Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Hisense Roku TV R50B7120 TR incelemesi: Bu ucuz 50 inç 4K TV bütçeyi aşan bir mucize

Hisense Roku TV R50B7120 TR incelemesi: Bu ucuz 50 inç 4K TV bütçeyi aşan bir mucize

TCL sayesinde bir süredir Amerika'da Roku TV'ler büyüktü, ancak Hisense R50B7120UK, Birleşik Krallık'a gelen ilk Roku TV'dir. Roku'nun akıllı TV platformu,en iyi 4K medya yayıncıları, bu yüzden bir TV'de pişirilme olasılıkları bizi heyecanlandırıyor… ve bu da ilginç bir TV. Ama birazdan daha fazlası.


TV üreticilerinin aksine, Roku'nun görevi, ihtiyacınız olabilecek her uygulama ve hizmetle ve ihtiyaç duymadığınız diğer binlerce uygulama ve hizmetle dolu, sorunsuz çalışan, sezgisel bir kullanıcı arayüzüne sahip olduğundan emin olmaktır.

Sony, Samsung, LG ve evet, Hisense gibi kişilerin kurması gereken TV donanımı varken, Roku, işlerin yazılım tarafını doğru şekilde yapmaya konsantre olabilir. Haftalık olarak yeni uygulamalar ekler, yani bir sonraki büyük video hizmeti geldiğinde geride kalmayacaksınız. Bu tür bir bütçe için kolayca en iyi akıllı TV platformudur ve bu harika.

Ancak Hisense R50B7120UK'nin önerisi, yazılımından daha fazlasıdır - bu fiyata genel olarak inanılmaz bir TV miktarıdır. Biri best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500hemen satın alabilirsiniz!

Bugünün en iyi Hisense R50B7120UK fırsatları İndirimli Fiyat Hisense Roku 50 İnç ... argos.co.uk£ 379 £ 349 GörünümHisense Roku TV 50 İnç ... argos.co.uk 379 TL Amazon UK'yi Görüntüle Benzer Amazon'u Görüntüle Fiyat bilgisi yok Amazon'u Kontrol Et En iyi fiyatları her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi: fiyat ve özellikler

50 inçlik bir TV için 349 sterlin - seride 43 inç (299 sterlin), 55 inç (379 sterlin) ve 65 inç (549 sterlin) boyutları da var - bu çok büyük bir bütçe seti, teklif bu para için büyük miktarda ekran boyutu. 4K HDR TV için böyle bir paranın karşılığını bulmak için zorlanacaksınız.


Dolby Vision gibi tüm HDR standartlarını desteklemiyor, ancak bununla yaşayabiliriz - ne deen iyi televizyonlarBinlere mal oldu. Soundbar için HDMI ARC bağlantısı dahil olmak üzere çok sayıda HDMI soketi vardır; USB yuvaları; optik ses ve bir kulaklık girişi de var.

Ayrıca dahili bir Freeview Play dijital tuner ve herhangi bir abonelik veya ek kutu gerekmeden canlı TV'yi duraklatma ve geri sarma özelliğine sahiptir.

Kulaklıkların doğrudan TV'ye bağlanması için Bluetooth gibi kablosuz bir seçenek yoktur, ancak daha sonra geleceğimiz gibi mobil uygulamada bir yol var.


Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi

(Resim kredisi: Hisense)

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi: görüntü performansı

Ucuz TV'ler için klasik tuzak, olması gerekmediği zaman ve yerde LCD ekrandan ışık sızması nedeniyle düzensiz arka ışıklandırmadır. Neyse ki, Hisense R50B7120UK için bu bir sorun değil. Doğrudan aydınlatmalı bir LED paneldir, yani kaynak aydınlatması, sadece çerçevenin kenarlarına değil, panelin arkasına da dağıtılır.

Bu, resmi tutarlı tutmak söz konusu olduğunda uzun bir yol kat ediyor ve ekran boyunca karakterlerini korumayı başaran gökyüzü veya tarlalar gibi blok renk tonlarına sahip sahneler olduğunda bunu gösteriyor.

Her LCD'de bir miktar ışık sızıntısı vardır, ancak bu TV'de olan şey oldukça düşüktür. Siyahlar OLED derinliklerinden çok uzaktadırlar ve uzayda yoğun filmleri test ederken patlıcan tarafında biraz daha fazla ortaya çıkarlar, ancak bu, normalde ucuz TV'lerde ve puslu gri yorumlarında bulduğumuzdan çok daha karanlıktır. Asla rakip olmayacaktı1000 £ altındaki en iyi TV'lerbu iki katına mal oldu, ancak fiyat için gerçekten etkileyici bir iş çıkarıyor.


Ayrıntı güçlüdür ve daha pahalı TV'ler kadar keskin olmasa da (tam 4K ekran olmasına rağmen), Ultra HD görüntüde yakın çekimlerde tüm çarpma ve kırışıklıkları görmeye yetecek kadar yer vardır. Geniş çayır ve orman çekimleri üzerinde de ince bir doku hissi var.

Bu ayrıntı, çok karanlık veya çok açık sahnelerde işlenmesi gerektiğinde biraz bozulur. Birçok ekonomik TV gibi, bu Hisense kontrastla başa çıkmada en iyisi değil - daha çok aydınlık veya karanlık bir blok elde ediyoruz. Daha nüanslı bir resim yalnızca, arka aydınlatmayı daha ayrıntılı bir seviyede kontrol edebilen yerel LED karartmalı setlerde mevcuttur. Yine, iki kat daha fazla ödemeniz gerekir.

Bununla birlikte, bu TV'nin ayrıntı açısından gerçekten mükemmel olduğu yer, HD'den 4K'ya ölçeklendirme yeteneğidir ve içeriğin çoğunun hala 1080p'de olduğu göz önüne alındığında, bu büyük bir avantajdır. Cilt ve malzemeler hala gerçek görünüyor, renkler dengesini koruyor ve her şey izlenmesi gereken bir zevk olmaya devam ediyor. Kaynak SD olsa bile, hepsi hala çok izlenebilir.

Varsa, standart görüntü moduna veya Dengeli HDR'ye bağlı kalmak en iyisidir. Hisense, taban çizgisi ve diğer ana ayarlar çok ağır olduğundan ve sahip olduğu kontrast yeteneklerini ortadan kaldırdığı için oldukça dinamik bir resim stili seçti. Kutudan çıkar çıkmaz parlak ve keskin, daha geniş izleme açılarında canlılığını yalnızca biraz kaybediyor.

Bu güçlü renk duygusu, oyun oynamak için kesin bir artı noktadır, tüm sanal dünyaların gerçekten uzanmasını ve sizi yakalamasını sağlar. Ayrıca girdi gecikmesinin 40 ms'nin altında geldiğini ve çoğu oyuncu için kesinlikle yeterince hızlı olacağını belirtmekten memnuniyet duyduk.

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi

(Resim kredisi: Hisense)

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi: ses kalitesi

Bu özellikle etkileyici bir sese sahip TV değil ama dinlemek de kötü değil. Hoparlör sistemi biraz yabani tarafta. Dahili yalnızca 2x 7W sürücü vardır ve bu, genellikle bulacağınızdan daha az güç sağlar. Sonuç olarak, çok fazla distorsiyon duymak istemediğiniz sürece, ses ayarlarını yarım işaretinin çok ötesine taşımanın hiçbir değeri yoktur. Neyse ki, bu kadar ileri gitmeden önce tadını çıkarmak için yeterince ses var.

Aralarından seçim yapabileceğiniz birkaç farklı ses ön ayarı vardır. Normal veya Tiyatro’yu öneririz. Diğerleri en iyisi yalnız bırakılır. Bunlarla elde edeceğiniz şey, net bir diyalog duygusu ve mümkün olduğu kadar geniş bir ses efekti hissi elde etmek için yeterli dengedir.

Ekranda vuruşlar ve patlamalar gördüğünüzde sesin ağırlığı yoktur. Mermiler ve uzay gemileri de vızıldayarak ses sahnenizde çok ilerlediklerini hissetmezler, ancak yine, bu ucuz bir TV ve bu beklenemez. Bütçe ses çubuğuna birkaç sterlin harcamak bu eksiklikleri giderecektir.

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi

(Resim kredisi: Hisense)

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi: tasarım ve kullanılabilirlik

Bu TV'nin görünümüyle ilgili dikkat çekici tek şey, tamamen dikkat çekici olmamasıdır. Yaratılışındaki para, fiziksel tasarıma yoğun bir şekilde harcanmamıştı ve olmamalıydı. Büyük ölçüde koyu gri plastikten yapılmıştır ve ekranın etrafında 1 cm kadar bir çerçeveye kadar uzanır. V şeklinde iki plastik ayağa sahiptir. Bu kadar.

Uzaktan kumanda çok daha ilgi çekici. Bununla birlikte, Hisense ve Roku, bol miktarda işlevsellik sunarken işleri basit tutmak arasında son derece kullanılabilir bir denge kurmayı başardılar. Kullanışlı kısayol düğmeleriyle temel yayın hizmetlerinden birkaçına erişebilirsiniz ve minimum dokunuşla ekrandaki seçeneklerden herhangi birine ulaşmak yeterince hızlıdır.

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi

(Resim kredisi: Hisense)

Yine de bir şeyi kaybederseniz endişelenmenize gerek yok. İOS ve Android için mükemmel Roku TV uygulamasında yerleşik bir uzaktan kumanda bulunur ve şaşırtıcı derecede hızlı yanıt verir. Onu veya sert uzaktan kumandayı kullanmaktan eşit derecede mutluyduk.

Ayrıca, Özel Dinleme adı verilen harika bir özellikle birlikte gelir. Düğmeye bastığınızda TV sessizleşecek ve bunun yerine tüm kayıttan yürütme sesini cep telefonunuza gönderecektir. Telefonunuza bir kulaklık seti bağlayın ve izlediğinizde kendinize biraz kişisel ses elde edin - çocukları uyandırma korkusu olmadan gece geç aksiyon filmi seansları için mükemmel.

Kullanılabilirlik konusundaki en büyük gösteri, elbette, Roku platformunun kendisidir. Hayal kırıklığına uğratmaz. Roku kanal mağazasında büyük isimden nişe kadar binlerce uygulama var ve çok eğlenceli. Disney +, Netflix, Amazon, BBC iPlayer, ITV Player, Apple TV'ye sahipsiniz… Eksik olan tek önemli uygulama BT Sport.

Ayrıca kung-fu filmleri, golf meraklıları, spor takımları ve çok daha fazlası dahil olmak üzere özel ilgi alanı için diğer uygulamaların çantaları ve çantaları var. Neyse ki, hemen hemen hepsinde çalışan bir arama işlevi de var, yani aradığınız içeriği bulmakta oldukça iyi.

En önemlisi, kullanımı gerçekten basit. İster resim menüleri ile uğraşıyor olun, ister yeni uygulamalar alıyor olun, yanıt vermek çok hızlıdır, anlaşılması kolaydır ve denemelerimize neredeyse hiç takılıp kalmazsınız. Çok etkileyici şeyler.

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi

(Resim kredisi: Hisense)

Hisense R50B7120UK Roku TV incelemesi: Karar

Bu TV kendi sınıfında. Bu fiyata eşleştirilemeyen bir görüntü kalitesi ve ölçeği sunar, aynı zamanda harika kullanım kolaylığı ve inanılmaz derecede zengin uygulama teklifleri için ödüller alır.

Gölgelendirmede daha iyi olan ve daha ince bir görüntü sunan TV'ler var ancak satın almak için iki kat daha fazla harcamanız gerekiyor.

Hisense R7120UK'un tüm boyutlarında bugünün en iyi fiyatları Roku TV İndirimli Fiyat Hisense Roku 50 İnç ...Hisense Roku TV B7120TRargos.co.uk£ 379 £ 349 Görünüm Tüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz