Close
  • Ana
  • /
  • Ses
  • /
  • Bang & Olufsen'in şimdiye kadarki en küçük hoparlörü olan yeni B&O Beoplay A1'i deneyin

Bang & Olufsen'in şimdiye kadarki en küçük hoparlörü olan yeni B&O Beoplay A1'i deneyin

Pingtwitter'te B&O Play'in büyük hayranlarıyız, şirket gerçekten çekici ve en önemlisi harika sesli hoparlörler yapıyor (ana şirket Bang & Olufsen'den biraz daha uygun bir fiyata).


Danimarkalı markanın bugüne kadarki en küçük Bluetooth hoparlörü olan yeni Beoplay A1 ile tanışın. Bir haftadan kısa bir süredir A1'de elimizdeydi, işte tüm detaylar.

A1 ile ilgili sizi ilk etkileyen şey tasarımıdır. Ödüllü Danimarkalı tasarımcı Cecilie Manz tarafından hareket halindeki yaşam için taşınabilir bir cihaz olarak tasarlandı.

Kubbeli alüminyum hoparlör, düz bir yüzeye yerleştirildiğinde harika görünüyor, çok sağlam bir kasadır ve bir darbe alabilirmiş gibi hissettirir (ancak henüz test etme riskini almadık).

13,3 cm çapında (yaklaşık McDonalds'ta büyük bir burger boyutunda) ve 4,8 cm derinliğinde (6,76 iPhone'a eşdeğer). Boyut, taşınabilirlik için bir sorun değil, ancak hafif seyahat etmek istiyorsanız 600 gramlık ağırlık bir sıkıntı olabilir.


Tabii ki, bu ağırlık ses profiline katkıda bulunuyor, çünkü deneyimlerimize göre, özellikle bas-uçta iyi ses verebilmek için ağır bir hoparlöre ihtiyacınız var.

A1, bir alüminyum koni orta woofer, ipek bir kubbe 3/4 & rdquo; kullanarak tamamen aktif, iki yönlü tasarım kullanır. tweeter ve gelişmiş DSP filtreleme. Ayrıca neodim manyetik sistem ve yüksek tepe güç amplifikatörleri kullanan yeni bir alüminyum Cone Mid-Woofer var.


Böylesine küçük bir Bluetooth hoparlörü için (140W, 30W sürekli en yüksek güç çıkışı) A1 gerçekten güçlü, derin bas ve net orta ve yüksek tonlar sunuyor. Onu dinlemeyi seviyoruz ve taşınabilirliği sayesinde, sırt çantalarına doldurulmuş her yere götürmeyi kullanıyoruz.


B&O Play'in haykırmak istediği birkaç önemli özellik daha var.

24 saat oyun süresi

Beoplay A1, USB-C ile şarj edilebilen dahili 2200mAh Li-Ion bataryaya sahiptir. Ayrıca Adaptif Güç Yönetimini de barındırarak amplifikatörlerin ihtiyaç duyduğu tam miktarda gücü (yalnızca ihtiyaç duyduklarında) beslemeyi mümkün kılar. Bu, pilin 24 saatlik etkileyici bir çalma süresi sağladığı anlamına gelir, geçen hafta yalnızca bir kez şarj etmemiz gerekti.

Aramalar için mikrofon


Bluetooth hoparlörün yerleşik bir mikrofonu vardır, böylece A1'de arama yapabilir ve arama yapabilirsiniz. Sadece o değilhiçmikrofon olsa da, üniform 360 derecelik konuşma hassasiyeti sağlamak için konuşmacının alt kenarında patent bekleyen çerçeveli bir tasarıma sahiptir. Onu kullanarak bir arama yaptık ve kimse diğer ucundan şikayet etmedi, ancak bunu gelecekte daha fazla test etmek ilginç olacak.

Ayarlanabilir uygulama

Çaldığınız müzikle konuşmacının sesi hoşunuza gitmiyor mu? EQ'yu ayarlamak için BeoPlay uygulamasını açabilirsiniz. Tek yapmanız gereken, noktayı ekranın etrafında sıcak, heyecanlı, rahat ve parlak dört bölüm arasında hareket ettirmek. Bir şeyler yapmanın güzel bir sezgisel yolu.

Ayrıca gerçek stereo ses için iki Beoplay A1'i birlikte eşleştirebilirsiniz.

Ve nihayet fiyatına geldik, Bang & Olufsengülünç derecede pahalı hoparlörler yapmak, peki mini Beoplay birikimi nasıl?

Çok kabul edilebilir bir £ 199 ile geliyor. A1, 21 Nisan'dan itibaren yosun yeşili (sevdiğimiz) ve doğal (gümüş) renklerde satışa sunulacak.

Henüz küçük bir fotoğraf çekimi yapma şansım olmadı, ancak bu akıllı telefonda kullanışlı taşıma kolu da dahil olmak üzere tüm temel özellikleri görebilirsiniz:

  • BunlarbestBluetooth hoparlörler

İşte B&O Play'den tasarım süreciyle ilgili küçük bir video: