Close
 • Ana
 • /
 • Fitness
 • /
 • Spor salonu görgü kuralları 101: Bir spor salonunda BU 10 şeyi yapmaktan kaçının (herkesin iyiliği için)

Spor salonu görgü kuralları 101: Bir spor salonunda BU 10 şeyi yapmaktan kaçının (herkesin iyiliği için)

Spor salonları, bırakın yeni gelenler bir yana, onları bir süredir düzenli olarak kullanan insanlar için bile oldukça korkutucu olabilir. Spor salonu görgü kuralları oldukça kafa karıştırıcı olabilir ve hemen hemen her spor salonunda çok az konuşulmamış kural vardır, bu nedenle yapılacaklar ve yapılmaması gerekenler arasında kaybolmak olağandır. Bu listede, spor salonunda yapmamanız gereken on şeyi topladık, özellikle de olmak istemiyorsanızotüm yanlış nedenlerle herkesin tanıdığı kişi.

Aşağıdaki listeyi inceledikten sonra, lütfen aşağıdaki kullanışlı kılavuzumuza bakın:spor çantası nasıl paketlenirveya ilk 5 ile ilgili olanyeni başlayanlar için spor makineleri. Bizimen iyi egzersiz ayakkabılarırehber veyaen iyi tam vücut egzersizirutin.

Daha fazla uzatmadan, spor salonunda yapmaktan kaçınmanız gereken 10 şeyin listesini görelim!


Fitbit Versa 2 Fitness Akıllı Saat |Amazon'da 155 £ 'dan başlayan fiyatlar
Fitbit'in tek bir yakışıklı pakette neler sunabileceğini görmek ister misiniz? GEt the Fitbit Versa 2. Bir devrimden ziyade orijinal Versa'nın iyileştirilmiş hali olan Versa 2, daha iyi stil ve entegre Alexa akıllı asistan özelliği sunuyor - konuşmak yerine sadece metinle yanıt verebiliyor, bu oldukça havalı. Fitbit Pay, bileğinizle ödeme yapmanızı ve uyumlu kredi ve banka kartlarını Fitbit uygulamasında Cüzdanınıza yüklemenizi sağlar. Anlaşmayı Görüntüle

Günün en iyi Fitbit Versa 2 fırsatları Fitbit Versa 2 Health ve ... Amazon 159,99 $ İndirimli Fiyatı Görüntüle Fitbit Versa 2 Smartwatch Walmart199,95 ABD doları 178,95 ABD doları GörünümFitbit Versa 2 - sis grisi -... Lenovo USA179,95 ABD doları GörünümFitbit Versa 2 Akıllı Saat REI.com179,95 ABD doları GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey


Sessiz ol

(Resim kredisi: Getty Images)

1. Egzersiz yaparken yüksek sesler YAPMAYIN

Şüphesiz hepimiz iyi bir seans için spor salonundayız. Bazen bir spor salonu seansı oldukça ağır ağırlıkları kaldırmayı bile içerebilir - biliyorum, çılgın! Ve ayrıca bazen nefes verirken bir ses çıkarabilirsin, belki bir inilti. Ancak yapmamanız gereken şey, bir temsilciyi her bitirdiğinizde bağırmaktır, çünkü A) hiç yardımcı olmaz ve B) spor salonundaki diğer insanları kendi seanslarına konsantre olmaya çalışırken rahatsız eder.


Herhangi bir ses çıkarmamalısın demiyorum, ama onları kullanmadan önce veya sonra dikkat çekmeye çalışan yüksek sesle inlemelerden ve ağırlıkların takırdamasından kaçınmaya çalış. Ayrıca, ağırlıkları yere düşürmek de kaba ve genel olarak kötü bir uygulama olarak kabul edilir.

Oatein Hype Protein Bar, 12'li Kutu, Tuzlu Karamel Aromalı |Amazon'da 25,36 £
60 gramlık Oatein Hype Bar 18 gram protein içerir ve kolajen içermediğinden vejetaryenler için de uygundur. Ayrıca, bar başına 200 kalorinin altındadır ve 2 gramdan az şekere sahiptir. En önemlisi, tadıinanılmaz. Ve 'bunun bir sağlık çubuğu olduğunu düşünerek' demek istemiyoruz. Oatein Hype çubuğunun tadı kendi açısından harika. Gerçekten lezzetli ve sağlıklı, yüksek proteinli bir atıştırmalık.

Günümüzün en iyi Oatein Hype Protein Bar fırsatları Benzer Amazon US Amazon'u Görüntüleyin Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Edin En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey


O halterleri geldikleri yere geri koyun

(Resim kredisi: Getty Images)

2. Ağırlıkları ortalıkta bırakmayın

Ağırlıkları düşürmekten bahsetmek: Bir spor salonunda işleyebileceğiniz en kötü günahlardan biri, ağırlıkları kullandıktan sonra yeniden toplamamaktır. Spor salonunu düzenli tutmak, sizin ve diğer spor salonuna gidenlerin daha iyi bir deneyim yaşamasını sağlar, sağlık ve güvenlik sorunlarının azaltılmış riskinden bahsetmeye bile gerek yok.

Çoğu zaman, ağırlıklar serbest ağırlık alanına yakın konumdadır (içindeserbest ağırlık alanı) bu nedenle ağırlıkları rafa geri götürmek, kelimenin tam anlamıyla birkaç saniyeden uzun sürmemelidir.

Daha da iyisi, ağırlıkları, özellikle de halterleri geri taşıyarak, ekstra egzersizlere de gizlice girebilirsiniz: çiftçinin taşıması, tuzaklar ve omuzlar için de iyidir. Sizin için ücretsiz profesyonel ipucu.

Theragun Liv |Theragun.com'dan 229 £ 'a satın alın
Liv, en uygun fiyatlı gelişmiş derin kas tedavi makinesidir ve şimdi daha da ucuzladı. Sizi rahatsız eden acıyı gidermek için iki ataşman ve aynı yüksek özellikli motorla birlikte gelir.Anlaşmayı Görüntüle

Bugünün en iyi Theragun Liv fırsatları Benzer Amazon ABD Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u kontrol edin En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Antrenmanınızın tüm süresi boyunca tüm dambıl rafına ihtiyacınız olmayacak

(Resim kredisi: Getty Images)

3. Ağırlıkları biriktirmeyin

Ve serbest ağırlık alanındayken, kaçınmanız gereken başka bir alışkanlık daha var: ağırlık istifleme. İçin kullanacağınız tüm ağırlıkları toplamakbütünseans ve 20+ dakika ortalıkta dolaşmalarına izin vermek bu ağırlıkları dolaşımdan uzaklaştırır.

Bunun olabileceği en kötü şey nedir? İhtiyaç duyduğunuzda kullanılamayacaklar. Yapabileceğiniz şey, bir beden daha hafif veya daha ağır ağırlık elde etmek ve bu ağırlıklarla daha fazla / az tekrar yapmaktır. Aynı hacmi yaparsanız yine aynı pompayı alırsınız (bununla ilgili daha fazla bilgi içinDaha iyi karın kasları için hacim ipuçlarımakale) ve ayrıca spor salonundaki herkes için daha az can sıkıcı olacaktır.

SIXPAD Elektrikli Kas Stimülasyonu Eğitim Donanımı |Amazon'da 175 £ 'dan başlayan fiyatlar
SIXPAD eğitim teçhizatı sıkı çalışmanın yerini almaz, ancak daha etkili hale getirebilir. Bu kablosuz pedler, kas stimülasyonunu etkili bir şekilde artırabilir ve 'dengeli bir diyet ve egzersizle birlikte 4 hafta sonra kullanıcıların karın kaslarında% 8'lik bir iyileşme elde etmelerine yardımcı olabilir' - ya da SIXPAD'in iddia ettiği gibi. Yüzde 8 hafta sonra% 12'ye çıkar ve birçok SIXPAD ürünü karın kaslarınız dışında başka alanlarda da kullanılabilir.

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Yüzünüz için bir taraf, diğeri koltuk pedini silmek için

(Resim kredisi: Getty)

4. Ekipmanı silmeden bırakmayın

Spor salonunda ihtiyacınız olan sadece üç şey var: bir havlu (seyahat havlularıbu amaç için harikadır), aspor salonu su şişesive antrenmanınızı takip edebileceğiniz bir şey, örneğinkoşu saativeya aakıllı telefon. Her üç öğe de gereklidir, ancak bir havlu muhtemelen partinin en önemli öğesidir, çünkü spor salonlarında genellikle en az bir su çeşmesi vardır ve antrenmanınızı her zaman serbestçe yapabilirsiniz, ancak hiçbir şey bir havlunun yerini alamaz.

Neden bir havluya ihtiyacın var? İki nedenden dolayı: Terinizi makinelerden uzak tutmak ve diğer insanların terini cildinizden uzak tutmak. Spor salonu makineleri binlerce kişi tarafından kullanılıyor ve terli cildinizi, başkalarının sizden önce oturduğu / yaslandığı pedlere gerçekten sürtmek istemiyorsunuz.

İki farklı renkli kenarı olan bir havlu kullanmak en iyisidir; bu şekilde hangisinin makineye, hangisinin cildinize karşı olduğunu bilirsiniz. Ayrıca, makineyi kullanmayı bitirdikten sonra, pedlerdeki fazla nemi silmek için havluyu kullanın. Ve en önemlisi, spor havlunuzu düzenli olarak yıkayın.

Garmin Forerunner 245 GPS Koşu Akıllı Saat |Amazon'da £ 249'dan başlayan fiyatlar
Garmin Forerunner 245 her şeye sahiptir: yerleşik spor uygulamaları, bilekten kalp atış hızı, entegre GPS, VO2 maksimum tahmini, Pulse Ox sensörü, egzersiz efekti ve durum göstergesi ve hatta Body Battery ve adet takibi gibi özellikler. Garmin Forerunner 245, akıllı bildirimleri destekler ve bir olay algılama özelliğine de sahiptir.

Günün en iyi Garmin Forerunner 245 fırsatları157 Walmart müşteri yorumlarıİndirimli Fiyat Garmin Forerunner 245, GPS ... Amazon Prime $ 229.99 $ 214.95 İndirimli Fiyat Öncüsü 245 GPS Çalışıyor ... Walmart299,99 249,99 GörünümDaha Fazla Teklif Göster Her gün 130 milyondan fazla ürünü en iyi fiyatlar için kontrol ediyoruz
 • En iyi protein tozu: En iyi peynir altı suyu ve vegan protein tozlarıyla kas yapın, kilo verin ve iyileşmeye yardımcı olun
 • En iyi kilo aldırıcı: bu kitle kazanım takviyeleri sizi çok çabuk güçlendirecek
 • En iyi protein bar: en iyi proteinli atıştırmalıklar - hem tatlı hem de tuzlu

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Sadece yapma

(Resim kredisi: Getty Images)

5. 30 dakika boyunca aynada özçekim YAPMAYIN

Spor salonu özçekimleri, akıllı telefonlar bir el çantası elyafı haline geldiğinden beri var olmuştur ve iyi bir egzersiz seansından hemen sonra vücudumuzun fotoğraflarını çekmemiz tamamen anlaşılabilir bir durumdur: kaslarımız pompalanır, oldukça iyi görünürler, hatta hızlı bir özçekim de yapabilir ayna, değil mi?

Sorun, aynada fotoğraf çekmeye gerçekten egzersiz yapmaktan daha fazla zaman harcadığınızda ortaya çıkıyor. Yüksek sesle inlemeyle aynı sorun: her açıdan selfie çekmek diğer spor salonuna gidenleri rahatsız edecektir. Mutlak en kötüsünü yapabilir ve çömelme rafına çömelip, söz konusu rafı hogging yaparken en iyi görüntüsünü çekmeye çalışabilirsiniz.

Görüntü çekmeyi minimumda ve ideal olarak tutun, kalabalık alanlardan uzaklaşın veya spor salonunun daha az meşgul olduğu zamanlarda yoğun selfie seansları yapmaya çalışın.

Fitbit İyonik Spor Akıllı Saat |Satış Fiyatı £ 199.99 | 249,99 TL | Fitbit'te £ 50 tasarruf edersiniz
Ionic, Versa'ya çok benziyor, ancak daha büyük bir ekrana sahip ve entegre GPS ile birlikte geliyor. Fitbit Ionic ayrıca 5ATM'ye göre derecelendirilmiştir, temassız ödemeleri destekler ve saatin kendisinde müzik depolayabilir. Bu nedenle, Fitbit Ionic, daha ciddi açık hava sporcuları için en iyi Fitbit'tir. Anlaşmayı Görüntüle

Günün en iyi Fitbit Ionic fırsatları 9 Amazon müşteri yorumu Düşük Stok İndirimli Fiyat Fitbit Ionic GPS Smart Watch, ... Amazon Prime $ 249,95 $ 204,11 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Ağız kavgası yapmak için çömelme rafları kullanılmalıdır

(Resim kredisi: Leon Poultney)

6. Kullanım arasında / sonrasında çömelme rafında üşütmeyin

Adından da anlaşılacağı gibi çömelme rafları ağırlıklı olarak ağırlıklı ağız kavgası yapmak için kullanılmalıdır. Pazı bukleler değil, belki baş üstü uzantılar veya hatta asılı bacak kaldırmalar. Çömelme rafları büyük spor makineleridir ve bu nedenle çoğu spor salonunda çok fazla yoktur; bu yüzden çömelme rafında sıranızı beklerken, sadece rastgele bir adamın orada oturan birisine mesaj atmakla meşgul olduğunu görmek oldukça sinir bozucu olabilir.

Ağırlıklı ağız kavgası ile ilgili sorun - ve biz bir halterle yapılanlardan bahsediyoruz, goblet ağız kavgası veya hatta vücut ağırlığı ağız kavgası değil - halteri setler arasında saklamak için sabit bir çerçeveye ihtiyacınız var. Halterler, omuzlarınıza güvenle kaldırabileceğiniz daha fazla ağırlıkla yüklenmiştir, bu nedenle çerçeve çok önemlidir.

Yeni başlayanlar için harika bir deadlift alternatifi olan raf çekme dahil olmak üzere çömelme rafının dışında pek çok egzersiz yapılabilir (bu konuyla ilgili daha fazla bilgiyi burada bulabilirsiniz:Deadlift nasıl yapılırdoğru şekilde). Halterleri hafifçe yükseltmek için bir çift aerobik step kullanabilirsiniz.

Fitbit Aria Air Smart Banyo Baskülü |Argos'ta £ 50'ye satın alın
Fitbit Aria Air kullanarak kilonuzdaki ve BMI'deki değişiklikleri izleyin. Tüm veriler, anlaşılması kolay grafikler kullanarak tüm vücut ölçümlerinizi daha fazla analiz edebileceğiniz Fitbit Uygulamasına geri gönderilir. Fitbit Aria Air, üç adet üçlü A pil ile çalışır ve ağırlığı 180 kiloya kadar ölçer (yaklaşık 28 buçuk taş). Anlaşmayı Görüntüle

Günün en iyi Fitbit Aria Air fiyatları 389 Amazon müşteri yorumu Fitbit Aria Air Bluetooth ... Amazon Prime $ 47,99 Daha Fazla Teklif Göster En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz
 • En iyi ev spor salonu: tüm kas gruplarınızı çalıştırmanız ve çatı katınızdaki tüm alanı kaplamanız için çoklu spor salonları
 • En iyi HIIT egzersiz ekipmanı: formda olun ve göbek yağınızı yüksek yoğunluklu yoldan kaybedin

Spor salonu görgü kuralları 101: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Muharebe ipi, doğru bölgede yapıldığı sürece harika bir egzersizdir.

(Resim kredisi: Fitbit)

7. Yapılmaması gereken yerlerde aerobik / esneme / HIIT egzersizlerini YAPMAYIN

Aerobik egzersizlerdeyken, bunların belirlenen alanlar dışında yapılmaması da tavsiye edilir. HIIT alanında savaş halatlarının tutulmasının bir nedeni var: Oldukça fazla yer kaplıyor ve bu egzersizi başka bir yerde yapmaya çalışırsanız diğer insanları rahatsız edecek.

Ağırlık kaldırma ile ilgili olmayan egzersizlerle kesinlikle serbest ağırlık alanından uzaklaşmak istersiniz. Bu sadece can sıkıcı değil, aynı zamanda tehlikelidir: ağır ağırlık kaldırmaya çalışan insanların etrafında burpe yapmak ve zıplamak, sizin ve başkalarının refahını tehlikeye atacaktır.

Kings Vegan Dostu Siyah Fasulye Sosu Lezzet Sebzeli Jerky, 16'lı Kutu |Amazon'da £ 22.99'a satın alın
Kings Veggie Jerky,% 100 bitki bazlı et içermeyen proteinler içerir: 25 gramlık her porsiyonda 22,5 gram bitki proteini bulunur. Bu vegan dostu sarsıntı, doymuş 'kötü' yağlarda da düşüktür ve bol miktarda lif içerir (kesin olarak 6,8 gram). Tatlı olmayan bir şey istediğinizde mükemmel bir öğleden sonra atıştırması.

Spor görgü kuralları: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Çiftçinin taşınması, serbest ağırlık alanı dışındaki ağırlıklarla yapabileceğiniz birkaç egzersizden biridir.

(Resim kredisi: Getty Images)

8. Diğer alanlara ağırlık ALMAYINIZ

Sadece jimnastik egzersizlerinizi serbest ağırlık alanına taşımamalısınız, ayrıca ağırlıkları serbest ağırlık alanından uzaklaştırmak istemezsiniz. İnsanların halterlerini tekrar kaldırmaması yeterince kötü, spor salonunun diğer tarafında bırakmaları çok daha kötü.

Elbette birkaç istisna vardır: Bazı egzersizler, mükemmel bir çiftçinin yürüyüşü gibi ağırlıkları ileri geri taşımanızı gerektirir, ancak bu tür egzersizleri yaptıktan sonra bile, aldığınız ağırlıkları her zaman en kısa sürede geri getirmelisiniz. Egzersizi bitirdiğiniz gibi.

Percko Lyne Fit Spor Tişört |Percko'da 109 £ 'a satın alın
Percko Lyne Fit tişörtlerinin tensörleri, duruşunuzu yeniden ayarlamak için egzersiz sırasında vücudunuzun hareketlerine eşlik eder. Lyne Fit, omurganızı yeniden hizalamanıza ve diyaframınızı serbest bırakmanıza yardımcı olur. Lyne Fit, kiropraktörünüzün yerini almaz, ancak omuzlarınızı hafifçe geri çekmenize yardımcı olur, böylece egzersiz yaparken çökmezsiniz.

Spor salonu görgü kuralları 101: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

Deneyimsiz spor salonuna gidenlere yardım eli uzatın

(Resim kredisi: Getty Images)

9. Deneyimsiz spor salonuna gidenleri utandırmayın / alay etmeyin

Spor salonunda düzenli olarak birçok yeni yüz göreceksiniz ve bu özellikle yılın başında belirgindir. Pek çok insan Ocak ayında spor salonlarında amaçsızca merak edecek, doğru makineleri bulmaya çalışacak ve bulsalar bile nasıl doğru kullanacakları konusunda biraz kaybolacaklar.

Kafamız karıştığında diğer insanlara ulaşmaktan ne kadar kopuk olduğumuz göz önüne alındığında, yardım istemek yerine sadece egzersizleri yanlış yapmayı ve makineleri yanlış şekilde kullanmayı tercih ederiz. Daha deneyimli bir spor salonunun yapabileceği en kötü şey, açıkça utanmış ve şaşkın bu insanlarla dalga geçmektir.

Bu, büyük ölçüde sinir bozucudur, çünkü meraklı spor salonu arkadaşları, sorulmasa bile, bırakıp sorulmadıkları bir yana, tavsiye vermekten çok mutludurlar. Yapmanız gereken tek şey, ne yaptığını biliyormuş gibi görünen birine sormaktır ve yardım etmekten mutluluk duyacaklardır.

PureGym'e bugün katılın |Düşük fiyatlar | Birleşik Krallık'ta 250'den fazla spor salonu | Hiçbir sözleşme
Spor salonuna katılmayı mı düşünüyorsunuz? PureGym, Birleşik Krallık'ta 250'den fazla üniteye sahiptir ve kaydolduğunuzda bir kişiye de ihtiyacınız olmayacaktır - fikrinizi değiştirirseniz istediğiniz zaman bırakın. Öğrenciler, sabit süreli üyeliklerde daha da fazla tasarruf eder:% 30'a varan indirim. Aşağıdaki butona tıklayarak size en yakın spor salonunu bulun.

 • En iyi sırt egzersizleri: Sırt ağrısını azaltmak, kas kazanmak ve bir V şekli elde etmek için en iyi egzersizler
 • Nasıl karın kasına sahip olunur: Altı paket en iyi ipuçlarının yanı sıra düz bir karna sahip olmak için en iyi karın kası egzersizleri
 • Karın bölgesi yağı nasıl kaybedilir: Yağ yakmanın, daha zinde hissetmenin ve karın kaslarınızı ortaya çıkarmanın 6 kolay yolu

Spor salonu görgü kuralları 101: Spor salonunda yapmamanız gereken 10 şey

En iyisi özel bölgelerini gizli tutmaktır ...

(Resim kredisi: Getty Images)

10. Soyunma odasında çıplak dolaşmayın

Son olarak, soyunma odalarını da unutmayalım: genel olarak, soyunma odalarındayken pantolonunuzu çıkarmaya çalışın ve uzun süre çıplak kalmaktan kaçının. Elbette, spor salonundayken duş almak ve kıyafet değiştirmek isteyebilirsiniz ve bu kesinlikle sorun değil.

İyi olmayan şey soyunma odasında çıplak dolaşıp etrafınızdaki diğer insanları rahatsız ediyor. Olması gerektiği gibi, soyun, havlu giyin, duş alın, vücudunuzu kurulayın ve temiz giysiler giyin. Bir dakikadan daha uzun süre maruz kalmamalısın. Bu kolay adımları izlerseniz, başkalarının bazı 'görünmez' anılarını kurtarabilirsiniz.