Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Hangi egzersizin en hızlı şekilde yağ yaktığını tahmin edin: Kilo vermek için şaşırtıcı derecede basit ...

Hangi egzersizin en hızlı şekilde yağ yaktığını tahmin edin: Kilo vermek için şaşırtıcı derecede basit ...

Kilo vermek için en iyi egzersiz - sizi aşırı efordan öldürmeden en kısa sürede en fazla kaloriyi yakan egzersiz - egzersizin Kutsal Tanrılarından biridir. Mantıklı olduğunuz ve aşırı uzanarak kendinizi yaralamadığınız sürece tüm egzersizler sizin için iyidir. Ancak, saat başına yakılan kalori miktarı söz konusu olduğunda tüm egzersizler eşit oluşturulmaz.

Kalori yakma söz konusu olduğunda en çok ortaya çıkan egzersiz çoğu insanın yapabileceği bir egzersizdir. Elbette yapabilirsinEverest'e geçiş yapve çok daha fazla kalori yakar… ama çoğu insan bunu yapamaz (veya tercih etmez, teşekkürler).

•Yırtılmanın en verimli yoluBİLİM'e göre

Lockdown 2.0 sayesinde herkes evde sıkışıp kaldığında, birçok insan hareketsiz bir yaşam tarzının sonucunu görmeye başladı: kilo alımı. Ve yine de dışarıda egzersiz yapmamıza izin verilse de, kötü hava koşulları ve hava kararması gerçeği göz önüne alındığında, hepimiz merak ediyoruz: Hızlı kilo kaybı için en iyi egzersiz türü nedir?


Egzersiz yapmayı sevmediğimizden değil. Ancak konu kilo vermeye gelince, bunu olabildiğince çabuk yapmak istiyoruz. Hiç kimse uzun süreli açlıktan veya uzun süreli açlıktan ya da örneğinketo diyetiveyaaralıklı oruç- Çaba gösterirseniz iyi olsa da.

•Henry Cavill Witcher antrenmanı


Peki dakikada en çok kalori yakan egzersiz nedir? AKA, en azından teoride, kilo vermek için en iyi egzersiz ...

 • Karın bölgesi yağı nasıl kaybedilir- 7 muhteşem zayıflama ipucu
 • Neden alkol seni şişmanlatıyor
 • En iyi ev jimnastiği ekipmanları- her şey tekrar satılmadan hemen satın alın

Trion fitness uygulaması kilitleme egzersizi


(Resim kredisi: Trion)

Neyse ki, birisi bizim için matematiği zaten yaptığından tahmin etmenize gerek yok. Yakın zamanda yapılan bir çalışmada, Ocean Finance, Harvard Üniversitesi'nden yapılan araştırmayı 'Kilitleme Kilolarını Kaybetmek İçin En Zaman Verimli Egzersizler've Hepsini Yöneten Tek Egzersiz olduğu sonucuna vardı.

Daha fazla uzatmadan, kilo kaybı için en iyi egzersizi gösteren tablo burada. *

(* Daha sonra devam edeceğimiz bazı uyarılara tabidir)

ne


(Resim kredisi: Ocean Finance)

Yukarıdaki tablo, çeşitli popüler spor salonu ve ev egzersizlerini yaparken yarım kilo vücut yağını yakmanın ne kadar sürdüğünü detaylandırıyor.

Söylemeye gerek yok, sonuçlar sadece kılavuz olarak görülmeli ve müjde gerçeği olarak görülmemelidir. İlk olarak ve en önemlisi, araştırma 'bir pound kaybetmek için ortalama 3.500 kalori yakılması gerektiğini' varsayıyor. Bu en iyi ihtimalle eski bir yaklaşımdır -Max Wishnofsky'nin 1958 çalışması. Kuşkusuz bu tahmindebunkedo zamandan beri 62 yıldan fazla bir süredir, ancak kesinlikle meydan okundu.

Ayrıca, '3,500 / pound yağ' modeli doğru olsa bile, biyolojik cinsiyetine, yaşına ve diğer birçok faktöre bağlı olarak herkesin farklı şekilde yağ yaktığını belirtmekte fayda var.

Tablodaki ilk 3 egzersizi her gün 3 saat boyunca yapabileceğinizi ve yaktığınızdan daha fazla kalori yiyorsanız yine de kilo vermeyeceğinizi söylemek de doğrudur. Hastanede kalmayacağınızı varsayarak, ya son derece formda olmanıza rağmen.

Ancak bizYapabilmekDiyelim ki, çoğu insan için, bu listenin yukarısındaki egzersizleri yapmak, aşağıdakilere göre daha fazla kalori yakacaktır. Ve bu, daha fazla yağ yaktıkları anlamına gelir, yani sonunda - iyi beslenme ile birlikte - daha fazla kilo vereceksiniz.

Kilo vermek için en iyi egzersizler - ilk 5'i yıkmak

 1. Koşu bandı (10 mil):bu aktivite yaklaşık 9 taş ağırlığındaysanız yarım saatte 495 kalori, 11 taşsanız 614 kalori ve 13 taşsanız 733 kalori yakacaktır. Kuşkusuz, 10 mil, koşucular için ılımlı bir efor koşusu ve daha hareketsiz insanlar için yüksek eforlu bir etkinliktir.
 2. Koşu bandı (7.5 mil):Koşu bandında daha yavaş bir hız, yaklaşık 9 taş ağırlığındaysanız yarım saatte 375 kalori, 11 taşsanız 465 kalori ve 13 taşsanız 555 kalori yakacaktır. Saatte 10 mil hızla koşmak kadar iyi değil ama yine de oldukça iyi.
 3. Eliptik eğitmen (orta):Sürpriz bir giriş, eliptik bisikleti 'orta hızda' kullanmak, yaklaşık 9 taş ağırlığındaysanız yarım saatte 315 kalori, 11 taşsanız 391 kalori ve 13 taşsanız 466 kalori yakacaktır. Eliptik egzersiz aletini kullanmak, bir koşu bandında bile koşmaktan daha ortak dostu bir etkinlik olduğundan, muhtemelen daha ağır ve yaşlı insanlar için daha iyi bir seçenektir.
 4. Egzersiz bisikleti (kuvvetli):Daha da şaşırtıcı olan bir iddia, şiddetli egzersiz bisikleti seanslarının, eliptik bisiklette orta seviyeli egzersizlere göre daha az kalori yakacağıdır. Bu aktivite, yaklaşık 9 taş ağırlığındaysanız yarım saatte 300 kalori, 11 taşsanız 372 kalori ve 13 taşsanız 444 kalori yakacaktır.
 5. Adım aerobik (yüksek etki):Bu aktivite yaklaşık 9 taş ağırlığındaysanız yarım saatte 285 kalori, 11 taşsanız 353 kalori ve 13 taşsanız 422 kalori yakacaktır.

Açıkça görülüyor ki, yağ kaybı ve yakılan kalori söz konusu olduğunda, hiçbir şey koşu bandında orta ila hızlı seansları yenemez! Hiç şaşmamalıen iyi koşu bantlarıOG kilitlemesi başladığında hemen hemen tükendi.

Şaşırtıcı bir şekilde, yapılacak en iyi ikinci şey, eliptik bir antrenöre atlamaktır ve kondisyon bisikletleri yaklaşık üçte birdir. Bu iyi haberen iyi egzersiz bisikletleriveen iyi eliptiklerözellikle nereye bakacağınızı biliyorsanız, hala satın alınabilir.

 • En iyi Black Friday fitness fırsatları
 • En iyi Bowflex fırsatları

altı paket abs egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)
 • Oruçlu kardiyo kilo vermek için daha mı iyi?
 • Metabolizma nasıl hızlandırılır

Egzersiz yapmanın daha ucuz bir yolunu mu arıyorsunuz? Calisthenics ve devre antrenmanı (HIIT olarak da bilinir) listenin çok altında değildir ve her ikisi de çok az veya hiç ev tipi spor ekipmanı kullanılarak yapılabilir. Meydan okumaya hazırsanız,Mike Tyson vücut ağırlığı egzersiziveya ile başlayınyeni başlayanlar için en iyi vücut ağırlığı egzersizi.

Şunlardan bir veya daha fazlasına sahip olun best-kettle-2020-best-multi-temperature-kettlesbellsahip olduğunuz? Deneyin best-kettle-2020-best-multi-temperature-kettles-bell-workout-eric-leijaveya bu2 hareketli kettlebell tam vücut egzersizi.

Bahsetmek istediğimiz bir şey daha listedeki son girdi, halter (orta). Koşu bandı kullanmaya kıyasla çok fazla kalori yakmasa da, direnç eğitimi kilo vermek ve onu uzak tutmak için hala harika bir yoldur. Bir 2010 çalışması 'Kuvvet antrenmanı ve kilo verme'Sonuç olarak,' kuvvet antrenmanı, aerobik egzersiz eğitimi ve diyet için mükemmel bir tamamlayıcı olarak kilo vermeye yardımcı olabilir.

'Bu süreci yöneten mekanizmalar, (a) dinlenme metabolizma hızlarını artırmak veya sürdürmek, (b) kendi güç aktiviteleri dikkate alınarak toplam enerji harcamasında artış ve (c) egzersiz sonrası aşırı oksijen tüketimiyle ilgili etkilerdir.

Artık biliyorsun…

Günümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları İndirimli Fiyat Muc-Off Wet Lube - 50mlMuc-Off Islak YağlamaZincir Reaksiyon Döngüleri9,99 7,59 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünYoga Mad Hi Yoğunluklu Köpük Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon $ 10.88 GörüntüleTüm fiyatları görünGrenade Carb Killa High ... Grenade Carb Killa Yüksek Protein ve Düşük Karbonhidrat Bar Amazon $ 32,41 GörüntüleTüm fiyatları görünSKLZ COREwheels COREwheels, 2 ... SKLZ Core Wheels Ab Roller Amazon $ 43.99 GörüntüleTüm fiyatları görünReflex Nutrition Creapure ...Reflex Nutrition Creapure KreatinKogan.com27,72 ABD doları Görünüm Tüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Fitbit FB203BK Aria Air ... Fitbit Aria Air Amazon $ 99.95 $ 88 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon $ 121,84 GörüntüleTüm fiyatları görünÇıplak Kütle - Doğal Kilo ... Çıplak Beslenme Çıplak Kütle Zayıflatıcı Amazon $ 147.93 GörüntüleTüm fiyatları görünOakley Erkek (A) Radarlock ... Oakley Radarlock Yolu Amazon $ 199.95 GörüntüleTüm fiyatları görünBowflex Select Tech Dambıl ...Bowflex SelectTech Dambıllarİsyancı199,99 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • En iyi Black Friday fitness fırsatları
 • En iyi Bowflex fırsatları