 Siyah -... GoPro Hero 8 Siyah Amazon 438,01 TL GörüntüleTüm fiyatları görEn iyi fiyatlar için her gün 250 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz