Close
  • Ana
  • /
  • Fitness
  • /
  • Tüm vücut ev egzersizi için EN İYİ 5 egzersizle ev jimnastiği yapın

Tüm vücut ev egzersizi için EN İYİ 5 egzersizle ev jimnastiği yapın

Ev antrenmanları, isterseniz spor salonlarında yapılanlar kadar verimli olabilir.fit olmakvehızlı kas yapmak. Emrinizde bir bacak presi veya bir Smith makinesi olmasa bile, yine de evde kullanarak iyi bir pompaya sahip olabilirsiniz.en iyi ev spor salonu ekipmanı. Ev egzersizlerini daha verimli hale getirmek için en iyi beş ev egzersizini burada topladık.


•50'nin üzerinde kas nasıl inşa edilir: 53 yaşındaki 'Biceps Kraliçesi'nin bu antrenmanı büyük kolları garanti ediyor

Aşağıdaki egzersizleri tam olarak bu sırayla kullanmak zorunda değilsiniz ve fitness hedeflerinize bağlı olarak egzersizleri içeri / dışarı değiştirmekten çekinmeyin. Kalçalar ve dörtlüler üzerinde daha fazla çalışmak ister misiniz? Bir göz atınen iyi bacak egzersizleri. Çekirdeğiniz üzerinde mi çalışıyorsunuz? Kontrol eten iyi temel egzersizlerkılavuz. Veya ekipmanınız yoksa deneyebilirsiniz.evde vücut ağırlığı egzersizi. Nintendo severler en iyisine bakmalıNintendo Switch fitnessoyunlar.

  • Çevrimiçi ağırlık satın alın
  • En iyi Bowflex fırsatları
  • En iyi dambıl

En iyi ev egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)

İyi yiyin ve güvende kalın

Direnç eğitimi,göbek yağını kaybetmekvemetabolizmayı doğal olarak hızlandırmak, ancak son zamanlarda veya şimdiye kadar çok fazla egzersiz yapmadıysanız, evde veya en azından etrafınızda olacak biriyle birlikte çalışacak bir eğitim arkadaşı bulmak en iyisidir, böylece size göz kulak olabilir ve sizi güvende tutabilir.


Her zaman engelsiz bir egzersiz alanınız olduğundan emin olun, böylece tüm egzersizleri evde herhangi bir mobilyaya veya rastgele nesnelere çarpmadan yapabilirsiniz.

Kas kütlesi kazanmak ve / veya kilo vermek istiyorsanız, diyetiniz egzersizin kendisi kadar önemlidir. Protein alımınızı artırın.protein takviyesiveya günde iki kez ve öğleden sonra bu çikolataları daha sağlıklı bir şeyle değiştirin, örneğinen iyi protein barlarıveyaen sarsıntılışekeri azaltmak için.


  • Trion uygulaması: bu AI PT bir MİLYAR'dan fazla egzersizi bilir

En iyi 5 ev egzersiz programı

Kalp atış hızınızı biraz artırmak için egzersizinize başlamadan önce ısınmak için biraz hareketlilik egzersizleri yapın ve esneyin. Önce bacaklarınız / kalçalarınız gibi en büyük kaslarınız üzerinde çalışmayı deneyin ve egzersizi biseps gibi küçük kasları hedefleyen egzersizlerle bitirin. Antrenmandan sonra da biraz hafif germe yapın.

Alternatif olarak,en iyi süspansiyon eğitmeniev için ve bu çok yönlü araçları kullanarak tüm kaslarınızı eğitin. Sadece iyi bir egzersiz sağlamakla kalmaz, aynı zamanda dairenizde çok fazla yer olmadığında da harikadır.


En iyi ev egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)

Yukarı çekin

Gerekli ekipman:ev çoklu spor salonuveyaçubuğunu yukarı çekin

Derinlemesine:çene yukarı veya yukarı çek

Yukarı çekmek için, barı elinizle (avuç içleri size doğru bakmayacak şekilde) ve elleriniz birbirinden ayrı olacak şekilde tutun. Hoş bir geniş tutuş, latları daha da etkinleştirmeye yardımcı olacak ve o back-V'yi daha erken şekillendirmenize yardımcı olacaktır.


Hareket boyunca çekirdeğinizi meşgul tutun, omuzlarınızı düşürmeyin ve olumsuz hareketlere dikkat edin (vücudunuzu alçaldığınızda). Çekme hareketlerini ne kadar yavaş yaparsanız - mantık çerçevesinde - kas aktivasyonu o kadar uzun olur, bu da sonuçları daha erken göreceğiniz anlamına gelir.

en iyi ev egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)

Çömelme

Gerekli ekipman:halter(ve bir çömelme rafı) veyadambılveyaKettlebell

Derinlemesine:nasıl çömelir

Kullandığınız ağırlıklara bağlı olarak, bu egzersizi biraz farklı yapacaksınız, ancak kesin olan tek şey: derin bir çömelme hedefleyin, hareket için kalçalarınızı ve dörtlülerinizi kullanın, belinizi değil. Hareket boyunca çekirdeği tutturun ve sırtınızı düz tutun.

Halter sırtında ağız kavgası yapıyorsanız, barı boynunuza değil tuzaklara koyun, böylece omurgaya çok fazla baskı uygulamazsınız. Kadeh ağız kavgasına gelince - göğsünüzün önünde elinizde çıngırak - belinizin gerilmesini önlemek için çok fazla öne eğilmemeye çalışın.

AmazonBasics Dökme Demir Kettlebell |Amazon'da 12,46 £ 'den başlayan fiyatlarla
AmazonBasics'ten daha basit olamaz, ancak kettlebells temelde sadece bir tutacağı olan bir demir yığını olduğundan, AmazonBasics dökme demir kettlebell almakta gerçekten yanlış gidemezsiniz. En popüler 16 kiloluk çeşidi sadece 30 sterlin olup kirli ucuzdur, ancak en ağır 20 kiloluk versiyonu bile sadece 45 sterlin. Hayatımda bir tane görürsem bu bir pazarlıktır.

en iyi ev egzersizi

(Resim kredisi: FLEX Chelsea)

dağ tırmanıcıları

Gerekli ekipman:Yoga matı

Derinlemesine:en iyi jimnastik egzersizi

Başlangıç ​​pozisyonu, şınav çekecekmiş gibi aynıdır. Dağ tırmanışçıları yapmak için bir dizinizi göğsünüze doğru çekin, ardından diğer dizinizi hızlı bir şekilde yukarı doğru çekerken geri itin. Egzersiz boyunca vücudunuzu yukarı itme pozisyonunda tutmak istersiniz, bu yüzden bacaklarınızı içeri sokarken kalçalarınızı yukarı ve aşağı sallamayın.

  • Nasıl planlanır: Merkezinizi, sırtınızı, omuzlarınızı ve daha fazlasını güçlendirmek için en iyi tahta çeşitleri

en iyi ev egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)

Tepegöz basın

Gerekli ekipman: halter, halter veya kettlebell

Derinlemesine:havai baskı

Ayakta halterle baş üstü presi yapmak için, uygun plakaları halterin her iki ucuna yükleyin (her iki uçta aynı) ve ağırlıkları yakalarla sabitleyin. Ardından, halterinizi üstten bir tutuşla yerden kaldırın ve göğsünüzün üstüne koyun. Bacaklar omuz genişliğinde açık, çekirdek takılı.

Çubuğu yukarı doğru bastığınızda, düz bir dikey çizgide hareket etmelidir. Bunu yapması için, çubuk önünden geçerken başınızı biraz ileri geri hareket ettirmeniz gerekecek. Çekirdeğinizi hareket boyunca tamamen meşgul tutun ve sırtınızı eğmeyin, bu bel ağrısına (ve genel olarak yaralanmalara) neden olur.

JTX 10 kg Dambıl (Çift) |JTX Fitness'ta 64 £ 'a satın alın
Kettlebell'ler varoluştan çıkarılırken aynı zamanda tüm düzgün boyutlu halterleri de yanlarında götürdüler. Makul bir fiyata kaliteli 10 kiloluk dambıl çifti almak, Nisan ayında tuvalet kağıdı almak neredeyse imkansızdı. JTX Fitness, şimdi 64 £ 'a satın alınabilen imrenilen 10 kg çifti de dahil olmak üzere dambıl seçimini yeniden stokladığından artık değil. Muhtemelen uzun sürmeyecek.

en iyi ev egzersizi

(Resim kredisi: Getty Images)

Yatarak halter kaldırma

Gerekli ekipman: halter veya halter,ağırlık tezgahı

Derinlemesine:Bench Press nasıl yapılır

Bir bench press yapmak için, kullanmak istediğiniz ağırlık plakaları ile çubuğu yukarı yükleyin ve her iki tarafı yaylı bileziklerle sabitleyin. Çubuğun her iki tarafında da aynı ağırlık var.

Başınız barın altında, ayaklarınız yerde olacak şekilde ağırlık sehpasına uzanın. Ellerinizi omuz genişliğinden biraz daha uzakta olacak şekilde çubuğun üzerine yerleştirin. Bir üstten tutuş kullanın (avuç içleri size dönük değildir) ve merkezinizi kavrayın. Ayaklarınızın zemine biraz girmesini istiyorsanız, kaldırmadan önce sıkıca bastırıldığından emin olun.

Nefes verirken barı raftan yukarı itin ve kolunuzu tamamen uzatın. Barı göğsünüze indirirken dirseklerinizi hafifçe içeri çekerek nefes alın. Barı indirirken göğsünüze yaklaşın, ardından nefes verirken barı tekrar yukarı doğru bastırın.

Gövde-Katı PowerCentre Combo Bank |359 TL'ye satışta | £ 495 Oldu | Fitness Superstore'da 136 £ tasarruf edersiniz
Burada çok şey oluyor: PowerCenter Combo Bench, hepsi bir arada bir çömelme rafı, düz tezgah, eğimli tezgah, eğim bankı, 90 ° omuz pres tezgahı ve oturarak bacak geliştiricisi (isteğe bağlı Olimpik adaptör manşonu) hepsi bir arada. Bu üniteyi barındırmak için biraz daha fazla yere ihtiyacınız olacak, ancak bunu satın alarak, sadece bir ekipman ve bazı ağırlıklarla tam bir spor salonuna sahip olabilirsiniz.Anlaşmayı Görüntüle

Günümüzün en iyi Spor Salonu ve Fitness fırsatları Muc-Off Wet Chain Lube, 50 ... Muc-Off Wet Lube Amazon £ 3,99 GörüntüleTüm fiyatları görünFitbit Aria Air Bluetooth ...Fitbit Aria HavaJohn Lewis ve Ortakları34,99 Görünüm Tüm fiyatları görünVücut için Ölçüm Bandı 60 ... RayTour Şerit Ölçü Amazon £ 3,45 İnceleTüm fiyatları görünYoga Mad Hi Yoğunluklu Köpük Yoga ... Yoga Mad Yoga Blok Amazon £ 4,99 GörüntüleTüm fiyatları görünGritin Atlama İpi Kum Atlama İpi Amazon £ 4,99 GörüntüleTüm fiyatları görünTrideer Egzersiz Topu ... Trideer Egzersiz topu Amazon £ 12.99 İnceleTüm fiyatları görünÇıplak Kütle - Tamamen Doğal ... Çıplak Beslenme Çıplak Kütle Kilo Arttırıcı Amazon £ 49.99 GörüntüleTüm fiyatları görünRapha Bayanlar Lacivert Beyaz ... Rapha Patent Forması Amazon £ 60.75 GörüntüleTüm fiyatları göründhb Extreme Kış Eldivenleri ... dhb Extreme Kış eldivenleri Wiggle £ 45 GörüntüleTüm fiyatları görünİndirimli Fiyat Hardcastle 30Kg Ayarlanabilir ... Hardcastle 30Kg Ayarlanabilir Dambıl Halter Amazon £ 99.99 £ 89.99 İnceleTüm fiyatları görünEn iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz