Close
  • Ana
  • /
  • Aksiyon Kameraları
  • /
  • GoPro Hero5 Black incelemesi ve örnek videolar. Ayrıca GoPro Karma Drone'a da bir göz atıyoruz!

GoPro Hero5 Black incelemesi ve örnek videolar. Ayrıca GoPro Karma Drone'a da bir göz atıyoruz!

GoPro Hero5 Black, 935 Amazon müşteri yorumu GoPro Hero5 Black (E-Ticaret ... Amazon Prime 199,99 $ Görüntüle

GoPro Hero5 Black aksiyon kamerasının sürdürülmesi gereken büyük bir itibarı var.


Sokaktaki herkesi durdurun, bir aksiyon kamerası isimlendirmelerini isteyin ve büyük olasılıkla 'GoPro'yu patlatacaklardır. Bu, hafta sonları kendilerini dağlardan atmayı seven ve genellikle piyasadaki en sağlam, en sağlam ve yüksek performanslı video kameralardan biri olarak kabul edilen insanlarla eşanlamlı hale gelen bir isim.

Daha fazlasını okuyun: GoPro Hero7 Black incelemesi: 60 fps'de stabilize edilmiş 4K video oyunu değiştirir

Bununla birlikte, bir dizi rakip ekstrem sporlarda son yamayı belgeleyen kas gücüne sahip olmaya çalışıyor. TomTom's Bandit, Veho'nun Muvi kamera yelpazesi veya Garmin'in etkileyici yüksek teknolojili Virb Ultra ve XE'si.

• Kullanışlı liste biçiminde satın alabileceğiniz en iyi aksiyon kameraları


349,99 £ |GoPro Hero5 Black Satın Alın


Yeni, sınıfının en iyisi Hero5 Black'e girin

Bir sürü harika yeni özellik, elden geçirilmiş bir aksesuar yelpazesi ve GoPro'nun çalıştırması en kolay ve dünyanın en taşınabilir dörtlü helikopterlerinden biri olduğunu iddia ettiği Karma drone ile övünüyor.

En sıradan konulara bile büyük bütçeli bir Hollywood prodüksiyonunun havasını verme potansiyeline sahip etkileyici bir çekim ekipmanı cephaneliği.


Paten ayakkabılarımın tozunu çıkardım, etkileyici bir şeyi tanımlamak için 'hasta' kelimesini bir sıfat olarak kullanmaya çalıştım ve en son kamerayı test etmek için Mallorca'daki bir grup GoPro sporcusuna katıldım.

Ayrıca Karma drone'yu özel olarak inceledik. Bununla ilgili düşüncelerimi ana incelemenin sonunda okuyabilirsiniz.

GoPro Hero5 Black: süslü özellikler

GoPro serisinin tamamı yenilendi, bu yüzden şimdi Hero Session ile başlıyor, Hero5 Session'a yükseliyor ve en üst özellikli Hero5 Black'de zirveye çıkıyor, burada ilgilendiğimiz şey bu.

GoPro, seriyi 'iyi, daha iyi, en iyi' olarak tanımlıyor ancak Black Edition'a odaklanıyoruz çünkü bu, sunulan en yetenekli kamera ve daha azını kabul etmenin anlamı nedir?


Arka dokunmatik ekran, sesle etkinleştirme ve süper kolay tek tuşla kontrol dahil olmak üzere 'garip' tiplerin dişlerini içine çekebileceği birçok yeni özellik var. Genel kullanıcı deneyimi, eylemi mümkün olduğunca zahmetsiz şekilde yakalamayı sağlayacak şekilde yenilendi.

Bu, yeni Hero5 Black'in aptallaştığı anlamına gelmez. Hala 30 fps'de 4K video çekiyor, 12 megapiksellik görüntüler çekiyor ve 120 fps'de 1080p video ile ultra akıcı, süper ağır çekim fırsatları sunuyor.

Temel özellik, en yeni akıllı telefonlardan çok farklı değil, ancak kullanılan mükemmel lens ve görüntü işleme sayesinde kalite yukarıda kesilmiş durumda. Çok kompakt, sağlam bir paketten yayın kalitesinde çekimlerden ve gerçekten güçlü fotoğraflardan bahsediyoruz.

Fotoğraflar tekli, seri ve hızlandırılmış modda çekilebilir ve profesyonel post prodüksiyon işlemleri için RAW dosyaları olarak kaydedilebilir. Ayrıca, GoPro'nun Yüksek Dinamik Aralık versiyonu olan yeni WDR (Geniş Dinamik Aralık) modu, mükemmel pozlanmış hareketsiz görüntülerin çekimini çok daha kolay hale getirir.

İlk kez, ünitenin kendisi 33 fit (10 m) 'ye kadar su geçirmezdir; bu, hacimli plastik muhafazanın yalnızca aşırı derin, tozlu veya kirli alanlarda çekim yaparken gerçekten gerekli olduğu anlamına gelir.

GoPro'nun ikili mikrofon kurulumu da artık gelişmiş rüzgar gürültüsü azaltma sunuyor.

GoPro Hero5 Black Edition: ışıklar, kamera, aksiyon!

GoPro Hero5 Black'i, adanın etrafında nispeten yüksek oktanlı Vespa gezintilerine maruz kaldığı Mallorca'daki adımlarından geçirdim, bir dağda yürüyüşe çıktım, yeni Karma drone'una bağladım (bundan sonra daha fazlası) ve fırlattım bir tekneden Balear Denizi'ne.

Belki de koruyucu kaplaması olmadan biraz çıplak göründüğü için, ünitenin kendisi önceki ürün kadar sağlam hissetmiyor. Bununla birlikte, sonuç olarak, daha hafif ve daha küçük olduğundan, zorlu çekim konumlarında taşınması ve yerleştirilmesi çok daha kolaydır.

Mevcut sistemi kullanarak neredeyse her şeye monte edilir, böylece dışarı çıkıp fazladan aksesuar satın almanıza gerek kalmazken, kamerayı kontrol etmek artık her zamankinden daha kolay.

Ayarlara arkadaki dokunmatik ekrandan erişilir veya deklanşöre bir kez basılması kamerayı çalıştırır ve otomatik olarak kayda başlar.

Kamera operatörü olmayan yalnız kullanıcılar artık kamerayı döndürmek için 'GoPro, fotoğraf çek' ve 'GoPro, hızlı çekim' gibi komutlar da kullanabilir. Kullanışlı, ancak Amazon Echo değil.

Komutlara hakim olduktan sonra, sesle aktivasyon belki de zamanın yüzde 70'inde başarılıdır. Kesinlikle işe yaramadığı yerlerden biri, açık yolda hız yaptığınız zamandır.

Bu nedenle GoPro, temelde bir yaka veya sırt çantası askısına takılabilen ve kamerayı ses veya dokunuşla kontrol eden küçük bir deklanşör düğmesi olan kablosuz bir Remo denetleyicisi sunar.

GoPro Hero5 Black Edition: harika video

Çoğu aydınlatma koşulunda, GoPro çekimleri özellikle canlı renklerle keskindir. Gelişmiş ses işleme, sol ve sağ stereo ses kanallarını ustaca yakalar.

Opsiyonel SuperView FOV, çerçeveyi daha büyük hale getirir, bu da hızlı montaj montajının kırpılmış kafalarla dolu görüntülerle cezalandırılmadığı anlamına gelir.

Biraz fotoğrafik bilgi birikimine sahip olanlar, 'ProTune' ayarlarına girebilirler, ancak benim gibi ham yumruklar için, önceden ayarlanmış modları kullanarak iyi çekimler yapmak son derece kolaydır.

Video sabitlemenin eklenmesi de büyük bir artı, çünkü kamera gidonlara takıldığında veya neredeyse tamamen yok edilmiş bir arabanın dışına monte edildiğinde yaşanan sinir bozucu titreşimle, çekimler öncekinden çok daha pürüzsüz.

GoPro Hero5 Black Edition: süper fotoğraflar

12 megapiksel fotoğraflar da benzer şekilde süper nettir ve 30 fps Burst modu, hızlı deklanşör gerektiren çivi kıran hileleri yakalamak için idealdir.

Hem standart bir hızlandırılmış mod hem de özellikle düşük ışıklı durumlar için bir mod vardır, ancak WDR ayarı, günlük kullanıcıların muhtemelen en çok keyif alacağı bir moddur.

Bu, bir akıllı telefonun Yüksek Dinamik Aralık (HDR) moduna benzer şekilde davranır ve mükemmel görüntüyü yakalamak için farklı pozlamalarda birden fazla çekim yapar.

Elbette, bir GoPro çekiminde nesneler hareket etme eğilimindedir, ancak görüntüler sürekli olarak keskin aydınlatma kontrastlarına sahiptir. Doğrudan güneş ışığı altında çekim yaparken de bazı ilginç sonuçlar elde edebilirsiniz.

Son olarak, RAW formatında çekim yapma yeteneği, seçici fotoğrafçıların post prodüksiyonda görüntüler üzerinde daha fazla kontrole sahip olduğu anlamına gelir.

GoPro Hero5 Black: düzenlemenin içine alın

Aksiyon kameralarıyla ilgili asırlık sorun, her zaman çekim ve resimlerle ne yapılacağı olmuştur. Ancak GoPro'nun yeni uygulama grubu, cilalama ve paylaşma sürecini gerçekten çok daha kolay hale getiriyor.

Mobil cihazlar için Quik uygulaması, çeşitli sosyal medya hesaplarına yüklenebilen bir film müziği ile tamamlanan, seçilen çekimlerden otomatik düzenlemeler oluşturur, tout de suite.

Bir de masaüstü versiyonu var. Bu, özenti Spielbergs'in biraz daha yaratıcı olmasını sağlar, ancak yine de son derece kullanıcı dostudur ve birkaç saniye içinde güzel görünümlü düzenlemeler mümkündür.

Bu Beta sürümünde şu anda masaüstünden video klipleri içe aktarmak mümkün değildir, bu nedenle tüm çekimlerin kameradan gelmesi gerekir. Önümüzdeki aylarda güncellemelerin yapılacağından eminiz.

GoPro Hero5 Black: hepsi mükemmel değil

Kameranın birkaç küçük sorunu yok, ilki arka dokunmatik ekran. Bu, ıslak veya çamurlu parmaklarla sinir bozucu bir şekilde tepkisizdir ve yağmur yağarken top oynamayı reddeder.

Daha da endişe verici bir şekilde, teknenin sıçradığı bir noktadan sonra lensin buharlaşmaya başladığını gördük. GoPro, yeni kameraların muhafazasız su geçirmez olduğunu iddia ediyor, ancak bu, sörf yapmak için eski plastik kasayı veya suyun muhafazaya yüksek hızda zorlanabileceği herhangi bir şeyi kullanmaya geri dönmemi sağladı.

Son olarak, Bluetooth ve Wi-Fi eşleştirme işlemi artık eskisinden çok daha basitken - her kamera artık bir Wi-Fi adını taşıyor, böylece kameradan bir akıllı telefona çekim yapmak için gereken adımların miktarını azaltıyor - süreç hala bir biraz hantal.

Bu, Capture adlı yeni akıllı telefon uygulamasının hala Beta aşamasında olduğu gerçeğine bağlı olabilir. Daha iyi olması gerekiyor ve muhtemelen olacak.

GoPro Hero5 Black Edition: Karar

Bu bir çatlama eylem kamerasıdır. Aslında alabileceğinizin en iyisi. Bu, firmanın denenmiş ve test edilmiş serisinin mükemmel bir evrimidir ve en kaliteli görüntüleri yakalamayı çocuk oyuncağı haline getiren çok sayıda kullanıcı dostu ekstra içerir.

Operatör biraz uzmanlığa sahip olduğu sürece yayın kalitesinde video sunacak kadar güçlüdür, ancak aynı zamanda tatile çıkmak, bir akıllı telefona bağlanmak ve harika klipleri ve resimleri anında arkadaşlarınızla ve ailenizle paylaşmak için harika bir fotoğraf ve video kamera.

Arka dokunmatik ekran herkes için olmayacak, ses kontrolü biraz kabataslak ve su geçirmezliği (kılıfsız) kısa testimiz sırasında sorgulandı.

Bunlar bir yana, son derece yetenekli bir kamera ve elbette, tüm durumlar için geniş bir eko sistem montaj, yazılım ve aksesuarlar ile birlikte geliyor.

GoPro Karma Drone ile Uçmak…

Bu ülkede drone kullanımının güvenliğini çevreleyen çok sayıda konuşma yapıldı, ancak GoPro'nun dünyadaki en kolay dörtlü helikopterlerden birini kurması, çalıştırması ve taşıması için serbest bırakmasını engellemedi. Adı Karma, bir aptal onu uçurabilir - kesinlikle yapabilirim - ve aynı zamanda bu küçük sırt çantasına düzgünce katlanıyor.

Pilotlar, makineyi aynı zamanda yüksek kaliteli bir dokunmatik ekrana sahip oyun tarzı bir kontrol pedi ile çalıştırıyor.

Basitçe dört bacağı açın, makineyi çalıştırın ve ekranda otomatik kalkış ve iniş işlevine basın. Hey presto, Karma canlanıyor ve harekete hazır bir şekilde yerden 4 fit yükseklikte düzgünce süzülüyor.

İki başparmak çubuğu tüm uçuş işini halleder ve GoPro'nun kendi Karma Grip elektronik gimbalinde bir Hero5 Black veya Hero5 Seansı bulunurken, eski kameralar bir adaptör gerektirir.

Etkileyici bir şekilde, Karma Grip uçuşta değilken çıkarılabilir ve zeminde ipeksi pürüzsüzlükte görüntüler yakalamak için mükemmel bir elde tutulan sabit kamera görevi görür.

Ayrıca, kayıt oturumunun ortasında meyve suyunuz biterse, GoPro kameralarına güç sağlamak için harici bir pil paketi olarak ikiye katlanır.

Denetleyici, iki ayar noktası arasında bir hedefin yanında çalışan bir Cable Cam gibi bir dizi yerleşik otomatik uçuş yoluna sahiptir. Bir konuyu daire içine almak için yörünge ve Dronie. Evet, tahmin ettiniz - Dronie bir selfie, ancak insansız hava aracının nesneyi ve çevresini ortaya çıkarmak için dramatik bir şekilde geri çekildiği bir selfie.

Bir şeyi uçurmak basitliğin ötesinde ve kontroller, yeni pilotlarda güven oluşturmaya yardımcı olmak için azaltılmış hassasiyetle ayarlanabilir. Kontrol ekranından erişilebilen bir dijital eğitim simülatörü bile var. Ayrıca, yerleşik yazılımda yerleşik Uçuş Yasağı Bölgeleri ve sorun yaşamanız durumunda otomatik geri dönüş işlevi bulunur.

Daha da iyisi, GoPro ayrıca akıllı telefon sahiplerinin GoPro teçhizatının kontrolünü ele geçirmek için Karma Drone kontrol cihazına bağlanmasına olanak tanıyan bir Yolcu Uygulaması sunar.

Pilot hala dronun nerede olduğu üzerinde kontrole sahip, ancak bu, arkadaşların, ailenin ve daha yetenekli kamera operatörlerinin hangi görüntülerin çekileceğine karar verebileceği anlamına geliyor.

719,99 £ |GoPro Karma Satın Alın