Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • İOS 13.1 iPhone XS veya XR'nizi CPU kısıtlaması olmadan nasıl çalıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

İOS 13.1 iPhone XS veya XR'nizi CPU kısıtlaması olmadan nasıl çalıştıracağınız aşağıda açıklanmıştır.

Sahip oluniPhone XRveyaiPhone XS? Sevdiğiniz iPhone'unuzu yavaşlatabilecek bir özellik sunduğu için en son iOS güncellemesini yüklemekten kaçınmak isteyebilirsiniz.


iOS 13.1, telefonun pilinin zayıfladığını ve artık güçlü Apple A12 yongasının ve onu çalıştıran yazılımın tam gazabıyla baş edemediğini algılarsa, iPhone XS de dahil olmak üzere eski iPhone modellerini otomatik olarak yavaşlatır.

  • Apple iPhone 12, beklenmedik bir rakibin rekabeti ile karşı karşıya kalabilir
  • iPhone 12, bu tasarım özelliğini Samsung Galaxy S10'dan çalacak
  • Samsung Galaxy S11, iPhone 12'yi sudan uçuracak - işte nasıl

Amaç, tükettiği güç miktarını azaltmak için işlemcinin performansını sınırlandırmak, böylece tek bir şarjla daha fazla ömür elde etmektir.

Neyse ki, istemiyorsanız özelliği kullanmak zorunda değilsiniz.

Tartışmalı CPU daraltma özelliğinin ortaya çıktığı 2017'deki bir tepkinin ardından, onu kapatmanın bir yolu var - ve birkaç dokunuştan fazlasını gerektirmiyor.


İOS kısıtlama nasıl kapatılır

Ayarlara, ardından pile ve ardından 'Pil sağlığı' na gidin. Apple'a göre, piliniz yaşlanma belirtileri göstermeye başladıysa - diş fırçasını bıraktığı yeri unutmak, bulaşık makinesinin nasıl doldurulduğuna dair artan çalkalama, Billie Eilish'in müziği hakkında bilgi eksikliği vb. - güç yönetimini 'Devre Dışı Bırak' seçeneği.

Apple, bunun yavaşlamayı durduracağını, ancak pil ömrü her gün azaldığından beklenmedik kapanmalara yol açabileceğini söylüyor. Yani temelde biraz daha fazla pil ömrüne veya biraz daha fazla işlem gücüne sahip olabilirsiniz. Senin seçimin!


iOS 13 daraltma: Apple ne diyor

Cupertino firması Aralık 2017'de şunları söyledi: `` Öncelikle ve en önemlisi, herhangi bir Apple ürününün ömrünü kasıtlı olarak kısaltmak veya müşteri yükseltmelerini desteklemek için kullanıcı deneyimini azaltmak için hiçbir zaman hiçbir şey yapmadık ve asla yapmayacağız.

'Hedefimiz her zaman müşterilerimizin sevdiği ürünler yaratmak oldu ve iPhone'ları olabildiğince uzun süre dayanmasını sağlamak bunun önemli bir parçası' dedi.


iOS 13.1, başka bir özelliği dahaiPhone 11sahipleri sinir bozucu bulmaya mahkumdur: Telefonunuzda resmi olmayan bir ekran değişimi varsa sizi uyaracaktır.

Apple tarafından bu ayın başlarında yayınlanan resmi bir açıklamada firma,iPhone 11 ailesibakım işlerinin sertifikalı bir Apple teknisyeni tarafından gerçekleştirilmediğini algılayacak kadar akıllıdır ve kilit ekranında kullanıcıları uyarır.

Kalıcı bildirim, ana şirkete taşınmadan önce dört gün üst üste yerinde kalacaktır.Ayarlaron beş için ekran. Oradan da daimi ikametgahı alacakhakkındasorun çözülene kadar bölüm.

iOS 13.3 ayrıca, iOS 13'ün ilk sürümünün masaya getirdiği sorunlar için çok ihtiyaç duyulan bir dizi düzeltmenin yanı sıra çok hoş karşılanan bazı kararlılık iyileştirmelerini de bir araya getiriyor.


Genel olarak, kullanıcıların yüklemek isteyeceği bir güncellemedir. Bir iPhone XR veya iPhone XS'iniz varsa ve performansta küçük bir düşüş fark ederseniz, nedenini biliyorsunuzdur.

Bugünün en iyi Apple iPhone 11, Apple iPhone 11 Pro ve Apple iPhone 11 Pro Max fırsatları Kilidi Açılan PlanlarHiçbir sözleşme Apple iPhone 11 (Taksitle 64 GB) Bedavaön ödeme39,99 $ / ay SınırsızaramalarSınırsızmetinler1 GBveri Verileri: Bir seferde 1 GB kullandığınız 4G LTE verileri için ödeme yapınGörünüm-deXFINITY Mobile Hiçbir sözleşme Apple iPhone 11 (Taksitle 64 GB) 25 ABD dolarıön ödeme50 $ / ay 250dakikaSınırsızmetinler3 GBveri Çağrıları: Metinler: Veri:Görünüm-deTüketici HücreselKriket ABDHiçbir sözleşme Apple iPhone 11 (64 GB) 499,99ön ödeme55 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızdata Aramalar: ABD, Meksika ve Kanada'dan / ABD'den Metinler: 37 ülkeye Yurtiçi ve Uluslararası Metin Veri: Kullanıcılar, ağ sıkışık olduğunda hızların düştüğünü fark edebilirGörünüm-deKriketEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz