Close
  • Ana
  • /
  • Bisiklet
  • /
  • Haibike Sduro Trekking incelemesi: Bu tepelerde ezilen elektrikli bisiklet galip geliyor

Haibike Sduro Trekking incelemesi: Bu tepelerde ezilen elektrikli bisiklet galip geliyor

Haibike Sduro Trekking fırsatları

Sportif görünümlü, sert kuyrukEn iyi elektrikli dağ bisikletimesafe için inşa edilmiş adayvegünlük kullanım? Haibike Sduro Trekking'in sunmak için yapıldığı şey budur. Elektrikli bisikletler için oldukça yeni olmasına rağmen, bu inceleme için bir tane çağırmak ve adımlarını atmak zorunda kaldım. Bu nedenle, aşağıda özel olarak Haibike Sduro (bazen SDuro, sDuro veya SDURO) olduğu kadar, genel olarak elektrikli bisikletlerin bir incelemesi de yer almaktadır.


Sduro TrekkingmevcutHaibike'den hemen satın almak içinve çeşitli model ve boyutlarda mevcuttur. Fiyatlar 2.249 £ 'dan başlıyor.

Haibike sDuro Trekking incelemesine takılıp kalmadan önce, markaya ve ürettiği bisiklet türlerine aşina olmayanlar için şu kısa resmi videoyu incelemeye değer:

Haibike Sduro Trekking incelemesi: tasarım ve yapım kalitesi

Haibike Sduro Trekking ile devam ederken fark ettiğim ilk şey, ne kadar önemli bir birim olduğuydu. Makine hakkında sağlam şasisinden Yamaha PW Motor Ünitesine ve önemli ön süspansiyona ve portbagaja yayılan çok sağlam, geleceğe yönelik endüstriyel bir hava var, ikincisi benim için büyük bir nimet çünkü oldukça fazla taşıma eğilimindeyim çoğu gün benimle çok fazla teknoloji.

Pilin kendisi de önemlidir. Elde taşınanlardan birine benzeyen 400wh Lityum İyon pilkablosuz süpürgelerve bisikletin motor ünitesinin ve pedallarının hemen üzerindeki merkezi şasiye yapıştırılır.


Pili Sduro Trekking'de kılıfına sokma ve çıkarma eylemi, önce anahtarla açılması gerektiğinden (mantıklı; elde etmesi kolay), ancak daha sonra temas noktasından kaldırılmadan önce beni fırlattı. hafifçe yana kaydırılması gerekiyor, bu da ilk başta muştalarımı pil kılıfının üstünde oldukça acı bir şekilde otlatmak pahasına başardım. Pili çıkarma ve takma konusunda daha başarılı oldum, zihnim ve şarj için evinize veya ofisinize taşımak için kullanışlı bir taşıma kolu ile birlikte geliyor, bu da tam şarj için birkaç saat alıyor.

Modern görünümü tamamlayan unsur, bisikletin gidonlara monte edilmiş bir braketin içine ve dışına kayan klipsli LCD ekranı ve öne monteli, aküye bağlı AXA ışıkları. Ayrıca Bath'ın bisiklet yolları ve çekme yollarında kesinlikle takdir edilen SKS Kromoplastik Çamurlukları ve elektrik motorunun alt tarafını çakıl ve taşlardan gelen darbelerden koruyan darbeye dayanıklı Kızak Plakasını kazdım.


Genel olarak, Sduro Trekking'in hibrit gibi göründüğü, her gün kullanabileceğiniz bir tourer olarak tasarlanmış bir bisiklet olduğu ve hem yolda hem de arazide kullanabileceğiniz bir bisiklet olduğu düşüncesiyle uzaklaştım. sağlam dağ bisikletine benzeyen yapısı ve yağlı lastikleriyle, fazlasıyla öyle. Tasarım da aklımdaydı ve çapraz olarak hizalanmış, çapraz pil ve çerçeve 'Haibike' logosu konumlandırması konusunda kesinlikle bir emiciyim.

Haibike Sduro Trekking incelemesi: performans ve özellikler

Haibike Sduro Trekking incelemesi


Sduro Trekking ayrıca çok kullanışlı bir kick-stand'a sahiptir.

Yamaha PW Motor Ünitesi, Sduro'nun pedallarının arasına yerleştirilmiş ve etkileyici derecede kompakt. Eco'dan Eco +, Standard ve High'a kadar çeşitli güç seviyelerinde yardım sağlar.

Bu, en düşük ayarda yüzde 50, en tepede ise tepeyi kıran yüzde 280 yardıma kadar düz dostu yüzde 50'ye eşittir. Bu benim kişisel favorimdi, söylemeliyim.

Mod, aynı zamanda pil ömrü (400wh Lityum İyon pil 80 mil kadar destekli meyve suyu sağlamak üzere derecelendirilmiştir), hız, yardım seviyesi ve gidilen mesafe gibi önemli bilgileri de görüntüleyen LCD ekran aracılığıyla seçilir. Mod seçildikten sonra Sduro, seçilen vitese, pedal dönüş hızına ve genel hıza göre pedal çevirme yardımı sağlar.


Tüm elektrikli bisikletlerde olduğu gibi, bu yardımlı pedal çevirmenin de bir hız sınırı vardır ve motor, AB tarafından zorunlu tutulan 25 km / s üzerinde hiçbir şey vermez - ki bu yaklaşık 15,5 mildir.

Ne kadar hızlı bisiklete bindiğinize bağlı olarak, bu ya bir hayal kırıklığı ya da tartışma konusu olacaktır. Düzenli olarak 20 mil / saat hıza çıkarsanız, motorun yaklaşık 15.5 hızda kesilmesi, daha hızlı gitmeye çalışırsanız bisikletin 'karşı koyuyormuş gibi' hissettirdiği anlamına gelir - bu, şeyin ağırlığına bağlıdır.

Bununla birlikte, tercih ettiğiniz ilerleme hızınız 15.5mph'den fazla değilse, o zaman altındasınız.

Bisikletin size ne zaman ve ne kadar yardımcı olacağına karar verme şeklinden dolayı, özellikle tepelerde, kendi girdimi en aza indirmek için kendimi bisikleti 'oynamaya' çalışırken buldum. Eğer onu çok fazla vurmaya çalışırsam, bisikletin bilgisayarı benim için yardıma ihtiyacım olmadığına karar verirdi ve birdenbire çok ağır bir bisikleti sadece bacaklarımla itmeye çalışırdım.

Bununla birlikte, belirli bir vites setinde daha düşük bir pedal dönüşü seviyesini koruyarak, motor asla düşmeyecektir. O tatlı noktayı elde etmek ve korumak bazen eğlenceli bir oyuna dönüştü. Bu gerçekten olumsuz bir nokta değil, sadece bunun gibi farklı ebiklerin güçsüz döngüler için ne kadar olduğuna dair bir örnek.

Kontrolün bir kısmını sisteme bırakmalı ve yardım hızı açısından sınırlarını kabul etmelisiniz. Tahminimce bunlardan birini alan sürücülerin büyük çoğunluğu onları işe gidip gelirken ve gezen kruvazör olarak kullanacak ve yavaştan orta hızda kalmaya oldukça memnun olacak.

Genel olarak, Sduro Trekking'i 63 mm'lik hareket mesafesine sahip pelüş lastikler ve ön süspansiyon çatalları sayesinde çok kaygan ve çok rahat bir deneyim olarak buldum. Bu, özellikle asfaltta sürüş sırasında sürüşü en aza indirmeye gerçekten yardımcı oldu.

Gerçekten de, yüksek düzeyde konfor, birinci sınıf yapı kalitesi ve sağlamlığı ve dişli sisteminin kayganlığı, yolculukları gerçekten bir zevk haline getirdi - özellikle uzun olanları -. Motor asistanı acıyı en dik tepelerden uzaklaştırdı, böylece arkanıza yaslanıp manzaraya hayran kaldım ve MAMILS'i minimum çabayla terleyerek seyir edebildim. Bu kesinlikle alışabileceğim bir deneyim.

Batarya ömrü de etkiledi, Sduro'nun devasa güç paketinin tek bir şarjı bana yaklaşık beş günlük işe gidip gelme eylemi sağladı, bu da oldukça önemli bir rotada her gün 15-20 dakikalık bir işe girip çıkıyor. Tepe. Sduro Trekking'in bataryası da şarj cihazında yeniden yüzde 100'e ulaşması için sadece birkaç saat sürdü.

Haibike Sduro Trekking incelemesi: Karar

Haibike Sduro Trekking incelemesi

Bisikletin kaydırılarak çıkarılabilen LCD ekranı geniş ve parlaktır

Benim için, sıradan bir bisiklet sürücüsü olarak, işe gitmek için elektriksiz bir bisiklet kullanmak temelde yazılıyor, çünkü sabahları kasabaya serbestçe inebiliyorken, uzun, dik tepeyi çalıştırmak istemiyorum. akşama dönüş - yaşları alır ve işte bir günden sonra havamda değilim.

Haibike Sduro Trekking ile bu sorun ortadan kaldırıldı, bisikletin hızlı bir şekilde Yüksek yardım moduna geçmesi, yokuş tırmanışını hızlandırıp evime geri dönmeme izin verdi, ancak acı verici bir şekilde kırılmadı ve bolca küfür etmedi.

Ayrıca, Bath'ın çakıl dolu kanal çekme yollarının yanı sıra çeşitli toprak izler ve açık tarlalara binmeme izin veren endüstriyel çerçevesi ve kalın lastikleri ile yoldan çıkarken kendisini ne kadar iyi idare ettiğinden de etkilendim.

Haibike sDuro Trekking'in hafif ve sportif olduğunu söyleyemezsiniz, ancak kesinlikle çok yönlüdür ve size hemen hemen her yere gitmeniz için güven verir.

Belirtildiği gibi, hoşlanmadığım şey, bu bisikletler için yasaların öngördüğü hız sınırına ulaşırken elektrik motorunun dikkat çekici, keskin bir şekilde düşmesiydi. Bu, tepeden aşağı uçmadığınız veya Dolph Lundgren'in uyluk kaslarına sahip olmadığınız sürece, 20mph ve ötesine ilerlemeyi gerçekten oldukça zorlaştırır.

İnceleme için gönderilen bisiklette, ara sıra dişliler arasında birkaç zincir kayması vakası da vardı; kaçırılan vuruş, kayma-tıkanıklığı özellikle yokuş yukarı giderken can sıkıcıydı. Bu, düzeltmek için yeterince kolay, ancak sinir bozucu ve aynı zamanda, tipik Alman dikkatini motosikletin her yerinde kanıtlanmış kaliteyi inşa etmeye yönelik düşündüğünde şaşırtıcı.

Genel olarak, Haibike Sduro Trekking'in kalitesinden şüphe yok. Birkaç tepeli bir şehirde yaşıyorsanız, tamamen aşırı teknik özelliklere sahiptir. Ancak daha kırsal, engebeli alanlarda veya yoldan çıkıp ormanlık parkurlara ve benzerlerine giden yolculuklar için harika.