Close
  • Ana
  • /
  • Stil
  • /
  • Saç kesme makinesi ile sakal kesme makinesi arasındaki fark nedir?

Saç kesme makinesi ile sakal kesme makinesi arasındaki fark nedir?

Sokağa çıkma yasağının bize öğrettiği bir şey varsa, o da kuaförü bir daha asla hafife almayacağız.


Berber dükkanı sınırların dışındayken saçınızı kontrol altında tutmak, en azından söylemek zor olabilir. Sonuç olarak, geçtiğimiz yıl boyunca, muhtemelen kesilmiş ve bazı mutfak makasları ve eski bir tarakla şekillendirilmiş, son derece kötü bir kendi kendine kesilmiş saç stilini kesinlikle hepimiz gördük - hatta modaya soktuk.

Bu da ulusal ölçekte saç kesme cihazlarının yatırımına yol açmıştır. Bu cihazları nasıl kullanacağımızı bilsek de bilmesek de çoğumuz böyle bir satın almanın bizi otomatik olarak nitelikli kuaförlere dönüştüreceğine kendimizi inandırmış durumdayız.

Bununla birlikte, ortak bir gözetim, sipariş vermektir.en iyi sakal düzelticileronun yerineen iyi saç kesme makineleri. Yapması kolay bir hata. Her iki cihaz da birbirine çok benziyor, bu nedenle çevrimiçi alışveriş sepetinize yanlış ürünü koymamaya ve kendinizi tehlikeli bir saç modeliyle karşı karşıya bırakmamaya dikkat etmelisiniz.

Kilitlerinizi en iyi duruma getirmek için bir araç satın almak istiyorsanız ve satın alma sürecini kolaylaştırmak için bazı ipuçlarına ihtiyacınız varsa, okumaya devam edin.


Saç Kesme Makinelerine Karşı Sakal Düzeltici: Görünümdeki Benzerlikler

Saç kesme makineleri ve sakal düzelticiler birçok yönden benzerdir. Her ikisi de benzer bir tasarıma, boyuta ve hatta markaya sahiptir ve bu nedenle çoğu zaman diğeri ile karıştırılabilir.

İkisi arasındaki temel fark, bıçağın uzunluğu ve boyutudur. Bu, dikkat edilmesi gereken ana tasarım özelliğidir. Saç kesme makineleri, çok daha uzun olan saçları kesmek için kullanılır, bu nedenle genellikle saçın uzunluğunu ayarlamalarına yardımcı olan daha büyük ataşmanlara sahiptir.


Öte yandan, sakal düzelticiler her zaman ayarlamalara sahip değildir ve yaparlarsa genellikle daha küçük ölçülerde, genellikle 1 mm ile 5 mm arasında olan boyutlarda gelirler. Sakal düzelticilerde kullanılan bıçaklar da çok daha incedir ve boyun ve çene çevresindeki kısa saçlar ve kirli sakallar üzerinde daha ayrıntılı çalışmasına olanak verecek şekilde tasarlanmıştır.

Remington T-serisi Saç ve Sakal Seti


(Resim kredisi: Remington)

Saç Kesme Makinelerine Karşı Sakal Düzeltici: Kullanımdaki Farklılıklar

Düzelticiler ve makaslar görünüşte neredeyse aynı görünebilirken, tamamen farklı senaryolarda kullanılmak üzere tasarlanmıştır.

Bir kesme makinesi, daha geniş alanlarda toplu saç kesimi için tasarlanmıştır, ancak cilde çok yakın kesmez. Öte yandan, bir düzeltici, örneğin boyun arkası, kulak çevresi ve favoriler gibi daha küçük alanlarda kenar düzeltme, dış hat oluşturma, kuru tıraş ve hafif şekillendirme için tasarlanmıştır.

Saç uzmanı, danışman ve stilist ile görüştük,lisa kahverengi, sadece işleri temizlemekle kalmadı, aynı zamanda cihazı asla birbirinin yerine kullanmamamız konusunda uyardı.

“Saç kesme makineleri yalnızca daha sağlam ve güçlü olmakla kalmaz - saçı keserken kontrolü kolaylaştırır - aynı zamanda daha geniş bir alanı kaplamak için daha geniş bir kafaya sahiptir,” o anlatıyor. 'Sakal düzelticiler çok daha küçüktür ve yüz bölgesini kapatmak için idealdir, bu da burun ve ağız çevresini düzeltmeyi kolaylaştırır. Sakal düzelticiyle saç kesimi yapmak kelimenin tam anlamıyla iki kat daha uzun sürer.”


Bazı yararlı bilgelik incilerini bırakarak şunları ekliyor: 'Saç kesme makinelerini kullanırken,Her zamandaha uzun sınıfa başlayın ve dikkatli olun; hata yapmak çok kolaydır ve özellikle kendi başınıza çözerken bunları düzeltmek son derece zordur.”

Saç Kesme Makinelerine Karşı Sakal Düzeltici: Her İki Dünyanın En İyisi mi?

Sakal düzelticilerin ve saç kesme makinelerinin kendine özgü kullanım durumları olsa da bazı üreticiler, her iki dünyanın da en iyisine sahip olabilmeniz için her ikisinin avantajlarını tek bir cihazda toplamayı düşünmüşlerdir.

Örneğin Remington'ı ele alalım. Bu kişisel bakım markası, en son sürümünde çift saç ve sakal kesme özellikleri sunma konusunda muazzam bir iş çıkardı.T-serisi Saç ve Sakal Seti(yukarıdaki resimde). Bu, 1,5 ila 5 mm uzunluklarda ayarlanabilir hassas kirli sakal tarağı kesme sakalları ve kirli sakallar, boyun çevresinde daha yakın tıraşlar için tam folyo tıraş başlığı ve 1,5 mm ile 9 mm arasında değişen dokuz adet kesme aparatı tarağı ile birlikte gelen süper kaliteli bir düzeltme ve kırpma cihazıdır. 25 mm'ye kadar. Kilitleme sırasında dini olarak kullandık ve yeterince tavsiye edemeyiz.

Şimdi, tüm bu ekstra bilgilerle donanmış olarak, neden listemize bir göz atmıyorsunuz?en iyi sakal düzelticilerveen iyi saç kesme makineleri.