Close
  • Ana
  • /
  • Kameralar
  • /
  • GoPro Hero6 Black incelemesi: her şey daha fazla güç mü?

GoPro Hero6 Black incelemesi: her şey daha fazla güç mü?

GoPro Hero6 Black fırsatları

GoPro bir işletme olarak kargaşa içinde olabilir, ancak Hero aksiyon kameralarının biçim faktörünün yapabileceklerinin sınırlarını zorlamayı bırakmadı.


Hero6 Black'de GP1 olarak adlandırılan yeni bir işlemci sayesinde, yeni kamera daha önce bu kadar küçük bir form faktöründe imkansız olduğu düşünülen yeni kare hızı seviyelerini yönetebilir.

Daha fazlasını okuyun: GoPro Hero7 Black incelemesi: 60 fps'de stabilize edilmiş 4K video bir oyun değiştiricidir

SonraHero5 BlackKasa olmadan su geçirmezlik eklendi Hero6 Black bu mirası 10 metre suya kadar devam ettiriyor. O da zor, bir kasa eksi on metreden bir taşa düşürdük ve iyi devam etti.

5 GHz'lik yeni bir Wi-Fi bant genişliği, bu yeni yüksek kaliteli video dosyalarının daha hızlı aktarımı anlamına da gelir.


9 en iyi aksiyon kamerası

Ama tüm bunlar iyi yazılmış gibi görünse de, o kadar iyi performans gösteriyor mu? Ve benzerleri ile rekabete dayanır mı?Garmin Virb XEivmeölçer verilerini veya benzer şekilde spesifikasyonu sunanTomTom Haydut?

Tabii ki Hero5, Eylül 2018'de piyasaya sürülen GoPro'nun en son aksiyon kamerası Hero7 Black ile de karşı karşıya.GoPro Hero7 Black incelemesisizin için en iyi aksiyon kamerasının hangisi olduğunu görmek için.


GoPro Hero6 Black tasarımı

GoPro Hero6 Black bir GoPro'dur. Büyük ölçüde bunun ne anlama geldiğini biliyorsun. Hareketin ortasında kullanımdayken maksimum basitlik sağlamak için minimalist kontrollere sahip olağan şekil. Ama aynı zamanda daha sakin durumlar için daha karmaşık kontroller sunar. Bu, en azından eldivenle değilken gerçekten iyi çalışan hassasiyete sahip tam renkli 2 inç dokunmatik ekran anlamına gelir. Daha duyarlı ve renkler Hero5'ten belirgin şekilde daha keskindir.

Aynı zamanda tokluk demektir. Önce telefonumuzu bıraktık ve GoPro'yu benzer bir özenle aldık, sonra bu kameraların telefonlardan tamamen farklı bir cins olduğunu hatırladık, bunlar zor. GoPro Hero6 Black ile ilgili her şey kauçuk kaplamadan sağlam astarlı kenarlara kadar, gidip beni kırabilecek misin bir bak. Bu meydan okumayı kaybettik.

2017 için en iyi 10 drone


Ayrıca yeni Shorty Mini Uzatma Kutbu + Tripod kullandık. Bu, GoPro kasasına takılıyken bile cebinize sığması açısından harikaydı. Bu, daha sonra iyi özçekim açılı çekimler için yeterince genişler, ancak aynı zamanda bir tripoda dönüşür. Bu neredeyse tamamen mükemmel, güçlü ve hafif arasında dengeli. Ancak tam yükseklikte tripod modundayken bunu kilitlemenin bir yolu yoktur, bu nedenle deklanşöre basarsanız tripod yeniden küçülür, küçük bir kıskaç, başparmağınızla ve işaret parmağınızla sabitlenir, ancak iyileştirilmesi kolay bir şey olur.

GoPro Hero6 Black özellikleri

Ses kontrolleri Hero6 Black'e geri döndü, yani meşgul elleriniz dikkatiniz dağılmadan bir kayda başlamasını veya gücü kapatmasını söyleyebilirsiniz. Gerçekte bu, iç mekanlarda iyi çalışır, ancak rüzgarla dışarıdaysanız, çoğu sporun zaten hareket yoluyla neden olduğu bir durumla mücadele edebilir. Daha doğru sesli kontroller için takabileceğiniz isteğe bağlı bir mikrofon var, ancak bazı durumlarda daha eğlenceli bir ekstra olduğunu ve tüm spor dallarında buna güvenmeyeceğini düşündük.

10 metreye kadar su yalıtımı güzel bir dokunuş. Bir kılıf olmadan gerçekçi bir şekilde yüzmeye gitmiyor ve kamerayı tutmak için monte ediliyor olsanız da, kasayı yeterince iyi kapatmadığınızı bilmek güzel, endişelenmenize gerek yok.

●En iyi sualtı drone satın alma rehberi

Artık 60 fps'ye kadar 4K çözünürlükte çekim yapmak mümkün, yani YouTube'un sınırlarını zorlayabilirsiniz. Ayrıca, 2,7K çözünürlükte ağır çekim 120 fps veya 1080p'de süper ağır çekim 240 fps seçeneklerine sahipsiniz. Bunların tümü en son HEVC (h.265) codec bileşeni kullanılarak kaydedilir (iPhone X), daha küçük dosyalar ve daha hızlı aktarımlar için harikadır, ancak o kadar eski olmayan bazı cihazların onu oynatmakta zorlandığı anlamına gelir.

GoPro Hero6 Black performansı

4K çözünürlüğe ve 60 fps kare hızına sahip bir GoPro, en yüksek kameraya ulaştık, değil mi? Neredeyse. Bu harika bir kalite olsa da, menüye girerseniz, görüntü sabitlemenin bu kalitede çalışamayacağını fark edeceksiniz. Görüntü sabitleme için 4K ve 30 fps'ye düşürmeniz gerekecek. Ya da birGoPro Karma Gripfiziksel stabilizasyon için.

Dokunmatik ekran şu anda süper hızlı tepki veriyor ve bu 2 inç boyutuna rağmen kullanımı oldukça kolay. Bu, gerçekten iyi çalışan video kalitesine anında erişimin yanı sıra ISO, EV comp, deklanşör hızı, beyaz dengesi ve daha fazlası gibi seçenekler için daha derine inme olanağı sağlar. Ses için de benzer bir mod vardır, ancak bu mod & ldquo; yalnızca rüzgar & rdquo; veya & ldquo; yalnızca stereo & rdquo;.

GoPro Hero6 Black kullanılabilirliği

GoPro uygulaması içindeki Quik düzenleyici entegrasyonu, çekimlerinizin düzenlenmiş videolarını hızlı bir şekilde oluşturmanın güzel bir yolu olsa da, acele etmelerini beklemeyin. 4K ve 60 fps veya 240 fps'de ağır çekim yapıyorsanız, bazı cihazlar sonucu oluşturmakta zorlanacaktır. Bizimki, telefonda videonun sarsıntılı, aksaklıklı bir versiyonunu gösterdi ve gerçekten sorunsuz çalıştığını görmek için son bir render ve indirme yapmamız gerekiyordu. O zaman bile iyi çalışmadı ve üç dakikalık bir videonun oluşturulması bunu bir saatten fazla sürdü.

Esasen, HEVC daha yaygın olana kadar, bu yüksek kalitede çekilmişse videonuzu düzenlemek için mücadele edeceksiniz. Bir MacBook'a indirmeyi ve ardından bir dönüştürme sitesine (bizi 100MB'lık dosyalarla sınırlayan) yükleme yaptık, ancak bu hala harika görünmüyordu. Bu nedenle, tüm kitinizi yükseltmeyi planlamıyorsanız, bu şeyden tam güçle çekim yapmak (bu modelde ekstra para ödediğiniz şey) bir güçlük olacaktır.

5GHz Wi-Fi bağlantısının eklenmesi, daha hızlı aktarımlar için harika olsa da, bazı telefonlara bağlanmakta zorlanabilir. Samsung Galaxy S6 kenarıyla test ettik ve aktarmanın tek yolu daha yavaş 2,4 GHz kullanmaktı.

Hero6 Black'in pil ömrü mükemmeldi. Her şekilde kullandık ve iki saat boyunca her ayarı karıştırdık ve yalnızca pilin yarısından daha azını çiğnedik. Daha yüksek kalitede daha sürekli olarak kalırsak, pil bitmeden önce yaklaşık 45 dakika beklemeniz gerekirdi. Ardından tekrar şarj etmek için bir USB-C kablosuna ihtiyacınız var.

Pingtwitter Kararı

GoPro Hero6 Black, şüphesiz şirketin şimdiye kadar ürettiği en güçlü aksiyon kamerasıdır, ancak aynı zamanda en pahalıdır ve uyumluluk, fiyat ve stabilizasyon gibi iyileştirilmesi gereken birkaç alanı vardır. 4K 60fps ve 1080p 240fps ağır çekim için yeni kare hızları, daha hızlı 5GHz Wi-Fi aktarımları gibi mükemmel eklemelerdir. Ancak düzenleme sorunları ve bazı ayarlarda stabilizasyon eksikliğinden dolayı, bu tam olarak mükemmel değildir.