Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • İşte Galaxy Note 8'inizin neden patlamayacağı

İşte Galaxy Note 8'inizin neden patlamayacağı

Görmek için uğradıkGalaxy Note 8geçen hafta. 8 noktalı pil kontrolünden kısa bir sözün yanı sıra,Samsung Galaxy Note 7Uygulamalı zamanımızın öncesindeki brifingdeki fiyasko.


Bu, Samsung'un tonuyla tam bir tezat içindeydi.Dünya Mobil KongresiŞubat ayında şirketin 'tarihimizin en zorlu dönemlerinden biri' hakkında konuştuğunu duyduğumuz açılış konuşması.

Ancak Samsung, Note 8 pil sorunu olmadığından emin olmak için gerçekte ne yaptı? Cevabı oldukça basit.

Bugünün en iyi Samsung Galaxy Note 8 fırsatları Kilidi Açılmış Planlar Tello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy Note 8 359 ABD dolarıön ödeme39 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinlerSınırsızveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'ya Veri: 25 GB 4G LTE veri kullanımından sonra sınırsız 2GGörünüm-deTelloTello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy Note 8 359 ABD dolarıön ödeme29 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler8 GBveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'yaGörünüm-deTelloTello ABDHiçbir sözleşme Samsung Galaxy Note 8 359 ABD dolarıön ödeme19 $ / ay SınırsızdakikaSınırsızmetinler4 cigabaytveri Çağrıları: ABD, Kanada, Meksika, Çin ve Romanya'yaGörünüm-deTelloEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

8 noktalı pil kontrolü nedir?

Söylediğimiz gibi, Galaxy Note 8 bataryası, sektördeki en titiz olduğunu iddia ettiği Samsung'un 8 Noktalı Batarya Güvenlik Kontrolü'nden geçti.

Bu, daha sıkı dayanıklılık testleri, görsel inceleme, röntgen testleri ve herhangi bir voltaj anormalliği dahil olmak üzere mevcut birkaç alan için gelişmiş süreçleri içerir.


En önemlisi, birkaç yeni test de var. Artık her akü için şarj / deşarj testi yapılmaktadır.

Hızlandırılmış kullanım testi, her pilin yoğun gerçek dünya senaryo testlerinden geçtiği anlamına gelir.

Son olarak, TVOC adı verilen başka bir test, uçucu organik bileşiklerin tespitini içerir ve temelde pil bileşenlerinde herhangi bir sızıntı olmamasını sağlar.


Ayrıca muhafazakar boyutta bir pil var

Teknoloji devi, cihazın içindeki 3.500mAh bataryanın aksine, cihaza nispeten küçük bir 3.300mAh batarya ekledi.Galaxy S8veS8 +- bu aynı zamanda geçen yılki Not 7'nin boyutuydu.

Unutmayın, hala 2,900mAh birimden önemli ölçüde daha büyükiPhone 7 Artı.

Dış yardım listesine alındı

Samsung, pil testlerinde kendisiyle çalışmak üzere harici bir firma olan UL International ile sözleşme yaptı. Akıllı telefon kalitesi ve güvenlik değerlendirmesi biliminde ... Samsung ile yakın bir şekilde çalışıyoruz. Sonuç olarak, Galaxy Note 8 bir dizi zorlu cihaz ve pil güvenliği uyumluluğu test protokolünü başarıyla tamamladı. & Rdquo; dedi UL International başkanı Sajeev Jesudas.

Not 7'ye ne oldu

Ocak 2017'nin sonlarında yapılan bir sunum, Samsung'un Note 7 pil sorunları ile ilgili araştırmasının sonuçlarını ortaya koydu. Bunu aşağıdaki videoda izleyebilirsiniz veyaOcak ayındaki hikayemizde Note 7 pil sorunları hakkında daha fazla bilgi edinin.


Samsung şanssızdı çünkü Note 7'nin alev almasından, telefonun kendisiyle ilgili herhangi bir hatadan ziyade, orijinal pilin sağ üst köşesinde kısa devreye neden olan bir tasarım hatası ve bir kaynak nedeniyle sorumlu olan iki farklı kusur vardı. doğrudan aşırı ısınmaya yol açan yedek pilde kusur.

Ayrıca Samsung, ikinci yedek pilin bazı birimlerinde yalıtım bandının eksik olduğunu doğruladı.

Batarya araştırması 700 özel çalışanı kapsadı ve diğer iki firmaya ek olarak UL ile sözleşme yaptı: Exponent ve TUV Rheinland.

Bunu beğendin mi? Şimdi neden bizimGalaxy Note 8 incelemesi.