Close
  • Ana
  • /
  • Bahçıvanlık
  • /
  • Heatlab 2KW vs Opranic 2KW: hangi veranda ısıtıcısı en iyisidir?

Heatlab 2KW vs Opranic 2KW: hangi veranda ısıtıcısı en iyisidir?

Şu anda yaz olabilir, ancak daha soğuk akşamlar sadece birkaç ay uzakta ve hazırlıklı olmak istiyorsunuz. Yardım etmek için, bulmak için saatler harcadık.en iyi veranda ısıtıcısıtüm durumlar için, büyük ve küçük. Bugün iki modeli karşılaştırıyoruz, Heatlab 2KW ve Opranic 2KW.


Başlamadan önce, Heatlab ve Opranic'in bu iki modelinin, kurulumu ve çalıştırılması belki de en kolay olan elektrikli veranda ısıtıcıları olduğunu not etmek önemlidir. Artıları, anında ısınma, hızlı soğutma ve tabii ki olmasa da 'ücretsiz' olduğu hissidir.

Bir elektrik ünitesinden hoşlanmıyorsanız, iki seçeneğiniz daha var: propan gazı veya odun gibi katı yakıt. Dengede, elektriğin en iyi güç kaynağı olduğunu düşünüyoruz, çünkü düzenli olarak gaz bidonlarını ikmal etme zorunluluğunu ortadan kaldırır veya günlerce kıyafetlerinizden ve saçınızdan duman çıkmasını engeller.

Tüm testlerimizde ve tonlarca faktörü göz önünde bulundurarak, Heatlab ve Opranic modelleri, özellikle bütçeniz çok büyük değilse, kesinlikle en iyilerden ikisidir.

Lafı fazla uzatmadan, Heatlab ve Opranic veranda ısıtıcılarını karşılaştıralım.


OPRANIC 2KW Elektrikli Veranda Isıtıcı

(İmaj kredisi: Opranik)

Heatlab 2KW ve Opranic 2KW: özellikler

Söylediğimiz gibi, bunların ikisi de elektrikli veranda ısıtıcılarıdır ve bu nedenle oldukça benzer bir şekilde çalışırlar: normal bir duvar prizine takın ve oldukça hızlı bir şekilde sıcaklığın tadını çıkaracaksınız. İşte bu, başka kurulum gerekmez.


Başka yerlerde, hem Isı Laboratuvarı hem de Opranic veranda ısıtıcıları 2KW (veya 2.000W) olarak derecelendirilmiştir, bu da makul miktarda güçtür, ancak hiçbir şey dünyayı sarsmaz. Gerçekten geniş bir alanı ısıtmak istiyorsanız, daha güçlü bir şey almanızı veya iki tane satın almanızı öneririz.

Her ikisi de dış mekan kullanımı için uygundur ve sert İngiliz havası için mükemmel olan belirli bir su geçirmezlik seviyesine sahiptir. Ne de olsa bulutların ne zaman döneceğini asla bilemezsiniz. Isı ayarları da ayarlanabilir, böylece ne kadar sıcak olmak istediğinizi kontrol edebilirsiniz.


Isı Laboratuvarı için 650W, 1.350W ve 2.000W arasında seçim yapabilirsiniz, Opranic ise 1.200W ve 2.000W olmak üzere iki seçeneğe sahiptir. Bununla birlikte, Isı Laboratuvarı'ndaki düşük kaliteli seçenekler yalnızca küçük alanlar için gerçekten uygundur. Opranic'e göre, güçten ısıya dönüşüm oranı çok verimli bir %96'dır.

Ama bazı farklılıklar var. Birincisi, Isı Laboratuvarı enerji tasarruflu bir ampule (2500 saate kadar derecelendirilmiştir) güvenirken, Opranic ürünleri dağıtmak için kızılötesi kullanır. Her iki yöntem de testlerimizde iyi çalışıyor, belki de kızılötesi için daha fazla menzile sahip, ancak kesinlikle yakın.

Isı Laboratuvarı 2KW

(İmaj kredisi: Isı Laboratuvarı)

Heatlab 2KW ve Opranic 2KW: tasarım

Belki de bu iki model arasındaki en büyük fark, oldukça basit bir şeyden kaynaklanıyor: tasarım. Bir yanda, ayarlanabilir bir standın üzerine tünemiş Isı Laboratuvarı, diğer yanda ise yere daha yakın, daha tıknaz bir tasarım olan Opranic var.


Isı Laboratuvarı uzun olsa da, taban çok ağırdır ve rüzgarda düşmesini, hatta sallanmasını önlemelidir. Kuvars ısıtma elemanının üzerinde, meraklı küçük parmakların yanmasını önleyen bir güvenlik kapağı vardır.

Opranic modeli, Isı Laboratuvarı için 3 metreye kıyasla 2 metrelik bir güç kablosuyla birlikte gelir. Fişiniz oldukça uzaktaysa, bu belirleyici faktör olabilir.

Isı Laboratuvarı için büyük bir kazanç, ilgili yöne doğrultulabilen ve misafirlerinizi ısıtıcının etrafında toplanma zorunluluğunu ortadan kaldıran tamamen ayarlanabilir ısıtma kafasıdır.

Genel olarak, en iyi iki veranda ısıtıcısının estetiği, kişisel zevklerinize, dış dekora ve kablo uzunluğu gibi pratik ihtiyaçlarınıza göre seçimi oldukça basit hale getirmek için yeterince farklıdır.

Isı Laboratuvarı 2KW

(İmaj kredisi: Isı Laboratuvarı)

Heatlab 2KW vs Opranic 2KW: karar

Opranic veranda ısıtıcısı bazı çekici şeyler sunarken, Heatlab 2KW modelinin özellikle şu anda mevcut olan inanılmaz derecede düşük fiyatlarla oldukça özel olduğunu söylemeliyiz. Yaklaşık yarı fiyatına aynı verimlilik, menzil ve güç seçeneklerine sahiptir.

Stand tabanlı tasarımın bir sakıncası yoksa, ısıtıcı üsttedir, bu harika bir fiyata harika bir veranda ısıtıcısıdır.

Söyleyeceğimiz bir şey var: Isı Laboratuvarı daha küçük alanlarda harikadır, ancak daha geniş bir alanı kaplayabilecek bir şey istiyorsanız, Opranic'e veya bunun için tasarlanmış diğer modellere daha derinlemesine bakmaya değer olabilir.