Close
  • Ana
  • /
  • Kulaklık
  • /
  • Grado GT220 incelemesi: mükemmel ses kalitesi ve kompakt boyut, gerçek bir kablosuz kazananı yapar

Grado GT220 incelemesi: mükemmel ses kalitesi ve kompakt boyut, gerçek bir kablosuz kazananı yapar

Bir cümleyle Grado GT220 incelemesi: Grado'nun kulak üstü kulaklıklar konusundaki kabul görmüş ustalığının bir çift gerçek kablosuz kulak içi kulaklığa dönüşebileceği konusunda endişeleriniz varsa, rahatlayabilirsiniz. Bu kadar küçük bir şey kulağa hiç bu kadar güçlü gelmemişti.


Kulağa hoş gelenlerin sayısı giderek artıyor,en iyi gerçek kablosuz kulaklıklarprestijli markalardan ama Grado, ucuz tomurcuklar kadar küçük, harika sesli tomurcuklar yapma gibi sıra dışı ekstra başarıyı yakaladı. Ne yazık ki, birçok iyi şey gibi, bunlar özellikle ucuz değil.

Sınıf GT220

(Resim kredisi: Not)

Grado GT220: fiyat ve pil ömrü

Grado GT220 şu anda satışta ve İngiltere'de 250 sterline satılıyor. Grado'nun bulunduğu ve GT220'nin (tüm kulaklıkları gibi) üretildiği Amerika Birleşik Devletleri'nde, fiyat marjinal olarak daha rekabetçi 259 dolar. Euro Bölgesi'nde fiyatlandırma henüz onaylanmadı, ancak en iyi tahminimiz 279 € veya civarlarında.

En azından, bu para rekabetçi pil ömrü satın alıyor. Kulakiçi kulaklıkların kendileri altı saat şarj tutabilir ve şarj kutusu (Qi uyumludur ve herhangi bir Qi sertifikalı pedden kablosuz olarak şarj edilebilir - 'düz'den 'dolu'ya yaklaşık iki saat sürer) beş suçlama daha. Tüm süre boyunca baskıcı ses seviyesinde dinlemediğiniz sürece, GT220 şarjlar arasında yaklaşık 36 saatlik oynatma için iyi olmalıdır. Başka bir deyişle, sizi gideceğiniz yere götürmek için fazlasıyla yeterli.


Sınıf GT220

(Resim kredisi: Not)

Grado GT220: yapı kalitesi ve tasarımı

Grado'nun kapsamlı (ve istisnasız, çok iyi tanınan) kulak üstü kulaklık serisine aşina olan herkes, 'tasarımın' gerçekten başlarına gelen bir şey olmadığını bilir. Grado kulaklıklar söz konusu olduğunda form, işlevi körü körüne takip eder ve aynısı GT220 için de geçerlidir.


Sonuç olarak, bu kulakiçi kulaklıklar, geçerli standartlara göre küçük, hafif (her biri sadece 5 gr) ve yerine tam olarak oturması gerektiğinden biraz daha zor. Çeşitli boyutlarda kulaklık uçlarıyla birlikte sunulurlar, ancak Grado'nun 'döndür ve kilitle' takma eyleminin bir anda mükemmel uyumu sağladığı konusundaki ısrarı, işaretin sadece biraz ötesindedir. Yine de ısrar edin ve bir dereceye kadar pasif gürültü önleme sağlayan rahat, güvenli bir uyum sağlanabilir.

Her kulaklıkta oldukça büyük bir kapasitif dokunmatik yüzey var - GT220'nin ne yaptığına bağlı olarak farklı renklerde yanan kalın 'G' logosunun neredeyse tam boyutu ve şekli. Dokunmatik kontrol kapsamlıdır ve 'ses açma/azaltma', 'ileri/geri atlama', 'oynat/duraklat', 'çağrıyı cevapla/reddet/bitir' ve 'sesli çağrı asistanını' kapsar. Siri ve Google Asistan burada mevcuttur ve her kulaklıktaki bir mikrofon, net arama kalitesi ve net sesli asistan etkileşimi sağlar.


Hem şarj kutusu (ki bu oldukça önemsiz bir 42 gr) hem de kulaklıklar tamamen sıradan görünüyor ve hissediyor - yani gerçekten '250 sterline mal oldum!' diye bağırmıyorlar. Görünüşün anonimliği, bazı insanlara Bose, Sennheiser ve Sony gibi gösterişli alternatiflerden daha fazla çekici gelecektir - ancak 'algılanan değer' sizin için çok şey ifade ediyorsa, Burada herhangi bir algılamak oldukça zor bakmak için.

İç kısımda, her bir kulak içi kulaklık, 20Hz - 20kHz arasında talep edilen bir frekans yanıtı sağlayan 8 mm'lik tam aralıklı polietilen tereftalat sürücüsü ile donatılmıştır. Bağlantı, aptX Bluetooth aracılığıyla sağlanır - bu, herhangi bir alarm olmadan yüksek çözünürlüklü dosyalar için yeterince iyidir, ancak bu tür bir parayla aptX HD veya hatta aptX Adaptive beklemek mantıksız değildir. Yine de, yıldızlar elimizdeyken neden ayı isteyelim ki?

Sınıf GT220

(Resim kredisi: Not)

Grado GT220: ses kalitesi

Bu noktada, GT220'nin nasıl göründüğüne veya hissettirmediğine veya bir kontrol uygulamasının eksikliğine veya aktif gürültü önleme eksikliğine veya kesmeden daha azına dair herhangi bir düşük sıcaklık meleme- aptX Bluetooth'un uç yapısı, ilgisizlik olarak güvenle reddedilebilir. Onlara sunduğunuz dijital dosyanın kalitesi ne olursa olsun, Grado GT220 sesi tek kelimeyle olağanüstü.


Elbette, çoğu gerçek kablosuz kulak içi kulaklık gibi, GT220 de elinden gelenin en iyisini güzel, büyük, bilgi açısından zengin bir dijital dosya ile yapar. Ancak birkaç gerçek kablosuz kulak içi kulaklıktan farklı olarak, bu Grado'lar sıradan, Spotify tarzı bir içerikle karşılaştıklarında havlu atmaz veya ellerini kaldırmaz. Aldıkları dijital dosyanın standardı ne olursa olsun, GT220 asla tamamen sürükleyici bir dinlemeden daha az değildir.

GT220 sesi o kadar eksiksiz ki, nereden başlayacağınızı bilmek zor. Belki de detay seviyeleriyle başlamalıyız: bunlar stratosferiktir. GT220'nin dikkatinden kaçamayacak kadar ince veya geçici olan hiçbir nüans yok - aşırı vurgu yapmıyorlar ve hafife almıyorlar, sadece müzikteki her olayı uygun bağlama yerleştiriyorlar. Bir klavyedeki bir parmağın gıcırtısı kadar kısacık veya bir sonraki notaya başlamaya hazırlanan bir şarkıcının mikrofon dışı solunması kadar küçük olsa bile, Grados bunu içerir. Bu kadar canlı ve inandırıcı bir genel sesi bu şekilde oluşturuyorlar.

Konu tonalite olduğunda da aynı derecede başarılılar. Bas sesleri derindir, dokuludur ve evet, ayrıntılarla doludur - ancak abartılmış değiller. Daha az yetenekli bazı kulak içi kulaklıklar, biraz 'heyecan' yaratmak amacıyla düşük frekanslı hareketi hızlandırmayı sever, ancak Grados baslarını kontrollü ve gerçekçi tutar. Frekans aralığının karşı ucu, tiz seslere kadar ısırma ve parlama ile eşit derecede iyi değerlendirilir, ancak hiçbir zaman bir sertlik belirtisi olmaz. GT220'nin üst ucuna çok sayıda saldırı var, ancak önemli bir hacimde bile asla sertleşme tehdidinde bulunmuyor.

Ancak Grados'un belki de en etkileyici olduğu yer bu iki uç nokta arasındadır. Vokalistler, tüm karakterleri ve özgünlükleri bozulmamış, tekniklerinin tüm sırları açığa çıkarılmış ve her bilgi kırıntısı açıklanmış olarak tanımlanır. Bir şarkıcı ne kadar duygusalsa, GT220'de o kadar hareketli bir ses çıkarırken, daha az başarılı olanlar bile asla taahhütten daha az ses çıkarır.

Tüm bu şiddetli iletişim, büyük, geniş ve titizlikle tanımlanmış bir ses sahnesinde gerçekleşir. Enstrümanların birbirine göre konumu açıkça belirtilmiştir ve kulakiçi kulaklıklar bir kaydın her bir yönüne kendini ifade etmek için gerekli dirsek mesafesine izin verse de, Grado sesinde hoş bir birlik vardır.

Ve diğer her açıdan, GT220 asla heyecandan daha az değildir. Büyük dinamik varyasyonları kolaylıkla ele alırlar ve olağanüstü detay seviyeleri, harmonik varyasyonları tam olarak tanımlamalarına olanak tanır. Büyük orkestra setleri kadar mutlu bir şekilde 'küçük ölçekli ve samimi' çalışabilirler ve her koşulda, şu anda mevcut olan diğer herhangi bir gerçek kablosuz kulaklıktan daha fazla bir kaydın oluşturulmasına ilişkin içgörü sunarlar. Son derece etkileyici bir dinlemedirler.