Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Uygulamalı Sony Smart B-Trainer incelemesi: kulaklarınızda kişisel bir antrenör

Uygulamalı Sony Smart B-Trainer incelemesi: kulaklarınızda kişisel bir antrenör

Sony Smart B-Trainer fırsatları

Sony sonunda eğitim zekasını laboratuvarlardan çıkarıp kafanıza getiriyor - ve etkileyici yeni bir cihaz.


B-Trainer, şuna çok benziyor:W-Serisi MP3 oynatıcılarSony, birkaç yıl önce, 4 GB belleğin, kablolar veya bir telefon tarafından engellenmeden müziğinizi yanınızda götürmenize izin verdiği fitness pazarına girmeye çalıştı.

Daha fazlası: Sony Xperia XZ3 incelemesi: Bravia tasarımlı çarpıcı ekrana sahip kaliteli bir Android amiral gemisi

Bu model, kalp atış hızınızı takip edebilir, GPS ile ilerlemenizi izleyebilir ve size adım hızınızı söyleyebilir. Altı sensör ve 11 veri noktasıyla, sizi daha hızlı yapmanıza yardımcı olmak için kulaklarınızdan çıkarılabilecek çok daha fazla bilgi var.

Öncelikle koşuculara yöneliktir, ancak su geçirmezdir ve daha fit olmaya çalışmak gibi belirsiz bir amaç ile etrafta kanat çırparken melodileri dinlemek istiyorsanız bisiklet sürerken ve yüzerken de kullanılabilir.


16 GB dahili bellek, bir yığın melodiyi kaldırabilir ve gelişmiş ses çalma, Sony'nin akıllı ses özelliklerini kullanır.

  • Smart B-Trainer'a meraklı değil misiniz? Uygulamalı incelememize göz atın.Jabra Spor Koçu

B-Trainer'ın çalışması için bir telefon gerekmezken, çalıştırma sonrası verileri indirmenize izin vermek için bir ahizeye ihtiyacı vardır. Bir telefonla senkronize ederken çok sayıda sorun yaşadık, etrafta birkaç tane yatarken bile. Yakında, etrafta görünmez bir şekilde vızıldayan milyonlarca Bluetooth dron olmasaydı çok daha yumuşak bir bağlantı bulacağımız hissine kapıldık.


Rahatlık ve uyum

İyi bir bağlantıdan bahsetmişken, Smart B-Trainer oldukça büyük bir cihazdır ve kulaklara düzgün bir şekilde oturması zor olabilir.


Ağırlık iki nedenden dolayı bir sorun yaratır: Birincisi, kalp atış hızı sensörünün etkili bir şekilde çalışması için kulaklarınıza çok yakın bir şekilde oturması gerekir ve verileri doğru bir şekilde okuyabilmesi için onu acı noktasına itmemiz gerektiğini gördük.

İkincisi, ağırlık, 35 dakikalık daha uzun bir aralıkta B-Trainer'ın düşmeye başlayacağı anlamına geliyordu. Daha dar kulakları olan insanlar için bu bir sorun olmayabilir, ancak bir ter lekesi ve kimsenin işi olmadığı gibi sallanan bir kulaklığımız vardı.

Test yapmak

B-Trainer'ı kullanmak karışık bir deneyimdi. 35 dakikalık makul bir aralık seansı yapmayı başardık, burada (bir kenara sığdırarak) kaçarken ne olduğunu anlamamıza yardımcı olacak iyi bir veri yığını elde ettik. Ayrıca uygulamada kalp atış hızınızı ölçerek antrenman yapmanıza yardımcı olan iki yapılandırılmış plan vardır - yağ yakma ve dayanıklılık eğitimi. Örneğin çok yavaş gidin ve ilerlemenize uyması için müziği yavaşlatacak ve sizi daha hızlı hareket etmeye teşvik edecektir.


Bu sadece yerleşik melodilerle çalışır, bu nedenle bir Spotify yayıncısıysanız, en son bin yıllık harika yıldızla antrenman yapmak istiyorsanız şansınız kalmaz.

Pingtwitter Erken Karar

Sony Smart B-Trainer, üzerinde birçok sensör bulunan iyi bir cihaz gibi görünüyor. Bunun için oldukça yüksek bir kuruş ödeyeceksiniz - özellikle yeni koşucu için 230 £ çok fazla - ve özel antrenman planlarının eksikliğinden dolayı devam etmek için motivasyonu bulmakta zorlanabilirsiniz.

Ancak bir bilgi bağımlısıysanız ve bir koşu sırasında kulaklığınızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız (ve bir akıllı telefonu paketlemekten nefret ediyorsanız), Smart B-Trainer iyi bir seçimdir.

Bunun gibi?Neden okumuyorsunNike'ın ultra hafif Air Zoom Elite 8 eğitmenleriyle ayaklarınızı sıkın

Pingtwitter.com Uygulamalı İncelemeler ilk izlenimlerimize dayanmaktadır. Söz konusu teknolojiyi kısa bir süre kullandıktan sonra erken görüntülendi. Yakında tam bir inceleme yapılacaktır.