Close
  • Ana
  • /
  • Televizyon
  • /
  • Hisense U7A 4K HDR 55 inç TV incelemesi: Lig 1 fiyatına Dünya Kupası kalitesi

Hisense U7A 4K HDR 55 inç TV incelemesi: Lig 1 fiyatına Dünya Kupası kalitesi

U7A, Hisense'nin sunduğu özelliklerle dolu 4K UHD LED LCD TV'dir ve görünüşte spor hayranları için özel olarak yapılmıştır. Markanın FIFA 2018 Dünya Kupası sponsorluğunu yansıtan marka, aslında bir Rusya Dünya Kupası logosuyla önyükleme yapıyor ve optimize edilmiş resim işleme için spor içeriğini otomatik olarak algılayabiliyor.


Neyse ki mesele sadece turtalar, karides sandviçler ve primadonnalarla ilgili değil; bu TV, oyuncular ve film hayranları için de iyi bir bahis.

Hisense U7A (HE55U7A1WTSG) incelemesi: tasarım

Hisense 55 inç U7A incelemesi

U7A bir üst bütçe fiyat etiketine sahip olabilir, ancak tasarım ve bitirme bir üst sınıftır. Panel kıskanç bir şekilde incedir ve yalnızca bağlantılara, elektronik aksamlara ve ses sistemine uyum sağlamak için ağırlık verir. Çerçeve ince ve güzel bir şekilde yuvarlaktır.

50-, 55- ve 65-inç boyutlarında mevcut olan panel, önemli bir V-şekilli orta kaide üzerine oturur.


Set, dört HDCP 2.2 uyumlu HDMI kullanıyor, ancak yalnızca ikisi 4K @ 60Hz'yi destekliyor, diğer çift ise 30Hz'ye kadar 4K işliyor. Ayrıca kompozit AV, bir optik dijital ses çıkışı ve iki USB bağlantı noktası (harici bir USB sürücüsüne zaman kaydırma için bir v3.0) vardır, Tuner varsayılanı Freeview Play'dir, ancak sınırlıysanız genel bir HD uydu seçeneği de vardır. bir çanak anteni.

Hisense U7A serisi

Bu inceleme özellikle 55 inçHisense U7A, daha az yaygın olarak HE55U7A1WTSG olarak bilinir. Bu sizin için biraz tıknazsa, 50 inçliği deneyin:Hisense U7A HE50U7A1WTSG.Yeterince tıknaz değil mi? 65 inç isteyebilirsinizHisense U7A HE65U7A1WTSG…


Hisense 55 inç U7A: Performans

Özellikle U7A'nın oldukça 'ucuz' olmasa da makul fiyatı göz önüne alındığında, görüntü netliği ve renk canlılığı yüksek. Doğru görüntü ön ayarını seçmek, hayranlık uyandıran faktörde büyük bir fark yaratsa da, set HD ile iyi ve doğal 4K ile mükemmel görünüyor.

SDR görüntü ön ayarlarından Standart ve Dinamik en iyi seçeneklerinizdir. Setin iki sinema modu varken, ne oldukça düz ve sıkıcı olduğu için panelin faydalarını satmıyor.

HDR içeriğiyle bu ön ayarlar varsayılan olarak HDR Dinamik, HDR Gündüz ve HDR Gece'dir. İşte HDR Dinamik kazanıyor. Daha soğuk beyaz, görüntülere güçlü ve granüler doku ekleyerek 4K ayrıntıyı tanımlamaya gerçekten yardımcı olur. Resim fevkalade keskin.


U7A, özellikle parlak olmasa da HDR10 ve HLG'yi destekler. En yüksek parlaklığı HDR Dinamik modunda yüzde 5 pencere kullanarak 300 nitin hemen altında ölçtüm. Ancak bu tüm hikayeyi anlatmıyor.

İyi bir siyah seviyesi performansı, dinamikleri artırmaya gerçekten yardımcı olur. Arka ışık homojenliği de bu set sınıfı için ortalamanın üzerindedir. Mektup kutulu bir film izlerken, ekran karanlık, hatta çubuklar gösterir, ancak maksimum kontrast ve renk için kare şeklinde oturmanız gerekir.

Belki de U7A'nın en sıra dışı yönü, Otomatik Spor modudur. Devreye girdiğinde, bu, uygun içeriği algıladığında otomatik olarak Spor ön ayarına geçmenizi ister. Bu numara yalnızca tuner içeriği üzerinde çalışırken ve HDMI ile gelen hiçbir şey üzerinde çalışmasa da, oldukça havalı. Mod, birincil tonları aşırı doyurma eğilimindedir, bu nedenle perdeler her zaman yeşil görünür.

Set, etkili hareket idaresine sahiptir. Ultra Smooth Motion işleme; Standart, Pürüzsüz, Film ve Net güçlerde gelir. Clear ve Standard, ayrıntıları koruduklarından ve hareket ve kaydırma için titremeyi en aza indirdiklerinden beğenir.

Görüntü gecikmesini hafifletmek için bir Oyun modu mevcuttur. Standart görüntü ön ayarını kullanarak parçalama yaparsanız, gecikme 50 ms'ye yakındır. Bununla birlikte, Oyun modu açıkken, bu daha az invaziv bir 30 ms'ye düşer.

Arkaya monte edilmiş iki woofer setin aşağı doğru ateşleyen stereo hoparlörlerinin performansını artırmaya yardımcı olduğundan, ses kalitesi yarı kötü değildir.

Hisense 55 inç U7A 4K UHD HDR TV: özellikler

Hisense Vidaa U akıllı TV portalı temiz ve basittir, bu iyi bir şeydir. LG’nin webOS’unun sunduğu bazı işlevlerden yoksun olabilir, ancak Sony’nin kullandığı Android TV platformundan çok daha zariftir.

Ana ana ekran, Freeview Play, Uygulamalar, Girişler, Medya ve Ayarlara erişebileceğiniz basit bir yatay döşeme çubuğudur. Ne daha fazlası ne de daha azı, ama gerçekten ilgilendiğiniz tüm akış hizmetleri yerleşiktir. Netflix, Amazon Prime Video ve YouTube, IR uzaktan kumanda üzerindeki özel hızlı erişim düğmeleriyle 4K yayın yapacak.

Diğer yayın hizmetleri arasında Rakuten TV, Chilli Cinema ve geri dönüşlü Freeview Play EPG'ye ustaca entegre edilmiş ana kanal yakalama TV oynatıcıları - BBC iPlayer, vb.

Hayır, 3D'yi desteklemiyor.

Hisense 55 inç U7A: Karar

1000 £ altındaki 4K TV sektöründe, özellikle Philips, Panasonic ve LG gibi firmalarda rekabet sıkıntısı yoktur, ancak 799 £ lansman fiyatıyla U7A çok sağlam bir değer olarak kabul edilebilir.

İstek uyandıran tasarımı estetiği ve gösterişsiz işletim sistemi, fiyat cezasını ve görüntü kalitesinin çok yüksek olduğunu yalanlıyor. Set, HDR tepe parlaklığı söz konusu olduğunda sınıf lideri olmayabilir, ancak bazı etkili hareket işleme ile birlikte sağlam bir siyah seviyesi ve güçlü renk performansı, bu sportif UHD ekranın, kimi desteklerseniz destekleyin, sürekli olarak eğlenceli olmasını sağlar.