Close
  • Ana
  • /
  • Yayın Akışı
  • /
  • Netflix, şifrenizi arkadaşlarınızla paylaşmanızı şu şekilde durdurmayı planlıyor

Netflix, şifrenizi arkadaşlarınızla paylaşmanızı şu şekilde durdurmayı planlıyor

Netflix oturum açma paylaşımı konusundaki önceki duruşuna rağmen, akış hizmeti şu anda kullanıcılara hesap sahibiyle aynı evde yaşamadıklarını söyleyen bir uyarı mesajı yayınlayarak arkadaşlarınızla ve ailenizle şifre paylaşımını engellemenin yeni bir yolunu deniyor. , kendi hesaplarını oluşturmaları gerekir.

Netflix hizmet şartları, hesap bilgilerinin 'evinizin dışındaki kişilerle paylaşılamayacağını' şart koşuyor, ancak birçok kullanıcı için durumun gerçekliği buna uymuyor. Netflix, şirketin kurucu ortağı ve eş genel müdürü 2016'da kullanım hakkında samimi bir şekilde konuşurken şunları söyledi:

'Parola paylaşımı, birlikte yaşamayı öğrenmeniz gereken bir şey çünkü eşinizle, çocuklarınızla paylaştığınız gibi çok fazla meşru parola paylaşımı var. Yani net bir çizgi yok ve şu anki haliyle gayet iyi durumdayız.'

Ancak bu 'testte' bazı kullanıcılar için ortaya çıkan mesaj, Netflix şifre paylaşımını tomurcuklanmaya ve herkesi gerçek hizmet şartlarına uygun hale getirmeye çalışıyor gibi görünüyor.


Hayır. Netflix temizlik mi yapıyor?!? pic.twitter.com/XXlHtfgfsy9 Mart 2021

Daha fazla gör

pop-up oldupaylaşılansosyal medyada ve akış devi o zamandan beri onayladıBBCtestin 'Netflix hesaplarını kullanan kişilerin bunu yapmaya yetkili olduğundan emin olmak için tasarlandığını' söyledi.


İstem, kullanıcılara, 'daha sonra doğrula' seçeneğine basarsanız biraz ertelenebilecek bir e-posta veya metin doğrulama kodu ile hesabı kullanmalarına gerçekten izin verildiğini doğrulama seçeneği sunar.

Bölgelerdeki Netflix hesapları test sunumunu görüyor ve buna göreYahoo Finans, tabletler, akıllı telefonlar veya dizüstü bilgisayarlar gibi diğer cihazlarda değil, yalnızca TV'lerde ortaya çıkıyor.


Halihazırda Netflix kullanıcıları, aynı anda sırasıyla bir, iki ve dört cihazda akışı destekleyen bir Temel, Standart veya Premium plana abone olabilirler. Bundan daha fazlası, hesap sahibi şifre konusunda çok cömert davrandıkları için giriş yapamadıklarını keşfettiğinde ve bir öfke anında şifreyi yenisiyle değiştirdiğinde hemen hemen çözülecektir. Bu gibi senaryolar sayesinde kontrolden çıkması engellenen hassas bir denge, ancak Netflix'in sorunu kendi, daha resmi yöntemlerle çözmeyi planlayıp planlamadığını bekleyip görmemiz gerekecek.