Close
  • Ana
  • /
  • Dronlar
  • /
  • DJI Phantom 3 Standard incelemesi: Uygun bir fiyata premium drone

DJI Phantom 3 Standard incelemesi: Uygun bir fiyata premium drone

DJI Phantom 3 Standart anlaşmaları DJI Osmo 4K Elde Taşınabilir ... Amazon £ 899 DJI CP.PT.000167 Phantom 3 ... Amazon £ 899 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz.

Bize göre, DJI uzun zamandır tüketici dronlarının kralı olmuştur, ancak Phantom serisi makineleri her zaman etkileyici olsa da, aynı zamanda pahalı tarafta da biraz daha fazlaydı ve 800 - 1.000 £ civarında bir markadır.

Serinin en yeni üyesi, Advanced modelinin altında yer alan ve sadece 649 sterline mal olan Standart. Standart, DJI'dan beklediğimiz yeniliği uygun bir fiyata karşılayabilir mi?

Bulmak için bir üretim prototipi üzerinde çalıştık.

• Uçabileceğiniz en iyi uçaklardan daha fazlası BURADA bulunabilir.


Kalkış ve İniş

En önemli noktadan başlayalım mı? Uçmak nasıl bir şey?

DJI'nin başarısı, kullanıma hazır kullanılabilirlik üzerine inşa edilmiştir ve Standart farklı değildir. Pervaneleri vidalayın, pilleri şarj edin ve gidin.


Phantom 3 Standard, denetleyici kullanılarak veya uygulamadan otomatik olarak başlatılabilir.

DJI GO uygulamasında 'Kalkış' düğmesine basarsanız, drone canlanır ve yerden bir metre yüksekte havada asılı kalır. Daha sonra ne yapacağını söyleyene kadar burada kalacak.


Gaz kolunu sonuna kadar itin ve Mavic saniyede 5 metre hızla havaya fırlayacaktır. Bu etkileyici derecede hızlı.

Standart, deniz seviyesinden yaklaşık 6.000 metre yüksekliğe yükselmeye devam edecek ve bu noktada ekranınızda durmanızı söyleyen bir mesaj görünecektir.

İniş de aynı derecede basittir, 3 m / s'de alçalabilir - veya motorları tamamen keserseniz çok daha hızlıdır, acil durumlar için dahil edilen bir özellik. Basitçe gaz kelebeğini aşağı çekin ve toprağa geri dönecek veya bir uygulamada 'iniş' seçeneğini seçtiğinizde her şeyi otomatik olarak yapacaktır.


Uçağın ortasında drone ile bağlantınız kesilirse, 'Eve Dönüş Modu'nu başlatacaktır. Bu, adından da anlaşılacağı gibi dronu kalktığı yere geri getirecek.

DJI, kısıtlı alanlarda (örneğin havalimanları çevresinde) kalkmanızı engelleyen bir blok kurdu, açıkça bu atlanabilir, ancak bu, durduran akıllı bir özelliktir.insanlar aptal.

Uçuş

DJI, 1.216 kg ile oldukça ağırdır, ancak bu, uçuş sırasında inanılmaz derecede stabil olmasını sağlar.

Daha pahalı drone'ların en büyük avantajı havada süzülme yeteneğidir. Bu, havada kalması için gaz kolunu sürekli ayarlamanıza gerek olmadığı anlamına gelir.

Aynı zamanda etkileyici derecede hızlıdır, saniyede 16 metreye ulaşabilir (rüzgarsız) - bu saatte 35 mil demektir! Uçak, aynı zamanda, aniden durma ve dönme yeteneği ile inanılmaz derecede çeviktir.

Motorlar, Advanced ve Professional modellerinde olduğu gibi hafif eğik değil dik konumlandırılmıştır ve bu, stabilite üzerinde küçük bir olumsuz etkiye sahiptir. Ancak, daha önceki ve daha pahalı olan kardeşlerini kullanmış olmama rağmen Standart ile hayal kırıklığına uğramadım.

Phantom 3 Standardı ayrıca, 'beni takip et', 'ara nokta navigasyonu' ve 'ilgi çekici noktalar' dahil olmak üzere birçok akıllı uçuş özelliği sunabilir.

Henüz bu özellikleri test etme şansım olmadı, ancak test ettiğimde güncellenecek.

Uygulama

Yeni drone ile birlikte Phantom, onu kontrol etmek için yeni bir uygulama yayınladı - DJI GO.

Standart, akıllı telefon uygulamasına Advanced ve Pro modellerinden daha bağımlıdır - çünkü kamerayı kontrol etmenin tek yolu budur.

Kurulum işlemi basittir - uygulamayı akıllı telefonunuza indirin (Android ve iOS uyumlu) ve kumanda tarafından oluşturulan Wi-Fi ağına bağlanın.

Uygulama bağlandıktan sonra, bir dronun mevcut olduğunu otomatik olarak algılayacak ve 'Kamera Görünümüne Girebileceksiniz.

Bu uygulama birincil olarak yerleşik kameradan canlı bir görüntü sağlar, ancak aynı zamanda pil ömrü, yükseklik, GPS sinyal gücü vb. Gibi ayrıntılı istatistikler sağlar.

Dronun herhangi bir nedenle bir sorunu varsa, uygulama aracılığıyla bilgilendirileceksiniz.

Kameradan canlı görüntü 720p çözünürlükte net ve gecikme neredeyse yok. Onunçoğu aksiyon kamerasından daha iyi, aslında.

Uygulama ayrıca, ISO, beyaz dengesi, deklanşör hızı - bir DSLR fotoğraf makinesinde yapabileceğiniz hemen hemen her şeyi - değiştirebilme özelliğiyle kamera ayarlarına doğrudan erişim sağlar, ancak bu havada 6000 metre. .

Kamera ve Video

Bu şeyin kamerası çok etkileyici. 1 / 2,3 'sensörü 2,7K video (30 fps'de) ve 12 megapiksel fotoğraflar yakalayabilir.

Ayrıca 48 fps'de 1080p ve 60 fps'de 720p kapasitesine sahiptir. En ciddi kameramanlar için Advanced modeli 60 fps'de 1080p ile daha iyidir, ancak çoğu insan için Standart kamera mükemmel olacaktır.

Önceki Phantom kameralar, ultra geniş açılı balık gözü lense sahipti. Bu etkileyici çekimler yarattı, ancak çok çarpıtılmışlardı.

Yeni Phantom Standard, 20 mm'ye eşdeğer bir lense sahiptir, ancak etkileyici şekilde distorsiyonsuz bir görüntü sağlar.

Kamera ayrıca tamamen manuel modda da kullanılabilir ve görüntülerin nasıl sonuçlanacağını tam olarak kontrol etmenizi sağlar.

Kontrolör

Denetleyici, Phantom 2 denetleyicisine benzer, ancak daha küçük ve daha taşınabilir.

İki kontrol çubuğu (gaz kelebeği ve eğme), üst köşelerde iki anahtar ve kamera gimbalini kontrol etmek için bir kadran içerir.

Advanced ve Pro tarafından kullanılan mükemmel Lightbridge teknolojisi yerine akıllı telefonunuza Wi-Fi aracılığıyla bağlanır, ancak neyse ki önceki modelden büyük Wi-Fi güçlendirici gitmiştir - artık dahili.

Pil ömrü

Batarya 4480 mAH LiPo'dur ve aynı görünmesine rağmen Phantom 2'lerde kullanılan bataryadan farklıdır.

Bununla birlikte, diğer iki Phantom 3 modeli tarafından kullanılanla aynıdır - bu nedenle, birden fazla hava çekimi için başka bir drone arıyorsanız, bu bir ekosistemde iyi oynayacaktır.

DJI, pil ömrünün '25 dakikaya kadar' sürdüğünü iddia ediyor - bunun sakin koşullarda doğru olduğunu bulduk (rüzgarlı hava, pilin daha hızlı tükenmesine neden olur).

Karar

Phantom 3 Standard, DJI serisindeki giriş seviyesi model olabilir - ancak yine de inanılmaz derecede yetenekli.

Pil ömrü etkileyici, uçması çok kolay ve inanılmaz derecede hızlı.

Kamera ayrıca çok iyi ve şaşırtıcı derecede ayrıntılı görüntüler yakalayabiliyor.

Maliyet söz konusu olduğunda, DJI Phantom 3 Standard 649 £. Bu tam olarak cep harçlığı değil, ancak profesyonel seviyeye yakın bir hava kamerasının peşindeyseniz, bu benim görüşüme göre mükemmel bir değeri temsil ediyor.

Aynı zamanda onu büyük bir çocuğun oyuncağı olarak düşünebileceğiniz bir şeyin alemlerine getiriyor. Gelişmiş ve Pro Modeller (açıkçası daha iyi) muhtemelen yalnızca profesyonel kameramanlar ve fotoğrafçılar için ilgi çekicidir. Bununla birlikte, Standart, uğraşmak için çok eğlencelidir, ancak ciddi bir hava fotoğrafçılığı yapmak istediğinizde mükemmel sonuçlar verir.