Close
  • Ana
  • /
  • Koşma
  • /
  • Hoka One One Carbon X 2 incelemesi: çantalı hızlı koşu ayakkabıları her zamankinden daha fazla destek

Hoka One One Carbon X 2 incelemesi: çantalı hızlı koşu ayakkabıları her zamankinden daha fazla destek

Bu Hoka One One Carbon X 2 incelemesinde, Hoka'nın hızlı yarış ayakkabılarının güncellenmiş versiyonunun orijinali tarafından belirlenen itibarını yaşayıp yaşamadığını öğreneceğiz.Hoka Bir Bir Karbon X, ve eğer bizim listemize dahil edilmeye değerseen iyi koşu ayakkabıları kadınrehberlik etmek.

Carbon X piyasaya çıktığında devrim niteliğinde hissettiler, ancak ayakkabının üst kısmında destekten yoksun oldukları tahrik ve hız konusunda sunduklarına şüphe yok. Hoka, Carbon X 2 için orta tabanda benzer teknolojiyi korudu, ancak üst kısmı yeniden geliştirdi.

İlk modeldeki bu yükseltmeler, denediğiniz andan itibaren kendini belli ediyor ve Carbon X 2, hem aralıklı oturumlarda hem de daha uzun koşularda mükemmel bir performans sergiledi. Onlarda kusur bulmak zor.

Üst kısım gözle görülür şekilde farklıdır ve çok daha fazla desteğe sahiptir, böylece ayaklarınız ayak vuruşunda hareket etmez. Hoka, daha uzun yarışlar için daha destekleyici ve yastıklı olması söz konusu olduğunda bu ayakkabıyı da geliştirdi. Uzun mesafe koşuları ve ultras için antrenman yapanlar için bir rüya.


Hoka One One Carbon X 2 incelemesi: teknoloji ve ergonomi

Artık ayağınızın üst kısmını sabitleyen yumuşak bir dil var; Carbon X bunu teklif etmiş gibi hissetmiyordu ve ayaklarım ayak vuruşunda ilerlemeye eğilimliydi. Ayrıca, hem güçlü hem de sağlam, çok farklı hissettiren genişletilmiş Aşil koruyucusu ile çok daha iyi bir topuk desteği elde edersiniz. Ayağınızın ortasından ayağınızın arkasına kadar çok daha fazla yastıklama var, ancak ayakkabı ultra hafif kalıyor... süper boyutlu orta tabanı fark etmiyorsunuz. Evet, ayak izinin arkasına kadar uzanıyor ama bunu fark etmiyorsunuz.

Bu kadar kalın bir orta tabana sahip bir ayakkabının nasıl bu kadar hafif olduğunu düşüneceksiniz. Orta taban köpüğü daha az yoğundur ve daha yumuşak bir his vererek daha bağışlayıcıdır. Bu, orta tabanın altında dış tabanı oluşturan daha az yoğun köpük olduğundan, ayakkabının ilk modelden daha hızlı yıpranabileceği anlamına gelir. Elinizi bu dış tabanda gezdirin ve yumuşak olduğunu fark edeceksiniz; Islak koşullarda tutuşu iyileştirmek için daha kalın kauçuk çıkıntılar veya çıkıntılar bulmayı umarsınız, ancak yoktur. Ayakkabılar ıslak zeminde koşmak için iyi hissettirse de, bu ekstra katman olmadan muhtemelen beklediğinizden daha çabuk yıpranacaktır.


Karbon fiber plaka, sizi ileriye taşımak için meta rocker ile birlikte çalıştığı için doğal bir his verir. Bunlar kesinlikle çok hızlı hissettiriyor ve siz iterken harika bir enerji dönüşü sağlıyor. 5 mm'lik bir topuk ucuna sahip oluyorsunuz ve 198 g ağırlığında, hafif hissediyorlar.

Hoka One One Carbon X 2 incelemesi


(İmaj kredisi: Hoka One One)

Hoka One One Carbon X 2 incelemesi: estetik

Yukarıda bahsedildiği gibi, X 2, topuğun ötesine uzanan genişletilmiş bir orta tabana sahiptir. HOKA, Birleşik Krallık ayakkabı dünyasına ilk girdiğinde, süper boyutlu tabanlar sunan tek markaydı ve şimdi, o zamanlar olduğu gibi, ayakkabılarda koşma konusunda bir aksaklık yaşarsanız, zihinsel olarak hızlı ileri sarmanız gerekir. kısmen farklı. Çünkü tabanın arkasından uzanan küçük bir toynak varmış gibi görünüyor.

Bununla birlikte, iyi görünümlü bir antrenörler ve uzatılmış arka kısım ayakkabıya uyuyor. Üç renk grubu vardır, geleneksel HOKA mavisi, muhteşem bir Sıcak Mercan ve daha koyu Fas Mavisi. Hoka, zarif, abartısız bir tarz sunar; asla gösterişli bir ayakkabı alamayacaksın. Tıknaz beyaz bir taban elde edersiniz, ancak bu ve üst kısım kolay ve hızlı bir şekilde temizlenir.

Hoka One One Carbon X 2 incelemesi: karar

Carbon X 2, ayakkabının genel uyumu söz konusu olduğunda önemli ölçüde iyileşmiştir. Carbon X kalıbının neredeyse her yönü, daha yumuşak ve destekleyici bir üst kısım ile güncellendi. PROFLY köpük, karbon plaka ve meta rocker ile bir araya geldiğinde rahat ve hızlı koşuyorlar. Dış taban olması gerektiği kadar sağlam olmasa da, bu etkileyici bir yeniden tasarımın etkisini azaltmıyor. Belki Carbon X 3 bu kutuyu işaretleyecektir, ancak o zamana kadar bunların çok çabuk yıpranmasını istemiyorsanız, önemli daha uzun koşular ve yarışlar için saklanmaları gerekir.

HOKA ONE ONE CARBON X 2, piyasadaki en iyi koşu ayakkabısı mı?


Olağanüstü yastıklamaya sahip bir ayakkabı tasarlamak için çok çalıştığınızda ve içine itici bir karbon plaka eklediğinizde, tüm destek ve hız kutularını işaretlemek söz konusu olduğunda yenilmesi zor bir ayakkabı türü yaratıyorsunuz. Bu yükseltmenin çok yönlülüğü ve bu uzun koşuları bacaklarınızda daha kolay ve daha hızlı hale getirme vaadi, Carbon X 2'yi tüm bu uzun koşular için harika bir ayakkabı haline getiriyor.