Close
  • Ana
  • /
  • Akıllı Ev
  • /
  • Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı

Herkesin bir tane almasını tavsiye ederiz.en iyi akıllı termostatlarIsıtmanızın olabildiğince verimli olduğundan emin olmak için kurulur. Ancak genel bir termostat değişiminin bir dezavantajı vardır: Birden fazla termostatlı bölgesel bir sisteminiz yoksa, yalnızca ısıtmanızı açıp kapatabilir, tüm evin sıcaklığını yükseltebilir veya azaltabilir.


Farklı odalarda sıcaklık üzerinde granüler akıllı kontrole sahip olmak için radyatörlerinizin bireysel kontrol altında olması gerekir ve bu noktada Hive'ın Akıllı Radyatör Vanası ve Tado Akıllı Radyatör Termostatı dahil akıllı radyatör vanaları devreye girer.

Buradaki fikir, her vananın kendi sıcaklık monitörü gibi davranarak sıcak su akışını kontrol etmesi ve böylece her odanın ihtiyacınız olan zamanda farklı bir sıcaklığa ayarlanabilmesidir. Hepsini bir merkezden, bir akıllı telefon uygulamasından, sesle kontrolden veya her bir valfi manuel olarak ayarlayarak kontrol edersiniz.

Bu büyük isim seçeneklerinden hangisini seçmelisiniz? İşte bilmeniz gereken her şey.

Tado Akıllı Radyatör Termostatı


Tado Akıllı Radyatör Termostatı.

(Resim kredisi: Tado)

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Fiyat ve tasarım

Bu termostatları tek tek veya gerekli hub ile birlikte gelen bir başlangıç ​​paketinin parçası olarak satın alabilirsiniz. Hub, kablosuz yönlendiriciniz aracılığıyla internete, ardından düşük güçlü bir ağ aracılığıyla radyatör vanalarınıza bağlanır. Bu, valflerin AA pillerle çalıştırılmasına olanak tanır; bu, Wi-Fi sinyalleri üretseler çok hızlı bir şekilde boşalır. Tek bir Tado valfi için 70 £ ve bir göbek için aynı ödemeyi bekleyin. Kovanlar biraz daha ucuz, her biri 54 sterlin, ancak merkez için 80 sterlin.


Her iki marka da şu anda ABD'de mevcut değil.

Valflerin her ikisi de beyazdır ve ayarlandıkları sıcaklığı gösteren küçük bir ekrana sahiptir. Tado'lar kesinlikle biraz daha şık görünüyor, sıcaklık Hive'ın sahip olduğu belirli ekran kesintisinden ziyade hiçbir yerden değilmiş gibi görünüyor.


Normal bir vanadan biraz daha büyük olmakla birlikte, siz onları alışılmadık bir renge boyamadığınız sürece mevcut radyatörlerinizle kolayca uyum sağlarlar. Avantajı, yalnızca birden beşe kadar rastgele bir ayar seçmek veya kalibre edilmemiş bir kadranı çevirmek yerine, istediğiniz tam sıcaklığı anlamlı bir ölçekte ayarlayabilmenizdir.

Tado, valflerinin iki versiyonunu satmaktadır: yatay montaj veya dikey montaj için. İşlevsel olarak aynıdırlar - sadece 'yanlış' açıda kullanırsanız, okuma yanlara doğru olacaktır.

Kovan radyatör vanası

Hive'ın Akıllı Radyatör Vanası.


(Resim kredisi: Kovan)

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Uyumluluk

Radyatörlerinizde şu anda standart boyutlu T valfleri olduğu sürece akıllı valfler uymalıdır. Termostatik veya tamamen aptal olmaları önemli değil. Bunları kontrol etmek için bir göbeğe ihtiyacınız olacak olsa da, Hive Aktif Isıtma gibi bir hizmet kullanmanıza gerek yok - vanaları kurabilir ve sıcaklığı artırmak için vanalar açılıp kapanarak akıllı telefonunuzdan kontrol edebilirsiniz. odayı önceden ayarlanmış seviyenize getirin ve orada tutun.

İyi haber şu ki, akıllı radyatör vanaları, ısıtma sisteminizi boşaltmadan, sadece mevcut vana kafasını çıkararak ve akıllı değiştirmeyi vidalayarak kolayca takılabilir. Bununla birlikte, halınızın ıslanmasıyla ilgili herhangi bir şüpheniz varsa, profesyonel yardım alın.

Tado Akıllı Radyatör Termostatı

Tado uygulaması, birden fazla odanın kolayca kontrol edilmesini sağlar.

(Resim kredisi: Tado)

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Özellikler ve uygulama

Akıllı termostatlar tek bir iş için yapılmıştır ve bu nedenle ek özelliklere biraz ışık tutabilir. Yine de bu onların zeki olamayacakları anlamına gelmez.

Onsuz çalışacak olsalar da, Hive valfleri Hive Aktif Isıtmaya bağlanır ve oda başına ayarlanan programlara yanıt verebilir, potansiyel olarak her gün sıcaklığı veya ısıtma süresini değiştirebilir. Ayrıca, ısıtmaya çalıştığınız bir odada bir pencereyi açık bırakıp bırakmadığınızı da algılayabilir.

Tado'nun sistemi ayrıca ayrı akıllı termostatına bağlanabilir ve ayrıca açık pencereleri algılayabilir ve yerel hava tahminini hesaba katabilir, böylece güneş evinizi doğal olarak ısıtıyorsa daha az enerji kullanırsınız.

Her iki sistem de sistemi kurmanıza ve günden güne çalıştırmanıza izin veren bir akıllı telefon uygulamasıyla birlikte gelir. Her termostatı bulunduğu odaya göre adlandırırsınız, ardından nerede olursanız olun her birinin sıcaklığını uzaktan ayarlayabilirsiniz. Uygulamayı ayrıca, sisteme, evin dışında olacağınız zamanlarda ısıyı kesmesini ve evde olacağınız zamanlar için ısıtmasını söyleyen bir program oluşturmak için de kullanırsınız.

Bunları kendi uygulamalarında kurduktan sonra, her iki sistem de Amazon Alexa, Apple Siri veya Google Home gibi yaygın dijital yardımcılar aracılığıyla sesle kontrole yanıt verebilir. Coğrafi sınırlar gibi belirli tetikleyici olayları ayarlamak istiyorsanız IFTTT'yi de kullanabilirsiniz.

Kovan radyatör vanası

Kovan valfi küçük ama net bir ekrana sahiptir.

(Resim kredisi: Kovan)

Hive Akıllı Radyatör Vanası vs Tado Akıllı Radyatör Termostatı: Karar

Radyatörlerinize akıllı termostatlar takmak, akıllı teknolojiyi evinize getirmenin ve ısıtmayı yalnızca evdeyken kullanarak ve yalnızca kullandığınız odaları ısıtarak enerji faturalarınızı potansiyel olarak düşürmenin en iyi yollarından biridir. Hem Tado hem de Hive sistemleri için mevcut olan Kendin Yap kılavuzları ile, takmaları da oldukça kolaydır (ancak herhangi bir şüpheniz varsa, bir profesyonele danışın).

Burada karşılaştırdığımız iki sistemin her ikisi de son derece benzerdir, bu nedenle zaten Hive Aktif Isıtma ile kurulum yapmadıysanız - bu durumda Hive vanalarını seçmelisiniz - seçim fiyata ve kaç tane alacağınıza bağlı olacaktır. ihtiyaç.

Tado'nun setleri genellikle satışlarda ortaya çıkıyor ve genel olarak çok kaygan bir sistem. Her iki sistemden de daha fazla sayıda vana satın almak, uygulanan indirimi artırma eğilimindedir, bu nedenle, tüm evinizi bir kerede yapmak istiyorsanız, karar vermeden önce nelerin mevcut olduğunu kontrol etmeye değer.