Close
  • Ana
  • /
  • Oyun
  • /
  • Akıllı telefon VR başlığınızla tam donanımlı PC oyunlarını nasıl oynayacağınız aşağıda açıklanmıştır

Akıllı telefon VR başlığınızla tam donanımlı PC oyunlarını nasıl oynayacağınız aşağıda açıklanmıştır

Şu anda bir bilgisayarda VR oyunları oynamak pahalı, ancak Zeiss VR One Connect ve SteamVR bunu düzeltmeyi hedefliyor.


PC'niz için VR kulaklıkları sizi yaklaşık 500 £ geri ödeyecek olsa da, artık bu masraf olmadan yüksek kalitede VR oyun oynamanın bir yolu var. PC için üretilmiş ileri teknoloji VR oyunlarını oynamak için kendi akıllı telefonunuzu ve VR kulaklığınızı kullanabilirsiniz.

Daha fazlasını okuyun: Oculus Quest incelemesi: PlayStation VR'ı unutun - bu yeni standarttır

Zeiss VR One Connect, bağlı bir akıllı telefon VR başlığı oyun sonucunu oynatırken bir bilgisayarın tüm zor işi yapmasını sağlamak için SteamVR ile çalışan bir sistemdir. Bu telefonu, ürünle birlikte verilen bir USB kablosuyla PC'ye bağlamanız gerekecek, o zaman hazırsınız. Telefon, Bluetooth aracılığıyla el hareketini algılayan denetleyicilere bağlanır ve oyun oynarken etrafa bakmanıza izin vermek için telefonun hareket sensörlerini kullanır.

Bu sistem, özel VR One Connect kulaklık seti ile 99 $ 'a (75 £) satılabilse de, telefonunuzda zaten varsa, kendi VR kulaklığınızı kullanmanız mümkündür. Ancak bu, telefonun USB bağlantı noktasının zaten takılı olmasını gerektirdiğinden muhtemelen Gear VR ile çalışmayacaktır.


Oculus'un akıllı telefon gerektirmeyen daha uygun fiyatlı bir kablosuz kulaklık çıkardığı söyleniyor. Yakında yolda karma gerçeklik kulaklıkları da var. Zeiss, uzaysal sensörlerin olmaması nedeniyle odada hareket edemeyeceğiniz anlamına gelse bile, her ikisinin de bu seçenekten daha pahalı olduğu söyleniyor.

Zeiss VR One Connect uygulaması, 129 $ (100 £) veya Zeiss VR One Connect kulaklık dahil 199 $ (153 £) fiyatla yılın ilerleyen saatlerinde piyasaya sürülecek.


Üst düzey PC oyunlarından bir kartonla yüzünüze bir telefon bağlamaya kadar 2017'nin en iyi 6 VR kulaklıkları