Close
  • Ana
  • /
  • Telefonlar
  • /
  • İPhone 2007-2017 Tarihi: iPhone X'e Yolculuk

İPhone 2007-2017 Tarihi: iPhone X'e Yolculuk

Saat gibi düzenli bir şekilde, düşüncelerimiz yeni 2018 iPhone'a doğru dönmeye başladı - ancak bu yıl Apple'ın bizim için neler hazırladığı konusunda çok heyecanlanmadan önce, ilk iPhone'dan bu yana piyasaya sürülenleri düşünmek için biraz zaman ayıralım. 2007'de on yıldan fazla bir süre önce.


Bu ikonik telefonlardan ve yeni, yenilikçi özelliklerden kaç tanesini hatırlayabiliyorsunuz?

iPhone (2007)

iPhone

İPhone'un akıllı telefon pazarında yarattığı etkiyi abartmak zor: bir dokunmatik ekran için tuş takımını kullanmaktan vazgeçerek ve daha önce görülmemiş gelişmiş bilgisayar benzeri özellikler ekleyerek, bu modern cihaz için standardı belirledi. Steve Jobs o sırada 'Apple telefonu yeniden icat edecek' dedi ve haklıydı - ancak orijinal iPhone'un üçüncü taraf uygulamaları, GPS ve video kaydı yoktu.

iPhone 3G (2008)

iPhone 3G


Orijinal iPhone'da da eksik olan şey, ertesi yıl (GPS ile birlikte) ikinci nesle eklenen zamanın en yüksek veri hızı olan 3G desteğiydi. İlk iPhone sıcak bir şekilde karşılandı, ancak 3G modeli tarafından insanlar gerçekten onun uzun vadeli potansiyelini görmeye başladılar - ve App Store'un eşzamanlı lansmanı bunun büyük bir parçasıydı, akıllı telefon tarihinde gerçek bir dönüm noktasıydı.

iPhone 3GS (2009)

Iphone 3gs


Ve böylece Apple'ın küçük bir iPhone yükseltmesi için adın sonuna bir 'S' ekleme geleneği başladı. İPhone'un 2009 modeli, ilk kez video kayıt yeteneklerini beraberinde getirdi ve kameranın kendisi de bir yükseltme aldı. 'S' görünüşte hız anlamına geliyordu ve dahili bileşenlerdeki iyileştirmeleri yansıtıyordu ve Ses Kontrolü (henüz Siri olarak adlandırılmadı) iPhone'a da eklendi.

iPhone 4 (2010)

Iphone 4


İPhone 3GS ileriye doğru daha küçük bir adımsa,Iphone 4büyüktü - yeni, daha şık, daha modern bir görünüme sahipti ve aynı 3,5 inç ekran boyutunu korurken piksel sayısını büyük ölçüde artırdı (bu ilk Retina ekranıydı). Ön kamerası olan ilk iPhone, belirli düzeyde çoklu görev özelliğine sahip ilk iPhone ve Apple'ın şimdiye kadar yaptığı en önemli iPhone'lardan biriydi.

iPhone 4S (2011)

iPhone 4S

Apple, 2011'ler için küçük 'S' yükseltmesine geri döndüiPhone 4S, bu nedenle yeni özellikler ve yeni özellikler açısından evde yazacak çok fazla şey yok. Kamera 8 megapiksele kadar bir yükseltme aldı ve belki de yazılım tarafındaki en büyük gelişme (şimdi iOS 5.0'a çıkıyoruz), şimdi iPhone'da çok önemli bir rol oynayan dijital asistan Siri'nin gelişiydi.

iPhone 5 (2012)

iPhone 5


Önceki nesiller tarafından belirlenen önceki modele bağlı olarak,iPhone 5büyük bir güncellemeydi. Ekstra uzun bir ekrana sahip fazladan bir simge satırı ekledi (bunu hatırlıyor musunuz?), Lightning konektörünü tanıttı ve daha hafif, alüminyum bir kasaya sahipti. Gerçekten modern iPhone çağını başlattı. İOS tarafında, varsayılan seçenek olarak Google Haritalar'dan devralan oldukça bozuk bir Apple Haritalar'a ilk bakışımızı aldık.

iPhone 5C (2013)

iphone 5c

2013 yılında Apple, her Eylül ayında bir değil iki iPhone çıkarmaya karar verdi.iphone 5cBirkaç kozmetik değişiklikle yeniden yapılandırılmış bir iPhone 5'ti, iPhone alıcılarına daha ucuz ama yine de ilk kez yepyeni bir seçenek sunuyordu. iOS 7 aynı anda piyasaya sürüldü, uygulamalar için gerçek çoklu görev sağladı ve iPhone ayarlarına daha kolay erişim için Kontrol Merkezi'ni tanıttı.

iPhone 5S (2013)

iphone 5syenilenen tasarımı ve iPhone serisine ilk kez sunulan Touch ID adı verilen küçük bir özellik ile 2013'ün amiral gemisi modeliydi. Bir diğer ilki, diğer üreticilerin o zamandan beri takip ettiği bir mimari değişikliği olan telefonun içindeki 64 bit A7 işlemciydi. iOS 7 de görsel bir revizyona tabi tutuldu ve bugün hala yerinde olan parlak simgeler ve yarı saydam menüleri tanıttı.

iPhone 6 (2014)

iphone 6

İle tekrar güncelliyoruziphone 6Apple geçen yıl piyasaya sürüldü ve şu anda amiral gemisi olarak satışta. Başka bir tasarım yenilemesinin yanı sıra, iPhone 6 ekran boyutunu 4,7 inç'e çıkardı ve önyükleme için daha fazla piksel ekledi. Ayrıca Apple Pay ve diğer hizmetler için NFC'nin tanıtılması, ayrıca kamera için her zamankinden daha iyi fotoğraf ve video sonuçları veren önemli bir yükseltme de dikkate değer.

iPhone 6 Plus (2014)

iPhone 6 Plus

Apple uzun bir süre daha büyük ve daha büyük akıllı telefon ekranları için endüstri trendini takip etme eğilimine direndi, ancak sonunda iPhone 6 ve özellikle de baskıya boyun eğdi.iPhone 6 Plus. Bir köşeden diğerine 5,5 inçlik ekranıyla şimdiye kadarki en büyük iPhone ve iPad mini bölgesine yaklaşıyor. Yakışıklı 2007'den beri kesinlikle uzun bir yol kat etti.

iPhone 6S (2015)

Apple'ın iPhone 6S'si pek çok kişi için sürpriz olmadı. Her tek sayılı yılda, önceki yılın telefonunun bir 'S' varyantı çıktı, el cihazına birkaç yükseltme sunuyor, ancak büyük ölçüde aynı tasarım ve şasiyi koruyor.

İPhone 6S, 2014'ün iPhone 6'sıyla neredeyse aynıdır, ki elimizdeki ikisi arasındaki farkı zar zor söyleyebildiğimiz noktaya kadar, biraz ekstra kalınlık ve ağırlık ile size bir sonraki mücevher telefonu tuttuğunuza dair ipucu verir. elinde. Ancak dışarısı aynı olsa da, Cook's Crew'un içine sıkıştırdığı şeyler bir değişiklik - bu nedenle Apple'ın bu telefona 'Değişen Tek Şey Her Şeydir' sloganını verme kararı bu yüzden.

Force Touch ile telefona dokunmanın yeni bir yolu, artı geliştirilmiş bir kasa ve fotoğraflarınızı görüntülemenin sözde büyülü bir yolu (Live Photos),

iPhone SE (2016)

Bu biraz sürpriz oldu. Daha düşük bir fiyat etiketine sahip daha küçük bir iPhone bekliyorduk, ancak iPhone 5'e benzemesini beklemiyorduk, ancak tamamen modern iç kısımlara sahip. BizimiPhone SEinceleme 'bu telefonu almayacaksınız - ama başkasına söyleyeceksiniz' dedik. Daha büyük ekranlı bretheren'iyle karşılaştırıldığında, paranın gerçek değerini temsil ediyordu - her ne kadar çok sayıdaki ile karşılaştırılmasa daAndroid alternatiflerielbette.

iPhone 7 (2016)

İPhone 7 beklediğimiz şeydi - yılın en iyi telefonlarından biri ve rakip için güçlü bir eşleşmeGalaxy S7neredeyse yumruk için yumruk. Premium bir seviyede fiyatlandırıldı - ancak Apple hala elbette kova sattı. Kontrol ettiğinizden emin olunPingtwitter'ün tam iPhone 7 incelemesio sırada ne düşündüğümüzü görmek için.

iPhone X (2017)

İPhone X, 2017'nin en iyi telefonu muydu? Evet. Ama sadece bir bıyıkla. Galaxy Note 8 o kadar yakındı ki, Apple & rsquo; ın kendi iPhone 8 Plus'ı size iPhone X avantajlarının çoğunu böyle bir süper masraf olmadan verdi. Nihayetinde, burada çok etkili olan, yazılım ve donanımın evliliğiydi ve bu, özellikle Face ID'ye gelince böyle.Tam iPhone X incelememizi şimdi okuyun.

  • Özel röportaj: Apple'dan Phil Schiller, iPhone X'in 'başlangıçta nasıl imkansız göründüğünü' anlatıyor