Close
  • Ana
  • /
  • Fitness Teknolojisi
  • /
  • Hoka One One Carbon X incelemesi: Koşu ayakkabısı markası, Nike, Asics ve Adidas'tan kurtulmanıza neden olabilir

Hoka One One Carbon X incelemesi: Koşu ayakkabısı markası, Nike, Asics ve Adidas'tan kurtulmanıza neden olabilir

Hepiniz en son Nike Zoom Turbo 2 veya Adidas Ultraboost 19 koşu ayakkabısıyla salya akarken yakalandıysanız, size söylüyorum, kaçırıyorsunuz. Koşu çemberlerinin dışında kimsenin gerçekten bahsetmediği çok sayıda iyi koşu ayakkabısı markası var ve bunlardan biri Hoka One One. Bu koşu ayakkabılarını neden sevdiğimizi öğrenmek için aşağıdaki Hoka One One Carbon X incelemesinin tamamını okuyun.


Hoka One One gibi bir markayı bilmenizin nedeni Carbon X gibi ayakkabılar üretmeleridir. Kutuyu açar açmaz ve bu güzel ayakkabılara bakar bakmaz giymek isteyeceksiniz ve hemen koşuya çık.

Ve kaçtığınızda, durmak istemeyeceksiniz. Zaten bunu yapmak zor olacak, çünkü sadece Carbon X uzun koşuları bile çok hoş bir deneyim haline getirmekle kalmıyor, aynı zamanda ayaklarınızı ilerletmek için tasarlandı. Ve bunda da çok etkilidir.

Bu harika nitelikler Hoka One One Carbon X'inen iyi koşu ayakkabılarıliste.

Hoka One One Carbon X incelemesi


Tüm teknolojiye rağmen Carbon X son derece hafif ancak dayanıklıdır

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hoka One One Carbon X incelemesi: Teknoloji

Konu teknoloji olduğunda, Carbon X her yönden üstündür.


Üst file tek katlıdır ve koşarken ayağını sabitler. Yüzey boyunca yerleştirilen havalandırma delikleri sayesinde, güneşli bir öğleden sonra 10-15 mil yükseldikten sonra bile ayağınız asla boğulmaz ve ferah hisseder. İşlemeli topuk sadece havalı görünmekle kalmaz aynı zamanda ayakkabının arka kısmını da güçlendirir.

Yumuşak, süper yastıklı dilini sevdiğim kadarNike Joyride FlyknitCarbon X'in köşebentli dili o kadar göze batmıyor ki orada olduğunu bile hissedemiyorsunuz.


Profly X orta taban sizi yavaşça yere indirecek ve tepeden tırnağa bir roket gibi fırlatacak. Topuktaki daha yumuşak yastıklama, temasları çok daha yumuşak hale getirir ve ön taraftaki daha sert köpük, yerden hızlı bir şekilde çıkmak için tam da ihtiyacınız olan şeydir.

Meta-rocker teknolojisi, geometriyi yanınıza alır. Alçak topuk-ayak parmağı düşüşü (sadece 5 mm) ve özel şekilli orta taban, ayaklarınızın yerinde tekerlekler varmış gibi koşma hissi verecektir.

Ve tabii ki, orta tabandaki karbon fiber plaka, yürüyüş döngüsü boyunca geçişi yumuşatır. Daha fazla sertlik bekliyordum ama bulunacak hiçbir şey yoktu. Sıçrama, üstün bir enerji geri dönüşü ile mükemmeldir.

  • En iyi koşu saati: koşucular, spor salonu, bisiklet ve egzersiz için saatler ve giyilebilir cihazlar
  • En iyi çalışan kulaklıklar: spor salonu, koşu ve spor için en iyi egzersiz tomurcukları

Hoka One One Carbon X incelemesi


Carbon X'in yastıklaması olağanüstü

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hoka One One Carbon X incelemesi: Ergonomi

Carbon X'i bir kez taktığınızda - ve bunu kutudan çıkardıktan sonra yapacaksınız - içinde yürümenin ne kadar doğal hissettirdiğine şaşıracaksınız. Koşularınızda size muazzam şekilde yardımcı olacak bir tür yuvarlanma hareketi olan Meta-rocker etkisini anında fark edeceksiniz.

Ne kadar şaşırdım gerçektenyapamamKoşarken Carbon X'i hissedin. Çoğu zaman, ayakkabının ayaklarınızı tam olarak nerede tuttuğunu tam olarak belirleyebilirsiniz; orta ayak bölgesi veya önde veya her ikisi de olsun. Beş saniye koştuktan sonra, Carbon X'in hafif üst ağı ortadan kaybolur ve ayağınızı tutma hissi ayaklarınızın tüm yüzeyine yayılır.

Ayaklarınız ayakkabılarla bir olur; Birinin nerede bittiğini ve diğerinin nerede başladığını söyleyemezsiniz. Bu duygu, koşularınız boyunca, durmak istememenizi sağlayan ağırlıksızlık ve nihai rahatlık boyunca sizinle olacak.

Söylemeye gerek yok, Hoka One One Carbon X şimdiye kadar test ettiğim en hızlı ayakkabılardan biri. Asics Gel Nimbus 21 veya Nike ZoomX Vaporfly Next% kadar hızlı olmayabilir, ancak yine de oldukça hızlı.

Boyutlandırmaya dikkat edin, tam oturmayı sevmiyorsanız, yarım beden büyük sipariş verin, Carbon X sıkı taraftadır.

Hoka One One Carbon X incelemesi

Hoka One One Carbon X iyi bir şekilde oldukça Amerikalı görünüyor

(İmaj kredisi: Gelecek)

Hoka One One Carbon X incelemesi: Estetik

Hoka One One Carbon X, Amerikan tasarımının sevimli bir parçası gibi görünüyor.

Cesur, zıt renkler, işlemeli topuklar, üst ağdaki körüklü kesimler, hatta markalı dil ve iç taban, Hoka'yı rakiplerinden ayıran güçlü görünümü sunmak için tek bir birim oluşturur. Carbon X'in cesur görünümü, koşmayanların bile ayakkabılarla ilgili meraklarını uyandıracak.

Bir çift gri koşu ayakkabısından bu kadar tarz beklemezsiniz. Peru'daki Nazca çizgilerini anımsatan beyaz işlemeli dikiş, yerini yavaş yavaş ayakkabıların ön kısmının ana gri rengine bırakan parlak kırmızı topuk panelinin üzerine oturuyor. Ağ o kadar incedir ki çorabı içlerinden görebilirsiniz, ancak ayaklarınızı mükemmel şekilde kilitler.

Hoka'nın en iyi yanı bir koşu ayakkabısı gibi görünmesi; Yine de, hiç kimse onları mağazalara veya yürüyüşe giyerseniz, iddialı veya korkunç derecede şık olmadığınızı düşünmez.

  • Asics Metaride incelemesi: Özel taban teknolojisine sahip Nike Vaporfly Next% rakibi

Hoka One One Carbon X incelemesi

Hoka One Carbon x'i sevdik ve siz de seveceksiniz

(İmaj kredisi: Gelecek)
  • En iyi çalışan kulaklıklar: spor salonu, egzersiz, koşu ve spor için tomurcuklar
  • En iyi koşu çoraplarıYol ve patika yollarında konfor, destek ve enerji geri dönüşü için

Hoka One One Carbon X incelemesi: karar

Koşmak kişisel bir şey ve benim için Hoka One One Carbon X, mükemmel bir koşu ayakkabısı olmaya en yakın olanı. Meta-rocker teknolojisi koştuğumda beni daha kolay ilerletiyor ve Profly X orta taban, arkada daha yumuşak yastıklama ve önde daha sağlam bir şekilde daha yumuşak inmeme ve daha hızlı ayak parmağımdan ayrılmama yardımcı oluyor.

Körüklü üst file ve dil, mükemmel nefes alabilirlik sağlar ve bunu çok gevşek olmadan yapar. Carbon X, uzun mesafelerde bile yolunuza çıkmayacak; tersine, onları takmak sizi daha hızlı ve daha çevik hale getirecek, fazladan mil gitmek (ve koşmak) isteyecektir.

Sadece bu da değil, Carbon X aynı zamandaharika. Tıknaz, coşkulu ama sert değil, verimli ama iddialı değil.

Hoka One One Carbon X ile ilgili tek sorun, onları bazen çıkarmanız gerektiğidir. Bu, kimsenin aklı başında yapmak istemediği bir şey.

10/10. Tekrar ata binerdim.