Close
 • Ana
 • /
 • Televizyon
 • /
 • Hitachi 49HGT69U incelemesi: Bu TV 4K, para tasarrufu sağlayan bir çalma mı?

Hitachi 49HGT69U incelemesi: Bu TV 4K, para tasarrufu sağlayan bir çalma mı?

Bugünün en iyi hitachi 49hgt69u fırsatları Hitachi 49HGT69U Uyumlu ... Amazon £ 24,99 Görüntüle En iyi fiyatlar için her gün 130 milyondan fazla ürünü kontrol ediyoruz

Çok uzun zaman önce, çözüm devrimine katılmak için ağır bir bedel ödemeyi beklemiyordunuz - 4.000 sterlin ya da yakınlar. Ancak Ultra HD panel teknolojisi üçüncü nesline geçerken, küçük ekranlı bir 4K setin giriş fiyatı 400 sterline çok daha yakın. Bu, herhangi bir standarda göre olağanüstü bir değer kaybı.


Tabii ki, TV'ler değer kaybetmeleriyle ün saldıkları için bu kaçınılmazdı. Bu, tüketici elektroniği şirketleri için felaket olduğu kanıtlanmış bir özellik (bu yüzden bu kadar çok kişi yol kenarında düştü), ancak biz alıcılar için harika bir haber. Şimdi zorluk, ne zaman işe başlayacağınızı bilmek ve Ultra Yüksek Çözünürlüklü yatırımınızı çok düşük tutmak için neyi feda etmeye hazır olduğunuza karar vermektir.

 • En iyi TV- tek bir yerde en iyi 4K UHD TV'lerin tümü
 • 1000 £ altındaki en iyi TV- uygun fiyatlı ancak mükemmel TV'ler
 • best-tv-2020-worlds-best-4k-under-500- burada bulunacak OLED yok

Isırma zamanı mı?

Şu anda alıcılara sunulan en büyük cazibeyi,Hitachi 49HGT69U. Üstün bir bakış, kafanızı kaşıyabilir. Bu, tanınmış bir markanın akıllı görünümlü TV'si, bir yıl önce üst düzey meraklıların salya akıttığı bir teknik özellik sayfası - ancak şimdi yerel katalog perakende mağazanızdan 399 £ veya daha düşük bir fiyata satın alabilirsiniz. .

Hitachi, Birleşik Krallık TV işinin sağlam bir parçasıydı ve plazmanın erken bir savunucusuydu. Ancak bu hızla bir para çukuruna dönüştü ve Japon şirketi İngiltere'deki tüketici elektroniği sahnesinden neredeyse geri çekildi. Ancak son zamanlarda, isim Argos gibi kutu değiştiren perakendeciler aracılığıyla yerleştirilen yüksek hacimli ürünlerle geçici bir geri dönüş yapıyor.


Tasarım açısından, 49HGT69U kibar bir şirkette bir hamle yapabilir. Zorunlu bir ince siyah çerçeveye sahipken, çerçeve etrafını saran bir krom süslemeyle parıldıyor. İki adet ayarlanamayan plastik pabuç, paneli dik tutar. Şimdiye kadar çok sıradan olduğunu düşünebilirsiniz.

Set sürprizlerinin ince teknik detaylarında olduğu yer. Arka tarafta, tümü HDCP 2.2 uyumlu olan dört HDMI soketi vardır. Bu, 4K içerik kaynakları olarak, ister Sky Q, 4K UHD Blu-ray, Amazon Fire veya henüz lanse edilecek oyuncaklar olsun, hepsi sadece çalışmak için bu seviyede kopya korumasını gerektirecek kadar cömert bir ileri görüştür. Buna karşılık, K321 4K TV'si ile aynı ana akım bahisçilere göz diken Çinli TV markası Hisense, sadece iki adet HDCP 2.2'ye hazır giriş sunuyor.

Diğer bağlantılar arasında üç USB, PC VGA, bileşen ve kompozit girişler ve ayrıca bir adaptör aracılığıyla SCART (muhtemelen, hala bir VCR'yi sallayan teknoloji yenilikçileri için) bulunur. Ayrıca bir ses çubuğu veya AV alıcısı, Ethernet LAN ve bir subwoofer çıkışı ile kullanım için bir optik dijital ses çıkışı da vardır. Doğal olarak, 2.4 / 5GHz hokkabazlık için çift bantlı dahili Wi-Fi de var.


Uzaktan kumanda büyük ve tıklıdır ve hem YouTube hem de Netflix için kısayol düğmeleriyle birlikte gelir.

Kurulum hızlı ve kolaydır ve işte bir ipucu: Kanal ayarını bitirdikten sonra, setin Enerji Tasarrufu modunu hızla devre dışı bırakın. Size birkaç kuruş tasarruf etmesi amaçlanıyor, ancak gerçek maliyet görüntü yoğunluğundaki sakatlayıcı bir düşüş. Bu TV zaten bir güç kaynağı değil, kullanımda 100W'ın biraz üzerinde güç çekiyor, bu nedenle kutup ayıları bile sizi biraz daha fazla gücendirmeyecek.

Navigasyon mantıklı ve keyifli. Televizyonda Resim, Ses, Ayarlar, Kurulum, Kanal Listesi ve Medya Tarayıcı sekmeleriyle dikey bir menü ağacı bulunur. Uzaktan kumandada Görüntü ve diğer ayarlara kısayol olan Q (uick) menüsü de vardır. Kontrast, parlaklık, renk ve keskinlik kontrollerine ek olarak, ekstra ısırık ekleyen (zevke göre ayarlayın) bir Dinamik Kontrast ayarı vardır.

Ayarlayıcı vanilya aromalı Freeview HD'dir, program rehberinin TV görüntüsünü gizlemesi ve sesi kapatması nedeniyle dikkate değerdir. Uzaktan kumandanın sağ alt köşesindeki şifreli bir ekran simgesiyle erişildiği için bu EPG'yi bulmak aslında bir bulmacayı kanıtlayabilir.


 • Pingtwitter Smackdown: MacBook Pro (2016) vs Surface Book (2016)

O kadar akıllı değil

Geçtiğimiz yıl, Panasonic'in Firefox ve LG'nin webOS'unun hoşgeldin sofistike seviyelerini tanıtmasıyla bağlantılı TV cephesinde bazı büyük gelişmeler gördük; ve sonra Android'in TV işletim sistemi olan uygulama goliath'ı var. Bu gelişmelerin tümü Hitachi'den büyük ölçüde geçti ve burada kullanılan smarTVue platformu kıyaslandığında biraz eski görünüyor. Ancak arayüz 2014'te kök salmış olsa da, bu Hitachi hala Netflix'ten 4K akışlarını desteklemektedir. Ayrıca gemide BBC iPlayer, YouTube, BBC News and Sports, Flickr ve Viewster var. Twitter ve Facebook için uygulamalar (hayır, kullanmayacaksınız), çocuklar için bazı sıradan oyunlar ve bazı belirsiz Avrupa yayın hizmetleri var.

Yerleşik bir medya oynatıcı da var. Medyanız bir başparmak sürücüsünde depolanıyorsa, bu set büyük olasılıkla onu oynatacaktır. Yerel olarak TV, MKV, MOV, MPEG ve WMV video dosyalarıyla top oynayabilir. Desteklenen ses formatları arasında MP3, WMA ve AAC bulunur. Ne yazık ki, TV bir ağ üzerinden daha az maceralı. Hitachi, hem Plex hem de Twonky medya sunucularımızı hemen tanıyorken, MKV'lerimizle hiçbir şey yapmak istemedi.

 • Amazon Echo incelemesi: Alexa! Harikasın ama daha fazlasını yapmanı dileyelim

Resim performansı

4K TV pazarının en üst noktasına artık HDR (Yüksek Dinamik Aralık) - özel olarak kodlanmış HDR yazılımı ile daha fazla kontrast ve daha iyi doygun renkler sunan ekranlar - hakim. Tabii ki, tüm HDR'ler eşit yaratılmadı ve şimdiye kadar gördüklerimize göre, ekrandaki sonuçlar setten sete büyük ölçüde farklılık gösteriyor. Bu TV, HDR'yi hiç desteklemiyor. Belki de yeni ortaya çıkan HDR sahnesinin tamamında oturmak için söylenecek bir şey vardır?

İyi haber şu ki, fotoğraflar ne olursa olsun oldukça iyi görünüyor. Set, normal HD yayınlarla harika bir iş çıkarıyor ve 1080p Blu-ray ile kesinlikle sinematik oluyor. Burada çalışan roket bilimi yükseltme algoritmaları yok, ancak panelin tam piksel yoğunluğu görüntülere selüloit bir parlaklık veriyor. Renkler göze çarpıyor ve karanlık sahnelerde göze çarpan bir gölge detayı var.

Panel kenar aydınlatmalı, ancak arka ışık tekdüzelik hataları önemli değil. Çerçevenin etrafında çiçek açan bir miktar ışık var, ancak günlük görüntülemeye müdahale etme eğiliminde değil.

Tabii ki, bu paneli en iyi haliyle görmek için, yerel 4K içeriği izlemek isteyeceksiniz. Bazıları 49 inçlik bir televizyonun Ultra HD çözünürlüğün faydalarını gösteremeyecek kadar küçük olduğunu iddia edebilir, ancak Marco Polo ile Netflix'te UHD'de geçirilen her zaman bu tür spekülasyonlara ödenmelidir. Çözülen ince ayrıntı düzeyi genellikle dudak uçuklatır.

Gerçek kumlu doku için ayrıca Marvel's Jessica Jones'a bir göz atın. Resmin neredeyse üç boyutlu derinliği var (ve hayır, bu set 3B'yi desteklemiyor). 4K'nın gerçek zevklerinden biri de rahatsız olmadan ekrana çok yakın oturabilmeniz.

Yine de televizyonun bazı tuhaflıkları var. Bize dört görüntü ön ayarı veriliyor - Normal, Spor, Dinamik ve Doğal - ancak bunlar rastgele atanan etiketlerden biraz daha fazlası gibi görünüyor. Örneğin, Sinema modunun doygunluğunun azalmasını ve donuk olmasını bekleyebilirsiniz (sonuçta çoğu), ancak burada şaşırtıcı derecede dinamik görünüyor. Genellikle korkunç Dinamik mod bile iyi görünüyor (yine de Dinamik Kontrastı küçültmeyi unutmayın). Ayırt edebilmemiz için hiçbir sebep yokken, cilt tonları aslında Oyun, Spor ve Dinamik modlarda en iyi şekilde görünür.

Ses açısından, bu Hitachi yeterince iyi bir ses çıkarır. Bu, DTS'nin çok zekice hazırlanmış bazı DSP çalışmalarına bağlı gibi görünüyor. Ses uzmanının TruSurround ses işlemcisi, orta menzili doldurmak için burada anahtardır. Sonuç, yeterince işlevsel bir dinlemedir ve bir soundbar elde edene kadar sizi yönlendirmelidir. Ses modları arasında Kullanıcı Tarafından Ayarlanabilir, Film, Konuşma, Düz ve Klasik bulunur. Bu arada daha fazla ses ağırlığı eklemek isterseniz subwoofer çıkışından yararlanabilirsiniz. Bu basit bir düşük frekanslı yönlendirme gibi görünüyor.

 • Microsoft HoloLens incelemesinde eller: Microsoft'un artırılmış gerçeklik başlığı beklemeye değer mi?

Herkes için 4K

Genel olarak, Hitachi 49HGT69U'yu harika bir bütçe satın alımı olarak değerlendiriyoruz. Tipik olarak, elektronik pazarının alt sınırı, tatsız bir uzlaşma bulacağınız yerdir, ancak bu durumda, doğası gereği iyi bir panele bağlanan mantıklı bir özellik (bu HDCP 2.2 HDMI'ları ve 4K Netflix akışını takdir ediyoruz) sağlam bir para kazandırır. - satın alma tasarrufu. Resmi - 4K artık herkes için. Arkadaşlarına söyle.

 • En İyi 9 4K Monitör 2016: En İyi Ultra HD Monitör Hangisi?

Karar

Pingtwitter Oranları:Kısmen yerleşik 4K Netflix akışı sayesinde canlı 4K görüntüler, geleceğe hazır HDMI girişleriyle birleştirilir.

Pingtwitter Seçenek Listesi:Ağ üzerinden sınırlı medya dosyası desteği var, HDR uyumlu değil ve smarTVue biraz yorgun görünüyor.

Pingtwitter diyor ki:Bu UHD ekran, piksel açısından zengin bir etkiye sahiptir. Doğru yapılan 4K kitle pazarına hoş geldiniz.

Teknik Özellikler

Fiyat:399 £

Çözüm:3,840 x 2,160 piksel

Ekran:Ultra HD LCD

Boyut:49 inç (43 inç olarak da mevcuttur)

Akıllı TV Platformu:smarTVue

Bağlantı:Ethernet, Wi-Fi, üç USB, dört HDMI

Akort cihazları:Havadan

 • Yeni 5K Apple ekranı mı? Evet, bu bir LG