Close
  • Ana
  • /
  • Antrenman Yapmak
  • /
  • Spor salonları kilitlenme nedeniyle kapalı ama aslında evde egzersiz yapmayı tercih ettiğimi öğrendim

Spor salonları kilitlenme nedeniyle kapalı ama aslında evde egzersiz yapmayı tercih ettiğimi öğrendim

Geçen yılın ortalarından bu yana pek çok insan Twitter, Reddit ve başka yerlerde spor salonlarının kapanmasıyla ilgili sızlanıyor. Ama kişisel olarak, yakın zamanda Demir Kilisesi'ne dönmeyeceğim için mutlu olduğumu düşünmeye başladım. Kilitlenme sırasında spor salonlarının kapanmasından daha fazla insanın, karantina öncesi spor salonlarına gitmekten daha fazla üzüldüğü gerçeğini bir kenara bırakırsak, iyi donanımlı bir spor salonunun faydaları gerçekten ağır basıyor mu - amaçlanan hiçbir şey yok - olumsuz tarafları ve masrafı?


Beni yanlış anlama, spor salonuna gitmeyi severim. listelerimiz varen iyi halter,en iyi halterveen iyi çoklu spor salonlarıburada Pingtwitter'te, ancak herhangi bir iyi spor salonunda elde ettiğiniz şey genellikle daha yüksek bir standarttır. Bir spor salonunda bacak presine atlayabilir ve bazı ciddi ağırlıkları itebilir, ardından serbest ağırlık alanına gidebilir ve deadliftler sırasında vücut ağırlığımın bir buçuk yarısını kaldıran mutlak bir canavar gibi hissedebilirim. Spor salonundayken diğer insanlarla çok fazla konuşmamasına rağmen, özellikle saatlerce antrenman yapıyorsanız, orada bir topluluk hissi var: aynı yüzleri etrafınızda antrenman yaparken, yürürken gülümserken veya beceriksizce rahatsız etmemeye çalışırken görüyorsunuz. Bazı ağız kavgası yaparken plakaları raftan aldıklarında.

Ancak, Demir Kilisesi'nden çıkıp Ucuz Dambıl Kulübesi'ne taşınmak zorunda kaldığım için - evimdeki spor salonu demeyi seviyorum - geri dönmek için acelem yok.

evde egzersiz spor salonu egzersizleri fitness kilitleme spor salonu

(İmaj kredisi: Getty Images)

Ben de sizin gibi evde sınırlı miktarda spor yapmakla uzlaşmak zorunda kaldım.ev jimnastik ekipmanlarıem için kullanılabilir. İlk başta, sahip olduğum önemsiz miktardaki tüm kas kütlesini kaybedeceğimi düşündüm: sonuçta elimde sadece birkaç kettlebell, bir çekme çubuğu ve birkaç direnç bandı vardı. Deadlift veya squat nasıl yapacaktım?


Şaşırtıcı bir şekilde, birkaç ay düşündükten sonra evde egzersiz yapmayı ve sahip olduğum ekipmanı kullanarak iyi bir pompa almanın yollarını bulmayı öğrendim. Tabii ki, zaman geçtikçe biraz daha ekipman satın aldım. Geçenlerde bir Mirafit M3 7ft halter ve Mirafit M1 bench aldım – evet aldım; minnettar markalar tarafından bana ücretsiz olarak gönderilmedi. Tüm bu yüksek kaliteli, uygun spor salonu ekipmanının elimde olmaması, formuma ve kaslarımı geliştirmek için egzersizleri yapma şeklime odaklanmamı sağladı.

Bu durum ayrıca kas-zihin bağlantısını güçlendirmede ve her tekrardan gerçekten en iyi şekilde yararlanmada çok yardımcı oldu. Spor salonuna her gittiğimde daha ağır ağırlıklarla biraz daha fazla oturmaya çalışmak yerine, kasları daha fazla çalıştırmak ve daha ağır ağırlıkları kullanamama etkisini dengelemek için daha uzun kas düşük gerilim süreleri uygulamaya başladım.


Bowflex SelectTech 552 Ayarlanabilir Dambıl |Walmart'ta 399,99 $ karşılığında satın alın
Bowflex SelectTech 552 Ayarlanabilir Dambıl, 15 dambılın yerini alarak son derece yerden tasarruf sağlar ve ev jimnastik salonları için mükemmeldir. Ağırlığı değiştirmek, halterin ucundaki kadranı çevirmek kadar kolaydır. Bowflex dambıller günümüzde altın tozu gibidir, fırsatınız varken bunu satın alın!Fırsatı Görüntüle


evde egzersiz spor salonu egzersizleri fitness kilitleme spor salonu

(İmaj kredisi: Getty Images)

Çeşitliliğin olmaması da beni konfor alanımdan çıkardı. Evde ağırlık sehpası ve halter olmadığı için çok yakın zamana kadar onun yerine kettlebell yer presi yapmaya geçtim. Bir eğim oluşturmak için sırtımı sağlık topuyla destekledim ve bu şekilde göğüs uçuşları yaptım. Lat pulldown'lar yerine geniş pull-up'lar yaptım. Kablo sırası yerine TRX HOME2'yi kullanarak satırları ters çevirdim.

İşe yaradı mı? Sadece kas geliştirme açısından değil, öyle olduğunu hissediyorum. Artık daha sık egzersiz yapıyorum – spor salonuna gidip gelmek zorunda olmadığım için hemen hemen her gün – ve vücuduma da daha fazla dikkat ediyorum.

Bunun da ötesinde, beslenme planım hiç olmadığı kadar hassas ve kesin.


Tamam, hepimiz spor salonunda egzersiz yapmaya ne zaman dönebileceğimizi dört gözle beklediğimi inkar etmiyorum. Ama aynı zamanda evde tekniğimi gerçekten değiştirmek için son 12 ayıma sahip olduğum için mutluyum. Muhtemelen gelecekte egzersiz süremi ev ve spor salonu arasında daha eşit bir şekilde böleceğim.

PowerBlock Sport 24 Ayarlanabilir Dambıl (2020 model) |Best Buy'da 499,95 $ karşılığında satın alın
PowerBlock Sport 24 Ayarlanabilir dambıl, bir çift alan içinde sekiz çift dambıl yerine geçer, bu nedenle Bowflex dambıllardan biraz daha az çok yönlüdür, ancak daha ucuzdur ve sadece bir tane değil, bir çift dambıl alırsınız. Sport 24, 3 lb'lik artışlarla el başına 3-24 libre ağırlık aralığına sahiptir.Fırsatı Görüntüle

2021 için Fit Olun!

Bu, Pingtwitter'lerin bir parçası2021 için uygunHerkesin zinde ve sağlıklı olması için 2021 boyunca devam edecek olan program. Birçokları için zorlu bir yıl olacağı kesin olan bu yıla hazırlanmanıza yardımcı olacak diyet, yaşam tarzı ve egzersiz hakkında ipuçları vermeyi amaçlıyoruz. Garanti edebileceğimiz bir şey var: geçen yıldan daha iyi OLACAK. Ve umarım bundan en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı oluruz.