Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Araştırmalara göre güçlü ön kollara sahip olmak aslında daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir

Araştırmalara göre güçlü ön kollara sahip olmak aslında daha uzun yaşamanıza yardımcı olabilir

Popeye benzeri ön kollara sahip olmak, sadece kolları kıvrılmış bir gömlekle iyi görünmek ya da 'Artık dayanamıyorum' diyerek açık ıspanak kutularını çıplak ellerinizle sıkmakla ilgili değildir. Hayır, daha büyük kollara sahip olmak harika bir yoldur.daha büyük kollar alGenel olarak, açıkça görüldüğü gibi, biseps ve trisepsinizin yanında. Bize güven; doktorlara sorduk.


Ancak hepsi bu kadar değil. olmasına rağmengüçlenmekGenellikle kendi başına bir hedef olarak kabul edilir, bazı araştırmalara göre düzenli direnç eğitimi egzersizi vücudunuzun yaşlanmaya karşı mücadelesine yardımcı olabilir. Ve, kulağa tuhaf gelse de, güçlü bir kavrama - güçlü, Temel Reis tarzı ön kollara sahip olmakla bağlantılı bir gelişme -abilirdaha uzun yaşam beklentisinin önemli bir göstergesi olabilir.

Dergide yayınlanan bir çalışmaYaşlanmada Klinik Müdahalelerkuvvet antrenmanının daha az popüler biçimlerinden biri olan kavrama gücünün, yaşlandıkça refahı ölçmek için yararlı bir 'biyobelirteç' olduğunu buldu. Kavrama gücünün genel güç, üst ekstremite işlevi, kemik mineral yoğunluğu, kırıklar, düşmeler ve yetersiz beslenme ile eşzamanlı olduğu bulundu.

Bu biraz mantıklı geliyor. Sonuçta, insanlar yaşlandıkça zayıflama eğilimindedir. Güçlü bir tutuşa sahip olmak, merdivenlerde, tırabzanlarda gezinmek ve daha az düşme şansı ile ağır nesneleri daha kolay kaldırabilmek anlamına gelir. Bu, yaşlı insanlarda düşme miktarını azaltacaktır: güçlü bir üst vücut ile kendinizi sabitleyebileceksiniz.

Ne kadar çok kasınız varsa, atrofiye ve israfa o kadar uzun sürer ve emekliliğinize kadar ağırlıkları iyi eğiterek bu kası inşa etmeye devam ederseniz, çok daha uzun süre aktif kalırsınız. Ayrıca bu gücü korumak için daha yüksek bir protein alımına ihtiyacınız olacak ve bu da yetersiz beslenme riskinin azalmasına neden olacaktır.


British Medical Journal'da yayınlanan University College London'dan bir başka araştırma daha endişe verici bir sonuca varmış gibi görünüyordu: zayıf kavrama gücü, erken ölümün biyolojik belirteci olarak görülebilir.

Bunda tartışıldığı gibiAraştırmada NHS.com özelliğisöz konusu araştırmadan çok fazla kesin sonuç çıkarmak doğru olmayabilir… ama bu düşünce için bir durak, kabul edelim.


Diğer faktörlerin yanlışlıkla kavrama gücünün gerçekte olduğundan daha önemli bir ölçü gibi görünmesine neden olması tamamen mümkündür. Ancak yine de her yaşta biraz kuvvet antrenmanı yapmaya değer ve muhtemelen erken bir mezardan kaçınmak bizim için her zaman iyi bir motivasyon kaynağı gibi görünüyor.

  • 3 nedenneden bir itme-çekme egzersizi izlemelisinizspor salonları yeniden açıldığında rutin

Zottman kıvrılması


(Resim kredisi: Getty Images)

Dahası var. Yaşlanmada Klinik Müdahaleler araştırması da kavrama gücü ile zihinsel sağlık arasında bir bağlantı buldu. Çalışma, artan önkol kuvveti ile bilişsel bozukluk, depresyon, uyku sorunları, diyabet, multimorbidite ve yaşam kalitesi arasında pozitif bir korelasyondan bahsetti.

'Depresyonu iyileştirmek için bu egzersizleri yapın' diyecek kadar nazik davranmıyoruz, ancak birçok çalışma - burada listelenemeyecek kadar çok -açıkdüzenli egzersiz ve daha olumlu ruh sağlığı arasındaki ilişki.

Yorucu egzersiz sırasında salgılanan endorfinlerin öfori duygusu uyandırdığı kanıtlanmıştır ve dopamin (beynin 'mutlu kimyasalı'), sizin için çok ağır olan bir ağırlığı kaldırmak gibi bir hedefe ulaşıldığında salınır. Bilimsel dergiKapsamlı FizyolojiDüzenli egzersizin bile Alzheimer gibi bilişsel hastalıkları önlemeye yardımcı olabileceği bulundu.

Peki tüm bunları akılda tutarak, kavrama gücünüzü artırmak için en iyi egzersiz nedir? Bunu yapmanın harika bir yolu Zottman buklelerdir, bu harekette normal olarak bir dambıl curl yapın, ancak ağırlığı yavaşça indirmeden önce elinizi parmak uçlarınız yere bakacak şekilde çevirin. Kontrol altındaki bükülme ve eğimli alt kısım, ön kollarınıza çok fazla baskı uygulayarak kavrama gücünü geliştirmenize yardımcı olur (ve işe kıvrılmış kollarla bakmanıza).


Diğer cevap, herhangi bir büyük 'çekme' egzersiziyle ağır kaldırmaktır. Pull-up'lar, ağırlıklı pull-up'lar, ağır deadlift'ler ve rows ... fikri anladınız. Kaldırma işlemini gerçekleştirirken barı gerçekten sıkın ve bırakmayın: önkol gücünüzü test etmenin ve geliştirmenin en iyi yolu budur. Daha iyi bir yaşam istiyorsanız, şimdi bir kavrayış zamanı. Daha fazla duramadan önce.

Bunu beğendin mi?

Günümüzün en iyi Ultrasport Kapı Çekme Çubuğu fırsatları Ultrasport 4'ü 1 arada Üst Gövde ... Amazon $ 56.99 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz