Close
  • Ana
  • /
  • Sağlık
  • /
  • İşte bir güç kestirmenin GERÇEKTEN ne kadar sürmesi gerektiği

İşte bir güç kestirmenin GERÇEKTEN ne kadar sürmesi gerektiği

Uyku, sağlığımızın en önemli (en önemlisi değilse) bölümlerinden biridir. Bu sadece fiziksel sağlığımız için değil, zihinsel sağlığımız için de aynı derecede önemlidir. Çoğumuzun bildiği gibi, aldığımız uyku miktarı da ruh halimiz üzerinde doğrudan bir etkiye sahip olabilir.


Bu yıl, koronavirüs salgınının yarattığı stres ve baskılar, çoğumuzun iyi bir gece uykusu almak için mücadele ettiği anlamına geliyor - ne kadar yorgun ve bitkin hissediyorsak olalım. Aslında,yeni araştırmaKing's College London ve Ipsos MORI tarafından İngilizlerin% 63'ünün pandemi sırasında daha az veya daha kötü uyku yaşadığını tespit etti.

Yani tüm tavsiyelere uydunuzgeceleri nasıl daha iyi uyuyabilirimve yatırım yaptıen iyi yatakÖdeyebilirsin, ama yine de o önemli kapanma gözlerine doymak için uğraşıyorsun? Uzmanlara göre, uyku uykusu cevaptır.

Artık çoğumuz evden çalıştığımıza göre, öğleden sonraları kestirmek hiç bu kadar kolay olmamıştı. Ancak bu sadece yatağa girip gözlerinizi kapatmak kadar basit değil. Gerçekten uykulu değil, yenilenmiş hissederek uyanmak için zamanlamanızı doğru yapmanız gerekir.

İşte uyku sıkıntılarınızı çözecek üç tür güçlü uykuSeyahate Git. Tek yapmanız gereken, sizin için birini seçmek ...


15-20 dakika: Optimum güç uyumu

İçin en iyisi:Verimliliği ve doğruluğu artırmak

Bilime göre 15-20 dakika uyumak sizi uykunun en hafif evresinde tutar, kalkıp gitmeyi kolaylaştırır. Bu tür bir şekerleme, hızlı bir enerji artışı arayan herkes için mükemmeldir ve özellikle yazma gibi motor becerilerini geliştirmek isteyenler için harikadır ve ayrıca verimliliğinizi ve doğruluğunuzu artırmanıza yardımcı olabilir.

30-60 dakika: Yavaş dalga uykusu

İçin en iyisi:Karar verme ve öğrenme becerilerini geliştirmek


30 dakikalık işareti geçtiğinizde beyniniz derin uykuya geçmeye başlar. Bu noktada, kısa süreli belleğiniz uzun süreli belleğe dönüştürülür ve bu da yeni bilgileri saklamayı kolaylaştırır. Sınavları gözden geçiren bir öğrenciyseniz veya şu anda yeni bir beceri öğreniyorsanız, bu uykuya dalma yönteminiz olmalıdır. Bu uyku süresi aynı zamanda karar verme becerilerinizi geliştirdiği için de bilinir, bu nedenle bir dahaki sefere kararlarınızı vermek zorunda kaldığınızda bunu aklınızda bulundurun.

60-90 dakika: Tam REM uykusu

İçin en iyisi:Yaratıcılığı ve hafızayı geliştirmek

90 dakika işaretini vurmak, resmi olarak tam bir REM döngüsü yaşadığınızı gösterir, bu da artık yeni beyin bağlantıları kurduğunuz anlamına gelir. Bu nedenle, bu tür bir şekerleme, yaratıcı problemleri çözmek ve hafızayı güçlendirmek için kullanışlıdır.

Ne düşündüğünüzü biliyoruz - gün ortasında güpegündüz ve gürültülü sokakların sesiyle nasıl uyuyacaksınız? Neyse ki,Go Travel’ın yeni Shaped Eye Maskeleribu sorunu çözecek bir çift kulak tıkacı ile gel!