Close
  • Ana
  • /
  • Oyun Oynamak
  • /
  • Halo Infinite, dizi için 'ya da kırma' olmadığını iddia etti - ama işte bu yüzden bence

Halo Infinite, dizi için 'ya da kırma' olmadığını iddia etti - ama işte bu yüzden bence

Halihazırda 'tatil 2021' olarak piyasaya sürülmesi planlanan Halo Infinite'in denemelerini ve sıkıntılarını yıllardır bir çeşit korkunç bir hayranlıkla takip ediyorum.


Bunun nedeni, Halo Infinite'de, en azından benim açımdan, gözümüzün önünde oyunun en ünlü serilerinden birinin yavaş yavaş düşüşünü görüyor gibiydik ve her ay başka bir felaketin habercisiydi.

Sadece geçen yılın oyun için nasıl geliştiğine bakın. Büyük bir açılışa kadar geçen aylarda geliştirme sorunlarının fısıltılarından sonra, Halo Infinite devam ettiği gösterildi.Xbox Serisi X, amiral gemisi Microsoft konsolu daha az değil ve korkunç bir şekilde tarihli görünüyordu. Oyuncuları yeni nesil Xbox oyun deneyimlerinin müthiş gücüyle satması beklenen şey, amiral gemisi unvanından çok uzaktaydı.

Gerçekten de o kadar kötü görünüyordu ki Halo Infinite geliştirme ekibikendisiçıktı ve kabul etti'Yapılacak işimiz var'.

Daha sonra, geçen yıl Ağustos ayında Halo Infinite geliştiricisi 343 Industries olarak Xbox genel merkezinin kalbine bir megaton bomba indi.Bunu doğruladı'takımımızın iyiliği ve oyunun genel başarısı için sürümümüzü 2021'e kaydırmak için zor bir karar vermişti'.


BuDaha sonraXbox'a neden olduslam için oyuncularHalo Infinite toplu olarak geciktiriyor ve geliştiricileri ve franchise'ın yıllardır gittiği yönü keşfetmeye devam ediyor, Halo 5 'korkunç bir hikaye, karakterler ve kampanya' olarak tanımlanıyor.

Başka bir sızıntısonra dışarı fırladı'sponger' takma adıyla bilinen bir Microsoft içeriden söylentidenforum, işlerin 'kararlarla orada oldukça dağınık' olduğunu ve bir noktada Halo Infinite'i 2022'ye erteleme kararının bile masada olduğunu söyledi.


Toplanan ampirik kanıtlardan, Halo Infinite'in geliştirme cehenneminde olduğu ve franchise'ın olduğu açıktı.Iraknedeniyle sağlıklı bir durumda.

Bunu gören sadece ben değildim. Geçen yıl Ağustos ayında saygın ABD haber sitesi Forbesbir parça kaleme aldı'İşte Halo Infinite'in Gelişiminde Yanlış Olan Şeyler' başlıklı ve bazı nedenler anlaşılabilir olsa da, meselenin gerçeği Halo'nun her türlü belaya bakmasıydı - ve özellikle önceki oyunun dünyayı etkilemediği düşünülürse ateş de.


Günümüze hızlı ileri ve Xbox Phil Spencer'ın başkanı çıktı veIGN'ye bildirildiHalo Infinite'in dizi için bir 'yap ya da boz' anı olduğunu düşünmediğini söyledi. 'Halo bundan 10 yıl sonra burada olacak' demeye devam etmeden önce.

Mesele şu ki, eminim Halo franchiseniyet10 yıl sonra var, Halo Infinite'in bir AAA oyun serisi olarak yapmadığına ya da bozmadığına hiç ikna olmadım. Son Halo oyunu biraz karışık bir resepsiyona sahipti ve Infinite gerçekten tüm durakları kaldıramazsa, Halo'yu oyuncuların aynı AAA, insta-satın alma ışığında gerçekten görmeyeceği bir modele yönlendireceğinden korkuyorum. .

Ne kadar sevilirse sevilsin hiçbir franchise, kötü alınan sürümlerin ve özellikle de yıllardır çokça abartılan sürümlerin zararlarından muaf değildir. Sadece Mass Effect: Andromeda'nın nasıl olduğuna bakınkesinlikle tanklanmışbu franchise neredeyse bir gecede. Evet, Mass Effect'i tekrar geri getiriyorlar, ama olacakyıllarPiyasaya sürüldüğünde ve o zaman bile, geçen sefer yakıldıktan sonra kaç oyuncu paralarını başka bir yere yatırmayı tercih edecek?

Bir seri olarak Mass Effect'in kesinlikle satın alınması gereken bir AAA olarak geri geldiğinden emin değilim ve zayıf bir Halo Infinite'in, bir zamanlar kendilerini düşünseler bile Xbox oyuncularının Halo serisine karşı aynı ilgisizliğe yol açabileceğinden korkuyorum. ölümsüz Halo hayranları. Ne de olsa, Microsoft'un Bethesda'yı satın alması sayesinde, Xbox oyuncuları diğer özel oyunlar için seçim yapmakta zorlanacak ve bu, üçüncü taraf geliştiricilerden herhangi birini bırakın, yalnızca Microsoft'un kendi oyun serisi portföyünden.


Öyleyse, Spencer'ın belirttiğinden çok daha fazla kazanma veya kırılma olabileceğini düşünüyorum. Orijinal Halo'yu oynayan ve kesinlikle seven biri olarak, umarım 343 Industries, Xbox Series X ve Xbox Series X'in sunduğu oyunu sunar.Xbox Serisi Soyuncular hak ediyor.Bu yılın başlarından görüntüleroyundan alınanlar daha umut verici görünüyordu, ancak bu aşamada şu anda birOynadığımda inanacağımkonum. İşte hepimize umut verecek geçen yılın Halo Infinite oynanış fragmanı.

  • Xbox Series X Halo sürümü, Halo Infinite'in gecikmesini unutturacak