Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Hisense A7500F (43A7500F) incelemesi: Dolby Vision HDR ile harika bir ucuz 4K TV

Hisense A7500F (43A7500F) incelemesi: Dolby Vision HDR ile harika bir ucuz 4K TV

Hisense A7500F, Hisense'nin ULED serisinin en iyi setlerinden bir basamak aşağı konumlandırılmıştır, ancak yine de nakit için etkileyici bir özellik yelpazesi sunan iyi tanımlanmış bir TV'dir. Kesinlikle en iyilerinden biri olan 43 inçlik Hisense 43A7500F modelini test ediyoruz.en iyi 43 inç televizyonlarmevcuttur ve A7500F serisi aşağıdakilerden ikisini sunar: best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500.

Hisense A7500F, Netflix ve Disney+'daki 4K içeriğinden en iyi şekilde yararlanmak için Dolby Vision HDR'ye, güçlü canlı renklere ve akış için oluşturulmuş akıllı bir platforma sahiptir. Hiçbir şey için bir şeyler izlemek ister misiniz? Freeview Play, tüm ana kanal yakalama TV oynatıcılarının ve izlemesi ücretsiz kutu setlerinin de mevcut olmasını sağlar.

Değer ve performans arasındaki o mutlu avlanma zeminini sağlayan 43 inçlik bir ekran arıyorsanız, bu A7500F pekâlâ olabilir… ve hatta bu A7500Fen iyi oyun TV'lerieğer bir bütçeniz varsa.

Hisense A7500F incelemesi: Fiyat ve özellikler

Hisense A7500F incelemesi


(İmaj kredisi: Hisense)

Hisense A7500F, 43 ve 50 inç ekran boyutlarında mevcuttur. 43A7500F (burada inceliyoruz) tipik olarak 379 sterline satılırken, daha büyük model 50A7500F 429 sterline geliyor. Güncel indirimli fiyatlar aşağıdadır.

En yakın model muhtemelen 43 inç görünümünde 218 dolara satılan A60GMV olsa da, Hisense US TV serisiyle doğrudan bir ilişki yok. Ayrıca 65 inçlik bir A60 da var ve fiyatı 448 dolar.


Avustralya'da, seri bir kez daha doğrudan bir ayna değil, en yakın model Series 8 olacaktır; 43 inçlik sürümün fiyatı 899 Avustralya Doları.

Eski donanımlar için kompozit AV, bir ses çubuğunu veya ayrı ses sistemini beslemek için dijital bir optik optik çıkış ve iki USB bağlantı noktasının yanı sıra tümü 4K 60Hz kapasiteli dört HDMI 2.0 girişi vardır. İkincisi, medya oynatma ve USB PVR zaman kaydırma için kullanılabilir.


Wi-Fi ve Bluetooth'a ek olarak, kablolu ağ bağlantısı için bir Ethernet bağlantısı vardır (seçenek varsa her zaman tercih edilir).

A7500F, Netflix, YouTube, Prime Video, Rakuten TV, Freeview Play ve YouTube Music'in yanı sıra belirlenmiş üç Medya, Ücretsiz ve Sanat gibi özel servis düğmelerinin bulunduğu yoğun bir uzaktan kumandayla birlikte gelir.

Art, Deviant Art portalından daha fazlasını ekleme yeteneği ile önceden yüklenmiş galeri resimlerini çeker. Ücretsiz düğmesine basın ve küratörlüğünde YouTube içeriğine yönlendirileceksiniz. Medya, depolanan dosyaları oynatmak için sizi doğrudan bağlı herhangi bir ağ cihazına götürür.

Hisense A7500F incelemesi: Görüntü performansı

Hisense A7500F incelemesi


(İmaj kredisi: Hisense)

A7500F, renk gücü ve genel netliği için en az bir başparmak yukarıya garanti eder. Açıkçası, 43 inç 4K TV satın alıyorsanız, 3840x2160 piksel sayısından maksimum faydayı elde etmek için oldukça yakın oturmanız gerekir, ancak ekranın genel çekiciliği ile tartışılmaz.

Görüntü modları Standart, Dinamik, Oyun, Sinema Gecesi ve Sinema Günü ve Spor'dan oluşur. İkincisi, spor içeriği algılanırsa otomatik olarak tetiklenebilir, ancak spor tanımıyla hızlı ve gevşek bir şekilde oynatılır, öğleden sonra oyunları özel tedavi için yeterince iyi kabul edilir ve bazı aşırı doygun görünümlü resimlerle sonuçlanır (unutmayın, hiçbir şey Spor modu yazmaz canlı bezelye yeşili çimden daha iyidir).

Genel olarak en iyi ortalama resim parlaklığı için, aşırı karikatüre yönelmeden yeterli genel popa sahip olduğundan Standart'ı öneririz.

Alternatif olarak, setin içerik için optimize edilmesini sağlayan uyarlamalı yapay zekayı devreye sokan Otomatik'i seçebilirsiniz. Ancak bu mod aynı zamanda, reklamları daha iyi hedeflemek için izlediğiniz TV şovları ve diğer içerik hakkında bilgi toplayan Alfonso Video AI sistemine de bağlıdır; bu, bazılarının ürkütücü bulacağı (akıllı TV'lerde yaygın olsa da).

A7500F, iyi bir görüntü enterpolasyon modu seçimine sahiptir ve bu da onu hızlı hareket eden sporlar için iyi bir seçenek haline getirir. MEMC (Hareket Tahmini Hareket Düzeltme), Film, Net, Standart, Düzgün ve Özel modlarında gelir; ikincisi, kullanıcı tarafından ayarlanabilen titreme ve bulanıklık azaltma ayarlarına sahiptir. Bu, tipik LCD hareket bulaşmasını oldukça etkili bir şekilde azaltarak topları oyunda ve araba tasarımlarını keskin tutar.

Film izlerken, açık hareket yumuşatmayı devre dışı bıraktığı için Film'i seçin.

A7500F nispeten ucuz olabilir, ancak bu hayatın güzelliklerinden vazgeçmeniz gerektiği anlamına gelmez – ve konu HDR olduğunda, bu Dolby Vision anlamına gelir. Netflix'te bolca bulunan Dolby Vision içeriğiyle, set, paketteki en parlak HDR sanatçısı olmasa da, doğal bir HDR görüntüsü için ton eşlemesini akıllıca yönetecek.

Standart yüzde 10'luk bir ölçüm penceresi kullanarak 350 nit'te en yüksek HDR parlaklığını ölçtük. Bu, keskin bir şekilde yoğun aynasal vurgular sunmak için yeterli değildir, ancak genel olarak şımarık, hoş bir görüntüye izin verir.

Yine de uyarılar var. Bu özel Hisense yerel karartmaya sahip olmadığı için (bunu istiyorsanız, ULED modellerine pazara yönelmeniz gerekir), kontrast sınırlıdır. Bu, özellikle Sinema ön ayarlarından biriyle film izlerken oldukça düz bir görüntüye dönüşebilir.

En iyi çözüm, tamamen karanlık bir ortamda izlememektir, çünkü bu sadece sınırlı kontrastı vurgular. Sinematik TV şovlarını izlerken en iyi sonuçları elde etmek için, biraz daha derinlik kattığı için Uyarlanabilir Kontrast'ı açın.

Daha ciddi olarak, setin eksen dışı görüntülemesi oldukça sınırlıdır. Bir tarafa oturun ve renklerin ve kontrastın azaldığını fark edeceksiniz. Optimum görüntüleme sonuçları için panele dik oturun.

A7500F'nin şaşırttığı alanlardan biri de oyun performansı. Marka, 20ms'lik giriş gecikmesinden daha iyi olduğunu belirtiyor, bu da sıradan oyunlar için oldukça iyi olurdu, ancak örneğimizi daha da etkileyici bir 11.1ms'de (1080/60) ölçtük.

Bu, A7500F'nin daha rekabetçi e-sporlar için büyük, düşük maliyetli bir yakın alan monitörü olarak ikiye katlanabileceği anlamına geliyor.

Hisense A7500F incelemesi: Ses kalitesi

Ses söz konusu olduğunda, kaçınılmaz olarak bu Hisense'nin bağıracak çok fazla şeyi yok.

Sınırlı sürücü tedarikinden en iyi şekilde yararlanmak için Standart, Tiyatro, Müzik, Konuşma, Geç Gece ve Spor dahil olmak üzere çok çeşitli ses ön ayarları vardır. İkiz 7W amplifikatörlerin izniyle, oldukça kabadayı.

Set, bir yatak odasında veya çalışma odasında ikinci ekran görevleri yapıyorsa, onu yeterince işlevsel bulacaksınız. Daha sürükleyici bir şey için, onu aşağıdakilerden biriyle ortak yapmak mantıklıdır.en iyi ses çubukları– iyi ortaklar olmak için yeterince küçük ve ucuz olan çok şey var.

Hisense A7500F incelemesi: Tasarım ve kullanılabilirlik

Hisense A7500F incelemesi

(İmaj kredisi: Hisense)

Tahmin edebileceğiniz gibi, A7500F'nin yapı kalitesi özellikle üstün değildir. Ama fiyat göz önüne alındığında, homurdanamayız. Dikkat çeken şey tasarımdır.

Hisense, göze hoş görünmeyen dikişleri olmayan ve düzenli gri mikro çerçeveli, akıllı bir yekpare kasaya yatırım yaptı. Uzaktan bakıldığında, tamamen prezentabl görünüyor. Panel, aynı zamanda entegre kablo yönetimine sahip merkezi bir stand üzerine oturur.

Akıllı bağlantı, Hisense'nin kendi Vidaa platformu aracılığıyla şimdi dördüncü nesline geliyor. Özellikler söz konusu olduğunda hala nispeten zayıf, ancak çoğu kullanıcı, özellikle yeni bir başlatıcı Görünüm çubuğunun eklenmesiyle, kullanımı süper sezgisel bulacaktır. Dört çekirdekli yonga seti sayesinde de canlı.

Bu, Netflix, Prime Video, BBC iPlayer, ITV Hub, All4, My5, YouTube, Britbox, Rakuten TV ve YouTube Kids ile önceden yüklenmiş olarak gelir. Yine de Disney+ yok, bu yüzden onu bir Roku veya benzeri aracılığıyla eklemeniz gerekir.

Yakalama TV'ye erişmek veya bazı üst düzey akışlarla rahatlamak istiyorsanız, Vidaa işinizden daha fazlasıdır.

Burada da güzel bir birleşik düşünce var. Vidaa ana sayfasından Netflix'e giriş yapabilirsiniz. Temel akış hizmetleri ve oyuncuları yakalamak için raylar ve ayrıca Freeview Play'den içerik önerileri ile kurulum temiz ve gezinmesi kolaydır.

TV ayrıca Amazon Alexa ve Google Asistan ile birlikte çalışarak güç, kanallar ve ses seviyesinin temel ses kontrolünü sunar.

Hisense A7500F incelemesi: Karar

Hisense A7500F hakkında sevilecek çok şey var. Kullanışlı bir bağlantılı özelliği dikkate değer ölçüde iyi oyun performansıyla birleştirir.

Görüntü kalitesi söz konusu olduğunda kaçınılmaz olarak tavizler vardır. Artı tarafta, görüntüleri keskin ve renk açısından zengindir. Pingtwitter göz şekeri testini geçer. Daha seçici video tutkunları, sınırlı kontrast ve parlaklıkla sınırlandırılmış HDR performansına daha az hayran kalacak - ancak bu, tam olarak bu tür bütçeyle sınırlı hedeflere sahip bir setin oturmasını beklediğimiz yer burasıdır.

Dolby Vision HDR'nin sağlanması çok yardımcı oluyor ve Dolby Vision içeriği beslendiğinde set yeterince iyi performans gösteriyor. Bununla birlikte, yerleşime dikkat etmeniz gerekecek, çünkü eksen dışı görüntülediğinizde yoğunluktaki düşüşü gerçekten fark edeceksiniz.

Hisense'nin kendi Vidaa akıllı platformu geri alınabilir, ancak yapmasını istediğiniz iş bol akış seçenekleri sağlamaksa işi yapar. Netflix kullanıcıları, yazılımın tasarımı için temel olan yolu beğeneceklerdir.