Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Hisense A7200G (R50A7200G) incelemesi: birinci sınıf akıllı TV özelliklerine sahip harika ve ucuz bir 4K TV

Hisense A7200G (R50A7200G) incelemesi: birinci sınıf akıllı TV özelliklerine sahip harika ve ucuz bir 4K TV

Hisense A7200GklasikHisense. Şirketin yaptığı şey karmaşık değil, ancak bu kolay olduğu anlamına gelmiyor. Çinli marka, televizyonların bir süredir endişe duyduğu yerlerde pound başına performans beklentilerimizi yeniden tanımlıyor ve doğru olduğunda (genellikle yaptığı gibi) diğer TV markalarının ürünlerini çılgınca overpriced gösterebiliyor. Kesinlikle bazı best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500ve1000 £ altındaki en iyi TV'ler, son derece sıcak rekabete rağmen.


Ve eğer Hisense A7200G serisi bir şey varsa, 2021 için her zamanki gibi işler. Formül en ufak bir değişiklik göstermedi – 4K HDR ve Roku'nun akıllı TV arayüzünü içeren kağıt üzerindeki özellikler, standartların çok üzerinde görünüyor. fiyat soruyor.

Burada özellikle R50A7200GTUK olarak bilinen 50 inçlik versiyonu inceliyoruz, bu yüzden daha iyi, yüksek profilli markaların daha pahalı alternatiflerinden satışları çalmak için gerekenlere sahip mi?

Lütfen bunun yalnızca Birleşik Krallık TV'si olduğunu unutmayın - ne yazık ki, ABD'de doğrudan bir eşdeğeri yoktur (en azından kısmen, çünkü TCL tüm Roku TV'leri ABD'de ve Hisense tüm Roku TV'leri Birleşik Krallık'ta yapar).

Hisense A7200G incelemesi: Fiyat ve özellikler

Hisense A7200G şimdi satışta. Burada test ettiğimiz 50 inçlik ve en fazla 349 £ karşılığında sizin. Diğer üç ekran boyutunda mevcuttur: 43 inç (299 £), 55 inç (399 £) ve henüz mevcut olmayan ve henüz bir fiyatı onaylanmayan 65 inçlik bir varyant . Yine de çılgınca pahalı olmayacağından eminiz.


Yeni bir 4K HDR TV için vitrin alışverişi yapan herkes, bu fiyatların agresif olduğunu (ve bu kibarca ortaya koyuyor) bilecektir. Ve R50A7200GTUK'un özellik setine bir bakış, yalnızca 349 sterlinlik fiyat etiketinin daha da mücadeleci görünmesini sağlar.

İşte tam dizi LED arka aydınlatmaya sahip 50 inç 4K LCD TV (Hisense'nin 'DLED' dediği bir düzenleme). HDR özellikli, ancak Hisense'in ana akım özellikleri giriş seviyesi fiyatlarla sunma kararlılığına rağmen, sınırlar var. Dolayısıyla A7200 yalnızca HLG ve HDR10 HDR standartlarını kapsıyor – burada Dolby Vision veya HDR10+ yok, bu biraz utanç verici çünkü bütçe TV'lerin sınırlı parlaklığı, özellikle Dolby Vision'dan gerçekten faydalandıkları anlamına geliyor.


Girdiler ve çıktılar açısından da çok şey oluyor. A7200'ün üç HDMI 2.0 soketi vardır - üçü de 60 Hz'de 4K'yı kapsar ve biri bir ses çubuğu/ses sistemi için ARC etkindir. Bunlara entegre karasal TV alıcısı, ethernet bağlantı noktası, kompozit video girişleri, USB 2.0 girişi, artı dijital optik ve 3,5 mm analog çıkışlar için bir bağlama direği eklenir. Doğal olarak çevrimiçi bağlantı için Wi-Fi var,

Ses, her biri sekiz watt güçle çalıştırılan, aşağı doğru ateşlenen iki 'yarış pisti' (anlamı: oval) sürücü tarafından sağlanır. Hisense, DTS Studio Sound geliştirme teknolojisini buraya dahil etmiştir; bu, temel olarak, EQ'lar ve bas geliştirme söz konusu olduğunda, bir dereceye kadar DTS onaylı ayar anlamına gelir. Kesinlikle daha az ayrıntılı ses devresine sahip TV'ler gördük (ve duyduk).


Roku TV'yi akıllı bir arayüz olarak kullanmak Hisense için küçük bir darbe. Roku, Avrupa'da Amerika'daki profiline uygun bir güvenilirlik kazanıyor ve Roku arayüzü, Freeview Play, Disney+, BT Sport, Netflix ve diğer bir dizi isteğe bağlı ve yakalama akış hizmetine erişim sağlıyor. 2021, bundan daha az kapsamlı (ve daha az mantıklı) akıllı TV arayüzleri ile bundan daha pahalı TV'ler görecek.

Görüntü kalitesi, Hisense'nin en yeni dört çekirdekli işlemcisi tarafından halledilir. A7200, yeni olarak neredeyse varsayılan seçim değilen iyi oyun televizyonu- tek olmadan giderHDMI 2.1özellik – ancak 40 ms'den daha az giriş gecikmesi, eski konsol kullanıcılarının burada sorun yaratacak fazla bir şey bulamamaları gerektiği anlamına gelir.

Hisense A7200G incelemesi

(İmaj kredisi: Hisense)

Hisense A7200G incelemesi: Görüntü kalitesi

Kurulum basittir - zaten kurulum menülerini bulduktan sonra. Açık ve karmaşık değiller, ki bu her zaman böyle değil. Hisense'nin işini yapma şeklinin kenarlarını düzeltmek mümkündür, ancak gerçekte A7200G'nin görüntü veya ses verme biçiminde yapılacak çok fazla anlamlı değişiklik yoktur. Örneğin, 'resim modu' için altı ön ayar, temel olarak renk sıcaklığını biraz değiştirir. 'Diyalog netliğini' 'düşük' olarak ayarlama seçeneğinin sunulması, kuşkusuz, oldukça eğlenceli. Başka hiçbir şey olmasa bile, bu ayarda bir Christopher Nolan filmi izlemek eğlenceli bir meydan okuma olurdu.


Renk dengesini, kontrastı ve parlaklığı istediğiniz düzeyde tuttuktan sonra, Hisense'nin işini yapmasına izin vermenin zamanı geldi. Ve çoğu zaman, 'onun şeyi' genellikle oldukça dengelidir ve asla izlenebilir olmaktan daha az değildir.

4K Blu-ray oynatıcı tarafından sunulan bazı HDR destekli içeriklerle Hisense, özelliklerinden en iyi şekilde yararlanır. Renkler doğal ve inandırıcıdır ve oldukça geniş bir yelpazeye sahiptirler - burada kesinlikle ten tonlarında çok fazla çeşitlilik vardır.

Siyah tonlar yeterince derin ve ezilmeyi önlüyor - en karanlık sahnelerde ayrıntı varsa, Hisense en azından buna atıfta bulunacaktır. Beyaz tonlarını aynı anda temiz ve ayrıntılı tutmayı başarıyor, bu nedenle oldukça monoton bir tepe parlaklığına rağmen, A7200G'nin kontrastları ikna edici.

Görüntü gürültüsü düşüktür, hareket genellikle (her zaman olmasa da) iyi kontrol edilir ve genel ayrıntı seviyeleri oldukça yüksektir. Dokular iyi tanımlanmıştır ve oldukça karmaşık desenler bile güvenle işlenir. Temel olarak, Hisense'e çalışmak için en iyi malzemeyi verirseniz, sizi yarı yolda bırakmaz.

Netflix üzerinden 4K akışla kaliteyi biraz düşürün ve temel hikaye aynı. İyi şeylerin çoğu - ayrıntı seviyeleri, gürültünün olmaması, kenar tanımlamalı tesis ve doku incelikleri - bozulmadan taşınır. Hareket kontrolündeki düşüş bile hafif.

Şimdiye kadar, gerçekten çok hoş. Ve en azından Full HD 1080p içeriğin bir yükselticisi olarak, Hisense de sarkık değil. Kenarlar biraz pozitifliğini yitiriyor, genel görüntülerde genel bir yumuşama var ve ayrıntı seviyeleri de daha da kötüye gidiyor, ancak bu tavizler, aynı işi yapan çok daha pahalı televizyonların talepleriyle aynı doğrultuda. Ve A7200G'nin bunun gibi içeriklerdeki sıkı, karmaşık kalıpları kontrol etmesi, hatta eskisinden daha da etkileyici. Hareket, Hisense'nin ne kadar zor çalıştığını ele vermesini sağlayabilir, ancak görüntüleri izlenemez hale getirmez.

Açıkçası A7200G bir mucize işçisi değil. Hava dışı yayınların görünümü, diğer tüm kaynaklarda olduğu gibi, tamamen gelen malzemenin kalitesine bağlıdır. Örneğin, bazı canlı sporlar oldukça iyi görünüyor - oyun alanı olan büyük, tek tip renk alanı biraz gürültülü ve huzursuz olabilir ve öngörülemeyen hareket Hisense'yi yakalayabilir, ancak genel olarak oldukça dengeli.

Buna karşılık, 80'lerden kalma bazı 4:3 materyalden oluşan eski bir gündüz TV yayını, aynı anda hem yumuşak hem de sinirli olmayı başarıyor, hareket kontrolü söz konusu olduğunda ayrıntıdan yoksun ve daha da kısa.

Hisense A7200G incelemesi: Ses kalitesi

İki hoparlörlü bir dizi ve toplam 16 watt güç, herhangi bir ev sineması sesli havai fişek tarifi değildir, ancak A7200G asla gereğinden fazla hırıltılı veya stresli ses çıkarmaz. Bunun yerine, oldukça sakin (ya da merhametsiz iseniz 'düz') bir sonik deneyim yaşarsınız, son sözden ayrıntılı ya da içgörüden uzak ama yüksek sesle dinlemek isteseniz bile sertleşmeyen ya da pürüzlü olmayan bir ses deneyimi yaşarsınız.

Altı EQ ön ayarının etkisi oldukça hafiftir - özellikle 'büyük bas' o kadar yanıltıcıdır ki sınırda işlem yapılabilir - ancak Hisense TV'lerin sesiyle daha önce ilişkilendirdiğimiz kabalığın hiçbiri yoktur. Yine de, listemizden bir bütçe seçeneği seçmeken iyi ses çubuklarıbir dünya farkı yaratacaktı.

Hisense A7200G incelemesi

(İmaj kredisi: Hisense)

Hisense A7200G incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

Hisense'in bu kadar büyük, iyi tanımlanmış bir TV'yi bu kadar az paraya nasıl teslim ettiğine dair görsel veya dokunsal bir gösterge bulmayı umuyorsanız, tasarım söz konusu olduğunda bunlar çok az ve çok uzaktır.

Baştan bakıldığında (ki bu, dürüst olmak gerekirse, çoğu zaman ona nasıl bakacağınızdır), Hisense tamamen olumlu bir şekilde anonimdir. Üst, sol ve sağ çerçeveler çok ince ve pürüzsüzken, alt kısımdaki daha geniş şerit (hem 'Hisense' hem de 'Roku TV' logolarını taşır) eşit derecede iyi entegre edilmiştir.

Hisense'nin üzerinde durduğu iki basit 'bumerang' ayağı da benzer şekilde pragmatiktir. Her biri birkaç vidayla yerinde tutuluyor, her birine bakılacak veya dokunulacak pek bir şey yok - ama her biri yapması gerekeni telaşsız ve dikkatleri üzerine çekmeden yapıyor.

Yedi kiloluk toplam ağırlığı, R50A7200GTUK'un duvara monte edilmesinin yeterince kolay olduğu anlamına gelir. Ancak 85 mm'lik derinlik (564 mm yüksekliğe ve 969 mm genişliğe eşlik edecek şekilde), monte edildiği duvardan modası geçmiş bir mesafede dışarı çıkacağı anlamına gelir. A7200G'yi bütçeye duyarlı bir seçenek gibi gösteren bir şey varsa, o da kabininin gösterişsiz derinliğidir.

Ancak Hisense'nin yapımında kullanılan plastiğin lüks bir yanı olmadığı gibi, bunların bir araya getirilme biçiminde de alarm zillerini çalan hiçbir şey yok. Yapı kalitesi burada güven verici.

Kontrol, uzaktan kumanda ahizesi veya Roku mobil uygulaması aracılığıyla kullanılabilir. Uzaktan kumanda o kadar pahalı gelmiyor (pek de sürpriz değil), ancak olabileceği ergonomik felaket değil. Oldukça mantıklı bir şekilde düzenlenmiştir ve Netflix ve Freeview Play için doğrudan düğmeler çok açıktır. Her halükarda, Rakuten TV veya Spotify için doğrudan düğmelerden kesinlikle daha kullanışlılar.

Roku uygulaması (iOS ve Android için) de çok kullanışlıdır. Açık, mantıklı ve kararlıdır (herhangi bir kontrol uygulaması için gerçekten Kutsal Üçlü) ve içerik aramayı, bir mobil cihazdan yayınlamayı veya bazı temel ses kontrollerini kullanmayı tamamen basit hale getirir.

Tercih ettiğiniz kontrol yöntemi ne olursa olsun, herhangi bir sayıdaki alternatif markanın sunabileceğinden daha hoş bir görüntü sunan bir akıllı TV arayüzünü kontrol ediyor olacaksınız. Roku TV kurulumu büyük, cesur ve tamamen basittir. İstediğiniz içeriğe gerçekten hızlı ve kolay bir şekilde erişemiyorsanız, bunun TV'nin işletim sisteminden çok sizinle ilgili olduğunu düşünüyoruz.

Hisense A7200G incelemesi: Karar

Elbette her şey görecelidir – ve fiyatı aklınızda tuttuğunuz sürece Hisense R50A7200GTUK hakkında beğeneceğiniz çok şey var. Beslediğiniz içerik ve daha pahalı bir TV gibi görünmesi ve kullanıcı deneyimi ile ona bir savaş şansı verin - teşekkürler Roku! – daha pahalı bir TV'nin sunabileceğinden daha hoştur. Mucizeler beklemediğiniz sürece, Hisense gerçekten güçlü bir bütçe odaklı seçenektir.